PIĘKNA Z NATURY, czyli o naturalnej pielęgnacji ciała

świadomy oddech, odżywianie, ćwiczenia

Re: PIĘKNA Z NATURY, czyli o naturalnej pielęgnacji ciała

Postprzez domi » 1 paź 2018, o 16:51

Uważam, że "wieloetapowe" powinno być przede wszystkim oczyszczanie twarzy. Kobiety często zmywają makijaż i myją twarz razem, przez co niedokładnie oczyszczają skórę. A dobrze oczyszczona skóra to jest podstawa! Do pozostałych kroków pielęgnacyjnych (czy to nałożenie maski/kremu/serum itp).
domi

Podziękował : 170 razy
Otrzymał podziękowań: 66 razy

Postprzez Thalia » 1 paź 2018, o 17:32

Scarlett napisał(a):To będziemy w kontakcie :D Bo ja się chętnie wybiorę :)

Okazało się, że w niedzielę pracuję, więc pójdę w sobotę. Mam nadzieję, że się spotkamy :D
Thalia

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez cabochard » 1 paź 2018, o 20:22

domi napisał(a):Uważam, że "wieloetapowe" powinno być przede wszystkim oczyszczanie twarzy. Kobiety często zmywają makijaż i myją twarz razem, przez co niedokładnie oczyszczają skórę. A dobrze oczyszczona skóra to jest podstawa! Do pozostałych kroków pielęgnacyjnych (czy to nałożenie maski/kremu/serum itp).

Dokładnie, też stosuję wieloetapowe oczyszczanie w pielęgnacji cery, zainspirowałam się właśnie koreańską pielęgnacją. No i mają rację, że zawsze stosują filtry.
fake it till you make it
cabochard

Podziękował : 42 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postprzez olik » 2 paź 2018, o 11:54

domi napisał(a):Uważam, że "wieloetapowe" powinno być przede wszystkim oczyszczanie twarzy. Kobiety często zmywają makijaż i myją twarz razem, przez co niedokładnie oczyszczają skórę. A dobrze oczyszczona skóra to jest podstawa! Do pozostałych kroków pielęgnacyjnych (czy to nałożenie maski/kremu/serum itp).

Ja uzywam plynu miceralnego, potem robie OCM i na koncu wszystko zmywam naturalnym mydlem (robie je sama, czasem cos kupie).

Wenus21 napisał(a):Jak dla mnie te "milion" kroków w pielęgnacji koreańskiej głównie ma za zadanie napędzać rynek/popyt na dane produkty :D
Oczywiście można coś podpatrzeć od nich i w prowadzić do wlasnej pielegnacji ale nie dajmy się zwariować :D
Im wiecej wcale nie znaczy lepiej :D

Sama robie wiekszosc kosmetykow, wiec na szczescie rynku nie napedzam, chyba ze rynek naturalnych polroduktow :lol:
Tylko duze marzenia sa mnie godne.
olik

Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Postprzez Scarlett » 2 paź 2018, o 12:34

Podaj jakieś przepisy, umieści się w pierwszym poście :)
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 459 razy
Otrzymał podziękowań: 1677 razy

Postprzez olik » 2 paź 2018, o 21:39

Nie umiem podać takiego ładnego przepisu, bo jestem człowiekiem, który wszystko robi na oko, ale postaram się opisać czego aktualnie używam.

Tonik: woda (może być źródlana, byle nie z kranu) 70%, ocet jabłkowy 30%. Można tak zostawić albo zaparzyć zioła i z nimi zmieszać ocet. Np. rumianek będzie łągodził i rozjaśniał, a nagietek poprawia koloryt. Ja też lubię dodać kilka kropel ekstraktu z aloesu 10:1 (przyspiesza gojenie, ujędrnia i regeneruje, chroni przed UV) lub ekstraktu z czerwonego wina (fajny antyoksydant, można używać zanim nasza skóra się zestarzeje jak i już mając cerę dojrzałą).

Esencja: tutaj trochę idę na łatwiznę i przeważnie mieszam już jakiś gotowy tonik (w tej chwili używam Bielendy Mezo tonik- ten w zielonej butelce) z fajnymi ekstraktami. W tej chwili jest to ekstrakt z lukrecji (nawilża, antybakteryjny, depigmentujący i chroni przed UV), proteiny zbożowe (nawilża, nawilża, nawilża) i odrobinę koenzymu Q10 (wypełnia drobne zmarszczki, mam młodą skórę, ale od marszczenia moje czoło już się dorobiło mimicznych). Lukrecja i proteiny są formie płynu, więc dodaje po 3-4 krople, a koenzymu tak myśle, że 1/2 grama.

Serum: woda (może być źródlana, byle nie z kranu) i reszta wedle potrzeb, byle było 60% wody do 40% ekstraktów. W tej chwili mam ok. 10 g 3% kwasu hialuronowego w żelu i 10 kropel ekstraktu z aloesu na 18 g wody. Do odmierzania składników najlepsza jest pipeta.

Krem na dzień: kremy robi się bardzo łatwo, bo tak naprawdę w wielu sklepach z półproduktami ma się już gotową bazę, ja kupuję taką bez gliceryny, bo może zapychać. Więc gotowa baza, do tego tlenek cynku (1% tlenku cynku to filtr około 1,5 SPF, tylko nie można przesadzać, bo powyżej 20% zostawia białe smugi i może wysuszać, a tak przy 15% jest transparentny). Ok. 2% wit. B5 (nawilża i regeneruje) i znowu kilka kropel aloesu (moja skóra wielbi aloes, dodaję go dosłownie do wszystkiego).

Krem na noc: baza, kilka kropel 3% kwasu hialuronowego w żelu, kilka kropel ekstraktu z lukrecji, kilka kropel olejku arganowego (nie przesadzać, bo może zapychać, a w małej ilości ładnie zatrzyma nawilżanie) i kilka kropel azeloglicyny (przeciwdziała zaskórnikom, uleastycznia i działa przecizapalnie).

Krem punktowy na przykre niespodzianki: jak byłam młodsza to uwielbiałam pastę cynkową. Niestety może zapychać, bo jest na bazie wazeliny. Drugim składnikiem jest tlenek cynku, więc po prostu mieszam go olejkiem rycynowym lub herbacianym. Ten pierwszy rozjaśnia, a ten drugi pomaga uporać się ze stanami zapalnymi.

Dodam, że wszystko powinno trzymać się w lodówce. Cena ekstraktów waha się w granicy 3-10 zł za 10 g, które starcza na 3-4 kremy.
Tylko duze marzenia sa mnie godne.
olik

Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Poprzednia strona

Powrót do Świadomość ciała