Psychosomatyka

świadomy oddech, odżywianie, ćwiczenia

Re: Psychosomatyka

Postprzez Lwiczka » 19 sie 2016, o 13:30

Tak, tak, zgadzam się z Tobą: profilaktyka jest lepsza od choroby :D Ale właśnie, profilaktyka podszyta lękiem i ciężarem wykreuje nam dokładnie ten typ choroby, przed którym się chronimy. Teraz ogólnie panuje moda na bycie zdrowym i fit, popieram samo założenie, ale znam wiele osób, które złapały tego bakcyla, a wręcz marnieją w oczach...Kwestia intencji :sun

Kody Uzdrawiania znam doskonale, dzięki nim wyleczyłam kręgosłup! <3 Bardzo podoba mi się, że do każdej cześci ciała przyporządkowane jest odpowiednie obciążenie psychiczne i emocja...Sama teraz tak patrzę na ludzi, np ktoś ma problemy ze skórą i już mi świta, że osoba jest poblokowana w kwestii wyrażania radości. Ciało i umysł to spójna całość!

Za ten post autor Lwiczka otrzymał podziękowanie od
Renata
Lwiczka

Podziękował : 336 razy
Otrzymał podziękowań: 361 razy

Postprzez Mal » 19 sie 2016, o 14:57

Lwiczka napisał(a):, np ktoś ma problemy ze skórą i już mi świta, że osoba jest poblokowana w kwestii wyrażania radości. Ciało i umysł to spójna całość!

To ciekawe, naprawdę. U mnie zlokalizowało się takie, aż dziwne paskudztwo w okolicy serca, samo z siebie... ja zaczęłam odkreowywac pewną relacje :sun
Lwiczko, a rozdrapywanie strupów ? Może świadczyć o czym ukrytym ? Akurat Louise L. Hay o tym nie wspominała, chodzi mi głównie o rozdrapywanie strupow na głowie :D ?
Mal

Podziękował : 191 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Postprzez Renata » 19 sie 2016, o 17:36

Lwiczka, pierwszy raz spotykam sie z taką interpretacją, że problemy ze skorą to odzwierciedlenie problemow z wyrażaniem radości. Mogłabyś napisać cos więcej na ten temat :)
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 609 razy
Otrzymał podziękowań: 764 razy

Postprzez JaneDoe » 19 sie 2016, o 18:00

Mal napisał(a):
Lwiczka napisał(a):, Lwiczko, a rozdrapywanie strupów ? Może świadczyć o czym ukrytym ? Akurat Louise L. Hay o tym nie wspominała, chodzi mi głównie o rozdrapywanie strupow na głowie :D ?

Myślałam, ze jestem jedyna osoba z takim problemem ! Drapie do krwi nawet przez sen. Bardzo się tego wstydzę. Robie to praktycznie cały czas, zwłaszcza kiedy mam się na czymś skupić. Jeżeli ktos wie, co to może oznaczać, bede wdzięczna za informacje, bo ten problem meczy mnie od kilku lat.
JaneDoe

Podziękował : 15 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Postprzez Lwiczka » 19 sie 2016, o 18:37

renata17031 napisał(a):Lwiczka, pierwszy raz spotykam sie z taką interpretacją, że problemy ze skorą to odzwierciedlenie problemow z wyrażaniem radości. Mogłabyś napisać cos więcej na ten temat :)

To z Kodów Uzdrawiania właśnie, Reniu :sun Wyraziłam się może niedokładnie (sama leczyłam sobie kręgosłup, a to są akurat kwestia związane z samokontrolą i tendencjami do manipulacji), ale w książce "Kody Uzdrawiania" jest napisane, że problemy z układem cielesnym pokrywającym, czyli skórą są oznaką negatywnych emocji uszkadzających radość. Owe negatywne emocje to: smutek, depresja, poczucie włanej niedoskonałosci. A symptomy to: sucha skóra, trądzik, infekcje grzybiczne itp.

Od siebie tylko dodam, że jak mówiałam o tym osobom, które mają problemy skórne, zgadzały się z tym, że czują wewnątrz smutek i poczucie beznadziei. Ta książka to kopalnia wiedzy! Czytałaś? :kwiatek
Lwiczka

Postprzez Scarlett » 19 sie 2016, o 18:40

Potwierdzam to, co pisze Lwiczka!
Dwa lata temu rozstałam się z partnerem z którym mieszkałam i planowałam ślub i dzieci. Bardzo ciężko to przypłaciłam zdrowiem - stres związany z tą sytuacją doprowadził do ogromnych problemów właśnie mojej skórze.
Bez dwóch zdań muszę przyznać, że to prawda.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowanie od
Lwiczka
Scarlett

Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 1315 razy

Postprzez Lwiczka » 19 sie 2016, o 18:42

JaneDoe napisał(a):
Mal napisał(a):
Lwiczka napisał(a):, Lwiczko, a rozdrapywanie strupów ? Może świadczyć o czym ukrytym ? Akurat Louise L. Hay o tym nie wspominała, chodzi mi głównie o rozdrapywanie strupow na głowie :D ?

Myślałam, ze jestem jedyna osoba z takim problemem ! Drapie do krwi nawet przez sen. Bardzo się tego wstydzę. Robie to praktycznie cały czas, zwłaszcza kiedy mam się na czymś skupić. Jeżeli ktos wie, co to może oznaczać, bede wdzięczna za informacje, bo ten problem meczy mnie od kilku lat.

Dziewczyny, mi tylko przychodzi do głowy, że takie rozdrapywanie strupów to podobnie nerwiczne objawy jak np zgrzytanie zębami, obgryzanie paznokci, czy ruszanie nogą. Taki wyraz wewnętrznego napięcia, coś tam w środku domaga sie uwagi...Ja sama miałam problem z ruszaniem nogą, nie umiałam usiedzieć spokojnie, co drażniło innych :lol:

Ale przeszło mi!!! Jak zaczęlam ogarniać umysł i nabrałam zaufania do samej siebie, jakoś tak niepostrzeżenie zniknęło...Więc psychika, Kochane!
Ostatnio edytowano 19 sie 2016, o 18:45 przez Lwiczka, łącznie edytowano 1 raz
Lwiczka

Postprzez Lwiczka » 19 sie 2016, o 18:44

Scarlett napisał(a):Potwierdzam to, co pisze Lwiczka!
Dwa lata temu rozstałam się z partnerem z którym mieszkałam i planowałam ślub i dzieci. Bardzo ciężko to przypłaciłam zdrowiem - stres związany z tą sytuacją doprowadził do ogromnych problemów właśnie mojej skórze.
Bez dwóch zdań muszę przyznać, że to prawda.

Prawda??? Fascynujące, jakie ciało daje nam precyzyjne tropy, byśmy ogranęli te emocje, które domagają się uwagi :brawo
Lwiczka

Postprzez Scarlett » 19 sie 2016, o 18:45

Dokładnie. Nasze ciało jest jest wspaniałym wskaźnikiem wielu rzeczy, a jak często ignorowanym ;)
Warto na to zwrócić uwagę.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowanie od
Renata
Scarlett

Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 1315 razy

Postprzez Renata » 19 sie 2016, o 18:59

Lwiczka napisał(a):
renata17031 napisał(a):Lwiczka, pierwszy raz spotykam sie z taką interpretacją, że problemy ze skorą to odzwierciedlenie problemow z wyrażaniem radości. Mogłabyś napisać cos więcej na ten temat :)

To z Kodów Uzdrawiania właśnie, Reniu :sun Wyraziłam się może niedokładnie (sama leczyłam sobie kręgosłup, a to są akurat kwestia związane z samokontrolą i tendencjami do manipulacji), ale w książce "Kody Uzdrawiania" jest napisane, że problemy z układem cielesnym pokrywającym, czyli skórą są oznaką negatywnych emocji uszkadzających radość. Owe negatywne emocje to: smutek, depresja, poczucie włanej niedoskonałosci. A symptomy to: sucha skóra, trądzik, infekcje grzybiczne itp.

Od siebie tylko dodam, że jak mówiałam o tym osobom, które mają problemy skórne, zgadzały się z tym, że czują wewnątrz smutek i poczucie beznadziei. Ta książka to kopalnia wiedzy! Czytałaś? :kwiatek

Czytałam, tylko nie pamiętam o tych informacjach, które tutaj podajesz. Albo pamięć mi szwankuje, albo mówimy o dwóch różnych książkach :D
Tutaj kiedyś o tym pisałam, spójrz, czy to jest to samo? :

viewtopic.php?p=3625#p3625
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 609 razy
Otrzymał podziękowań: 764 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świadomość ciała