Psychosomatyka

świadomy oddech, odżywianie, ćwiczenia

Re: Psychosomatyka

Postprzez Mal » 19 sie 2016, o 19:22

Lwiczka napisał(a):[
Dziewczyny, mi tylko przychodzi do głowy, że takie rozdrapywanie strupów to podobnie nerwiczne objawy jak np zgrzytanie zębami, obgryzanie paznokci, czy ruszanie nogą. Taki wyraz wewnętrznego napięcia, coś tam w środku domaga sie uwagi...Ja sama miałam problem z ruszaniem nogą, nie umiałam usiedzieć spokojnie, co drażniło innych :lol:

Ale przeszło mi!!! Jak zaczęlam ogarniać umysł i nabrałam zaufania do samej siebie, jakoś tak niepostrzeżenie zniknęło...Więc psychika, Kochane!

Kurcze tak myślałam :D był czas gdy to wygoiłam ale z nudów znowu zaczęłam... bo lubię :lol: wiem,ze to kwestia przyzwyczajenia,dopisze chyba sobie wygojenie strupów w technice 21 dni :P
Mal

Podziękował : 191 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Postprzez Mal » 19 sie 2016, o 19:26

Lwiczka napisał(a):
Taki wyraz wewnętrznego napięcia, coś tam w środku domaga sie uwagi...Ja sama miałam problem z ruszaniem nogą, nie umiałam usiedzieć spokojnie, co drażniło innych :lol:

Znam osobę, która ruszała stopa przez sen, albo się obudziła czy też wybudzala, ponadto dochodziło do tego okropne zgrzytanie zębami, to wszystko nerwy niestety.
Migreny, ta osoba nie dość, że cierpi na wrzody, w dodatku nabawiła się astmy w dorosłym wieku. Psychika siadła i przede wszystkim nie radzenie sobie z negatywnymi emocjami, czy też emocjami ogólnie. Wszystko musi mieć ujście, inaczej mechanizm (cialo) fiksuje.
Mal

Podziękował : 191 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Postprzez Nicky » 19 sie 2016, o 19:48

O kurczę, dziewczyny dzięki że odświeżyłyście ten wątek... bardzo, bardzo mi to pomoże własnie teraz :) Mam pewne nawracające, wkurzające dolegliwości (konkretnie: bóle karku i ramienia/barku, wystarczy dosłownie leciutki podmuch powietrza a ja już ginę z bólu!), i już chyba wiem co jest ich przyczyną... wow! może uda mi się tego cholerstwa pozbyć :sun Ech! Fajnie by było <3
Nicky

Podziękował : 189 razy
Otrzymał podziękowań: 248 razy

Postprzez Lwiczka » 19 sie 2016, o 19:51

renata17031 napisał(a):
Lwiczka napisał(a):
renata17031 napisał(a):Lwiczka, pierwszy raz spotykam sie z taką interpretacją, że problemy ze skorą to odzwierciedlenie problemow z wyrażaniem radości. Mogłabyś napisać cos więcej na ten temat :)

To z Kodów Uzdrawiania właśnie, Reniu :sun Wyraziłam się może niedokładnie (sama leczyłam sobie kręgosłup, a to są akurat kwestia związane z samokontrolą i tendencjami do manipulacji), ale w książce "Kody Uzdrawiania" jest napisane, że problemy z układem cielesnym pokrywającym, czyli skórą są oznaką negatywnych emocji uszkadzających radość. Owe negatywne emocje to: smutek, depresja, poczucie włanej niedoskonałosci. A symptomy to: sucha skóra, trądzik, infekcje grzybiczne itp.

Od siebie tylko dodam, że jak mówiałam o tym osobom, które mają problemy skórne, zgadzały się z tym, że czują wewnątrz smutek i poczucie beznadziei. Ta książka to kopalnia wiedzy! Czytałaś? :kwiatek

Czytałam, tylko nie pamiętam o tych informacjach, które tutaj podajesz. Albo pamięć mi szwankuje, albo mówimy o dwóch różnych książkach :D
Tutaj kiedyś o tym pisałam, spójrz, czy to jest to samo? :

viewtopic.php?p=3625#p3625

Tak, dokładnie o tej samej książce piszemy! "Kody uzdrawiania" Alexandra Loyda :sun
Lwiczka

Podziękował : 336 razy
Otrzymał podziękowań: 361 razy

Postprzez Lwiczka » 19 sie 2016, o 19:58

Mal napisał(a):
Lwiczka napisał(a):
Taki wyraz wewnętrznego napięcia, coś tam w środku domaga sie uwagi...Ja sama miałam problem z ruszaniem nogą, nie umiałam usiedzieć spokojnie, co drażniło innych :lol:

Znam osobę, która ruszała stopa przez sen, albo się obudziła czy też wybudzala, ponadto dochodziło do tego okropne zgrzytanie zębami, to wszystko nerwy niestety.
Migreny, ta osoba nie dość, że cierpi na wrzody, w dodatku nabawiła się astmy w dorosłym wieku. Psychika siadła i przede wszystkim nie radzenie sobie z negatywnymi emocjami, czy też emocjami ogólnie. Wszystko musi mieć ujście, inaczej mechanizm (cialo) fiksuje.

To rzeczywiście tak działa: zdrowie zaczyna się psuć od rzeczy drobnych, jeśli lekceważymy te sygnały i dalej koncentrujemy się na negatywach rzeczywistości, przychodzą większe choroby, a potem jeszcze większe...

Jak to kiedyś powiedziała Eliza Sarna: ciało jest tak zdererminowane, żeby pokazać nam, że za nisko wibrujemy, że nawet gotowe jest doprowadzić do własnej śmierci :lol: Mój sposób jest taki, że wszelkie sygnały od ciała traktuję przyjaźnie, nie wściekam się, a dziękuję za informację plus mówię danej części ciała, że ją kocham <3

Ale gdyby ktoś miał chętkę na aplikowanie sobie Kodów Uzdrawiania, szczerze polecam! Nie wiem JAK, ale to działa. Ach te przekazy channelingowe, mają swoją moc :lol:
Lwiczka

Postprzez Lwiczka » 19 sie 2016, o 20:00

Nicky napisał(a):O kurczę, dziewczyny dzięki że odświeżyłyście ten wątek... bardzo, bardzo mi to pomoże własnie teraz :) Mam pewne nawracające, wkurzające dolegliwości (konkretnie: bóle karku i ramienia/barku, wystarczy dosłownie leciutki podmuch powietrza a ja już ginę z bólu!), i już chyba wiem co jest ich przyczyną... wow! może uda mi się tego cholerstwa pozbyć :sun Ech! Fajnie by było <3

NIESAMOWITE!!! :shock: Pól godziny temu dzwoniła do mnie koleżanka, ma dokładnie takie same syptomy jak Ty! Mega ból barku i ramienia, z tym, że jej to idzie na głowę...I pytała co z tym zrobić :lol: O żesz!!!

Za ten post autor Lwiczka otrzymał podziękowanie od
Nicky
Lwiczka

Postprzez Renata » 19 sie 2016, o 20:10

Dziewczyny, a myślicie że nasze ciała porozumiewają się z nami uniwersalnym językiem? Mam na myśli to, że jeżeli dwie osoby chorują na to samo, np. problemy ze skórą, to czy każdej z nich należy dopasować jednakowe przyczyny psychiczne, w tym przypadku blokady w wyrażaniu radości ( jak zostało tu zauważone)?
A może jest tak, jak w przypadku snów, że interpretacja jest dowolna i każda osoba to calkiem odmienny przyoadek i nie należy traktować wszystkich jednakowo...

Ps. Lwiczka, naprawdę mnie zaskoczyłaś . Chyba będę musiała na nowo przerzucić kartki tej książki :D
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 601 razy
Otrzymał podziękowań: 757 razy

Postprzez Lwiczka » 19 sie 2016, o 20:25

renata17031 napisał(a):Dziewczyny, a myślicie że nasze ciała porozumiewają się z nami uniwersalnym językiem? Mam na myśli to, że jeżeli dwie osoby chorują na to samo, np. problemy ze skórą, to czy każdej z nich należy dopasować jednakowe przyczyny psychiczne, w tym przypadku blokady w wyrażaniu radości ( jak zostało tu zauważone)?
A może jest tak, jak w przypadku snów, że interpretacja jest dowolna i każda osoba to calkiem odmienny przyoadek i nie należy traktować wszystkich jednakowo...

Ps. Lwiczka, naprawdę mnie zaskoczyłaś . Chyba będę musiała na nowo przerzucić kartki tej książki :D

Kiedyś trafiłam do fizjoterapeuty :D Byłam wtedy świeżo po odkryciu Kodów, więc mieliśmy o czym rozmawiać! I zgodził się on z takim przyporządkowaniem konkretnych problemów emocjonalnych do konkretnych cześci układu cielesnego. Powiedział mi też, że jakiś pasjonata w (jakżeby inaczej!) Stanach stworzył specjalną mapę: pracował w szpitalu i robił research osobowości szpitalnych pacjentów. Porównywał jakie choroby są zbieżne z emocjami, podobno do tej pory ta mapa się sprawdza ;-)

Jest zresztą analogiczna z logiką uzdrawiania poprzez Kody. Popatrz sama, jedna emocja, radość, a jej brak odpowiada za ileś problemów psychicznych! Nie mówiąc o tym, że układ pokrywający to nie tylko skóra, to również włosy i paznokcie.

Inna sprawa, że mało kto ma problem z tylko jedną emocją, tak naprawdę jesteśmy miksem "braków", więc można mieć kilka objawów chorobowych ;-)
Lwiczka

Postprzez Lwiczka » 19 sie 2016, o 20:29

Znajdę tę listę emocji oraz przypisanych im części ciala i wkleję ją w wątku. Dużo można się o sobie dowiedzieć! Mój kręgosłup wyraźnie wskazywał mi na problem z samodyscypliną i lenistwem, a do tego zacięcie manipulacyjne... :lol: Było to przykre dla mnie info, ale prawdziwe :dance
Lwiczka

Postprzez Nicky » 19 sie 2016, o 21:35

Lwiczka napisał(a):
Nicky napisał(a):O kurczę, dziewczyny dzięki że odświeżyłyście ten wątek... bardzo, bardzo mi to pomoże własnie teraz :) Mam pewne nawracające, wkurzające dolegliwości (konkretnie: bóle karku i ramienia/barku, wystarczy dosłownie leciutki podmuch powietrza a ja już ginę z bólu!), i już chyba wiem co jest ich przyczyną... wow! może uda mi się tego cholerstwa pozbyć :sun Ech! Fajnie by było <3

NIESAMOWITE!!! :shock: Pól godziny temu dzwoniła do mnie koleżanka, ma dokładnie takie same syptomy jak Ty! Mega ból barku i ramienia, z tym, że jej to idzie na głowę...I pytała co z tym zrobić :lol: O żesz!!!

Łączę się w bólu z koleżanką :) Co dziwne - te bóle powracają w momentach gdy jestem mocno zestresowana, tak jakby były ściśle powiązane z nerwami :shock:
U mnie to może być kwestia przeżywania od nowa i od nowa pewnych ciężkich sytuacji z przeszłości, niemożność odcięcia się od myśli o różnych nieciekawych sytuacjach, wyrzuty sumienia, nie pozwalanie sobie na odczuwanie w pełni radości z życia itp. Muszę nad tym popracować...
Nicky

Podziękował : 189 razy
Otrzymał podziękowań: 248 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świadomość ciała