Dieta a samopoczucie

świadomy oddech, odżywianie, ćwiczenia

Re: Dieta a samopoczucie

Postprzez California » 24 lis 2016, o 23:14

Chyba serio skuszę się na olej kokosowy :o a z kanapkami też się dobrze komponuje? :)
California

Podziękował : 31 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Postprzez Renata » 25 lis 2016, o 11:42

California napisał(a):Chyba serio skuszę się na olej kokosowy :o a z kanapkami też się dobrze komponuje? :)

Oczywiście że tak. To baza do kanapki, podobnie jak masło, tyle że zdrowsze. Cieniutko rozsmarować i możesz kłaść co chcesz, ser, szynka, pomidor.
Wybierz olek kokosowy tłoczony na zimno :)
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 601 razy
Otrzymał podziękowań: 757 razy

Postprzez Blau » 25 lis 2016, o 11:58

Ja od 3 listopada nie jem słodyczy i powiem Wam że czuję się lżejsza. Aczkolwiek braki cukru niejakie odczuwam.
Swoją drogą to stwierdzam że życie bez słodyczy jest bardzo puste, ale dam radę do swiat:)
Blau

Podziękował : 70 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Postprzez Renata » 25 lis 2016, o 12:05

Blau napisał(a):Ja od 3 listopada nie jem słodyczy i powiem Wam że czuję się lżejsza. Aczkolwiek braki cukru niejakie odczuwam.
Swoją drogą to stwierdzam że życie bez słodyczy jest bardzo puste, ale dam radę do swiat:)

Ja sama próbowałam rzucić cukier, i raz się udawało a raz nie. Żeby nie narzucać sobie zbyt rygorystycznej diety jeśli chodzi o słodycze, to jest taka metoda która rozwiązuje niejako ten problem. Bo rzucenie słodyczy całkowicie w przypadku osób, które tęsknią za kawałkiem tortu, może nie będzie będzie tak do końca udane. Specjaliści ds. żywieniowych proponują przez cały tydzień nie jeść nic słodkiego a siódmego dnia sobie pofolgować. Zawsze to lepsze niż nie jeść przez miesiąc dwa, a potem nadrabiać dzień w dzień :D
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 601 razy
Otrzymał podziękowań: 757 razy

Postprzez Blau » 25 lis 2016, o 12:25

Ja mam zamiar ogolnie ograniczyc slodycze. Czyli powiedzmy w swieta jesc, a potem jedynie w weekendy jak cos upieke. Nie podjadac batonikow itp. :)

Co do cukru białego też go nie uzywam. Pamiętam jak pierwszy raz rzuciłam to dwa dni po mój organizm tak mi dał popalić: zawroty hlowy; nudności i tak przez dwa dni. Ale co się dziwić skoro z 9 łyżeczek dzienni zeszlam do 0 i również nie jadłam słodyczy :lol: teraz wiem że to było zbyt drastyczne ale przestałam. Trzeciego dnia miałam tyle energii od rana 8-)

Teraz nie jem nic słodkiego. Wczoraj zrobiłam na kolację placki z jabłkami - taki zamiennik. Bez cukru oczywiście i po zjedzeniu 4 było mi za slodko :shock: :lol: Jedyna słodycz to jabłka. Chyba organizm się od cukru odzwyczail.
Blau

Podziękował : 70 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Postprzez anitka12 » 2 lut 2017, o 10:39

Dosyć ciekawy artykuł http://www.szukamdietetyka.pl/artykuly/porady-ekspertow/10-co-jesc-aby-zapobiec-depresji.html na temat depresji i jaki wpływ na nią ma odżywianie
anitka12

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Poprzednia strona

Powrót do Świadomość ciała