Uzdrowienie

przyciąganie zdrowia, rozwój cielesny, odżywianie

Re: Uzdrowienie

Postprzez Nova » 9 sie 2014, o 20:29

Zgadzam się, Renatko. Też uważam, że jesteśmy manipulowani - przecież leki, suplementy to czysty biznes.
Poza tym ludzie wolą nałykać się witamin, które i tak się nie przyswajają jak powinny zamiast jeść lepiej.
Jesteśmy właśnie tacy "otępieni" tą chemią w jedzeniu. Mam znajomych, którzy wybierają się do Maca jak do świątyni. Sama jadłam kiedyś paskudztwa, rzeczy w proszku itp. Teraz jestem coraz bardziej świadoma i niedobrze mi na samą myśl, że kiedyś coś takiego wkładałam do ust ;)
Alter_Ego - w zupełności się zgadzam. Poza tym gdyby ludzie o siebie bardziej dbali - lepiej jedli, odpoczywali, byli aktywni to nawet w przypadku złapania jakiejś choroby spokojnie dali by sobie sami radę. Nic tak nie pomaga jak po prostu odpoczynek. No i miód z pasieki :P
Wszystko będzie, jak być powinno, tak już jest urządzony świat. - M.Bułhakow
Nova

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postprzez Renata » 11 sie 2014, o 11:50

Ma ktoś może z was jakąś receptę na spadek formy? Jakieś rady odnośnie wzrostu energii?

Nic mi się dziś nie chce.
Po prostu zwłoki :cry:
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 645 razy
Otrzymał podziękowań: 838 razy

Postprzez dariaanna » 11 sie 2014, o 12:02

Rock&roll ! ^^ :D
dariaanna

Podziękował : 112 razy
Otrzymał podziękowań: 148 razy

Postprzez Renata » 11 sie 2014, o 13:34

dariaanna napisał(a):Rock&roll ! ^^ :D

Fajna opcja, ale nie wiem, czy zadziała...
Chyba muszę przeczekać tę nieszczęsną chandrę...
Renata

Postprzez Nova » 11 sie 2014, o 14:04

Na spadki energi może być dobra:
-muzyka (taka energetyczna nie pościelowa ;))
- fajna książka
- zabawa z kotem/psem/innym zwierzęciem ;)
- spacer w ładnym miejscu
- rozmowa z kimś kogo lubisz
- jakaś komedia

Przede wszystkim zastanów się z czego wynika chandra. Z przeszłości, przyszłości a przecież to tylko iluzja. Bądźmy tu i teraz. Poza tym takie gorsze nastroje czemuś służą, może Cię do czegoś zainspiruje, pokaże kierunek, spowoduje, że coś się zmieni. Pamiętaj, wszystko zawsze idzie ku dobremu. I wszystko czemuś służy.
Nova

Postprzez dariaanna » 11 sie 2014, o 14:07

Jak dla mnie najlepsza :D, no ale wiadomo, każdy ma coś innego, co na niego najlepiej działa ;).
Jeżeli chodzi o moje zdanie, to masz dwie opcje:
1. Poddać się chandrze, po prostu zgodzić się na to, że dzisiaj masz chandrę, mniejszą energię, po prostu zaakceptować fakt, że tak się czujesz i z nim nie walczysz.
2. Wybrać inne samopoczucie, bo tak też możesz. Pójdź na spacer, upiecz ciasto, zrób po prostu coś, co lubisz, co cię relaksuje, ale wymaga włożenia odrobiny energii ;). Możesz pomedytować. Poćwiczyć. ;)
dariaanna

Podziękował : 112 razy
Otrzymał podziękowań: 148 razy

Postprzez Alter_Ego » 11 sie 2014, o 14:29

renata17031 napisał(a):Ma ktoś może z was jakąś receptę na spadek formy? Jakieś rady odnośnie wzrostu energii?

Nie jedz przynajmniej 3 godziny przed snem, ponieważ zamiast odpoczywać organizm traci energię na trawienie.
Uzupełni witaminy, może twój organizm potrzebuje składników lub elektrolitów niezbędnych mu do funkcjonowania np magnez.
Ogranicz picie kawy, herbaty, a jeśli palisz to ogranicz fajeczki ;) Czysta zwykła woda jest najlepsza, nawet taka prosto z kranu nie jest gorsza od tej wody którą możemy zakupić w sklepie za większe pieniądze.
Wyeliminuj siedzący tryb życia, wsiądź na rower, pobiegaj, pójdź na ścianki wspinaczkowe... to świetna zabawa i energii dodaje :)
Wysypiaj się. Śpij tyle ile potrzebujesz.
I jeszcze takie moje ćwiczenie na koniec :D Jeśli budzę się po nie do końca usatysfakcjonowanym odpoczynku zaczynam dotleniać swój organizm głębokimi i nieco przyspieszonymi wdechami i wydechami. W moim przypadku działa i chodzę jak nabuzowany w pozytywnym tego słowa znaczeniu :D
Śmiech też dodaje dużo energii więc polecam spotkanie ze znajomymi bądź kabaret 8-)
Naczelny Sceptyk Forum ;)
Alter_Ego

Podziękował : 43 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy

Postprzez Nova » 11 sie 2014, o 14:37

Alter_Ego napisał(a):
renata17031 napisał(a):Ma ktoś może z was jakąś receptę na spadek formy? Jakieś rady odnośnie wzrostu energii?

Nie jedz przynajmniej 3 godziny przed snem, ponieważ zamiast odpoczywać organizm traci energię na trawienie.
Uzupełni witaminy, może twój organizm potrzebuje składników lub elektrolitów niezbędnych mu do funkcjonowania np magnez.
Ogranicz picie kawy, herbaty, a jeśli palisz to ogranicz fajeczki ;) Czysta zwykła woda jest najlepsza, nawet taka prosto z kranu nie jest gorsza od tej wody którą możemy zakupić w sklepie za większe pieniądze.
Wyeliminuj siedzący tryb życia, wsiądź na rower, pobiegaj, pójdź na ścianki wspinaczkowe... to świetna zabawa i energii dodaje :)
Wysypiaj się. Śpij tyle ile potrzebujesz.
I jeszcze takie moje ćwiczenie na koniec :D Jeśli budzę się po nie do końca usatysfakcjonowanym odpoczynku zaczynam dotleniać swój organizm głębokimi i nieco przyspieszonymi wdechami i wydechami. W moim przypadku działa i chodzę jak nabuzowany w pozytywnym tego słowa znaczeniu :D
Śmiech też dodaje dużo energii więc polecam spotkanie ze znajomymi bądź kabaret 8-)

Właśnie! Ruch!Coś wspaniałego! Może masz aktywność, którą lubisz - jak nie to próbuj wszystkiego i nie zrażaj się - znajdziesz coś co przyniesie Ci frajdę. No i oddychanie też jest bardzo ważne.
Nova

Postprzez Renata » 11 sie 2014, o 16:13

Dziękuję, kochani za cenne rady.
Zastosuję się przede wszystkim do tego, co napisała Daria, czyli pozwolę sobie na to, co aktualnie przeżywam. Właściwie nie mam sił na walkę. Jak już kiedyś pisałam, nic nie trwa wiecznie i nawet ten spadek formy też kiedyś się skończy...
Alter ego, Nova- macie rację, ruch jest wręcz wskazany. Ogólnie dbam o siebie, piję mniej kawy, więcej wody, zielonej herbaty,jeszcze tylko muszę zrobić lekkie "przemeblowanie" w jedzeniu.
Myślę, że dopadła mnie nuda. Za długie wakacje... Czas wrócić do obowiązków, do pracy, do innego środowiska ;)
Renata

Postprzez krzysztofx » 11 sie 2014, o 22:50

Proponuje zaaplikować witaminę b3, ponoć ma wpływ dobry w walce z depresją, najwięcej jest jej w orzeszkach ziemnych i drożdżach. czasami dobrze jest się wypłakać przy jakiejś muzyce, ale ważne aby nie zawierała ona negatywnych tekstów, bywa że po takim dołku ma się flow i wszystko idzie lepiej niż kiedykolwiek. Można też stosować pewne ćwiczenie które mię osobiście pomaga, to jest skupić się na 4 czakrze i powiedzieć kocham cię, potem to samo powiedzieć do siebie, potem to samo do kwiatów, pieska, kotka, pogody itp czyli taki dziennik wdzięczności, codziennie warto go prowadzić.

Pozdrawiam
.
krzysztofx

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie, wygląd, świadomość ciała