połączenie się z ciałem eterycznym - osho

świadomy oddech, odżywianie, ćwiczenia

połączenie się z ciałem eterycznym - osho

Postprzez stefannitecki » 15 wrz 2015, o 13:16

Witam, zamieszczam drugi post o takiej samej tematyce, gdyż nie wiem w jakim dziale najlepiej jest taki wątek poruszyć. Przeczytałem ebook Osho "kundalini praktyka wewnętrznego ognia". Bardzo ciekawa lektura, z której najbardziej zapadła mi w pamięci jedna kwestia. Połączenie się z ciałem eterycznym, oraz połączenie trzeciego ciała z czwartym. Jak twierdzi Osho, po takim połączeniu się męskiego ciała z żeńskim (gdyż 1 ciało u mężczyzny jest męskie, a drugie żeńskie i tak na przemian) człowiek jest pełny. Teraz samo nasuwa się pytanie: jak? Można się doczytać, że jest to połączenie seksualne. A więc... co, trzeba odbyć sex z ciałem eterycznym? Z tego, co wiem w OOBE drugie ciało wychodzi z ciała. Może więc w trakcie OOBE można się połączyć? Co Wy o tym sądzicie? Wie ktoś z Was może JAK? Pytam o to, gdyż nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Mam wrażenie, że to jest jakby zakryte, coś w rodzaju tajemnej wiedzy.
stefannitecki

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: połączenie się z ciałem eterycznym - osho

Postprzez Calcifer » 15 wrz 2015, o 13:49

Myślę, że ten dział jest właściwy dlatego usunąłem wpis z działu "Duchowi nauczyciele" by nie rozbijać dyskusji na dwa tematy. Stefanie, czytałem dużo książek Osho ale tej o której wspominasz, nie miałem okazji. Mam ten ebook i metodą szukania dotarłem do kwestii o którą pytasz i mam wrażenie, że wyjaśnia ją sam Osho :

"Jesli mezczyzna lub kobieta zwróca sie do wewnatrz i polacza sie ze swoja wewnetrzna
kobieta lub mezczyzna, rozpoczyna sie inna podróz, prowadzaca do Boskosci
. Jednosc
zewnetrzna jest natomiast podróza prowadzaca do natury. Gdy pierwsze cialo mezczyzny
spotyka drugie cialo eteryczne, zenskie, oba tworza jednosc. Kiedy pierwsze cialo
kobiety spotyka drugie cialo eteryczne, zlozone z pierwiastka meskiego, równiez
powstaje jednosc. Jest to cudowna jednosc. Jednosc zewnetrzna moze byc tylko
chwilowa. Na bardzo krótki okres czasu daje poczucie szczescia, potem zal rozdzielenia
jest nieskonczenie wiekszy. I ten zal powoduje nowa tesknote do tej samej przyjemnosci,
która znowu okazuje sie byc chwilowa; potem rozstanie jest dlugie i bolesne. Dlatego
przyjemnosc zewnetrzna moze byc jedynie chwilowa, natomiast wewnetrzna jednosc
trwa wiecznie. Kiedy nastapi, nigdy nie ustaje. Dlatego dopóki nie nastapi jednosc
wewnetrzna, trwaja zal i ból. Strumien szczescia zaczyna plynac wewnatrz od chwili
zaistnienia jednosci wewnetrznej. Ta przyjemnosc jest zblizona do doznan przezywanych
chwilami w zewnetrznym zwiazku przy stosunku seksualnym: jednosc trwajaca tak
nieskonczenie krótko, ze gdy ledwie sie zaczela, juz sie konczy. Czesto nawet i tego nie
doznajemy. Dzieje sie to tak blyskawicznie, ze w ogóle tego nie przezywamy. Z punktu
widzenia jogi, gdy zajdzie "wewnetrzny stosunek seksualny", natychmiast zniknie
potrzeba zewnetrznego stosunku seksualnego. Powodem jest fakt, ze wewnetrzna jednosc
daje calkowite zaspokojenie i spelnienie. Obrazy stosunku seksualnego przedstawiane na
scianach swiatyn sa tylko tego wskazaniem. Wewnetrzny stosunek seksualny to proces
medytacji. Miedzy ideami stosunków seksualnych wewnetrznego i zewnetrznego
powstaly sprzecznosci. Jest tak dlatego, ze kto wejdzie w wewnetrzna jednosc nawet
jeden raz, traci wszelkie zainteresowanie zewnetrznym stosunkiem seksualnym. Nalezy
pamietac, ze gdy kobieta laczy sie ze swym meskim cialem eterycznym, nowa jednosc
jest kobieca; gdy mezczyzna laczy sie ze swym zenskim cialem eterycznym, ta jednosc
jest meska. Jest to skutkiem wchloniecia drugiego ciala przez pierwsze; drugie zlewa sie
z pierwszym. Teraz meskie i zenskie ciala maja inne cechy. Widzimy nie zewnetrznego
mezczyzne czy kobiete. Zewnetrzny mezczyzna jest niepelny, dlatego jest niespokojny,
niezaspokojony. Zewnetrzna kobieta takze jest niepelna i dlatego jest niespokojna,
niespelniona. Jesli przyjrzymy sie rozwojowi zycia na Ziemi, stwierdzimy, ze w
organizmach prymitywnych obecne sa oba czynniki: meski i zenski. Chocby ameba:
ameba jest pól-meska i pól-zenska. Dlatego nie ma w tym swiecie stworzenia bardziej
spelnionego. U ameby nigdy nie pojawia sie uczucie niezaspokojenia. Wskutek tego
ameba jednak nie mogla sie rozwijac, na zawsze pozostala ameba. Tak wiec bardzo
prymitywne organizmy w trakcie rozwoju biologicznego nie wyksztalcily odrebnych cial
dla poszczególnych plci. W tym samym ciele zawieraja sie czynniki meski i zenski.
Kiedy pierwsze cialo kobiety laczy sie ze swoim meskim cialem eterycznym, powstaje
nowa kobieta, która jest kobieta pelna. Nic nie wiemy o osobowosci pelnej kobiety,
poniewaz wszystkie znane nam kobiety sa niepelne. Nie mozemy ocenic pelnego
mezczyzny, gdyz wszyscy znani nam mezczyzni sa niepelni. Wszyscy stanowia jedynie
polowe."

Na tyle na ile znam książki Osho i to oczy mówi i na podstawie fragmentu który zacytowałem, mam wrażenie, że nie chodzi mu o wychodzenie z ciała (OOBE). Osho mówi o naszej wewnętrznej naturze o której mówił w wielu swoich wykładach. Według Osho, każdy z nas ma w sobie pierwiastki męskie i żeńskie i dopiero odkrycie przez daną płeć przeciwnego do niej pierwiastka, pozwala stać się danej osobie "pełną". Jest to kwestią świadomości.
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 432 razy

Postprzez Kokos » 15 wrz 2015, o 14:04

stefannitecki napisał(a):[...] Połączenie się z ciałem eterycznym, oraz połączenie trzeciego ciała z czwartym. Jak twierdzi Osho, po takim połączeniu się męskiego ciała z żeńskim (gdyż 1 ciało u mężczyzny jest męskie, a drugie żeńskie i tak na przemian) człowiek jest pełny. Teraz samo nasuwa się pytanie: jak? Można się doczytać, że jest to połączenie seksualne. A więc... co, trzeba odbyć sex z ciałem eterycznym? Z tego, co wiem w OOBE drugie ciało wychodzi z ciała. Może więc w trakcie OOBE można się połączyć? Co Wy o tym sądzicie? Wie ktoś z Was może JAK? [...]

Witaj Stefan :D

Ja sądzę, że jedyną sprawą przynoszącą wymierne korzyści jest połączenie z ciałem fizycznym.

A to o czym napisałeś skojarzyło mi się z seksem ślimaków. :) Ale nawet u ślimaków potrzebna jest parka ;)
Według mnie szkoda 5 minut poświęcać na zajmowanie się rozgryzaniem podobnych teorii :)
❤ ❤ ❤
Uwielbiam gdy mnóstwo pieniędzy jest w moim doświadczeniu!
Doświadczam wspaniałości życia!
Jestem wspaniałą istotą!
Idealny przepływ energii pieniędzy przez moje doświadczenie, to uwielbiam!
Energia bogactwa pulsuje w moim ciele!
Kokos

Podziękował : 561 razy
Otrzymał podziękowań: 394 razy

Postprzez Kokos » 15 wrz 2015, o 14:14

Renatko :) Dałaś na początku sierpnia fajny artykuł na temat rozbudzania kundalini i najwyższych czakr, podczas gdy czakry niższe są słabe. Nie mogę znaleźć... Przydałby się tutaj ;)
❤ ❤ ❤
Jestem wspaniałą istotą!
Kokos

Postprzez Renata » 15 wrz 2015, o 14:37

Kokos napisał(a):Renatko :) Dałaś na początku sierpnia fajny artykuł na temat rozbudzania kundalini i najwyższych czakr, podczas gdy czakry niższe są słabe. Nie mogę znaleźć... Przydałby się tutaj ;)

Kokos, to chyba nie byłam ja i pewnie nie było to na tym forum, bo jakoś sobie tego nie przypominam :D Też przeszukałam swoje posty z tego miesiąca o którym wspominasz, ale nic nie znalazłam :)

Ale istotnie coś na temat tej energii ostatnio czytałam lub oglądałam jakiś filmik. Jak dla mnie to abstrakcja, nie odnajduje się w tym temacie :)
Ostatnio edytowano 15 wrz 2015, o 14:44 przez Renata, łącznie edytowano 1 raz
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 603 razy
Otrzymał podziękowań: 757 razy

Postprzez Kokos » 15 wrz 2015, o 14:42

Czytałam go w tę niedzielę :D Bardzo mi się spodobał i zobaczyłam datę - 10 sierpnia bodajże i pomyślałam, co ja robiłam wtedy, że wcześniej jego nie znalazłam. W poście był sam link i Twój mini komentarz. Ze stronki " Rose ..."
❤ ❤ ❤
Jestem wspaniałą istotą!
Kokos

Postprzez stefannitecki » 15 wrz 2015, o 14:51

Kokos napisał(a):A to o czym napisałeś skojarzyło mi się z seksem ślimaków
heh no wiesz, postawiłem tylko odważną hipotezę. Właściwie to nadal nie mam pojęcia jak się połączyć. Co do cytatu z książki Osho, to niestety nie widzę, żeby wyjaśniał jak to robić. Sama świadomość istnienia drugiego ciała nie sądzę żeby wystarczyła...
stefannitecki

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Kokos » 15 wrz 2015, o 14:53

renata17031 napisał(a):
Kokos napisał(a):Renatko :) Dałaś na początku sierpnia fajny artykuł na temat rozbudzania kundalini i najwyższych czakr, podczas gdy czakry niższe są słabe. Nie mogę znaleźć... Przydałby się tutaj ;)

Kokos, to chyba nie byłam ja i pewnie nie było to na tym forum, bo jakoś sobie tego nie przypominam :D Też przeszukałam swoje posty z tego miesiąca o którym wspominasz, ale nic nie znalazłam :)

Ale istotnie coś na temat tej energii ostatnio czytałam lub oglądałam jakiś filmik. Jak dla mnie to abstrakcja, nie odnajduje się w tym temacie :)

Mam Renatko :D 8-) Byłaś w temacie o rok przede mną :lol:

viewtopic.php?f=9&t=154
❤ ❤ ❤
Jestem wspaniałą istotą!
Kokos

Postprzez Born1975 » 15 wrz 2015, o 14:59

Robert Monroe w swoich książkach pisze, że podczas OOBE uprawiał seks z drugą osobą. Nie pamiętam niestety czy płeć tej istoty miała jakieś znaczenie i jaka to była płeć. Dla zainteresowanych OOBE książki Monroe to obowiązkowa lektur.
Wild and free :D
Born1975

Podziękował : 812 razy
Otrzymał podziękowań: 513 razy

Postprzez Kokos » 15 wrz 2015, o 15:00

stefannitecki napisał(a):
Kokos napisał(a):A to o czym napisałeś skojarzyło mi się z seksem ślimaków
heh no wiesz, postawiłem tylko odważną hipotezę. Właściwie to nadal nie mam pojęcia jak się połączyć. Co do cytatu z książki Osho, to niestety nie widzę, żeby wyjaśniał jak to robić. Sama świadomość istnienia drugiego ciała nie sądzę żeby wystarczyła...

Odważny jesteś :D

Chodzi o to, że jak jest para ssaków, to łączą się ich różniste ciała i czakry ze sobą i wymieniają energię, podobnie jak u ślimaków. Sam ze sobą to raczej słabo wypali :D

Póki co możesz zająć się wzmacnianiem połączenia własnego ducha z własnym ciałem fizycznym jak już wyżej wspomniałam ;) To daje moc 8-)
❤ ❤ ❤
Jestem wspaniałą istotą!
Kokos

Następna strona

Powrót do Świadomość ciała