połączenie się z ciałem eterycznym - osho

świadomy oddech, odżywianie, ćwiczenia

Re: połączenie się z ciałem eterycznym - osho

Postprzez Calcifer » 15 wrz 2015, o 15:16

Stefan przeczytałem dłuższy fragment książki o której wspominasz i wydaje mi się, że próbujesz w prostej rzeczy dostrzec intelektualny labirynt. Poczytaj inne książki Osho na ten temat np. "Księga mężczyzn" albo "Księga kobiet". Osho wielokrotnie mówił w swoich książkach o tym, że każdy z nas ma w sobie pierwiastek kobiecy i męski. Pierwszym ciałem nazywa ciało fizyczne. Ciałem eterycznym nazywa "ukryte" ciało. Już w pierwszych czterech zdaniach które zacytowałem, Osho tłumaczy całe zagadnienie. Przeczytaj te zdania uważnie.

"Jesli mezczyzna lub kobieta zwróca sie do wewnatrz i polacza sie ze swoja wewnetrzna
kobieta lub mezczyzna, rozpoczyna sie inna podróz, prowadzaca do Boskosci.
" - Już pierwsze zdanie tłumaczy, że nie chodzi o OOBE ani nic innego jak odnalezienie w sobie pierwiastka przeciwnej do naszego ciała płci.

"Jednosc zewnetrzna jest natomiast podróza prowadzaca do natury. Gdy pierwsze cialo mezczyzny spotyka drugie cialo eteryczne, zenskie, oba tworza jednosc. Kiedy pierwsze cialo
kobiety spotyka drugie cialo eteryczne, zlozone z pierwiastka meskiego, równiez
powstaje jednosc. Jest to cudowna jednosc. Jednosc zewnetrzna moze byc tylko
chwilowa. Na bardzo krótki okres czasu daje poczucie szczescia, potem zal rozdzielenia
jest nieskonczenie wiekszy
."

Jeśli będąc w ciele fizycznym, odkryjesz w sobie pierwiastek kobiecy to według Osha następuje poczucie jedności. Nie jesteś już tylko mężczyzną ale jesteś pełnią człowieka. Osho w dalszej części książki to opisuje, że żyjemy będąc w połowie dopóki nie odkryjemy przeciwastawnego naszej fizycznej płci, ciała eterycznego. Gdy Osho mówi o jedności zewnętrznej to ma na myśli seks i nasze biologiczne połączenie. Osho mówi, że takie połączenie daje chwilowe szczeście bo wzajemnie się uzupełniamy ale w chwili rozstania to połączenie się kończy. Łączysz się w relacji z kobietą ponieważ posiada Ona przeciwstawny do Ciebie pierwiastek kobiecy. Ale według Osha to nie jest trwałe połączenie. Dlatego Osho rozróżnia te połączenia na zewnętrzne (cielesne, młosne, osobowe) i na wewnętrzne (zachodzące w jednej istocie).

Swoją drogą to podziwiam Twoją wyobraźnie :D Nie wiem jak do tego doszedłeś, że chodzi o seks ze swoją eteryczną istotą którą poznaje się po wyjściu z ciała :D
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 433 razy

Postprzez Renata » 15 wrz 2015, o 15:27

Te cytaty Osho pobudzają do myślenia :-D Jesli faktycznie nastąpi pełne zespolenie ciała fizycznego i ciała duchowego i jak twierdzi Osho, ktoś kto raz tego doświadczy, już zostanie z tym na zawsze, a seks przestanie go interesować, to chyba nastąpi koniec naszego gatunku ludzkiego, bo nikt nie będzie zainteresowany ani płcią przeciwna, ani seksem... :mrgreen:
Chyba wiec lepiej byłoby dla nas, byśmy sie tak bardzo duchowo nie rozwijali :lol:

Ps. Teraz rozumiem wszystkich księży i ich celibat. Nie jest wymuszony :lol: ;) :mrgreen:
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 609 razy
Otrzymał podziękowań: 764 razy

Postprzez Calcifer » 15 wrz 2015, o 15:30

Renia, czas w którym patrzyłem bezkrytycznie na to co mówił Osho, dawno minął :D Co więcej, Osho sam mówił, że się ze sobą nie zgadza i dlatego często sobie zaprzeczał. Twiedził, że mówi tylko po to abyśmy analizowali i sami poznawali prawdę. Nie oznacza więc, że to co mówił było prawdą dla niego samego :)
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 433 razy

Postprzez Kokos » 15 wrz 2015, o 15:37

Happy napisał(a):Renia, czas w którym patrzyłem bezkrytycznie na to co mówił Osho, dawno minął :D Co więcej, Osho sam mówił, że się ze sobą nie zgadza i dlatego często sobie zaprzeczał. Twiedził, że mówi tylko po to abyśmy analizowali i sami poznawali prawdę. Nie oznacza więc, że to co mówił było prawdą dla niego samego :)

U mnie też 8-)

Dla mnie pierwszy cytat odnosi się do znanego zjawiska w psychologii: zintegrowanie Anime i Animusa. Choćby tu jest: http://jaga70.blog.onet.pl/2010/04/15/k ... -kobiecie/
Natomiast drugi do seksu miedzyludzkiego i wymiany energii między kobietą a mężczyzną :)
❤ ❤ ❤
Uwielbiam gdy mnóstwo pieniędzy jest w moim doświadczeniu!
Doświadczam wspaniałości życia!
Jestem wspaniałą istotą!
Idealny przepływ energii pieniędzy przez moje doświadczenie, to uwielbiam!
Energia bogactwa pulsuje w moim ciele!
Kokos

Podziękował : 561 razy
Otrzymał podziękowań: 394 razy

Postprzez stefannitecki » 15 wrz 2015, o 16:13

Happy i Kokos, dziękuję. Teraz już zaczynam rozumieć, że moje myślenie było zbyt... płytkie :?
stefannitecki

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Kokos » 15 wrz 2015, o 18:03

stefannitecki napisał(a):Happy i Kokos, dziękuję. Teraz już zaczynam rozumieć, że moje myślenie było zbyt... płytkie :?

Twoje myślenie było bardzo dobre :) Chciałeś się dowiedzieć więcej, a kto pyta, nie błądzi.
Dzięki, że poruszyłeś taki ciekawy temat :D Mogłam sobie przypomnieć o ślimakach :lol:

Dawaj następne 8-)
❤ ❤ ❤
Uwielbiam gdy mnóstwo pieniędzy jest w moim doświadczeniu!
Doświadczam wspaniałości życia!
Jestem wspaniałą istotą!
Idealny przepływ energii pieniędzy przez moje doświadczenie, to uwielbiam!
Energia bogactwa pulsuje w moim ciele!
Kokos

Podziękował : 561 razy
Otrzymał podziękowań: 394 razy

Poprzednia strona

Powrót do Świadomość ciała