Alkohol

świadomy oddech, odżywianie, ćwiczenia

Re: Alkohol

Postprzez Karla » 11 sie 2016, o 17:36

kiszone ogórki i kiszona kapusta też "mocz" od bakterii...ja myślę żeby nie demonizować ważny jest umiar ...jak we wszystkim zresztą :))

Za ten post autor Karla otrzymał podziękowanie od
cat_
Karla

Podziękował : 303 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Postprzez Born1975 » 11 sie 2016, o 17:44

Karla napisał(a):kiszone ogórki i kiszona kapusta też "mocz" od bakterii...ja myślę żeby nie demonizować ważny jest umiar ...jak we wszystkim zresztą :))

Mi chodziło o to, by po prostu powiedzieć coś na swoje wytłumaczenie, jeśli nie ma sie ochoty na alkohol. A po za tym, ja faktycznie odkąd zobaczyłem wykład Żdanowa mam wstręt do alkoholu.
Sé quien soy y no me importa lo que digan los demás. :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 814 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy

Postprzez Renata » 11 sie 2016, o 18:00

Tak naprawdę powód nie jest istotny. Ważna jest stanowczość w postanowieniu niepicia, bo wystarczy tylko malńkie zawahanie, i sępy atakują :D
Ciekawe dlaczego tak im zależy, by każdy pił? Pewnie to wahadło, bedzie czepać nazajutrz energie z naszego nastrojowego kaca :D
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 609 razy
Otrzymał podziękowań: 764 razy

Postprzez Born1975 » 11 sie 2016, o 18:08

renata17031 napisał(a):Tak naprawdę powód nie jest istotny. Ważna jest stanowczość w postanowieniu niepicia, bo wystarczy tylko malńkie zawahanie, i sępy atakują :D
Ciekawe dlaczego tak im zależy, by każdy pił? Pewnie to wahadło, bedzie czepać nazajutrz energie z naszego nastrojowego kaca :D

Stereotyp społeczny jest taki a nie inny i to dlatego nalegają. Zmiana stereotypu... kilka pokoleń.
Sé quien soy y no me importa lo que digan los demás. :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 814 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy

Postprzez Renata » 11 sie 2016, o 18:14

Tak, mamy jeszcze wiele do zrobienia :D Ale my abstynenci, których jest coraz więcej, mozemy przyśpieszyć ten proces. Ci, co polewają, wkrotce nie będą mieli komu i być może sami dołaczą do naszego grona :D

Ach, ale sie rozmarzyłam.... :lol:
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI

Za ten post autor Renata otrzymał podziękowanie od
Born1975
Renata

Podziękował : 609 razy
Otrzymał podziękowań: 764 razy

Postprzez Przyciągnięta » 11 sie 2016, o 19:45

Ja mysle ze to jednak długo potrwa. Moze i liczba niepijacych przybywa ale to jest kropla w morzu. Ja gdzie sie rozejrze to widze rozpicie. Jak sie nie napijesz to zaczynaja Cie obgadywac. Smutne jest to ze nasze spoleczenstwo ma takie podejscie. Smutne jest to ze duza czesc przepija spora ilosc swoich zarobkow. Kuzyn moj i Dreama robi fuchy po to zeby miec na picie. Moze teraz juz mniej ale kiedys tak robil. A to wszystko dlatego ze ludzie ida na łatwizne. Alkohol pomaga od razu lecz na krotka chwile a wlasciwie to tego pomoca nie mozna nazwac. Ale sprawia ze ludzie czuja sie od razu lepiej. Zeby wyrwac sie z tego stereotypu trzeba zaczac sie bardzo rozwijac i szukac innych metod pomocy. A to wymaga samozaparcia. Ludzie wola jednak łatwo szybko i przyjemnie. Ja mysle ze daleko nam do zmiany mentalnosci w tym temacie. Faktycznie trzeba pokolen...

Za ten post autor Przyciągnięta otrzymał podziękowanie od
Born1975
Przyciągnięta

Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 93 razy

Postprzez Kmicic » 7 wrz 2016, o 22:12

Ostatnio spotkałem się z argumentem jakoby picie było częścią narodu! ''w nas płynie alkohol Piotrze!'' wmawiał mi kolega :D
Każdy powinien poznać Jego filozofię...

- http://www.jkrishnamurti.org <3

'''Czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...''
Kmicic

Podziękował : 42 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Poprzednia strona

Powrót do Świadomość ciała