Wiem, co jem

świadomy oddech, odżywianie, ćwiczenia

Re: Wiem, co jem

Postprzez Nicky » 14 lip 2016, o 15:15

renata17031 napisał(a):Tak, Przyciągnięta :brawo
Dodałam jeszcze starte marchewki, trochę chudego twarogu, 2 jajka, zeszkloną cebulkę, szczypiorek, sól, pieprz i gałkę muszkatołową. Coś w tym przepisie nie zaskoczyło, bo placuszki okazały się za luźne i po prostu rozpadały się na patelni, więc dodałam bułki tartej. Zamiast placków wyszły kotleciki. Ale wyszły smaczne :)

Wiesz czemu były za luźne? Bo cukinia ma w sobie maaasę wody! I dlatego po starciu cukinii (a przed smażeniem) trzeba tą całą masę odsączyć z wody, i wtedy one nie będą się rozpadały/nie będą takie luźne :) :) :) Czasem też można dodać 1-2 starte ziemniaki, bo ziemniaki mają w sobie krochmal który też ładnie wszystko skleja.
Kocham placuszki z cukinii <3 Niam!!!
Nicky

Podziękował : 189 razy
Otrzymał podziękowań: 251 razy

Postprzez Daisy » 14 lip 2016, o 15:19

Dobry pomysł z tymi ziemniakami. Ja nawet robię normalne placki ziemniaczane z dodatkiem cukinii.
Daisy

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez zdecydowana » 14 lip 2016, o 19:04

Moja sąsiadka ( sama jeszcze nie pròbowałam ) dodaje trochę kaszy manny . Dobrze wiąże cukinię :)
zdecydowana

Postprzez magicmind » 18 lip 2016, o 13:53

Obrazek

Za ten post autor magicmind otrzymał podziękowania - 3
Ana, Kokos, Scarlett
magicmind

Podziękował : 109 razy
Otrzymał podziękowań: 372 razy

Postprzez adelina » 11 sie 2016, o 10:29

Dla mnie ten temat jest ostatnio bardzo ważny i staram się jak najwięcej wiedzy zdobywać, aby w końcu móc ją wykorzystywać w życiu. Głównie z tego względu, że mam problemy zdrowotne, które są spowodowane niewłaściwym odżywianiem w przeszłości. Dlatego teraz staram się sprawdzać wszystko, odeszłam od pszenicy (która niestety ma dla mojego zdrowia koszmarne skutki), jem wyłącznie warzywa i owoce z własnych zbiorów lub kupowane od lokalnych rolników, których znam.. Problem mam nadal z produktami, których muszę używać np. do stworzenia jakiegoś dania, a które mają koszmarny skład.. Jak to rozwiązujecie?
adelina

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Renata » 17 wrz 2016, o 17:58

Jako ze od jakiegoś czasu nie mogę korzystać z "hamburgerowni", to zrobiłam dzisiaj cos zastępczego, a równie pysznego, no i o wiele zdrowszego :sun
Dla jaroszy burgery z cukinii, wystarczy trochę bułki, sera i ketchupu i hamburger jak malowany :kwiatek

http://ervegan.com/2016/08/burgery-z-cukinii/
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 609 razy
Otrzymał podziękowań: 764 razy

Poprzednia strona

Powrót do Świadomość ciała