Wegetarianizm

świadomy oddech, odżywianie, ćwiczenia

Re: Wegetarianizm

Postprzez Rose » 6 gru 2016, o 22:19

Tutaj jeszcze taka dokładniejsza piramida
Obrazek

No właśnie z orzechami ostrożnie, bo zawierają dużo tłuszczu. W tej piramidzie powyżej jest podane, że powinniśmy spożywać 2-3 łyżki dziennie.
A jeszcze od siebie dodam, że też nie ma co się tak bać tych orzechów. Na pewno lepiej zjeść nawet kilka garści orzechów(ja uwielbiam migdały i potrafię ich zjeść naprawdę sporo...) niż jakieś słone przekąski. Orzechy czy nasiona dostarczają nam zdrowych tłuszczy więc o wiele lepiej jeśli nawet z nimi przedobrzymy, niż jakieś przetworzone jedzenie. Jak się czyta składy to można się nieraz przerazić, naprawdę :thinking
Wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń :sun

Za ten post autor Rose otrzymał podziękowanie od
Born1975
Rose

Podziękował : 44 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Postprzez SHANI2 » 13 sty 2017, o 18:55

staram się na 1000 % przejść na weganizm. Jem jajka od mamy mojej - mleko roślinne robię sama.
JESTEM CZARODZIEJKĄ SWOJEGO ŻYCIA!!!
SHANI2

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Postprzez California » 9 mar 2017, o 12:58

Od jakiegoś czasu pomału przestawiam się na wegetarianizm (nie chcę rzucać się od razu na głęboką wodę z weganizmem, wszystko stopniowo, bo szybko się zniechęcam). Dzięki niektórym z Was tutaj odkryłam, że olej kokosowy jest świetnym zamiennikiem wielu innych produktów np. masła/margaryny ;) Jakie jeszcze produkty świetnie zastępują inne? Oczywiście inspiruję się w internecie, ale czasem niektórzy i tutaj na forum mają ciekawe alternatywy, o których jeszcze nie wiem ;)

SHANI2 napisał(a):staram się na 1000 % przejść na weganizm. Jem jajka od mamy mojej - mleko roślinne robię sama.

Tak spytam z ciekawości (broń Boże ze zgryźliwości) - jajka na diecie wegańskiej są ok?
California

Podziękował : 31 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Postprzez Rose » 9 mar 2017, o 13:27

SHANI2 napisał(a):staram się na 1000 % przejść na weganizm. Jem jajka od mamy mojej - mleko roślinne robię sama.

California napisał(a):Tak spytam z ciekawości (broń Boże ze zgryźliwości) - jajka na diecie wegańskiej są ok?

Dieta wegańska to CAŁKOWITE odrzucenie mięsa i produktów odzwierzęcych. Także myślę, że odpowiedź jest oczywista.
Ostatnio edytowano 9 mar 2017, o 13:34 przez Rose, łącznie edytowano 2 razy
Rose

Postprzez Rose » 9 mar 2017, o 13:31

California napisał(a):Od jakiegoś czasu pomału przestawiam się na wegetarianizm (nie chcę rzucać się od razu na głęboką wodę z weganizmem, wszystko stopniowo, bo szybko się zniechęcam). Dzięki niektórym z Was tutaj odkryłam, że olej kokosowy jest świetnym zamiennikiem wielu innych produktów np. masła/margaryny ;) Jakie jeszcze produkty świetnie zastępują inne? Oczywiście inspiruję się w internecie, ale czasem niektórzy i tutaj na forum mają ciekawe alternatywy, o których jeszcze nie wiem ;)

W diecie wegańskiej nie trzeba niczego zastępować. Jeśli będziesz się kierować samymi substytutami to daleko tak nie zajdziesz. Zamiast kiełbasy - kiełbaski sojowe. Zamiast sera krowiego - ser wegański i tak dalej, i tak dalej...ani to zdrowe, ani dobre. Oczywiście można od czasu do czasu jeść takie zamienniki, ale jedynie jako odstępstwo od diety. Na diecie roślinnej jedzmy przede wszystkim pełnowartościowe, jak najmniej przetworzone jedzenie. Ja na śniadanie najczęściej jem jaglanki. A z obiadami to kieruję się takim mini wykresem, który znalazłam gdzieś w internecie.

kasza/ryż/ziemniaki/makaron
+
warzywa/owoce
+
strączki+orzechy+pestki

Czasem zaszaleję i usmażę naleśniki albo zrobię pierogi. Od czasu do czasu robię ciasta, czy muffinki. Serdecznie polecam też różne pasty do chleba. Jest tego ogrom w internecie. A pasta z fasoli od Jadłonomii to cudo (y) http://www.jadlonomia.com/przepisy/wege ... -z-jabkie/
Rose

Postprzez California » 9 mar 2017, o 13:48

Rose - nie chodziło mi o zamienniki typu kiełbaski czy serki wegańskie, mnie to nie kręci. Z resztą większość z tych produktów jest zrobiona z soi, na którą mam alergię. Chodziło mi bardziej o przykład typu, który napisałam wyżej czyli olej kokosowy zamiast masła czy innych olejów do smażenia ;)
California

Podziękował : 31 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Poprzednia strona

Powrót do Świadomość ciała