Wegetarianizm

świadomy oddech, odżywianie, ćwiczenia

Re: Wegetarianizm

Postprzez Born1975 » 21 maja 2016, o 23:39

Kokos napisał(a):
dream75 napisał(a):Codziennie piłem litr mleka na surowo.

To było mleko prosto od krowy, czy UHT z marketu ?
Bo to drugie ma tyle wartości, co biała farba ;)

Od krowy jest ok, jeśli spożywane bez przesady, najlepiej w postaci zsiadłej
W Ayurwedzie ciepłe prawdziwe mleko jest uznawane za lecznicze. Ze szczypta kurkumy :)

Sporo osób ma jednak uczulenie, a którym nie wie, więc wtedy odpada.

Oczywiście od "danonków" i " jogurtów " najlepiej trzymać się na kilometr :?

No niestety to było mleko z kartonu. Zsiadłe mleko w niewielkich ilościach być może jest ok, ale nie wypowiem sie na ten temat, bo brak mi wiedzy. Za to napiszę, że czytałem kiedyś książke jakiegoś hinduskiego lekarza, której tytułu nie pamiętam i on tam odradzał mleko, choć jak wiecie w Indiach krowy są święte.
Follow your dreams. They know the way :D

Za ten post autor Born1975 otrzymał podziękowanie od
Renata
Born1975

Podziękował : 811 razy
Otrzymał podziękowań: 512 razy

Postprzez Capra » 12 cze 2016, o 08:24

Ostatnio odkryłam mleczko kokosowe i jest świetne. A koktajl z truskawek z nim to niebo w gębie :D. Jedyne, co mnie martwi to to, że mleczko jest zapuszkowane. Szkoda, że nie ma go w wersji butelkowanej.
Capra

Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez Kokos » 12 cze 2016, o 16:45

Capra napisał(a):Ostatnio odkryłam mleczko kokosowe i jest świetne. A koktajl z truskawek z nim to niebo w gębie :D. Jedyne, co mnie martwi to to, że mleczko jest zapuszkowane. Szkoda, że nie ma go w wersji butelkowanej.

:D
Kokos zapuszkowany, to nie Kokos ! :D Kokos potrzebuje wolności :)
Można samemu przygotować sobie mleczko kokosowe. Z wiórków kokosowych :P

http://lawendowydom.com.pl/jak-zrobic-mleko-kokosowe/

http://wegetarianka.blox.pl/2012/10/DOM ... ORKOW.html :)
❤ ❤ ❤
Uwielbiam gdy mnóstwo pieniędzy jest w moim doświadczeniu!
Doświadczam wspaniałości życia!
Jestem wspaniałą istotą!
Idealny przepływ energii pieniędzy przez moje doświadczenie, to uwielbiam!
Energia bogactwa pulsuje w moim ciele!

Za ten post autor Kokos otrzymał podziękowanie od
Capra
Kokos

Podziękował : 561 razy
Otrzymał podziękowań: 394 razy

Postprzez Alter_Ego » 12 cze 2016, o 20:04

dream75 napisał(a):Codziennie piłem litr mleka na surowo.

Ja pamiętam jak w podstawówce rozdawali mleko w kartonie i napiłem się takiego surowego mleka w szkole... Hahaha Taki ze mnie król sedesów, no ale co zrobić, że mam takie wrażliwe te, no... narządy. :D
Naczelny Sceptyk Forum ;)

Za ten post autor Alter_Ego otrzymał podziękowanie od
Born1975
Alter_Ego

Podziękował : 43 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Postprzez Kokos » 12 cze 2016, o 20:45

Alter_Ego napisał(a):Ja pamiętam jak w podstawówce rozdawali mleko w kartonie i napiłem się takiego surowego mleka w szkole... Hahaha Taki ze mnie król sedesów, no ale co zrobić, że mam takie wrażliwe te, no... narządy. :D

No jak Boczuś się odezwie, to nawet po pół roku, ale zawsze na temat :D
❤ ❤ ❤
Jestem wspaniałą istotą!
Kokos

Postprzez Alter_Ego » 12 cze 2016, o 21:15

A może wszechświat chce mi pokazać, że to jest moje powołanie. Produkcja sedesów, silver metalica, alusedes, podgrzewane fotel... podgrzewany sedes jak i nowy rodzaj muszli który jest połączony z internetem i publikuje statystyki na fejsie, a także analizuje po składzie co wcześniej jedliśmy, ale statystyki są najważniejsze. Któż nie chce się pochwalić swoim dziełem przed ludźmi, więc zamontowana też będzie miniaturowa kamerka która automatycznie publikuje na fejsie zdjęcie pana czekoladki, a także opublikuje czas trwania, skład, konsystencję, muzykę jaka towarzyszyła nam w tle, a także minę człowieka który właśnie poczuł ulgę... tzn będą dwa zdjęcia twarzy - przed i po. W internecie też będzie specjalna strona z rankingami gdzie użytkownicy moich sedesów będą się prześcigać w wynikach, a finezyjne kształty tego co wyprodukowali też będą oceniane.
Już mam nawet motto firmy. - "Nawet największym ludziom towarzyszy kupa" :D
Naczelny Sceptyk Forum ;)

Za ten post autor Alter_Ego otrzymał podziękowanie od
Born1975
Alter_Ego

Podziękował : 43 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Postprzez Kokos » 12 cze 2016, o 21:24

:lol: Popłakałam się :lol: To dla Czynnika wynalazek 8-)
On musi teraz przy forum warować i przez to nie był w ubikacji od czwartku :P

Alter_Ego napisał(a):podgrzewany sedes jak i nowy rodzaj muszli który jest połączony z internetem i publikuje statystyki na fejsie
❤ ❤ ❤
Jestem wspaniałą istotą!

Za ten post autor Kokos otrzymał podziękowanie od
Renata
Kokos

Postprzez Capra » 13 cze 2016, o 19:46

Kokos, dziękuję serdecznie za linki, na pewno spróbuję sama zająć się produkcją mleczka. Też wychodzę z założenia, że naturze najlepiej na wolności :D

Za ten post autor Capra otrzymał podziękowanie od
Kokos
Capra

Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez Rose » 6 gru 2016, o 20:10

Dla wszystkich którzy interesują się wegetarianizmem, a przede wszystkim weganizmem polecam obejrzeć wykład Gary'ego.

I sesja pytań:

Ja po obejrzeniu tego wykładu podjęłam spontaniczną decyzję, że przechodzę na dietę roślinną. Jednego dnia. Zrobiłam to ze względów moralnych, nie wiedziałam co będę jeść, ale z czasem nauczyłam się tego. Co więcej, to dzięki zmianie nawyków żywieniowych nauczyłam się gotować i piec, wcześniej wpychałam w siebie śmieciowe jedzenie mimo, że byłam już wegetarianką. Jedząc wegańsko też można jeść "śmieci" dlatego później pojawiają się tacy delikwenci co mówią, że na weganiźmie nie da się wytrzymać, że są głodni lub mają niedobory. Ludzie na diecie, nazwijmy ją tradycyjną także mają niedobory, chorują więc to żaden argument. Dieta roślinna odpowiednio zbilansowana jest odpowiednia dla każdego człowieka w każdym wieku.
Piramida żywieniowa:
Obrazek
Od nas zależy czym będziemy się żywić i to właśnie ma wpływ na to jak się czujemy.
Ponadto polecam zainteresowanie się tematem nie tylko ze względu na zwierzęta jeśli to dla nich robicie, ale również ze względu na naszą planetę. To wszystko się ze sobą łączy. Polecam także film Cowspiracy - "Oszczędzasz wodę, prąd, gaz? Zamiast auta wybierasz rower by nie przyczyniać się do emisji gazów cieplarnianych? Jesteś eco-friendly? Jeśli myślisz, że Twoje działania mają jakikolwiek sens to lepiej obejrzyj ten film. Przekonasz się co tak naprawdę przyczynia się najbardziej do zanieczyszczenia środowiska i powiększania dziury ozonowej..."
Kolejny film...Ziemianie. Wstrząsający. "Film podzielony na 4 części obrazujące warunki w jakich żyją zwierzęta w ubojniach, przemyśle drobiowym, rybackim i w cyrkach."
I książka: Farmagedon. Rzeczywisty kosz taniego mięsa. Podobno świetna. Osobiście nie czytałam, ale jak uda mi się ją gdzieś znaleźć na pewno kupię, mimo że mięsa nie jadłam od wielu lat, ale uważam, że warto wiedzieć pewne rzeczy choćby żeby móc kogoś uświadomić.
Myślę, że ludzie tacy jak tutaj, otwarci i świadomi powinni również mieć otwarte oczy na takie sprawy.
Wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń :sun

Za ten post autor Rose otrzymał podziękowanie od
Renata
Rose

Podziękował : 44 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Postprzez Renata » 6 gru 2016, o 21:14

Dziękuję Ci Rose za ten post. Piramida żywieniowa pokazała mi jasno, że popełniałam błędy będąc na diecie wegetarianskiej. Wydawało mi się, że nasiona, orzechy itp. można jeść do woli i tak też robiłam, a tu się okazuje że należy je spożywać sporadycznie. Człowiek się uczy całe życie...
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 601 razy
Otrzymał podziękowań: 757 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świadomość ciała