Co pijecie?

świadomy oddech, odżywianie, ćwiczenia

Re: Co pijecie?

Postprzez Calcifer » 25 cze 2014, o 14:01

Woda, którą serwują nam wielkie koncerny zawiera w dużych ilościach sole mineralne, które nie są rozpuszczalne w organiźmie. Można to wywnioskować chociażby po tym, kiedy gotujemy - na czajniku powstaje osad. Ponadto w zwykłej "kranówce" znajdują się domieszki pierwiastków promieniotwórczych. Niestety, owe domieszki nie są likwidowane podczas procesu gotowania. Gotując wodę niszczymy nie tylko drobnoustroje chorobotwórcze, ale niszczymy też aktywny tlen, którego nasz organizm potrzebuje. Podczas gotowania woda staje się "martwa", gdyż jej naturalna struktura się zmienia. Wobec tego picie przegotowanej wody nie jest w pełni bezpieczne dla organizmu.
Woda strukturowana
Naturalnie można ją spotkać w warzywach, owocach czy ich sokach, przecierach i w roztopionym lodzie. Jakuci, naród pochodzący z północnej Rosji dożywają średnio sto kilka lat. Jak się okazuje nie posiadają żadnych urozmaiceń w postaci wodociągów, elektryczności. Spożywają niewielką ilość warzyw i owoców, ich posiłki są skromne i praktycznie choroby ich nie tykają. Dlaczego? Oczywiście - zdrowe środowisko, naturalne posiłki, ale ponadto Jakuci korzystali z wody z roztopionego lodu. Cieli kawałki lodu na mniejsze części i je pozostawiali do roztopienia.

Jedną z przyczyn starzenia się jest utrata przez organizm zdolności do przyswajania i przetwarzania wody. Osoba dorosła u której proces rozrastania kości się zakończył - jej organizm odkłada zbędne ilości soli wapnia w naczyniach krwionośnych i stawach. Powoduje to zaburzenia układu krwionośnego i homeopatii. Aby wyeliminować szkodliwe czynniki wystarczy wlać wodę do garnuszka, przenieść do zamrażalnika na okres czasu około 3 godzin (bądź w zimie na balkonie/tarasie) po czym przebić powstały u góry lód a pozostałą wodę - używać.
Pod względem swojej struktury woda ta jest identyczna jak woda znajdująca się w komórkach naszego organizmu.

Z książki Michała Tombaka "Czy można żyć 150 lat?" :)
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 433 razy

Postprzez FractalWarrior » 25 cze 2014, o 14:07

Happy napisał(a):A szczególnie polecam pić soki z wyciśniętych organicznych owoców i warzyw :)

Tak, to chyba najlepsze co można pić ;) Nie wiem czemu, ale soków piję najmniej jeśli chodzi o wszystkie napoje, ale na szczeście jem sporo owoców i warzyw, więc nie jest tak zle ze mną :P

Happy napisał(a):Co ciekawe, gdy rzucił Cole (jakkolwiek to śmiesznie brzmi) to pierwszego dnia miał kryzys ozdrowieńczy, skręcało mu kiszki, drżały mu dłonie, był bliski stanu depresyjnego :D

Do dziś pamiętam jak siedzę w nim samochodzie a on nagle uruchamia silnik i pędem jedzie do sklepu spożywczego, kupuje półtoralitrową Cole i przechyla całą na raz, pił to jak jakieś antidotum :D Więc z Colą to lepiej uważać :D

Przyznam że faktycznie smiesznie to wszystko zabrzmiało ( :D ), ale fakt faktem, cola to kofeina tak jak kawa, także wszelkie negatywne objawy po odstawieniu regularnego picia dużych ilości są jak najbardziej normalne ;) I wbrew pozorom mogą być bardzo nieprzyjemne

James dzięks za info i strone, myslałem że Yerba jest dużo droższa jeśli chodzi o stosunek cena/ilość a tu takie miłe zaskoczenie ;) Na ile Ci starczał kilogram tak mniej więcej ?
FractalWarrior

Podziękował : 53 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Postprzez krzysztofx » 25 cze 2014, o 14:17

Co do mate to najtańszą kupowałem na poyerbani, ceny są niekiedy znacznie niższe. Ale jak już o yerba macie mowa to co drugi dzień w kratkę z kakao pijam, raz yerba raz kakao a i przerwy robię, zwykle półtorej łyżki suszu i smakuje nawet nieźle.
Herbaty zwykłej raczej za często nie pijam, nze względu na fluor bowiem jest niezdrowy dla szyszynki, podobnie i z pasty z fluorem zrezygnowałem. ale jedną zieloną czy czarną sobie pijam co powiedzmy 2 dzień, ponadto melisa, mięta, owocowe do tego dochodzą aby nie wlewać ciągle jednej herbaty. Wodę zwykłą też pijam.

A co do zasuszenia organizmu to nie tylko ilość płynów jest istotna ale także ważne jest czy organizm nie jest zakwaszony, więc co jakiś czas sobie sodę piję aby organizm odkwasić. Zauważyłem różnicę po 10 dniach, skóra przestała być sucha a i uczucie pełności brzucha zniknęło, nie był on nadęty i obolały no i powera dostałem. :)
.
krzysztofx

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez dariaanna » 25 cze 2014, o 14:20

Pijesz sodę? :shock:
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Postprzez Alter_Ego » 25 cze 2014, o 14:27

Ja też słyszałem o odkwaszaniu organizmu sodą.
Tutaj dla zainteresowanych: http://czarodziejska.wordpress.com/2013 ... nie-tylko/
Naczelny Sceptyk Forum ;)
Alter_Ego

Podziękował : 43 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Postprzez James » 25 cze 2014, o 15:01

FractalWarrior napisał(a):James dzięks za info i strone, myslałem że Yerba jest dużo droższa jeśli chodzi o stosunek cena/ilość a tu takie miłe zaskoczenie ;) Na ile Ci starczał kilogram tak mniej więcej ?

Jedna porcja starcza na około 7 razy. Nasypujesz pół szklanki, a potem zalewasz i dolewasz do tego po wypiciu 7 razy wodę i ciągle zmienia smak, ale nie jest w tym mniej intensywna. 1 KG starczył na jakieś kilka miesięcy, przynajmniej u mnie, a pić można bez ograniczeń.

Happy, wodę zamrażasz w zamrażalniku po przegotowaniu czy z kranu? I zamrażasz ja na lód w całości, czy tylko warstwę?

Co do sody - świetna! Piłem kiedyś właśnie na odkwaszenie kilka dni. Ma jeszcze OGROM świetnych innych zastosowań! Ale trzeba poczytać, by nie przesadzić z ilością. :)
James

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez Alter_Ego » 28 cze 2014, o 09:56

No i bym zapomniał. Jedna z moich ukochanych i ulubionych mikstur to woda po ogórkach kiszonych, swoich oczywiście. Mmmmm ten smak ajjj... :D
Naczelny Sceptyk Forum ;)
Alter_Ego

Podziękował : 43 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Postprzez Calcifer » 28 cze 2014, o 10:05

James napisał(a):
Happy, wodę zamrażasz w zamrażalniku po przegotowaniu czy z kranu? I zamrażasz ja na lód w całości, czy tylko warstwę?

Najczęściej po przegotowaniu a w ogóle najczęściej to zamrażam wodę mineralną :) Najczęściej zamrażam tak jak pisze Tombak, że wypijam wodę z pod lodu ale czasem gdy zostawiam wodę na noc, to zmrozi się cała ale to nie jest wielki problem, tylko tyle że dłużej się rozmraża :)
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 433 razy

Postprzez dariaanna » 17 lut 2015, o 19:04

Kupiłam sobie yerba mate na spróbowanie i muszę powiedzieć, że mi bardzo smakuje, choć smak ma specyficzny. Obudziłam się, spać mi się nie chce. Mam nadzieję, że to w końcu coś co będzie działało, bo kawa, cola czy energetyki w ogóle mnie nie pobudzają.
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Postprzez Renata » 18 lut 2015, o 15:17

Daria, a zaparzasz ją zwyczajnie jak zwykłą herbatę? Bo sposób parzenia yerba mate jest nieco inny.
Ja od prawie roku też piję yerbę, jakiś gatunek z Argentyny. Najbardziej wkurzają mnie kawałki patyków pływające w szklance i wciskające się do ust :D Ale bardzo mi smakuje i wyparła już inne herbaty z mego menu :)
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 609 razy
Otrzymał podziękowań: 764 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świadomość ciała