Co pijecie?

świadomy oddech, odżywianie, ćwiczenia

Co pijecie?

Postprzez Calcifer » 25 cze 2014, o 13:08

Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat tego co warto pić :) Wiadomo, że płyny dla naszego organizmu mają ogromne znaczenie, ale jeszcze większe znaczenie ma to jakie są to płyny.

Ostatnio zacząłem pić dużo zielonej i białej herbaty i jestem naprawdę zadowolony. Do tej pory nie piłem ich tak często a teraz zupełnie zastąpiłem czarną herbatę, herbatą zieloną. Działa na mnie rozluźniająco, jakoś mnie wycisza, odpręża.

Jeśli macie jakieś ulubione mikstury, herbatki, ziółka itp. to piszcie, co warto pić :)
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 432 razy

Re: Co pijecie?

Postprzez James » 25 cze 2014, o 13:18

Zielona herbata, woda, soki - chyba tyle głównie, a często, lecz nie codziennie napoje/mleka sojowe. Ale nie piję w ogóle czarnej herbaty, napojów słodzonych, wód smakowych lub bardzo rzadko... :) Czasem kawę.

Kiedyś piłem dużo, ale Yerba-Mate. Naprawdę ciekawy napój na myślenie itd. :)
James

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez dariaanna » 25 cze 2014, o 13:23

Zielona herbata najlepsza :D liściasta oczywiście :). Mleko sojowe czekoladowe. Cola :P. To są jedyne napoję jakie ostatnio piję.
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Postprzez Alter_Ego » 25 cze 2014, o 13:26

Ja w większości piję wodę... zwykłą wodę.
Jeżeli chodzi o herbaty i inne ziółka to jak już wspomniałeś, zielona herbata, dodatkowo piję jeszcze białą herbatę, pokrzywę, miętę i kwiat lipy.
Raz na jakiś czas zdarzy się sok czy nektar, jednak przed zakupem sprawdzam czy nie ma jakiś chemikaliów np E-xxx, sztucznych słodzików czy aspartamu jak i reszty tego całego syfu.
Może się wydać, że jestem trochę wybredny pod kątem sprawdzania etykiety, ale po prostu chcę wiedzieć co piję. :)
Naczelny Sceptyk Forum ;)
Alter_Ego

Podziękował : 43 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Postprzez James » 25 cze 2014, o 13:33

Alter_Ego napisał(a):Ja w większości piję wodę... zwykłą wodę.
Jeżeli chodzi o herbaty i inne ziółka to jak już wspomniałeś, zielona herbata, dodatkowo piję jeszcze białą herbatę, pokrzywę, miętę i kwiat lipy.
Raz na jakiś czas zdarzy się sok czy nektar, jednak przed zakupem sprawdzam czy nie ma jakiś chemikaliów np E-xxx, sztucznych słodzików czy aspartamu jak i reszty tego całego syfu.
Może się wydać, że jestem trochę wybredny pod kątem sprawdzania etykiety, ale po prostu chcę wiedzieć co piję. :)

Robię tak samo z tymi etykietami, chyba na wszystkim :D
James

Postprzez FractalWarrior » 25 cze 2014, o 13:38

Jeśli o wodę chodzi to zwykła nieprzegotowana kranówa (wbrew pozorom podobno bardzo zdrowa), od niedawna zawsze mam na biurku półtoralitrową butelke, dziennie koło 2, nawet 3 litrów potrafie wypić :D Zauważyłem, że odkąd spożywam więcej wody dużo lepiej sie czuje, prawdopodobnie dlatego, że wcześniej piłem za mało i byłem często odwodniony, a niestety skutki odwodnienia czuć dopiero po jakimś czasie także warto uważać ;)

Z innych napojów najczęściej herbata (zwykła z cytryną), czasem kawa, czasami wieczorem piwko/dwa i podobnie jak Daria jestem wielkim fanem Coli :D
O masz, zapomniałem - KAKAO! Uwielbiam!

James napisał(a):Kiedyś piłem dużo, ale Yerba-Mate. Naprawdę ciekawy napój na myślenie itd. :)

Do Yerby sie właśnie zbieram od jakiegoś czasu, jak mi wpadnie więcej kasy to nie omieszkam spróbować ;) Podobno świetna ;) Zakładam, że lepiej zamówić z jakiejś profesjonalnej strony niż kupować w markecie ? Jak to cenowo mniej więcej wygląda ?
FractalWarrior

Podziękował : 53 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Postprzez Calcifer » 25 cze 2014, o 13:47

Yerbe też piłem i również polecam, tak samo jak Rooibos :) A szczególnie polecam pić soki z wyciśniętych organicznych owoców i warzyw :)

Warto też zastanowić się nad białą herbatą, mi ona bardzo dobrze podchodzi, nawet nie wiem czy nie lepiej jak zielona. Cole pije rzadko, mój kuzyn był tak uzależniony od Coli, że siedział wieczorem i zastanawiał się nad rzuceniem Coli jak narkoman nad rzuceniem narkotyków :D Co ciekawe, gdy rzucił Cole (jakkolwiek to śmiesznie brzmi) to pierwszego dnia miał kryzys ozdrowieńczy, skręcało mu kiszki, drżały mu dłonie, był bliski stanu depresyjnego :D

Do dziś pamiętam jak siedzę w nim samochodzie a on nagle uruchamia silnik i pędem jedzie do sklepu spożywczego, kupuje półtoralitrową Cole i przechyla całą na raz, pił to jak jakieś antidotum :D Więc z Colą to lepiej uważać :D

Calcifer
Inicjator forum

Postprzez James » 25 cze 2014, o 13:48

FractalWarrior napisał(a):Do Yerby sie właśnie zbieram od jakiegoś czasu, jak mi wpadnie więcej kasy to nie omieszkam spróbować ;) Podobno świetna ;) Zakładam, że lepiej zamówić z jakiejś profesjonalnej strony niż kupować w markecie ? Jak to cenowo mniej więcej wygląda ?

Wiesz, ja dostałem z internetu cały zestaw, na prezent. Ale to była w tym Mate (naczynie z tykwy), bombilla (rurka do picia), 20 smaków Yerby w małych opakowaniach. Całość chyba 50. A jeśli chcesz bez zestawu, czyli samą Yerbe, to możesz kupić w opakowaniach np. 1KG, a ceny zależą od gatunku - 20-100 złotych, czasem więcej. Ale dobrą kupisz w internecie za 50zł/kg.

Tu masz sklep z Yerba Mate i akcesoriami :) http://www.yerbamatestore.pl

Nie zamawiałem akurat z niego, ale jest świetny. Nie wiem, czy nie największy nawet w PL.

Pozdrawiam :)
James

Postprzez Calcifer » 25 cze 2014, o 13:50

http://sklepkolonialny.com/pl/c/Yerba-Mate/33#content - Sklep Wojciecha Cejrowskiego z różnego rodzaju herbatkami, głównie z Ameryki Południowej :)

Calcifer
Inicjator forum

Postprzez James » 25 cze 2014, o 13:55

Happy napisał(a):Yerbe też piłem i również polecam, tak samo jak Rooibos :) A szczególnie polecam pić soki z wyciśniętych organicznych owoców i warzyw :)

Warto też zastanowić się nad białą herbatą, mi ona bardzo dobrze podchodzi, nawet nie wiem czy nie lepiej jak zielona. Cole pije rzadko, mój kuzyn był tak uzależniony od Coli, że siedział wieczorem i zastanawiał się nad rzuceniem Coli jak narkoman nad rzuceniem narkotyków :D Co ciekawe, gdy rzucił Cole (jakkolwiek to śmiesznie brzmi) to pierwszego dnia miał kryzys ozdrowieńczy, skręcało mu kiszki, drżały mu dłonie, był bliski stanu depresyjnego :D

Do dziś pamiętam jak siedzę w nim samochodzie a on nagle uruchamia silnik i pędem jedzie do sklepu spożywczego, kupuje półtoralitrową Cole i przechyla całą na raz, pił to jak jakieś antidotum :D Więc z Colą to lepiej uważać :D

Soki wyciśnięte owszem, a smak lepszy o 100x niż ze sklepu. :)

Mój kolega jest w podobnej sytuacji z Colą - mówi, że paliwo... :lol: Pije ciągle, czasem nie wiem czy nie po 2l dziennie... Przesada, ale prawda, że uzależnia...

Pijam bardzo rzadko, a nawet prawie wcale. :) Głównie przez cukier, a cukru prawie nie spożywam, tylko z owoców. :)
James

Następna strona

Powrót do Świadomość ciała