Co robię źle? Pomóżcie mądrzy ludzie

przyciąganie zdrowia, rozwój cielesny, odżywianie

Co robię źle? Pomóżcie mądrzy ludzie

Postprzez Lolina994 » 26 lut 2020, o 22:46

hej kochani <3
Mam nadzieje, że macie wspaniały dzień!
Ogólnie sprawa jest taka, mianowicie myślę o tym czy można za pp skutecznie sprawić sobie atrakcyjną twarz. Ja uwielbiam siebie i myślę, że wyglądam naprawdę dobrze, ale mam kilka mankamentów, które mnie denerwują np moja twarz jest niesymetryczna. Chciałabym wprowadzić w ciele drobne zmiany. Na yt oglądałam filmiki ludzi jak mega zmienili swoje twarze, a ja od kilku lat próbuje i nic :( Wyobrażam sobie tę wymarzoną twarzyczkę i dalej nic. Mam ją nawet na tapecie komputera. To jestem dalej Ja, ale taka "podrasowana" w drobnych miejscach. Co robie źle? Podzielcie się jakimiś tipami i technikami. Proszę wyślijcie jakieś słowa wparcia i otuchy <3
Lolina994

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Co robię źle? Pomóżcie mądrzy ludzie

Postprzez Born1975 » 26 lut 2020, o 23:00

Nie ma na świecie takiej osoby, której twarz byłaby symetryczna. Zawsze są jakieś odstępstwa od idealnej symetrii. Natomiast inna sprawa jak jest to postrzegane. To, że twarz jest niesymetryczna, może dodawać jej uroku. Niestety mamy taką tendencję, by niesymetryczność traktować jako coś złego. Ważniejsze jednak jak postrzegają to inne osoby. Jeśli nie robią z tego problemu, to tym bardziej ty nie powinnaś. Robienie jakichś ćwiczeń prawdopodobnie nic nie da. Potrzebne byłyby zmiany na poziomie komórkowym lub może i jeszcze niższym. A jeśli na coś nie mamy wpływu, to szkoda na to czasu. Jeśli lubisz siebie, to nie powinnaś mieć z tym problemu, inaczej traktujesz to jak kompleks, a to już nie jest dobre. Jeśli faktycznie masz taki kompleks, to wyzbycie się go poprawi twoją samoocenę, a przy tym jest możliwe, że faktycznie nastąpi delikatna korekta rysów twarzy. Po prostu kompleks nie pozwala na zmianę, czyli mamy do czynienia z psychiką, a ta jest "głębiej" niż zmiany na poziomie komórkowym.
Siempre juego con mis reglas.
Born1975

Podziękował : 862 razy
Otrzymał podziękowań: 615 razy

Postprzez Lolina994 » 26 lut 2020, o 23:19

Ja wiem, że nikt nie ma zupełnie symetrycznej twarzy, ale u mnie niestety poszło po całemu. Masz racje to duży kompleks, nienawidzę robić zdjęć, unikam ich jak ognia. :( Jak pozbyć się tego kompleksu? Czuje w sobie moc, przyciągnęłam już tyle wspaniałych rzeczy do swojego życia, a tu nie potrafię :(
Lolina994

Postprzez Nathalie » 26 lut 2020, o 23:28

Jak to co robisz źle? Nie kochasz siebie takiej jaka jesteś i to robisz źle. Ludzie naprawdę mają "mankamenty", a kochają życie i są naprawdę szczęśliwi i wartościowi (patrz: Nick Vujicic). Tylko jak nauczysz się patrzeć na siebie z miłością zaczniesz się zmieniać. I wcale nie mam tutaj na myśli zmiany twarzy, bo jak zmienisz swoje nastawienie do siebie to wszystko się zmieni, Twoje postrzeganie i miłość do samej siebie.
Weź też pod uwagę to, że symetryczne twarze są zwyczajnie przerażające i wcale nie takie piękne. Poza tym jak możesz cokolwiek zmienić skoro codziennie w lustrze widzisz swoją twarz i narzekasz na jej wygląd? Przecież ty jasno dajesz sygnał rzeczywistości, że właśnie tak wyglądasz! Gdzieś w nagraniu na forum słyszałam że "jak możesz pozbyć się pryszcza skoro codziennie rano widzisz go w lustrze i narzekasz innym ludziom na pryszcze na czole" czy jakoś tak.
Kiedyś chciałam wiele w sobie zmienić, a teraz kocham siebie taką jaka jestem, mam osoby które również kochają mnie taką jaka jestem i wiem, że jestem najpiękniejsza wewnątrz i na zewnątrz. Jasne że możesz zmienić sobie co chcesz albo przyciągać pieniądze na korektę czy operację (nie jest to takie złe jeśli naprawdę ma się kompleksy) ale moim zdaniem to głupota, bo kiedy kochasz i akceptujesz siebie to takie rzeczy naprawdę przestają mieć znaczenie.
BE STRONGER than YOUR STRONGEST excuse <3
Nathalie

Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Postprzez Born1975 » 26 lut 2020, o 23:36

Spotykałem się kiedyś z dziewczyną, która miała krzywą twarz. Nie, to, że mi to nie przeszkadzało, ja tego nie widziałem. Uświadomiłem to sobie dopiero gdy moja następna partnerka zapytała, jak mogłem się spotykać z kimś o tak krzywej twarzy. Ta dziewczyna też nie robiła z tego problemu (a przynajmniej nie przy mnie). Miała za to kilka innych kompleksów, ale ponieważ byłem w niej zakochany, więc dla mnie nie było to istotne.

Trzeba sobie uświadomić, że kompleks to tylko kompleks. Nigdy nie walczyłem z żadnym kompleksem, więc moje rady nie są poparte doświadczeniem. Ale... po pierwsze możesz swój kompleks wyśmiać. To trochę potrwa, ale po kilku tygodniach lub miesiącach da efekty. Po drugie trzeba sobie uświadomić własną wartość. Uświadomić, bo własnej wartości się nie buduje, tylko właśnie uświadamia. Gdy już to zrobisz, to kompleks stanie się mało istotny, a z czasem po prostu zaniknie samoistnie. Więc poświęć dziennie kilka minut na uświadamianie sobie własnej wartości. Pokontempluj na temat tego, w czym jesteś dobra, sfocusuj się na swoich zaletach, zastosuj aformacje (nie myl z afirmacjami, to są dwie różne metody-czym są aformacje, znajdziesz info na forum, wystarczy użyć wyszukiwarki). Jak masz własne sposoby, to oczywiście jak najbardziej je zastosuj.
Born1975

Postprzez Lolina994 » 26 lut 2020, o 23:51

Eh nienawidzę "zaakceptuj się". Nie, patrzę w lustro i widzę obcą kobietę.
Lolina994

Postprzez magicmind » 26 lut 2020, o 23:51

Lolina994 napisał(a):hej kochani <3
Mam nadzieje, że macie wspaniały dzień!
Ogólnie sprawa jest taka, mianowicie myślę o tym czy można za pp skutecznie sprawić sobie atrakcyjną twarz. Ja uwielbiam siebie i myślę, że wyglądam naprawdę dobrze, ale mam kilka mankamentów, które mnie denerwują np moja twarz jest niesymetryczna. Chciałabym wprowadzić w ciele drobne zmiany. Na yt oglądałam filmiki ludzi jak mega zmienili swoje twarze, a ja od kilku lat próbuje i nic :( Wyobrażam sobie tę wymarzoną twarzyczkę i dalej nic. Mam ją nawet na tapecie komputera. To jestem dalej Ja, ale taka "podrasowana" w drobnych miejscach. Co robie źle? Podzielcie się jakimiś tipami i technikami. Proszę wyślijcie jakieś słowa wparcia i otuchy <3

To proste, nie akceptujesz siebie i skupiasz na mankamentach zamiast na zaletach.
Gdybyś autentycznie siebie akceptowała to nie dostrzegałabyś mankamentów a wręcz je pokochała jako coś co nadaje ci wyjątkowości.

Zapomnij na jakiś czas o tym co uważasz za wady a skup się w 100% na tym co uważasz ,że jest w Tobie piękne, co czyni Cie piękną.Tyle wystarczy nic wiecej.

Uważasz to za banały, ale to jest własnie kreacja rzeczywistości.Twoja twarz nigdy się nie zmieni bo skupiasz się na wadach... mogę cię zmartwić ale takim podejściem raczej przechylasz się w drugą stronę wiec wady mogą się nawet zwiększać a nie ich ubywać...
You're braver than you believe, and stronger than you seem, and smarter than you think.
magicmind

Podziękował : 117 razy
Otrzymał podziękowań: 426 razy

Postprzez Nathalie » 26 lut 2020, o 23:55

Lolina994 napisał(a):Eh nienawidzę "zaakceptuj się". Nie, patrzę w lustro i widzę obcą kobietę.

No to pozostaje Ci tylko operacja plastyczna. Zadajesz pytanie na forum o prawie przyciągania, a jakiekolwiek zmiany dzięki temu narzędziu możesz dokonać jeśli kochasz i akceptujesz siebie - najpierw zaczyna się zawsze od tego. Jeśli nie potrafisz tego dokonać i "widzisz w lustrze obcą kobietę" no to sorry, ale dzieki PP nic nie zdziałasz. Sorry za prawdę, ale jeśli znasz choć trochę pp to wiesz jak ono działa na dłuższą metę (a nie tymczasowo żeby coś mieć a zaraz stracić).
BE STRONGER than YOUR STRONGEST excuse <3
Nathalie

Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Postprzez Born1975 » 27 lut 2020, o 00:03

Lolina994 napisał(a):Eh nienawidzę "zaakceptuj się". Nie, patrzę w lustro i widzę obcą kobietę.

Jeśli nienawidzisz, to nienawiść zatruwa twój umysł. Więc masz dwie opcje: trwać w nienawiści, albo się jej wyzbyć.

Nienawiść (całkiem słusznie) jest postrzegana jako coś negatywnego. Chcesz dalej nienawidzić? To proszę bardzo, ale bądź świadoma konsekwencji. Nie musisz od razu nie wiadomo jak bardzo pokochać siebie, bo to wymaga czasu, ale wyzbycie się nienawiści to dobry krok.

Widzisz obcą kobietę w lustrze? To jak ma być dobrze? Przestań oceniać tę osobę w lustrze. Niech to będzie ktoś, kto po prostu tam jest, a nie obca kobieta. Nie zmienisz rzeczywistości (w kontekście, o którym tutaj rozmawiamy), ale możesz zmienić swój stosunek do niej i od tego zacznij. Czeka cię sporo pracy, ale nikt nie jest w stanie wykonać jej za ciebie.
Born1975

Powrót do Zdrowie, wygląd, świadomość ciała