W zdrowym ciele, zdrowy duch !

świadomy oddech, odżywianie, ćwiczenia

Re: W zdrowym ciele, zdrowy duch !

Postprzez mrO » 12 sie 2017, o 14:55

Carrie_Bradshaw napisał(a):Mowiac masa chodzilo mi w sumie o diete, bo nadwyzka kaloryczna no i cwiczenia silowe z progresem ciezaru;>Cwiczenia wielostawowe tez robie :D Ostatnio polubilam sie z guma oporowa i dolne partie katuje guma na dobitke :D Cos tam sie dzieje powoli :)

Mimo wszystko polecam sztangę :), nawet bardziej od hantli. Ciało całkowicie inaczej reaguje jeśli będziesz ćwiczyć ze sztangą.
Widziałem dziewczyny ćwiczące z taśmami oporowymi jak i ze sztangą i różnice są ogromne.
I wcale nie mam na myśli ponad 40 w bicepsie.
mrO

Podziękował : 43 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Postprzez Carrie_Bradshaw » 12 sie 2017, o 15:10

Ale ja juz cwicze ze sztanga :D Martwy, dzien dobry, hip thrusty i takie tam :D
Carrie_Bradshaw

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez Scarlett » 12 sie 2017, o 15:38

:ugeek: Ludzie, dajcie życie. Dziewczyna się pochwaliła, że wzięła się za siebie, sprawia jej to radochę, a zawsze znajdą się tacy co i tak przestrzegają i wiedzą najlepiej. Przecież napisała, że ma trenerkę. Trenerem nie zostaje się od czapy. Nie musi szczegółowo opisywać swojej diety i każdego treningu więc napisała to w skrócie.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 409 razy
Otrzymał podziękowań: 1264 razy

Postprzez mrO » 12 sie 2017, o 18:53

Carrie_Bradshaw napisał(a):Ale ja juz cwicze ze sztanga :D Martwy, dzien dobry, hip thrusty i takie tam :D

Zuch, będziesz miała ładną pupe :)

Scarlett napisał(a)::ugeek: Ludzie, dajcie życie. Dziewczyna się pochwaliła, że wzięła się za siebie, sprawia jej to radochę, a zawsze znajdą się tacy co i tak przestrzegają i wiedzą najlepiej. Przecież napisała, że ma trenerkę. Trenerem nie zostaje się od czapy. Nie musi szczegółowo opisywać swojej diety i każdego treningu więc napisała to w skrócie.

Ale ja staram się jak najlepiej doradzić opierając się na własny doświadczeniu i na tym co widziałem na własne oczy
Obecnie widać tendencje że trenerzy lubią "przywiązywać się" do swoich podopiecznych jak najdłużej. Wcale się nie dziwię, kasa to kasa.
Poza tym uwierz mi, w dzisiejszych czasach kurs trenera można skończyć w łikend, albo jeszcze lepiej "online" xD
mrO

Postprzez Scarlett » 12 sie 2017, o 19:00

Ale nie wiesz czy jej trenerka skończyła w weekend czy innej ilości dni. To samo ktoś może powiedzieć o doradzających na forum.
Trenuje od 2013 roku i trochę by mnie to irytowało jakby ktoś zaczął mi pisać na forum jak mogłabym to robić poprawnie, kiedy nawet nie wie jak to robię. Dlatego np. ja tego nie piszę Carrie - bo nie mam pojęcia jak ćwiczy. A słowa "masa" to już popularny w internecie "slang" (?).
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 409 razy
Otrzymał podziękowań: 1264 razy

Postprzez Miriam » 12 sie 2017, o 21:24

Ja po dwuletniej przerwie zdrowotno - psychiczno - kondycyjnej odkurzyłam rower, wsiadłam 2 tygodnie temu i się uzależniłam :) Chcę codziennie! Bardzo mi pomaga, zwłaszcza "wyjeździć" niewygodne emocje. Poza tym, hiper-inhalacja i super poczucie bycia w ruchu i mknięcia het, przed siebie :)

Poza tym, codziennie rano robię ćwiczenia na brzuch, boczki, uda i plecy, zwracając przy tym uwagę na oddech i łącząc świadomość z ciałem.
Chwalę sobie taki zestaw rowerowo - stacjonarny :)
Miriam

Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Postprzez Born1975 » 12 sie 2017, o 21:38

Miriam napisał(a): zwracając przy tym uwagę na oddech i łącząc świadomość z ciałem.

O właśnie oddech. Polecam wszystkim zapoznać się z tą stroną: http://www.buteyko.pl/
Ja tu tylko sprzątam :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 806 razy
Otrzymał podziękowań: 507 razy

Postprzez mrO » 12 sie 2017, o 23:23

Scarlett napisał(a):Ale nie wiesz czy jej trenerka skończyła w weekend czy innej ilości dni. To samo ktoś może powiedzieć o doradzających na forum.
Trenuje od 2013 roku i trochę by mnie to irytowało jakby ktoś zaczął mi pisać na forum jak mogłabym to robić poprawnie, kiedy nawet nie wie jak to robię. Dlatego np. ja tego nie piszę Carrie - bo nie mam pojęcia jak ćwiczy. A słowa "masa" to już popularny w internecie "slang" (?).

Tak masz racje nie wiem nic odnośnie jej trenerki, ale można powiedzieć, że wiem jak wygląda obecne "środowisko trenerskie", bo kiedyś sam chciałem to robić i zawsze będę podchodził do większości z nich sceptycznie. Dobry trener ma się czym pochwalić i to go wyróżnia, od większości która jest "trenerem".
Nie miałem zamiaru również jej pouczać, bo i tak zrobi tak jak uważa po prostu chciałem podpowiedzieć bazując na tym co wiem na co powinna zwrócić uwagę ćwicząc.
mrO

Postprzez wrzochal11 » 13 sie 2017, o 11:08

W dzisiejszych czasach gdzie tyle wiedzy jest dostępnej chociażby w internecie, dla takiego zwykłego trenowania, żeby tylko poprawić swoją sylwetkę nie jest nam potrzebny żaden trener (no, chyba, że ktoś bardzo chce i ma dużo kasy). Diety rozpisane co do godziny, to też jakaś głupota. Chodzi bardziej o zmianę nawyków żywieniowych i odpowiednią podaż wartości odżywczych..
Trener, jest ok, jak zajmujemy się tym profesjonalnie czyli szykujemy się np. do zawodów, wtedy wszystko ma znaczenie.. i każda rada jest na wagę złota
http://rafalwrzosek.pl/ - mój blog
http://rafalwrzosek.pl/darmowy_e-book1 - darmowy e-book pt. Dlaczego uznałeś, że jesteś skazany na etat
http://bit.ly/2r8nA2j - Sprawdzony sposób na zarobek w internecie, nawet bez INWESTYCJI i POLECANIA
wrzochal11

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Poprzednia strona

Powrót do Świadomość ciała