Seth

Bashar, Osho, Mooji, Papaji i inni

Seth

Postprzez mrO » 11 maja 2019, o 17:26

„Nie możesz uciec od własnych postaw, ponieważ będą one stanowiły naturę tego, co widzisz. Dosłownie widzisz, co chcesz zobaczyć; Widzisz własne myśli i postawy emocjonalne urzeczywistnione w formie fizycznej. Jeśli zmiany mają nastąpić, muszą to być zmiany mentalne i psychiczne. Będą one odzwierciedlone w twoim środowisku. Negatywne, nieufne, bojaźliwe lub poniżające postawy wobec kogokolwiek działają przeciwko sobie ”
(Seth)

Z racji przejedzenia się przez większość moimi wspominania na temat Seth'a za każdym razem kiedy uznałem że powołanie czy odwołanie się do niego będzie najlepszą odpowiedzią postanowiłem w końcu coś napisać o czym ta naprawdę mówi i co tak naprawdę warto z wyciągnąć z jego nauk. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że niektórych i ilość tego co mam do przekazania na jego temat i tak nie zadowoli dlatego chciałbym zaznaczyć iż postaram się aktualizować co jakiś czas temat edytując pierwszy post i dodając kolejne rzeczy warte przemyślenia.

Każdy z nas kojarzy Abraham czy Bashara, ale rzadko kto wie że jest jeszcze Seth. Na pewno są jeszcze kolejny byty które zostały „zchanelingowany” przez inne osoby, ale pozostańmy przy tym że to są ci najbardziej znani. Pomińmy pierwszą dwójkę i od razu przejdźmy do tego ostatniego, tak bardzo mało znanego w naszym kraju. Na czym tak bardzo ubolewam z bardzo prostego powodu o którym wspomnę pod koniec tekstu.

Z góry chciałbym zaznaczyć że to o czym będę pisał nie każdemu może się spodobać. Oczywistą sprawą jest to ze każdy ma swoje przekonania (jak najbardziej chciałbym o tym poczytać, więc zachęcam do dyskusji. Bardzo zachęcam :)), tylko czy tak naprawdę każdy z nas wierzy w swoje przekonania i żyje według nich?
To o czym mówi Seth jest proste. Proste, kiedy czytam o tym. Jednak wdrażanie tego w swoje życie nie jest takie proste. Trzeba odrzucić wszystko o czym do tej pory wiedzieliśmy/wierzyliśmy. Może i nie wszystko, ale moim zdaniem tak jest łatwiej. Uwielbiam kult „powstawania z popiołów”, „wychodzenia z mrocznej jamy życiowych ciemności”.Szczerze takie osoby będą miały łatwiej, bo tak naprawdę nie maja nic do stracenia. Muszą tylko przyjąć nowy „prosty” punkt widzenia.
Na końcu to jest idiotycznie proste, bo to się czuję. Po prostu to się czuje. Nic nie trzeba robić, to się czuje.
Bazując na własnym doświadczeniu czasami mam wyrzuty sumienia. Czuję się jak jakiś psychopata bo nie jestem w stanie zareagować na niektóre rzeczy w sposób w jaki powinno się reagować, jak reagują wszyscy.

Podstawową tego o czym mówi Seth jest to że każdy z nas tworzy swoją rzeczywistość, niezależnie od tego czy chcemy czy nie. (wiem, było tyle razy po tyloma równymi autorami)
Wszystko co spotyka ciebie w twoim życiu jest spowodowane przez ciebie. Tylko to jesteś za to odpowiedzialny, swoimi myślami, emocjami i przekonaniami.
Według Setha świat w którym żyjemy można określić jak „plac treningowy” aby ćwiczyć nasze umiejętności współtworzenia wszystkiego co istnieje. Abyśmy nauczyli się że nasze myśli i emocje zmaterializują się w obecnej rzeczywistości. Bardzo ważnym aspektem tego treningu jest całkowite uświadomienie sobie, że każdy aspekt naszego życia, każda sytuacja która nam się przydarzy jest spowodowana przez nas samych zależenie od naszych przekonań względem nas samych i tego nas otacza. Musimy dostrzec że aby zmienić naszą rzeczywistość musimy najpierw zmienić nasze myśli i przekonania.

Pod koniec 1963 r. Jane Roberts i jej mąż Robert Butts eksperymentowali z tablicą Ouija w ramach badań Robertsa nad książką na temat percepcji pozazmysłowej. Według Roberts i Butts'a, 2 grudnia 1963 roku zaczęli otrzymywać spójne komunikaty od męskiej osobowości, która ostatecznie zidentyfikowała się jako Seth. Wkrótce potem Roberts poinformował, że słyszy wiadomości w swojej głowie. Zaczęła dyktować wiadomości, zamiast korzystać z tablicy Ouija, która została odstawiona.
Przez 21 lat, aż do śmierci Robertsaw 1984 r. (Z roczną przerwą z powodu jej ostatniej choroby), Roberts odbywał regularne sesje, w których wdała się w trans i rzekomo przemawiała w imieniu bezcielesnej istoty Seth. Te wiadomości z osobowości Setha, składające się głównie z monologów na wiele różnych tematów, są wspólnie nazywane „Materiałem Setha”.

Osobowość Setha określała siebie jako „esencję osobowości energetycznej, która nie jest już skupiona w rzeczywistości fizycznej”, która była niezależna od podświadomości Roberts, chociaż sama Roberts wyrażała sceptycyzm co do pochodzenia Setha.
Seta powiedziała, że zakończył swoje ziemskie reinkarnacje i że mówił z przyległej płaszczyzny istnienia („systemu rzeczywistości” lub „wszechświata”, terminów, których używał Seth). Opisał siebie jako wychowawcę, którego zadaniem było przekazywanie zasad przedstawionych w materiale obecnemu pokoleniu istot ludzkich.

Osobowości Setha znacznie różniła się od postawy Roberts, o czym informowali świadkowie, w tym Butts, przyjaciele, znajomi i studenci. Czasem był surowy, miły lub profesorski i często przyjmował wyraźny akcent, którego nie można było zidentyfikować. W przeciwieństwie do Edgara Cayce'a, którego składnia podczas mówienia w transie była przestarzała i zawiła, składnia Robertsa i struktury zdań były nowoczesne i jasne, gdy mówili jako Seth.

Zasady materiału Setha:

Materiał Setha obejmuje szeroki zakres tematów, w tym naturę rzeczywistości fizycznej, pochodzenie wszechświata, teorię ewolucji, historię Chrystusa, naturę Boga i cel życia:
:arrow: Wszechświat fizyczny jest jednym z wielu wszechświatów lub „systemów rzeczywistości”, niektóre z natury fizycznej, niektóre mentalne lub duchowe, a niektóre całkowicie obce ludzkim pojęciom, każde z własnymi prawami naturalnymi i każde tak samo ważne jak każde inne. Podobnie jak w przypadku hipotezy „wielu światów”, nasz wszechświat fizyczny ma wiele „prawdopodobnych” interpretacji. Każde zdarzenie lub działanie, które prawdopodobnie wystąpi w jednym prawdopodobnym wszechświecie, zostanie zaktualizowane w tym lub innym prawdopodobnym wszechświecie lub zostanie zaktualizowane we wszechświecie snów lub w innym systemie rzeczywistości. Istnieją, jak podano w przykładach Setha, prawdopodobne wszechświaty, w których żyją dinozaury i prawdopodobne wszechświaty, w których chrześcijaństwo się nie rozwinęło. Każda osoba ma wiele odpowiedników w prawdopodobnych interpretacjach wszechświata, z których nie wszyscy mają tę samą nazwę, zawód lub związki osobiste. Wszystkie systemy rzeczywistości są do pewnego stopnia kamuflażami, ponieważ wszystkie istoty mają istnienie niezależne od jakiegokolwiek systemu. Liczba systemów jest nieskończona, ponieważ stale pojawiają się nowe systemy. Żaden system rzeczywistości nie jest zamknięty ani skończony; energia i informacje przechodzą przez wszystkie systemy.
:arrow: Reinkarnacja jest regułą, chociaż obfituje w wiele nieporozumień. Na przykład ludzie nigdy nie reinkarnują się jako zwierzęta; przyczyna-skutek nie działa od jednego życia do następnego; a reinkarnacja nie kończy się w stanie nirwany. Każda osoba musi doświadczyć ojcostwa, macierzyństwa i dzieciństwa, a zatem musi wcielić się przynajmniej dwa razy; maksymalna liczba różni się w zależności od temperamentu i potrzeb jednostki. Między wcieleniami istnieje okres odpoczynku, a czasami jednostki zajmują inne płaszczyzny istnienia, zanim powrócą na Ziemię. Kiedy cykl reinkarnacji jednostki dobiega końca, jednostka przechodzi do innych systemów rzeczywistości. Nie ma nieba ani piekła, tylko dalsze istnienie.
:arrow: Większość dusz, które reinkarnują, wchodzi do płodu na krótko przed, w trakcie lub po urodzeniu. Jeśli matka rozważa aborcję, dusza będzie tego świadoma i może zdecydować się nie inkarnować. Jeśli dusza wchodzi do płodu, a płód zostaje następnie przerwany, dusza kontynuuje życie. Niektóre dusze szukają doświadczenia utero i nie chcą się rodzić. Według Setha nie ma rzeczywistej śmierci we wszechświecie; nawet komórki reinkarnacji płodu.
:arrow: Każda ludzka jednostka ma wiele warstw, przede wszystkim „zewnętrzne ego”, które oddziałuje ze światem fizycznym, oraz „wewnętrzne ego” lub „wewnętrzne ja”, które dotyczy mechaniki konstruowania świata fizycznego i które istniało przed wszelkie inkarnacje. Cała jaźń (którą Seth nazywał „istotą”) jest gestaltem składającym się z różnych jaźni, które istota przeszła przez wszystkie przeszłe egzystencje (fizyczne i niefizyczne), a także wszystkie obecnie wskrzeszone ja i wszystkie ich prawdopodobne odpowiedniki. Według Setha istoty ludzkie są na ogół nieświadome wewnętrznego ja, chociaż przechodzi ono przez intuicję i „wewnętrzny głos”, który wielu ludzi wierzy, że słyszą. W chwili śmierci zewnętrzne ego żyje i nadal się rozwija; staje się częścią całego gestalt, który tworzy istotę,
:arrow: Każde wcielone ja istnieje w czterech wszechświatach jednocześnie: wszechświat fizyczny, który jest wynikiem skoordynowanych projekcji masowych ze strony jego mieszkańców; wszechświat marzeń, który jest tworzony w ten sam sposób, ale ma mniej sztywne prawa naturalne; przyległy wszechświat elektryczny, w którym rezyduje wewnętrzne ja i występuje cała aktywność umysłowa; i wszechświat anty-materii, o którym Seth powiedział bardzo mało. Różne części jaźni i różne wszechświaty są wszystkimi aspektami jednej całości, chociaż Seth odnosił się do nich osobno ze względu na wyjaśnienie. Ostatecznie nie ma granic dla jaźni, tak jak nie ma granic dla żadnego systemu rzeczywistości. Wszystkie części jaźni przyczyniają się do snów, które trwają, gdy zewnętrzne ego się obudzi.
:arrow: Czas i przestrzeń są iluzjami, a zarówno przeszłość, jak i przyszłość współistnieją z teraźniejszością w tym, co Seth nazywał „przestrzenną teraźniejszością”; dlatego wcielenia danej osoby w różnych okresach czasu są faktycznie przeżywane jednocześnie, w przeciwieństwie do kolejnych. Komunikacja między różnymi przeszłymi, teraźniejszymi i przyszłymi jaźniami zachodzi podczas stanu snu. Czas wydaje się istnieć w postaci liniowej z powodu ograniczeń związanych z fizycznym ludzkim mózgiem.
:arrow: Wszystkie jednostki tworzą swoje własne okoliczności i doświadczenia we wspólnym ziemskim środowisku, podobnie jak w założeniu doktryny odpowiedzialności. Sformułowanie „tworzysz własną rzeczywistość” było często używane przez Setha i mogło pochodzić od niego. Wewnętrzne ja jest odpowiedzialne za budowę i utrzymanie fizycznego ciała jednostki i bezpośredniego środowiska fizycznego. Wydarzenia jednak rozwijają się zgodnie z przekonaniami i postawami zewnętrznego ego. Zarówno postawy produktywne, jak i nieproduktywne przekładają się na rzeczywistość, a zatem jednym z zadań jednostki jest nauczenie się kierowania swoimi myślami w pozytywnym kierunku. W prywatnej sesji podarowanej przyjacielowi Jane Roberts osobowość Setha powiedziała:

„Musisz oglądać obrazy, które malujesz swoją wyobraźnią, ponieważ pozwalasz, aby twoja wyobraźnia była pełną panowania. Jeśli przeczytasz nasz wczesny materiał, zobaczysz, że twoje środowisko i warunki twojego życia w danym momencie są bezpośrednim wynikiem twoich wewnętrznych oczekiwań. Tworzysz fizyczne materializacje tych rzeczywistości we własnym umyśle".

„Jeśli wyobrażasz sobie straszne okoliczności, zły stan zdrowia lub rozpaczliwą samotność, zostaną one automatycznie zmaterializowane, ponieważ same te myśli przynoszą warunki, które dadzą im rzeczywistość w kategoriach fizycznych. Jeśli miałbyś dobre zdrowie, to wyobraź sobie to tak żywo, jak ze strachu, że wyobrażasz sobie coś przeciwnego".

„Tworzysz własne trudności. Dotyczy to każdej osoby. Wewnętrzny stan psychiczny jest projektowany na zewnątrz, zyskując fizyczną rzeczywistość - i to - niezależnie od natury stanu psychicznego. Zasady dotyczą wszystkich. Możesz z nich korzystać na własną korzyść i zmieniać swoje własne warunki, gdy uświadomisz sobie, czym one są".

„Nie możesz uciec od własnych postaw, ponieważ będą one stanowiły naturę tego, co widzisz. Dosłownie widzisz, co chcesz zobaczyć; i widzisz własne myśli i postawy emocjonalne urzeczywistnione w formie fizycznej. Jeśli zmiany mają nastąpić, muszą to być zmiany psychiczne i psychiczne. Będą one odzwierciedlone w twoim środowisku. Negatywne, nieufne, bojaźliwe lub poniżające postawy wobec kogokolwiek działają przeciwko sobie ”.

:arrow: Istnieje Bóg, którego Seth nazywał „Wszystko, co Jest” i opisywany jako „gestalt energii pierwotnej”. Bóg składa się z samoreplikującej się i niewyczerpanej energii umysłowej i zawiera w sobie całe Stworzenie. Bóg jest zatem gestaltem wszelkiej egzystencji, jak w panteizmie i panenteizmie (gestalt jest całością, która jest większa niż suma jego części). Energia mentalna Boga jest złożoną substancją wszystkich rzeczy, w tym wszystkich istot, wszystkich wszechświatów i wszystkich zdarzeń i zjawisk. Świadomość Boga rozciąga się na wszystkie rzeczy, tak jak są stworzone, i dlatego jest wszechobecna. Z tych powodów wszystkie istoty, w tym materia fizyczna, mają życie i świadomość. Bóg pragnie doświadczyć egzystencji we wszystkich jej formach i konsekwencjach, a dzięki jej stworzeniom jest w stanie to zrobić. Bóg jest zatem dynamiczny i nieustannie się zmienia, a także bierze udział w niepowodzeniach, triumfach, doskonałościach i niedoskonałościach swoich dzieł. Jednostki, które istnieją w Bogu, chociaż są częścią Boga, mają wolną wolę i samostanowienie. Jeśli istnieje rzeczywistość poza Bogiem, osobowość Setha nie była tego świadoma.
:arrow: Było stworzenie, ale różni się ono znacznie od wersji chrześcijańskiej. Na wczesnych etapach Boga wszechświat istniał w stanie potencjalności w obrębie tego, co Seth nazywał Bożymi snami. Moc Bożej świadomości była tak wielka, że jednostki w jej snach miały samoświadomość i domagały się, by stały się rzeczywistością. Stworzenie nastąpiło, gdy Bóg nauczył się sposobów urzeczywistniania swoich marzeń.
:arrow: Chrystus, który wciąż istnieje, jest wysoce rozwiniętym bytem, który istnieje w wielu systemach rzeczywistości. Jednak Chrystus ma taki sam stosunek do Boga, jak wszyscy inni ludzie - tzn. Jest częścią Boga. W czasach Chrystusa istota Chrystusowa wcieliła się w trzy osoby - Jana Chrzciciela, Jezusa z Nazaretu i Pawła lub Szawła z Tarsu - i każdy był do pewnego stopnia świadomy swojej roli w założeniu nowej religii (chociaż Paweł / Saul był nie zdawał sobie sprawy ze swojej roli do czasu przejścia na chrześcijaństwo). Seth powiedział, że Jezus nie został ukrzyżowany i że nie jest w naturze oświeconych osób poświęcić się. Przeciwnie, chętny i zwodniczy surogat, który uważał się za Mesjasza, został zastąpiony w miejscu Jezusa i to ten surogat, którego Judasz zdradził (i który został następnie ukrzyżowany). Jezus był wtedy w stanie „zmartwychwstać”, ponieważ w rzeczywistości nie umarł. Set powiedział, że ukrzyżowanie Jezusanie występują jako wspólne imprezy psychicznej, ale nie wystąpić w przypadku fizycznego.
:arrow: Paweł / Saul odrodzi się w XXI wieku, aby naprawić błędy, które popełnił, co postawiło chrześcijaństwo na niewłaściwym kierunku i nastąpi okres duchowej świadomości. Paweł / Saul nie utożsamia się z Chrystusem, a niektórzy postrzegają go jako antychrysta, ponieważ jego pojawienie się przyspieszy upadek tradycyjnego chrześcijaństwa wraz z innymi zorganizowanymi religiami. Paul / Saul będzie znany jako medium; będzie się starał „wyprostować chrześcijaństwo, które będzie w rozsypce w czasie Jego przybycia”, i utworzy „nowy system myślenia, gdy świat będzie go bardzo potrzebował”. Wydarzenia związane z powrotem Pawła / Saula będą zasadniczo zakończone do roku 2075, ale wynikające z tego zmiany w społeczeństwie będą trwały całe sto lat.
Change your Personality to change your Reality. :brawo
mrO a nie mr0. O=One

Za ten post autor mrO otrzymał podziękowania - 6
alicja, Anka12, Born1975, PrettyOne, Scarlett, Slonce
mrO

Podziękował : 131 razy
Otrzymał podziękowań: 415 razy

Re: Seth

Postprzez Born1975 » 11 maja 2019, o 19:38

Ciekawe jest dla mnie to zdanie:
Jeśli istnieje rzeczywistość poza Bogiem, osobowość Setha nie była tego świadoma.

Osobiście uznaję, że Źródło jest nieprzejawione, a Bóg to przejawione Źródło. Nie można być świadomym czegoś nieprzejawionego, choć można wiedzieć, że to istnieje. Tak więc Seth w tym przypadku stwierdził to samo, co ja wiedziałem zanim przeczytałem cały ten tekst. Być może Seth wie o istnieniu Źródła, ale by nie robić zamieszania nie wspomina nic na jego temat. Oczywiście to tylko moje zdanie.
Born1975

Podziękował : 858 razy
Otrzymał podziękowań: 610 razy

Re: Seth

Postprzez PrettyOne » 11 maja 2019, o 21:10

Dziękuję, za opracowany materiał i przybliżenie co nieco sylwetki Setha. Kojarzę, że rekomendowałeś go kilkukrotnie i byłam ciekawa czego dotyczą jego nauki, ale przyznam się, że po włączeniu kilku filmików na YT głos Jane Roberts wydawał mi się jakiś taki mega creepy, że nie mogłam skupić się na przekazywanej treści, tylko na tym głosie własnie :oops: Od jakiegoś czasu "wałkuję" za to Nevilla Goddarda i naprawdę trafiają do mnie te treści, ale to nie miejsce o tym.
PrettyOne

Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Powrót do Duchowi nauczyciele