Doradca duchowy - GC

Bashar, Osho, Mooji, Papaji i inni

Doradca duchowy - GC

Postprzez Lubisia » 6 paź 2016, o 21:05

Dziś trafiłam na stronę doradcy duchowego - Pana GC (http://www.gc-healer.com) i przyznam, że zaciekawiło mnie to, o czym on pisze w zakładce Pytania.

Ktoś z użytkowników forum miał styczność z Panem GC? :-)
Nigdy nie akceptuj cudzych ograniczeń. Jeśli jest coś, co chcesz zrobić, nie ma żadnego powodu, dla którego to miałoby Ci się nie udać. - Amy Dodson
Lubisia

Podziękował : 31 razy
Otrzymał podziękowań: 59 razy

Re: Doradca duchowy - GC

Postprzez domi » 7 paź 2016, o 09:21

Pierwszy raz widzę tę stronę, jednak czytając wywiad z panem GC, widzę, że mówi on o rzeczach dotyczących PP i tematach, które my sami poruszamy na tym forum, np.:
Jedno jest jeszcze istotne – w całej tej nieopisanie skomplikowanej maszynerii – 70% stanowi woda, której własności do dzisiaj nauka nie poznała w całości. Przy tej okazji warto wspomnieć o pewnym doświadczeniu
przeprowadzonym przez pewnego doktora nauk, którego nazwiska teraz nie pamiętam, a które wyglądało następująco: Naukowiec ten napełnił wodą kilkanaście butelek, a następnie wodzie znajdującej się w każdej z butelek przykazywał inną myśl ( werbalnie) po czym natychmiast zamrażał butelkę. Wyniki okazały się bardzo zaskakujące – woda zamrożona w butelkach, którym przekazywał słowa związane z miłością – miała piękną strukturę i była czysta i krystaliczna. Natomiast woda zamrożona w butelkach, które otrzymały
przekaz negatywny (oparty na strachu) – była mętna i o strukturze nieskoordynowanej. A skoro nasze ciało w 70% składa się z wody – to czy istotne jest w jakim otoczeniu przebywamy i co jemy?
Przy tej okazji warto
też powiedzieć, że jest jeszcze inny stan skupienia wody, którego jeszcze chyba nie odkryto – przynajmniej ja nie słyszałem o tym, w każdym razie ten stan będzie nazywał się „krystalicznym” i dowiemy się ( w sposób naukowy) że woda na poziomie molekularnym potrafi się komunikować. Ale to tylko taka ciekawostka.

Tutaj jest opisany eksperyment Masaru Emoto, o którym wspominałam przy rozmowie o metodzie Szklanki Wody Zelanda.

Proszę zrozumieć, że mówiąc o ciele – mówię o czymś, co znajduje się na najniższym poziomie tego Kim jesteśmy. Ciało jest zagęszczoną energią, która jest maleńką zmaterializowaną częścią duszy. Jak więc mądra musi być dusza? – a to nie koniec! Bowiem dusza również jest częścią, czegoś, co zwykliśmy nazywać Bogiem – jak więc mądrym i wspaniałym musi być ten Bóg ? ale czy to już koniec tej zależności ? – nie wiem, myślę, że nie ! W każdym razie nasze ciała są doskonałe, a więc głupio byłoby zakładać, że nie mają
stosownych „narzędzi do naprawiania” tego, co w nim – poprzez niewłaściwe myśli, strach, słowa, intencje i czyny – psujemy. Tak, człowiek wyposażony jest w doskonały program, który może być użyty do Samo- uzdrowienia, dlatego relacja pacjent – lekarz powinna zostać na nowo zdefiniowana.

Mam wrażenie, że również wiele kwestii jest zbieżnych z książkami Rozmowy z Bogiem :D

W każdym razie bardzo ciekawy temat, jednak cena za wizytę jest przeogromna, porównując do np.: kursu metod Silvy itp. Jestem jednak ciekawa, czy ktoś się tutaj zetknął z panem GC :D
domi

Podziękował : 118 razy
Otrzymał podziękowań: 54 razy

Re: Doradca duchowy - GC

Postprzez wolves » 29 sie 2017, o 20:10

Dzisiaj zainteresowałam się tym kimś, poczytałam jego stronę. I w ogóle mi się ten Miszcz nie podoba ;)

Po 1. twierdzi, że absurdalnie wysokie ceny za wizytę wynikają z tego, że musi jakoś "odsiać" ludzi i ci, którym zależy bardziej - czyli wyłożą więcej kasy na wizytę, są warci jego czasu. To bardzo płytkie i prostackie podejście. Jasne, że ludzie pewnie zgłaszają się z pierdołami i jestem w stanie zrozumieć, że nie chce on tracić czasu, ale to co dla tego typa jest pierdołą, dla kimś może być naprawdę wielkim problemem, i nie jemu decydować jaki problem ma jaką wagę i które pytania są ważniejsze od innych. Poza tym jaką ma pewność, że ktoś kto zapłaci te 900 euro (lol) przyjdzie do niego z jakimś Problemem Wielkiej Wagi wartym jego czasu? Żadnej.

Po 2. wiele odpowiedzi na pytania, które ludzie mu przesyłają, udostępnia tylko tym którzy już zapłacili mu za wizytę i mają kody. Padło jakieś szczegółowe pytanie o koniec świata, więc Miszcz zrobił ankietę, z której wynikało, że ma nie ujawniać suer tajnej wiadomości kiedy on nastąpi, więc napisał, że sorry, ale 165 głosów na nie i nara :lol:

W innym miejscu napisał, że za 15-20 lat nastąpi koniec Ziemi jaką znamy, kosmici przybędą na Ziemię i to będzie początek końca, także tego :D

Podsumowując! Nie kupuję takiej elitarności, jakichś kodów polecających, wizyt z rekomendacji kogoś tam, podkreślania, że połowa jego klientów to milionerzy. Nie poszłabym do niego, bo nie widzę tu szczerej chęci pomagania innym, nie różnicując ich tak tak on to robi ze względu na zasobność portfela.
wolves

Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 71 razy

Powrót do Duchowi nauczyciele