Eckhart Tolle

Bashar, Osho, Mooji, Papaji i inni

Re: Eckhart Tolle

Postprzez dariaanna » 16 mar 2015, o 04:48

A mi Jim Carrey, ale w Twojej wersji Kokos. Bo ten Jim od Eckharta to wygląda jakby przeszedł totalne pranie mózgu :(. A ja wolę tego zwariowanego, z powerem i pozytywną energią :D
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Postprzez Renata » 16 mar 2015, o 12:55

dariaanna napisał(a):A mi Jim Carrey, ale w Twojej wersji Kokos. Bo ten Jim od Eckharta to wygląda jakby przeszedł totalne pranie mózgu :(. A ja wolę tego zwariowanego, z powerem i pozytywną energią :D

:lol:
Daria, dobra jesteś :lol:
Tylko nie wiem, na ktorym filmie jest bardziej sobą...
To dobry aktor, zwłaszcza w rolach komediowych, więc wcielenie się w takiego fajnego wariata to dla niego pestka :)
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 608 razy
Otrzymał podziękowań: 764 razy

Postprzez dariaanna » 17 mar 2015, o 19:00

Nie wiem, który jest bardziej sobą, ale dla mnie bliżej duchowości jest Jim Wszechmogący :D :lol: , niż jakiś taki... :roll: . Poważnie, dzisiaj mnie to aż uderzyło, że jak się śmieję to czuję najbliższy związek z duszą ;) wystarczyło, że ktoś mnie rozśmieszył.
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Postprzez Renata » 30 wrz 2015, o 17:30

Jak wygląda prawdziwa wiara...

Renata

Postprzez Calcifer » 30 wrz 2015, o 20:17

renata17031 napisał(a):Jak wygląda prawdziwa wiara...

Przyznam szczerze, że trochę ciężko było mi się skupić na tym co mówił Tolle bo trochę w moim odczuciu pogmatwał (albo to mój umysł już nie pracuje tak jak należy pod koniec dnia) ale zgadzam się z tym o czym mówi. Zwłaszcza z końcówką, że jesteśmy w stanie przenosić góry tylko wtedy gdy odnajdziemy Boga w sobie i wtedy Bóg przez nas przeniesie te góry za pomocą nas samych. To zauważam w tym co nazywam prawem "dobrej intencji". Tak jest. Jeśli odkrywam w sobie Boga i uruchamiam w sobie pierwiastek Boskiej miłości (np. dzieląc się spontanicznie) to wtedy to do mnie powraca ze zdwojoną siłą, tak jakby sam Bóg kierował swą moc w moim kierunku.
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 433 razy

Postprzez Renata » 30 wrz 2015, o 20:27

To prawda :). Prawo dobrej intencji brzmi lepiej niż wiara. W tym kontekście słowo "wiara" chyba nie jest właściwe, bo kojarzy mi się bardziej z "działaniem" umysłu.
Wszystko znów sprowadza się do odnalezienia prawdziwego siebie i pozwolenia sobie na boskie prowadzenie, na zaufanie temu czemuś :)
Renata

Postprzez Calcifer » 30 wrz 2015, o 21:10

Dokładnie. Wszystkie wierzenia, religie, przypuszczenia odnośnie duszy, energii itp. to są tylko drogowskazy. Moją one na celu pozwolić nam na to abyśmy odkryli Boga w sobie ale nie na zasadzie, że jesteśmy Bogami ale na zasadzie, że Bóg jest w nas i działa przez nas a my poprzez Boga. Do mnie np. wyjątkowo mocno przemawia postać Jezusa. Nie jestem katolikiem ani chrześcijaninem bo nie praktykuje żadnej religii i żadnych wierzeń ale postać Jezusa trafia do mojego serca. Nie wiem dlaczego i już się nad tym nie zastanawiam. Dla kogoś takim kluczem do własnego wnętrza może być Budda lub Kriszna. Postaci te nie są jednak jedynymi kluczami bo każdy z nas ma już klucz. Po coś jednak słuchamy takiego Osho czy Tolle. Słuchając ich, coś się w nas budzi na nowo, coś sobie na nowo uświadamiamy. I właśnie tym jest dla mnie postać Jezusa. Przypomina mi, że warto kochać i warto kierować się w życiu dobrem. To trochę tak jak w anime Dragon Ball. Tam były różne rasy. Byli Namecjanie z planety Namek i byli Ziemianie z Ziemi i Super Sayianie z planety Vegeta (bodajże) i kilka innych ras. Tylko, że te rasy potrafiły się ze sobą dogadać bo miały wspólny cel czyli ocalenie Ziemi przed potężnymi przeciwnikami którzy chcieli władać wszechświatem. Tak samo jest tu na Ziemi. Są ludzie co medytują z kryształami, są ludzie co czytają biblię, są tacy co śpiewają mantry albo tacy co robią to wszystko na raz ale wszyscy powinniśmy się szanować, kochać i mieć na uwadze to, że chodzi nam o to samo czyli o to aby na Ziemi panował pokój, miłość, zrozumienie, harmonia.
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 433 razy

Postprzez Renata » 30 wrz 2015, o 21:43

Pięknie to napisałeś :) Uświadomiłam sobie przez to, że nie ważne w co lub kogo wierzymy, byle by pobudzało w nas tę prawdziwa naturę. Jeśli ona ujawni się pod wpływem wiary w Jezusa czy choćby słów Tolle'a, to świat momentalnie pięknieje :) Każdy z nas ma swoje życie tu na ziemi, ale cel tak naprawdę jest jeden i ten sam dla wszystkich: sprawić by ta ziemia była rajem :)
Renata

Postprzez Renata » 1 lis 2015, o 21:51

Renata

Postprzez Kokos » 1 lis 2015, o 22:19

Dziękuję :) Naprawdę przyłożył się chłopak i wyjaśnił w sposób przekonujący :)
❤ ❤ ❤
Uwielbiam gdy mnóstwo pieniędzy jest w moim doświadczeniu!
Doświadczam wspaniałości życia!
Jestem wspaniałą istotą!
Idealny przepływ energii pieniędzy przez moje doświadczenie, to uwielbiam!
Energia bogactwa pulsuje w moim ciele!
Kokos

Podziękował : 561 razy
Otrzymał podziękowań: 394 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Duchowi nauczyciele