Papaji

Bashar, Osho, Mooji, Papaji i inni

Re: Papaji

Postprzez Born1975 » 7 lut 2016, o 01:05

Ten gość gada od rzeczy. Bóg, nie ma potrzeb, ale nawet Bóg ma pragnienia. Gdyby Bóg nie miał pragnień, to nie stworzyłby wszechświata. Największym pragnieniem Boga jest poznać poprzez doświadczenie, to co wie od strony czysto teoretycznej. I dlatego stworzył fizyczny wszechświat. Skoro więc nawet Bóg ma pragnienia, to jak my mamy ich nie mieć :?:

Ja wole posłuchać Trehlebova, choć nie zawsze się z nim zgadzam. Jak znajdziecie trochę więcej czasu, to sobie pooglądajcie:

Knight of light coming!

Za ten post autor Born1975 otrzymał podziękowania - 2
GOLD, Kokos
Born1975

Podziękował : 836 razy
Otrzymał podziękowań: 588 razy

Postprzez Calcifer » 7 lut 2016, o 01:30

Dla mnie to co mówi Papaji jest zrozumiałe. Jeśli wierzyć w reinkarnacje to według mnie świetnie wytłumaczył to dlaczego się rodzimy a robimy to bo mamy ciągle pragnienie bycia tu na Ziemi. Według niego gdy wyzbędziemy się iluzorycznych pragnień to wtedy przestaniemy się odradzać tu na planecie i wchodzić w kolejne życia. Czy Bóg miał jakiekolwiek oczekiwania od wszechświata? Czy tworząc go mógł się zasmucić tym co stworzył, czy coś mogło pójść nie po jego myśli? Nie, to była czysta intencja. To było to piękno o którym mówi Papaji. I właśnie odnajdując to piękno zbliżamy się do Boga.
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k

Za ten post autor Calcifer otrzymał podziękowanie od
Renata
Calcifer

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 440 razy

Postprzez Born1975 » 7 lut 2016, o 02:31

Happy napisał(a):Dla mnie to co mówi Papaji jest zrozumiałe. Jeśli wierzyć w reinkarnacje to według mnie świetnie wytłumaczył to dlaczego się rodzimy a robimy to bo mamy ciągle pragnienie bycia tu na Ziemi. Według niego gdy wyzbędziemy się iluzorycznych pragnień to wtedy przestaniemy się odradzać tu na planecie i wchodzić w kolejne życia. Czy Bóg miał jakiekolwiek oczekiwania od wszechświata? Czy tworząc go mógł się zasmucić tym co stworzył, czy coś mogło pójść nie po jego myśli? Nie, to była czysta intencja. To było to piękno o którym mówi Papaji. I właśnie odnajdując to piękno zbliżamy się do Boga.

Po raz któryś powołam się na "RzB". Tam jest to dokładnie wytłumaczone. Dla mnie ta teoria ma sens. Może jednak mamy tu do czynienia z dychotomią-wtedy miałoby to podwójny sens.

Tu definicja dychotomii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dychotomia
Knight of light coming!
Born1975

Postprzez Calcifer » 7 lut 2016, o 03:29

Rozmowy z Bogiem to jest propagandowa książka stworzona przez Iluminata czyli Walscha, która ma na celu wypranie ludziom mózgu by Ci dostrzegali korzyści w NWO.

Calcifer

Postprzez Born1975 » 7 lut 2016, o 04:35

Happy napisał(a):Rozmowy z Bogiem to jest propagandowa książka stworzona przez Iluminata czyli Walscha, która ma na celu wypranie ludziom mózgu by Ci dostrzegali korzyści w NWO.

To może być prawdą. Na mnie wywarła ogromny wpływ, gdy ją czytałem pierwszy raz w roku 2000. Wtedy nie miałem pojęcia o istnieniu NWO. Uważam, że pomieszano w niej prawdę z ideologią NWO. Sam Walsch często występuje w filmach o PP, ja pamiętam, że występował w "Kodzie Mojżesza"Tu link do tego filmu:

Z tego wynikałoby jednak, że PP również może być wymysłem iluminatów, a jeśli nie, to i tak całej prawdy na ten temat nam nie mówią.

Emilu, może napiszesz dlaczego uważasz Walscha za iluminatę, albo podasz jakieś linki. Mój światopogląd w ciągu ostatniego roku bardzo się zmienił, ale co do Walscha na dzień dzisiejszy mam zbyt mało informacji, by coś sensownego napisać. Przyznam jednak, że "RzB" w świetle wiedzy związanej ze słowiaństwem, nie fascynują mnie już tak bardzo jak jeszcze 2 lata temu.
Knight of light coming!
Born1975

Postprzez Calcifer » 7 lut 2016, o 12:44

Dream, kiedyś na forum już o tym pisałem więc podsyłam linka do tematu :

viewtopic.php?f=6&t=82&hilit=rozmowy+z+bogiem

Za ten post autor Calcifer otrzymał podziękowanie od
Born1975
Calcifer

Postprzez Born1975 » 7 lut 2016, o 19:13

Happy napisał(a):Dream, kiedyś na forum już o tym pisałem więc podsyłam linka do tematu :

viewtopic.php?f=6&t=82&hilit=rozmowy+z+bogiem

Poczytałem sobie jeszcze raz ten topic i widzę, że wciąż mam na te tematy te same przekonania co wtedy. Zmieniła się jednak moja ogólna koncepcja postrzegania świata. Dziś jestem już zupełnie kimś innym niż te półtorej roku temu. Częściowo stało się tak dzięki temu forum i dlatego dziękuję jego użytkownikom za wkład jaki wnieśli do mojego życia :D
Knight of light coming!
Born1975

Postprzez dariaanna » 8 lut 2016, o 02:04

a co mi tam, wstawiam :D

:D

:mrgreen:

dobry gościu jest : D

rozwala mi cały światopogląd, ale mimo to czuję do niego sympatię :D.
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 146 razy

Postprzez Renata » 8 lut 2016, o 11:56

Daria, rozbrajasz mnie po raz kolejny :D Jesteś na tym forum osobą dla mnie nieprzewidywalną i zaskakującą :D Chociaż już coraz mniej, bo zaczynam Cię rozgryzać :lol: Buntowniczka i poszukiwaczka :)

Odniosę się do dwóch ostatnich filmików, które rozwaliły Ci światopogląd :D
Ekscentryczny ten Twój guru, nie powiem :lol: Daje do myślenia... Ale niezupełnie się z nim zgadzam. Może w kwestii narodzin i śmierci to skłonna bym była podać mu rękę, ale jeśli chodzi o to, jak odnosi się do ciała, to uważam jego myślenie za pokrętną logikę.
Tłumaczy, że całe nasze myślenie to dziedzictwo naszych przodków, wychowawców, nauczycieli. OK. Wiadomo, że tak jest. Potem twierdzi, że to są śmieci, które warunkują naszą egzystencję. Jest w tym dużo racji, ale natura człowieka ma w sobie to, że jest dociekliwa, szuka odpowiedzi, kwestionuje je i w ostateczności człowiek dochodzi do WŁASNYCH wniosków. Podważa wszystko, co zrodziło się w umyśle, a co nie ma nic wspólnego z naturą człowieka. Nie wiem, czy pamięta o tym, że zostaliśmy stworzeni dostając w spadku umysł ciało i duszę, i że każde z nich ma swoją rolę do odegrania.
Tylko że moim zdaniem ciało nie służy do przetrwania i do pieprzenia, a do doświadczania życia. Jest przedłużeniem umysłu i duszy, jest naszym powozem, który zabiera nas w różne światy i pozwala nam ten świat poznawać, odkrywać, smakować.
Tak samo nie zgadzam się z nim, gdy mówi że ewolucja nie istnieje. A ja twierdzę, że ewoluujemy w każdej chwili. Ewolucja to zmiana, a tylko zmiana jest stałą częścią naszego istnienia.
Nie wiem, może kieruje mną inna logika, bo w sumie wszelkie poglądy, w które wierzymy i głosimy, opierają się na tzw.logice, czyli wyciągania wniosków w oparciu o nasze przekonania, a te przecież są różne, więc być może UG ma rację...?
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI

Za ten post autor Renata otrzymał podziękowania - 2
dariaanna, GOLD
Renata

Podziękował : 640 razy
Otrzymał podziękowań: 819 razy

Postprzez Kokos » 8 lut 2016, o 14:02

renata17031 napisał(a):Daria, rozbrajasz mnie po raz kolejny :D Jesteś na tym forum osobą dla mnie nieprzewidywalną i zaskakującą :D Chociaż już coraz mniej, bo zaczynam Cię rozgryzać :lol: Buntowniczka i poszukiwaczka :)

Anarchistka rewolucjonistka ? :D
❤ ❤ ❤
Uwielbiam gdy mnóstwo pieniędzy jest w moim doświadczeniu!
Doświadczam wspaniałości życia!
Jestem wspaniałą istotą!
Idealny przepływ energii pieniędzy przez moje doświadczenie, to uwielbiam!
Energia bogactwa pulsuje w moim ciele!

Za ten post autor Kokos otrzymał podziękowania - 2
dariaanna, GOLD
Kokos

Podziękował : 560 razy
Otrzymał podziękowań: 393 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Duchowi nauczyciele