Osho

Bashar, Osho, Mooji, Papaji i inni

Re: Osho

Postprzez dariaanna » 20 cze 2014, o 18:59

Ta książka Tao-Te-Ching to jednak nie dla mnie. W ogóle nie czaje co autor miał na myśli. Za trudne to dla mnie do czytania :(.
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Postprzez Kokos » 30 lip 2014, o 11:18

Fragmenty Książek Osho:

http://fragmenty-ksiazek-osho.blogspot.com

Apteka dla duszy
Księga dzieci.
Księga Kobiet
Medytacja. Podstawy praktyki
Miłość wolność samotność
Odwaga. Radość niebezpiecznego życia
Osho Zen Tarot
Psychologia ezoteryki
Równowaga ciała i umysłu
Świadomość. Klucz do życia w równowadze
❤ ❤ ❤
Uwielbiam gdy mnóstwo pieniędzy jest w moim doświadczeniu!
Doświadczam wspaniałości życia!
Jestem wspaniałą istotą!
Idealny przepływ energii pieniędzy przez moje doświadczenie, to uwielbiam!
Energia bogactwa pulsuje w moim ciele!
Kokos

Podziękował : 561 razy
Otrzymał podziękowań: 394 razy

Postprzez dariaanna » 3 sie 2014, o 19:47

Kokos napisał(a):Fragmenty Książek Osho:

http://fragmenty-ksiazek-osho.blogspot.com

Apteka dla duszy
Księga dzieci.
Księga Kobiet
Medytacja. Podstawy praktyki
Miłość wolność samotność
Odwaga. Radość niebezpiecznego życia
Osho Zen Tarot
Psychologia ezoteryki
Równowaga ciała i umysłu
Świadomość. Klucz do życia w równowadze

Dużo na tym blogu ciekawych i przydatnych rzeczy znalazłam, dziękuję ;)
dariaanna

Postprzez Renata » 19 sie 2014, o 12:23

10 przykazań Osho:

1.Słuchaj samego siebie, przyjmuj wskazówki z własnego wnętrza, a nie bądź sługą tego, co jest na zewnątrz.
2. Nie ma Boga innego niż samo życie.
3. Prawda jest w tobie, nie szukaj jej gdzie indziej.
4. Miłość jest modlitwą.
5. Pustka jest drzwiami do prawdy. Sama nicość jest środkiem, celem i osiągnięciem.
6. Życie toczy się tu i teraz.
7. Żyj w pełni obudzony.
8. Nie płyń - po prostu unoś się wraz z prądem.
9. Umieraj w każdej chwili, dzięki czemu będziesz mógł być nowy w każdej chwili.
10. Nie szukaj. To, co jest - jest. Zatrzymaj się i patrz.
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 609 razy
Otrzymał podziękowań: 764 razy

Postprzez Renata » 21 wrz 2014, o 13:59

Jeszcze trochę o obserwacji umysłu:

"Gdy obserwujesz... twój trajkoczący umysł rozmawia mniej, ponieważ energia, która była wykorzystywana do trajkotania, zmieniła się i stała się uwaga - ale to ta sama energia!

http://www.youtube.com/watch?v=0bSJJIjlunA
Renata

Postprzez Renata » 6 lut 2015, o 15:32

Cytat ze "Smaku miłości", który na nowo mną potrząsnął:

"Jeżeli spacerujesz i robisz to uważnie, stopniowo stajesz się świadomy, że to nie ty spacerujesz, ale że "spacer się wydarza".Jest to bardzo subtelne uczucie, że życie przepływa przez ciebie, porusza się, ty zaś pozostajesz nieruchomy. Kiedy czujesz głód i zachowujesz przytomność, zauważasz, że to życie odczuwa głód w twoim wnetrzu.
Kiedy staniesz się bardziej uważny, stwierdzisz, że istnieje tylko jedna rzecz, którą możesz określić jako należącą do ciebie: bycie świadkiem. Wszystko inne należy do wszechświata. Jedynie bycie świadkiem należy do ciebie. "
Renata

Postprzez dariaanna » 7 lut 2015, o 12:53

renata17031 napisał(a):Cytat ze "Smaku miłości", który na nowo mną potrząsnął:

"Jeżeli spacerujesz i robisz to uważnie, stopniowo stajesz się świadomy, że to nie ty spacerujesz, ale że "spacer się wydarza".Jest to bardzo subtelne uczucie, że życie przepływa przez ciebie, porusza się, ty zaś pozostajesz nieruchomy. Kiedy czujesz głód i zachowujesz przytomność, zauważasz, że to życie odczuwa głód w twoim wnetrzu.
Kiedy staniesz się bardziej uważny, stwierdzisz, że istnieje tylko jedna rzecz, którą możesz określić jako należącą do ciebie: bycie świadkiem. Wszystko inne należy do wszechświata. Jedynie bycie świadkiem należy do ciebie. "

Powtarzam sobie te słowa już któryś raz i staram się to poczuć. Jest w tym jakiś smutek, ale też wolność : ) ( ach ta wolność :D ), bo tak naprawdę nie można nic posiadać, mieć na własność, a wydaje mi się, że mamy na tym punkcie jakąś obsesję, na punkcie posiadania, chcemy mieć wszystko na własność. Jakie to uczucie nie mieć kompletnie nic? Dla mnie chyba wyzwalające. Bo jeśli nic nie mam, to nie czuję też strachu przed utratą, znikają oczekiwania i znikają równocześnie rozczarowania. Tak to czuję, a ty Renata co o tym myślisz?
dariaanna

Postprzez Renata » 7 lut 2015, o 13:56

Daria, nie sztuką jest nic nie mieć, by nie odczuwać strachu przed stratą tego. Sztuka to posiadać te wszystkie rzeczy i nie czuć lęku, że ktoś lub coś mi je zabierze. To się nazywa wolność. Przychodzimy nadzy na ten świat i tacy sami stąd odejdziemy, lecz naszym zadaniem jest doświadczać życia w każdej jego postaci, nawet gromadzenia dóbr, osiągania sukcesu itd.
Musimy jedynie ustanowić pewne priorytety, co tak naprawdę jest dla nas ważne.
Mówisz o smutku...Kto się smuci z powodu takiej wolności? Prawdziwy Ty jest ponad to.
Cokolwiek to jest, ego, umysł, czy nazwij sobie to jak chcesz, będzie zawiedziony takim sposobem patrzenia na życie. Budzisz się po 20,30,40,50 latach śpiączki i chcesz, by wszystko funkcjonowało jak należy...

Daria, dla mnie i tak jesteś na dobrej drodze, nawet jak masz wątpliwości i nie wszystko idzie jak trzeba. Musimy tylko pamiętać że istnieje tylko ta chwila (tylko! a jednak jest ona wiecznością) i że jesteśmy czymś więcej niż ciałem i umysłem :) To jest tylko tyle i aż tyle :)
Renata

Postprzez dariaanna » 7 lut 2015, o 14:49

Masz rację : ). To może prowadzić do zamknięcia się w sobie, a jednak bardziej chodzi o to, żeby się otworzyć ;).
Pewnie, że jestem na dobrej drodze. Dla mnie to fascynujące, odkrywanie tych wszystkich warstw. Tego nie widać na zewnątrz, ale uczucia się zmieniają.
dariaanna

Postprzez Renata » 7 lut 2015, o 21:25

Te dzisiejsze rozważania pociągnęły za sobą pytanie, czy świadomość ( uważność, obecność) i myślenie mogą istnieć jednocześnie. Doszłam do wniosku, ze jeśli jestem w 100% obecna, to umysł automatycznie sie wyłącza. A jak zaczynam myśleć, to wtedy świadomość jest uśpiona.Taka naprzemienna zabawa :D
Zauważyłam tez, ze ta moja Świadomość jest jeszcze młoda i krucha, ze dobrze znosi tylko samotność. Nie chce wyjść do ludzi, ponieważ szybko sie tam gubi. Kiedy jestem sama, jest spokój, nikt mi nie przeszkadza, wtedy dużo łatwiej jest mi sie z nią spotkać. Pozwolę jej sie zadomowić najpierw w takich warunkach, i stopniowo będziemy wyruszać coraz dalej...
Renata

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Duchowi nauczyciele