Bóg

Bashar, Osho, Mooji, Papaji i inni

Re: Bóg

Postprzez kasia_kmoch » 24 paź 2014, o 21:49

renata17031 napisał(a):
Happy napisał(a):
To również uzależnienie, uzależnienie od Boga. Dlatego dla mnie w tym nie ma boskości a po prostu przywiązanie, uwarunkowanie. Bóg z pewnością by chciał byśmy byli wolni a to co piszesz magicmind to bez urazy, ale dla mnie to jest właśnie ta manipulacja którą zaszczepia kościół, że kto nie z nami ten przeciwko nam, kto nie z Bogiem z naszego kościoła, ten zbliża się do Szatana. Dla mnie to duchowe więzienie i nie zrozumienie podstawowych kwestii, nie zrozumienie uniwersalnej prawdy. Ale oczywiście to również tylko moje zdanie :)

Kurcze, no nie umiem się z tym nie zgodzić...
Zamiana jednej złotej klatki na druga :(
Myślę jednak, ze człowiek już ma taka naturę, ze potrzebuje, by ktoś nim sterował. W dzieciństwie są to rodzice, a potem przychodzi czas na Boga.
Dajmy się Bogu prowadzić, ale bez pośredników. Bóg chce, byśmy byli wolni, a my pakujemy się sami do wiezień...
Daria ostatnio rzuciła fajny fragment o wolności człowieka. Nikt nie chce byś był wolny! Dlatego stajemy się katolikami,chrześcijanami i wyznawcami przeróżnych innych wyznań, bo wtedy łatwiej nami manipulować.[/quote

albo ateistami :-)
to normalne, że człowiek wchodzi w role, definiuje świat skrótami, po to, żeby nie zwariować, bo ma za wiele bodźców. Głównie chodzi o to, żeby wybrać te właściwe :-)
kasia_kmoch

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Portmonetka » 24 paź 2014, o 22:02

Happy napisał(a):Portmonetka

Nie wiem co Ci odpowiedzieć, naprawdę :D Drogi po jakich chodzą Twoje myśli, przerastają mnie :D Naprawdę uważasz, że w cytacie poniżej, dokonałem stwierdzenia powołując się na Ciebie? :D

Odwracasz kota ogonem, ponieważ dotyczyło to mojej poprzedniej wypowiedzi. Zresztą nie o to chodzi w ogóle. Problem widać tkwi gdzie indziej. Widać nie akceptujesz tego,że mam inne zdanie, niż ty.

Drogi po jakich chodzą Twoje myśli, przerastają mnie :D

I ty twierdzisz, że szanujesz ludzi :?:
Są dwie rzeczy, które na­pełniają duszę podzi­wem i czcią,niebo gwiaździs­te na­de mną i pra­wo mo­ral­ne we mnie.
Są to dla mnie dowody, że jest Bóg na­de mną i Bóg we mnie.
Portmonetka

Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Czarodziejka » 24 paź 2014, o 22:02

*
Ostatnio edytowano 29 paź 2014, o 21:11 przez Czarodziejka, łącznie edytowano 1 raz
Czarodziejka

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postprzez Born1975 » 24 paź 2014, o 22:05

STOP! STOP! STOP!
Koniec kłótni. Weźcie do ręki ołówek i spróbujcie go złamać. Uda się Wam to bez problemu. Ale weźcie do ręki 10 ołówków i spróbujcie je złamać. To się już niestety nie uda. Zjednoczeni jesteśmy silni.

Na poprawę morale:
Wczoraj przeczytałem, że Barack Obama ma polskie korzenie. Jego dziadek zjadł polskiego misjonarza :D
Knight of light coming!
Born1975

Podziękował : 835 razy
Otrzymał podziękowań: 588 razy

Postprzez Kinia » 24 paź 2014, o 22:07

dream75 napisał(a):STOP! STOP! STOP!
Koniec kłótni. Weźcie do ręki ołówek i spróbujcie go złamać.D

Nikt mnie nie słucha i moich propozycji :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kasia Kmoch - zaczynam stosować twoją technikę na obecność !!!!
A tak napisałam w tym dziale ni to z gruszki ni to z pietruszki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kinia

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Postprzez Calcifer » 24 paź 2014, o 22:08

Portmonetka napisał(a):

Nie wiem co Ci odpowiedzieć, naprawdę :D Drogi po jakich chodzą Twoje myśli, przerastają mnie :D Naprawdę uważasz, że w cytacie poniżej, dokonałem stwierdzenia powołując się na Ciebie? :D

Odwracasz kota ogonem, ponieważ dotyczyło to mojej poprzedniej wypowiedzi. Zresztą nie o to chodzi w ogóle. Problem widać tkwi gdzie indziej. Widać nie akceptujesz tego,że mam inne zdanie, niż ty.

Drogi po jakich chodzą Twoje myśli, przerastają mnie :D

I ty twierdzisz, że szanujesz ludzi :?:

Portmonetko

Nie wiem co Ty widzisz, ja tego w sobie nie widzę. Co mam robić, kłócić się z Tobą? Spierać się z Tobą na argumenty? :) Wolę się z tego śmiać, bo dla mnie to jest śmieszne, nie czuje bym Cię miał czymś urazić albo nie uszanować, trochę dystansu ;)

:D
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 440 razy

Postprzez Born1975 » 24 paź 2014, o 22:09

Kinia no to polej :mrgreen:
Knight of light coming!
Born1975

Podziękował : 835 razy
Otrzymał podziękowań: 588 razy

Postprzez Renata » 24 paź 2014, o 22:09

Wiara w Boga wg ludzi musi łączyć się koniecznie z religia. Kiedyś rozmawiałam ze swoja koleżanką, świadkiem jehowy, i ona stwierdziła, ze człowiek potrzebuje organizacji, która by go wspierała i prowadziła, ze człowiek nie może tak zwyczajnie po swojemu wierzyć.
I zobaczcie sami, co za iluzja wiary :)
Ktoś mówi ci, jaki jest Bóg, czego wymaga, i co czeka cie po spełnieniu tych wymogów. I stajesz przed niezłym wyzwaniem: zgodzić się czy nie?
Najgorsza jest wizja kary, tego, co czeka cie po śmierci, i to jest już prawdziwa manipulacja. Kto był po tamtej stronie, by wiedzieć, jak jest?
Człowiek potrzebuje do życia oprócz jedzenia, picia, odzieży - chyba tylko miłości, a w niej zawiera się Bóg. I jest to tak blisko, ze bliżej już być nie może, a my ciągle patrzymy w niebo szukając znaków i potwierdzeń...
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 640 razy
Otrzymał podziękowań: 819 razy

Postprzez Kinia » 24 paź 2014, o 22:11

dream75 napisał(a):Kinia no to polej :mrgreen:

Obrazek
Kinia

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy