Bóg

Bashar, Osho, Mooji, Papaji i inni

Re: Bóg

Postprzez dariaanna » 24 paź 2014, o 23:42

A może komuś zależało, żeby człowiek stał się bezwolny i żeby się bał piekła, potępienia, sądu bożego, żeby myślał, że nie ma wpływu na swoje życie, żeby uzależniał swój los od boga, żeby myślał, że musi cierpieć?
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 148 razy

Postprzez Calcifer » 24 paź 2014, o 23:47

dariaanna napisał(a):A może komuś zależało, żeby człowiek stał się bezwolny i żeby się bał piekła, potępienia, sądu bożego, żeby myślał, że nie ma wpływu na swoje życie, żeby uzależniał swój los od boga, żeby myślał, że musi cierpieć?

http://youtu.be/x0s8XaZFUp4?t=1m21s
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer

Podziękował : 223 razy
Otrzymał podziękowań: 442 razy

Postprzez dariaanna » 24 paź 2014, o 23:49

Nie lubię rapu :D
dariaanna

Postprzez Calcifer » 24 paź 2014, o 23:52

Chcesz się na świętą noc pokłócić?! :D Pamiętaj - w życiu trzeba być prawilnym! Bonus BGC, Bonus RPK, Wilku WDZ - słuchaj prawdziwych prawilnych chłopaków a będziesz wiedziała co jest grane na Twojej dzielnicy :D

Calcifer

Postprzez Portmonetka » 24 paź 2014, o 23:58

Happy napisał(a):Portmonetko

Lekceważące by było gdybym w ogóle Ci nie odpisał. Wyraziłem swoje zdanie, stwierdziłaś że wypowiadam się za Ciebie, dałem Ci przykład że tak nie było a Ty nadal tak twierdziłaś, więc co mam robić? Próbuje humorem rozładować sytuacje :) Jedyne co mogę chyba dla Ciebie zrobić to Ci dać sugestię byś bardziej z uśmiechem podchodziła do życia, bo widzę że odbierasz wszystko bardzo osobiście i to wychodzi już w drugiej dyskusji :) Ja Ciebie szanuje, tylko po prostu wyrosłem z tego by odpowiadać na zarzuty i się pieklić. Jeśli Cię uraziłem to przepraszam, bo nie mam z tym problemu by przepraszać, ideałem też nie jestem :)

Potrafię wykazać na tyle empatii by zobaczyć, że może dla Ciebie mogło być to lekceważące bo nie masz takiego podejścia do życia jak ja. Ty zrób to samo i zobacz czy Twoje intencje wobec mnie są w porządku i czy w tej dyskusji podchodzisz do mnie z dobrą intencją czy może też nie :) Mam czasem wrażenie, że to forum Ci się bardzo nie podoba i być może to przeze mnie, nie wiem, może nie jestem idealnym administratorem, może nie podoba Ci się moje podejście do życia? Tylko Ty znasz odpowiedź :)

Pozdrawiam Cię serdecznie :)

Happy ,dziękuję za przeprosiny. :) Chciałam wcześniej wznieść toaścik za zgodę :mrgreen: tak jak proponowała Kinia, ale niestety dalej dyskusja się toczyła.

Krótko odpiszę, żeby nie "tworzyć wahadła".:) Chciałam ci odpowiedzieć na temat manipulacji.Nie zgodziłeś się ze mną i ok. To nie o to chodzi abyśmy cały czas sobie przytakiwali. Nie traktuję wszystkiego osobiście i potrafię zrozumieć inny punkt widzenia. Miałeś okazje przekonać się o tym kiedy pisaliśmy na priv.
Być może nie odpowiada ci to co piszę i dlatego uznałeś, że się wściekam i cię atakuję. Przepraszam jeśli tak to odebrałeś.
Zezłościłam się na jeden z komentarzy.
Być może faktycznie nie powinnam zabierać głosu, bo wywołuję tu burze :lol:

Pozdrawiam :)
Są dwie rzeczy, które na­pełniają duszę podzi­wem i czcią,niebo gwiaździs­te na­de mną i pra­wo mo­ral­ne we mnie.
Są to dla mnie dowody, że jest Bóg na­de mną i Bóg we mnie.
Portmonetka

Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Kokos » 24 paź 2014, o 23:59

dariaanna napisał(a):A może komuś zależało, żeby człowiek stał się bezwolny i żeby się bał piekła, potępienia, sądu bożego, żeby myślał, że nie ma wpływu na swoje życie, żeby uzależniał swój los od boga, żeby myślał, że musi cierpieć?

A ja lubię :lol: ( Rap )

Najpierw należy ludzi zastraszyć, a potem dać lekarstwo. Stary sposób, do dzisiaj skuteczny w wielu dziedzinach. Przykładowo najpierw media nakręcają sztuczny strach przed świńską grypą, a potem oferują zakup cudownych szczepionek :D

Nie wiem, czy się nie powtarzam, ale nie przebrnełam jeszcze przez dzisiejszą burzliwą dyskusję :mrgreen:
❤ ❤ ❤
Uwielbiam gdy mnóstwo pieniędzy jest w moim doświadczeniu!
Doświadczam wspaniałości życia!
Jestem wspaniałą istotą!
Idealny przepływ energii pieniędzy przez moje doświadczenie, to uwielbiam!
Energia bogactwa pulsuje w moim ciele!
Kokos

Podziękował : 559 razy
Otrzymał podziękowań: 373 razy

Postprzez Czarodziejka » 25 paź 2014, o 12:47

*
Ostatnio edytowano 29 paź 2014, o 21:04 przez Czarodziejka, łącznie edytowano 1 raz
Czarodziejka

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postprzez Calcifer » 25 paź 2014, o 13:17

Portmonetka napisał(a):
Happy napisał(a):Portmonetko

Lekceważące by było gdybym w ogóle Ci nie odpisał. Wyraziłem swoje zdanie, stwierdziłaś że wypowiadam się za Ciebie, dałem Ci przykład że tak nie było a Ty nadal tak twierdziłaś, więc co mam robić? Próbuje humorem rozładować sytuacje :) Jedyne co mogę chyba dla Ciebie zrobić to Ci dać sugestię byś bardziej z uśmiechem podchodziła do życia, bo widzę że odbierasz wszystko bardzo osobiście i to wychodzi już w drugiej dyskusji :) Ja Ciebie szanuje, tylko po prostu wyrosłem z tego by odpowiadać na zarzuty i się pieklić. Jeśli Cię uraziłem to przepraszam, bo nie mam z tym problemu by przepraszać, ideałem też nie jestem :)

Potrafię wykazać na tyle empatii by zobaczyć, że może dla Ciebie mogło być to lekceważące bo nie masz takiego podejścia do życia jak ja. Ty zrób to samo i zobacz czy Twoje intencje wobec mnie są w porządku i czy w tej dyskusji podchodzisz do mnie z dobrą intencją czy może też nie :) Mam czasem wrażenie, że to forum Ci się bardzo nie podoba i być może to przeze mnie, nie wiem, może nie jestem idealnym administratorem, może nie podoba Ci się moje podejście do życia? Tylko Ty znasz odpowiedź :)

Pozdrawiam Cię serdecznie :)

Happy ,dziękuję za przeprosiny. :) Chciałam wcześniej wznieść toaścik za zgodę :mrgreen: tak jak proponowała Kinia, ale niestety dalej dyskusja się toczyła.

Krótko odpiszę, żeby nie "tworzyć wahadła".:) Chciałam ci odpowiedzieć na temat manipulacji.Nie zgodziłeś się ze mną i ok. To nie o to chodzi abyśmy cały czas sobie przytakiwali. Nie traktuję wszystkiego osobiście i potrafię zrozumieć inny punkt widzenia. Miałeś okazje przekonać się o tym kiedy pisaliśmy na priv.
Być może nie odpowiada ci to co piszę i dlatego uznałeś, że się wściekam i cię atakuję. Przepraszam jeśli tak to odebrałeś.
Zezłościłam się na jeden z komentarzy.
Być może faktycznie nie powinnam zabierać głosu, bo wywołuję tu burze :lol:

Pozdrawiam :)

Portmonetko

Mi odpowiada wszystko co jest pisane na tym forum a to że się z czymś nie zgadzam, nie oznacza że mam zamiar kogoś za to potępiać. Musiałbym być głupcem by uważać, że z pewnością wiem najlepiej, bo tylko głupiec jest czegoś na sto procent pewien, dlatego też mimo że do niektórych spraw mam inne poglądy niż te prezentowane w większości na forum to nie próbuje tych poglądów zwalczać a czytam je z uwagą by wyciągnąć coś dla siebie i czegoś się nauczyć :)

Każdemu nie dogodzę :) Myślę, że np. magicmind mógł się poczuć dużo gorzej od Ciebie gdy pisałem o tym, że według mnie Biblia to bardzo skomplikowana księga, pełna zapożyczeń, niespójności albo gdy pisałem o kościele że dla mnie to jest zaprzeczenie Biblii. On się nie obraził, wyraził swoje zdanie i szanuje to, możliwe że i ja się nawrócę, może nawet jeszcze dziś. Nie wiem czy magicmind by się z tym zgodził, ale na pewno siebie wzajemnie w pewnym sensie ubogaciliśmy przez naszą różnicę zdań :)

Lambar miał w stopce na AB taki mniej więcej cytat "Prawo mistrza, czy będę się tym przejmował czy nie". Dlatego nie chodzi o to byś nie wchodziła na forum, byś czuła się jakaś wyalienowana, nierozumiana tylko może nie traktuj wszystkiego tak bardzo osobiście, bo mówię Ci całkowicie szczerze, nie miałem wobec Ciebie złych intencji, nie miałem wrażenia że Cię czymś obrażam, że z Ciebie kpie itp. Po prostu lekko ironicznie potraktowałem Twój komentarz :)

Ostatnio pisałem na forum często "Wiem, że nic nie wiem" a Daria w stopkę sobie wpisała "Wiem, że wiem wszystko!" i co mam się obrazić? :) Mam to odebrać jako atak w moim kierunku? Coś Ty, uśmiałem się z tego bo właśnie to jest ta świadomość, jeśli nie jesteś chrześcijaninem, muzułmaninem, krisznowcem - jeśli nie masz swoich "stałych" poglądów do których przywiązujesz swoje "ja" to nie masz czego bronić, nie masz z czym walczyć.

Serdecznie pozdrowienia,
Miłego weekendu dla wszystkich :)

Calcifer

Postprzez dariaanna » 25 paź 2014, o 14:40

Cieszę się, że Cię rozbawiłam Emil :)
dariaanna

Postprzez Calcifer » 25 paź 2014, o 16:50

dariaanna napisał(a):Cieszę się, że Cię rozbawiłam Emil :)

Tak dla jasności - nie wyśmiałem tego ale rozbawiło mnie to w takim pozytywnym znaczeniu, że dobrze napisałaś, że ja tu tak gadam że wiem że nic nie wiem a tu nagle Daria wie że wszystko wie i to jest świetne :D Właśnie warto mieć dystans do tego co się mówi, nie przeżywać tak, że to prawda ostateczna "Wiem, że nic nie wiem" i się spinać, że to takie "moje" a tu ktoś kontrastuje się i mówi coś zupełnie przeciwnego :D

Swietny film na nabranie trochę dystansu :))

Calcifer

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Duchowi nauczyciele