Bóg

Bashar, Osho, Mooji, Papaji i inni

Bóg

Postprzez Calcifer » 23 paź 2014, o 21:03

Tak czytam to co piszecie odnośnie Boga i wszystko fajnie, nie chce tego w żaden sposób negować bo również wierzę w Boga, chociaż interpretuje go zupełnie inaczej niż Wy. Uważam, że Bóg istnieje ale nie że jest Bogiem chrześcijańskim. Dlaczego?

Wszystkie religie mają wspólną cechę otóż ich wyznawcy czują, że to właśnie dzięki tej religii, temu obrządkowi, temu Bogowi dostępują łask. To twierdzą chrześcijanie różnych wyznań, wyznawcy Islamu, Kriszny a nawet apostołowie kościoła szatana. Jest to wspólna cecha wszystkich wierzeń. O czym to może świadczyć?

Widzę na ten moment dwa rozwiązania. Pierwsze to takie, że istnieje jeden Bóg który wysłuchuje wszystkich, jednak takie rozwiązanie sprawiłoby że wszelkie religie nie mają tak naprawdę sensu, byłyby tylko niepotrzebnym podziałem a wiemy ile już ten podział uczynił krzywd na poziomie wieków, nic nie wywołało więcej wojen jak podział na religie. Jest też drugie rozwiązanie, że Boga osobowego nie ma a wszystkie świadectwa chrześcijan, muzułmanów, krisznowców itp. to efekt działania umysłu, podświadomości, przyciągania, placebo.

Jak wiemy w każdym z wierzeń są opisy tzw. "cudów" i relacje osób które twierdzą, że modlenie się do Boga nic im nie dało. Zdecydowana większość religii ma te same cechy wspólne a mianowicie kult Boga Ojca lub Boga Matki. Dlaczego akurat Bóg Ojciec albo Bóg Matka? Jest to bardzo proste do wytłumaczenia. Gdy byliśmy dziećmi zazwyczaj otrzymywaliśmy opiekę, beztrosko spędzaliśmy czas, nie mieliśmy zmartwień - ktoś się o nas troszczył. W życiu "dorosłym" nadal chcemy by ktoś się nami opiekował, dlatego wizja spersonalizowanego Boga spełnia ludzkie zapotrzebowanie na opiekę, nadanie życiu sensu. Jeśli ktoś z kolei nie był w dzieciństwie kochany, nie czuł się bezpiecznie to również znajdzie to czego nie otrzymał od swoich rodziców w wizji Boga Ojca lub Boga Matki.

Dlaczego o tym pisze?

Według mnie Jezus w baaardzo wielu miejscach mówił o Uniwersalnej Prawdzie. Jednak o Uniwersalnej Prawdzie mówił również Budda, Kriszna. Islamu nie zgłębiałem więc nie wiem jak to jest w wypadku tego wierzenia ale z pewnością i Allah miał coś sensownego do powiedzenia czemu nie sposób zaprzeczyć. Między tymi wszystkimi religiami, tak samo jak pisałem są masy cech wspólnych. Co więcej, religie te są mało autentyczne, ponieważ to na czym się opierają, czyli "święte pisma" są tak naprawdę kopiami pierwowzorów i to kopiami które są kopiami innych kopi. Tischendorf odkrywszy pewne bardzo stare pergaminy z Nowym Testamentem, od pierwszego ich opracowania do szóstego dokonał... 3500 zmian! Jeden człowiek, mający jedno z najstarszych źródeł NT miał takie rozbieżności w interpretacji NT. Jak wiemy, NT powstał długo po śmierci Jezusa i był przekazywany słownie za pomocą rymowanek przez bardzo długi czas. W zasadzie nie możliwym jest by ta wiedza nie została spaczona, tym bardziej że kościół wielokrotnie zmieniał treść Biblii np. ok. roku 400 n.e kiedy to ustanowił które księgi są natchnione a które nie i np. ewangelia Tomasza która według mnie jest najbardziej oświecona, nie jest w składzie ewangelii NT.

Nie mamy też żadnych historycznych dowodów na istnienie Jezusa z czasów w których Jezus żył.

Do czego zmierzam?

Moim zdaniem jest jeden Bóg. Ten Bóg reaguje jedynie na miłość. Na nic więcej. To uniwersalna świadomość, która stworzyła wszystko z doskonałą precyzją, tak że z miliardów płatków śniegu które spadają co roku, każdy z nich jest unikalny a jednocześnie jest doskonałą geometryczną formą. Nie wierzę, że ten wielki architekt, ta wszechpotężna świadomość zaczęła sobie szukać miejsca w kościele, meczecie, świątyni buddyjskiej czy gdziekolwiek indziej. To my ludzie w swoim rozumowaniu próbujemy tak to ubrać, by poznać to co jest niepoznane z punktu widzenia personalizacji. Dlatego każdy Bóg jest stworzony na ludzkie podobieństwo, zauważcie to.

Dlatego też mój wniosek jest taki. Religia tworzy podziały, religia tworzy wojny, religia tworzy więzienie. Jeśli Bóg istnieje, to myślę że czułby się bardzo nieswojo w którejś ze świątyń, żadnej z nich nie stworzył bo nie uważał za słuszne by je tworzyć, więc myślę że Bóg znacznie lepiej by się czuł np. nad rzeką niż w świątyni jakiegokolwiek wyznania.

Podsumowując

Zamiast podążać za światłem zapałki (religi : chrześcijańskiej, islamu, buddyzmu itp.) wolę podążać za słońcem. Jeśli istnieje Bóg który osądza to z pewnością nie obrazi się za mnie, że szerzyłem miłość, że wybrałem wolność, że poszedłem właśnie w tą stronę. Wybieram drogę Boga i tak jak mówił Jezus, że będziemy czynić cuda większe niż On i dla mnie to jest stworzenie cudu większego niż stworzył Jezus - stworzenia swojego życia cudownym i otwartym na Boga. Bóg jest wszędzie, Bóg jest we mnie, Bóg jest w porannej rosie. Cały świat jest Bogiem a we mnie jednym jest nas dwóch. Wybierając religię, czułbym że idę za światłem zapałki, wybierając Boga czuje że idę za wszechogarniającym światłem. Nie potrzebuje nauczań z ksiąg, każda chwila uczy mnie czegoś nowego, mimo że życie jest jak malowanie obrazów na piasku u brzegu oceanu.

Dziękuje za uwagę i wierzę, że nikogo moją wypowiedzią nie uraziłem, nie miałem takiej intencji :)

Pozdrowienia :)
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 432 razy

Re: Bóg

Postprzez dariaanna » 23 paź 2014, o 21:13

Ja bym to nazwała Źródłem :). Chociaż wiem, że to tylko nazwa, ale po prostu co innego czuję myśląc o Bogu, a co innego o Źródle :).
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Postprzez Calcifer » 23 paź 2014, o 21:17

Właśnie Zródło ma to do siebie, że można je nazwać jakkolwiek, ale zgadzam się z Tobą że to lepsze określenie niż Bóg. Użyłem określenia "Bóg" bo na forum toczy się debata na temat Boga, dlatego też uważałem że tak będzie mnie łatwiej zrozumieć :)

Calcifer
Inicjator forum

Postprzez dariaanna » 23 paź 2014, o 21:24

Wiem, rozumiem :). Ja odkryłam po prostu, że to jest coś co mi bardziej odpowiada. Nie wiem co kto czuje myśląc o Źródle, ale ja czuję, że to jest coś :D i to jest coś nierozerwalnego z nami, z każdym człowiekiem. Może Ameryki nie odkryłam :D ale to nie jest bóg, a przynajmniej nie ten, o którym mówi np. biblia i miałam złe skojarzenia, źle to wszystko sobie wyobrażałam.
dariaanna

Postprzez Renata » 23 paź 2014, o 21:25

dariaanna napisał(a):Ja bym to nazwała Źródłem :). Chociaż wiem, że to tylko nazwa, ale po prostu co innego czuję myśląc o Bogu, a co innego o Źródle :).

Bo za słowami kryją się obrazy, i jak mówimy "bóg", to mamy obraz człowieka, osoby. Jak myślimy o źródle, czy sile, to jest to juz calkiem inny obraz. Ale wszystkie te słowa zawierają ten sam sens.
Niektórzy muszą spersonifikować Boga, bo inaczej nie czuliby, że ktoś ich słucha, im pomaga, nie umieliby wierzyć. Stąd pewnie w religiach jest tyle obrazów... Po prostu ten kto stworzył świat, jest tak potężny, że nawet nasza wyobraźnia nie daje rady, a umysł, by coś ogarnąć, musi też w jakiś sposób Boga namalować.. ;)
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 602 razy
Otrzymał podziękowań: 757 razy

Postprzez Czarodziejka » 23 paź 2014, o 21:26

*
Ostatnio edytowano 29 paź 2014, o 20:13 przez Czarodziejka, łącznie edytowano 1 raz
Czarodziejka
Inicjator forum

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postprzez magicmind » 23 paź 2014, o 21:27

Według mnie jednak te wszystkie Źródlane wizje mają jeden mankament.. nie mówią o istnieniu zła... zła osobowego...a według mnie takie istnieje...
Nie wszystkie religie tak dobrze chyba to tłumaczą jak właśnie ta chrześcijańska...
Dlatego dla mnie to jest najbardziej wiarogodny opis :)

Zastanówcie się nad tym jak funkcjonuje zło :)
Dla mnie i dobo i zło to inteligentne energie...
Ostatnio edytowano 23 paź 2014, o 21:30 przez magicmind, łącznie edytowano 1 raz
magicmind

Podziękował : 109 razy
Otrzymał podziękowań: 372 razy

Postprzez Czarodziejka » 23 paź 2014, o 21:29

*
Ostatnio edytowano 29 paź 2014, o 20:12 przez Czarodziejka, łącznie edytowano 2 razy
Czarodziejka
Inicjator forum

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postprzez dariaanna » 23 paź 2014, o 21:29

renata17031 napisał(a):
dariaanna napisał(a):Ja bym to nazwała Źródłem :). Chociaż wiem, że to tylko nazwa, ale po prostu co innego czuję myśląc o Bogu, a co innego o Źródle :).

Bo za słowami kryją się obrazy, i jak mówimy "bóg", to mamy obraz człowieka, osoby. Jak myślimy o źródle, czy sile, to jest to juz calkiem inny obraz. Ale wszystkie te słowa zawierają ten sam sens.
Niektórzy muszą spersonifikować Boga, bo inaczej nie czuliby, że ktoś ich słucha, im pomaga, nie umieliby wierzyć. Stąd pewnie w religiach jest tyle obrazów... Po prostu ten kto stworzył świat, jest tak potężny, że nawet nasza wyobraźnia nie daje rady, a umysł, by coś ogarnąć, musi też w jakiś sposób Boga namalować.. ;)

Nawet doszłam do takiego wniosku, proszę się nie śmiać :D, że każdy z tych bogów może istnieć i że każdy z tych bogów podlega Żródle :) chociaż nie, to nie chodzi o podleganie, oni też do niego należą, są jego częścią. Ma to jakiś sens ? :D
dariaanna

Postprzez Calcifer » 23 paź 2014, o 21:33

Czarodziejka

Tak, nie chciałem mieszać w wątku o Jezusie. Bardzo szanuje to co piszecie :)

Widzisz magicmind, tylko Ty wiesz to z księgi czyli Bibli, która jest tysięczną kopią innej kopii. Gdyby nikt Ci nie powiedział o istnieniu szatana to byś go pewnie nigdy nie zauważył. O źródle nie ma żadnych książek, bo książka jest częścią źródła. Przez całą historię życia człowieka na ziemi, nie zawsze były wierzenia a istniały okresy gdy ludzkość nie zauważała szatana. Czy wiesz, że w Biblii ani razu nie występuje słowo piekło? :)

Calcifer
Inicjator forum

Następna strona

Powrót do Duchowi nauczyciele