Jezus

Bashar, Osho, Mooji, Papaji i inni

Re: Jezus

Postprzez Renata » 5 lis 2014, o 16:40

magicmind napisał(a):Bóg dal wolną wolę aniołom a cześć z nich zapragnęła być jak Bóg i zgrzeszyła pychą...
Jedynie poprzez kontrast mogli czymś konkurować z Bogiem...W koncu nie chcieli być tacy jak on..
W raju szatan zaraził pierwszych ludz grzechem pychy... powiedział im ,ze Bóg wcale im nie jest potrzebny... sami mogą być jak Bóg.. bo prawdopodobnie szatan im pokazał co sam potrafi...
I tak się cały cyrk rozkręcił i trwa po dziś dzień bo ludzie w to uwierzyli :) To co teraz się dzieje jest po prostu następstwem tego wszystkiego i my jesteśmy ofiarami tego ...
A wszystko na bazie grzechu pychy i tego ,ze nie chcemy być Dziećmi Bożymi :)

A ja, czytając Osho, pojęłam wreszcie, o co chodzi z tym upadkiem Adama i wygnaniem z raju.
Wszystko tak naprawdę kręci się wokół umysłu i świadomości. Umysł - czyli wiedza, czyli bank pamięci, czyli to, co tak naprawdę przesłania naszą prawdziwą istotę... Adam i Ewa zapragnęli doświadczyć świata za pomocą umysłu, i tym samym stracili swoją świadomość.
Jeśli kiedykolwiek oni istnieli i żyli w raju, musieli mieć ogromne szczęście doświadczając czystej świadomości. A jednak nie wystarczało im to i pozwolili sobie na to, by poszerzyć horyzonty ;)

"Żyjesz tylko w takim stopniu, w jakim jesteś świadomy".
Dla mnie definicja grzechu to po prostu oddanie siebie we władanie myśli, ucieczka od siebie samego, od prawdziwej Istoty; zatracenie chwili, która właśnie się wydarza...Grzech wobec Świadomości...
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 601 razy
Otrzymał podziękowań: 757 razy

Postprzez kasia_kmoch » 23 lis 2014, o 19:44

renata17031 napisał(a):
magicmind napisał(a):Bóg dal wolną wolę aniołom a cześć z nich zapragnęła być jak Bóg i zgrzeszyła pychą...
Jedynie poprzez kontrast mogli czymś konkurować z Bogiem...W koncu nie chcieli być tacy jak on..
W raju szatan zaraził pierwszych ludz grzechem pychy... powiedział im ,ze Bóg wcale im nie jest potrzebny... sami mogą być jak Bóg.. bo prawdopodobnie szatan im pokazał co sam potrafi...
I tak się cały cyrk rozkręcił i trwa po dziś dzień bo ludzie w to uwierzyli :) To co teraz się dzieje jest po prostu następstwem tego wszystkiego i my jesteśmy ofiarami tego ...
A wszystko na bazie grzechu pychy i tego ,ze nie chcemy być Dziećmi Bożymi :)

A ja, czytając Osho, pojęłam wreszcie, o co chodzi z tym upadkiem Adama i wygnaniem z raju.
Wszystko tak naprawdę kręci się wokół umysłu i świadomości. Umysł - czyli wiedza, czyli bank pamięci, czyli to, co tak naprawdę przesłania naszą prawdziwą istotę... Adam i Ewa zapragnęli doświadczyć świata za pomocą umysłu, i tym samym stracili swoją świadomość.
Jeśli kiedykolwiek oni istnieli i żyli w raju, musieli mieć ogromne szczęście doświadczając czystej świadomości. A jednak nie wystarczało im to i pozwolili sobie na to, by poszerzyć horyzonty ;)

"Żyjesz tylko w takim stopniu, w jakim jesteś świadomy".
Dla mnie definicja grzechu to po prostu oddanie siebie we władanie myśli, ucieczka od siebie samego, od prawdziwej Istoty; zatracenie chwili, która właśnie się wydarza...Grzech wobec Świadomości...
Jak zwał, tak zwał. Opisałaś być może po prostu mechanizm psychologiczny, jaki się zadział przy odłączeniu od Boga
kasia_kmoch

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez dariaanna » 14 gru 2014, o 20:46

Leopold Staff - Judasz

Splątana jest zagadka moja, jak ten stryczek,
Co pętlicą zacisnął się wkoło mej szyi
W wieczór, gdym ucałował twój blady policzek
I naznaczył go śliną jadowitej żmii.

Tam wiszę na gałęzi suchej u postronka,
Wiatr kołysze mym trupem, aż ręka przechodnia
Odetnie go. Tymczasem dusza ma się błąka
Samotna, zrozpaczona. Skądże mi ta zbrodnia?

Wszak nad wszystko kochałem cię, mistrza i pana,
Gotowy za cię życie swe oddać w potrzebie.
Głowa moja pragnęła, jak jasna skroń Jana,
Spoczywać na twej piersi. I jam zdradził ciebie?

Tyś zdradził. Zamąciłeś życie moje do dna.
Brud lgnie do brudu, czystość ciąży do czystości,
A chociaż ciebie dusza ma nie była głodna,
Tyś świętością swą sycił podłość mych wnętrzności.

Byłem brzydki, cherlawy, rudy, brudny bardziej
Niż łachman, co, zetlały, z biódr żebraka spada,
I ten gałgan dziś twoją białą szatą gardzi.
Lecz niech sumieniu memu nikt nie krzyczy: "Zdrada!"

Kochałem tylko pieniądz, lichwą i oszustwem
Porałem się pytając, gdzie i kto co kupi,
Ciułałem grosze cudzą nędzą i ubóstwem,
Nienawidziłem ludzi, bo podli, źli, głupi;

Bo są z tego samego, co i ja, nasienia,
A znałem siebie do dna, jak i swoich braci,
Co jednacy zostaną w wieczne pokolenia
I miecz ich nie wybije ani trąd wytraci.

Gardziłem tym sobaczym robactwem przyziemnym,
Co się ludzkością zowie i bliźnim się mieni,
I chciałem ich prześcignąć w plugastwie nikczemnym,
By zohydzić człowieka do najgłębszej rdzeni.

Mord, wojna, okrucieństwo, łotrostwo, grabieże,
Fałsz, zemsta i nienawiść, kłamstwo i wszeteczność,
Oto pognój, skąd człowiek swój początek bierze
I w którym grzęznąć będzie, jak w bagnie, po wieczność.

Wtedy ty się zjawiłeś, piękny, dobry, cichy,
Ucząc, aby nie zdeptać nadłamanej trzciny,
Dzielić się jedną szatą, nie znać gniewu, pychy,
Kochać czystość, pokorę i wybaczać winy.

Mówiłem: "Oto człowiek, co się gniewu trwoży,
Człowiek, który nie zbacza nigdy z prawej drogi,
Człowiek, co nie zabija, co nie cudzołoży,
Który zło dobrem płaci i kocha swe wrogi."

Mówiłem: "Oto człowiek nieskalany, święty!
Więc nie każdy być musi zwierzęciem wśród zwierząt,
Nie musi szukać uciech, gdzie błoto i męty,
Czyniąc jedynie krzywdę, zdzierstwo, gwałt i nierząd."

Świat wydał mi się nagle piękny i wesoły
I nowym złote słońce, co nad głową świeci.
Kochałem, jak kochały twoje apostoły,
Śpiewałem, jak prorocy i wielcy poeci.

Nagleś nam jednej nocy zwierzył w tajemnicy,
Żeś Syn Boży Bóg!!! - Nie mam więc w tobie tu brata?
Ojcem nazwałeś Jahwe strasznego z bożnicy,
Mówiąc, że twe królestwo nie jest z tego świata.

Więc wyparłeś się ziemi, steku win i brudów!
Więc człowiek może ścierwem być tylko i grzechem!
Przesądziłeś człowieka. Nie chcę twoich cudów!
Zawyłem z bólu, gorzkim zaniosłem się śmiechem.

O, nie wskrzeszaj mi zmarłych, nie lecz paraliżu,
Nie wracaj słuchu głuchym ani ślepym wzroku!
Nie na ziemi twe miejsce, lecz wyżej, na krzyżu!
Bóstwem swym potępiłeś człowieka, proroku!

Więc aż Bogiem być trzeba, by mieć świętą duszę?
Popiołem posypałem skroń jak po pogrzebie.
W twarz cię pocałowałem. Niech Saduceusze
Na krzyż cię wbiją! Skonaj na wzgórzu! Żyj w niebie!

Niechaj pęknie zasłona w świątyni! Niech ziemi
Otworzą się wnętrzności w zrozpaczeniu srogiem.
Wydałem cię, trup dzisiaj z oczyma zgniłemi,
Że, święty, nie człowiekiem byłeś, tylko Bogiem!
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Postprzez Calcifer » 3 paź 2015, o 18:24

Polecam Wam obejrzeć krótki filmik który zamieszczam poniżej a który dotyczy medytacji do której zachęcał nas Jezus :) Zwróćcie uwagę jak człowiek który występuje w tym nagraniu, wspaniale zinterpretował nauczanie Jezusa i jak odmienna jest to interpretacja od tego co oferuje nam kościół.

Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 432 razy

Postprzez Calcifer » 7 paź 2015, o 15:00

Ostatnimi czasy zacząłem znów zastanawiać się nad tym jak wypada kościół katolicki w porównaniu z naukami Jezusa i czy jest z nimi zgodny. Pomijając już Stary Testament i teksty o nie czczeniu figur, kadzeniu, śpiewach pochwalnych itp. to same nauki Jezusa zdają się być interpretowane zupełnie na opak. Zobaczcie sobie na filmik który zamieściłem post wyżej. Jezus mówił że jak się modlimy to byśmy się zamknęli w samotni i nie byli gadatliwi jak poganie bo Pan Bóg nasz już wie czego nam trzeba i nie musimy o tym gadać. Czy jest więc modlitwa? Medytacją. Modlitwa w nauczaniu Jezusa to przebywanie w ciszy. Tak Jezus definiuje nawiązywanie kontaktu z Bogiem. To samo jest istotą większości nauk wschodnich i nie ma tu żadnego dysonansu między nauczaniem Jezusa a nauczaniem np. Buddy. Bardzo wiele nauk Jezusa jest zgodnych z naukami mistrzów ze wschodu. Np. Jezus tak samo jak np. Osho nie byli pacyfistami. Jezus mówił, że nie przyniósł nieść pokoju a przyniósł miecz. Osho twierdził, że Ghandii, mówiąc że Indie nie będą się bronić gdy zostaną napadnięte, sam sprowokował wojnę. Nauki o tym, że myśl stwarza, że miłość jest najważniejsza itp. itd. Znamy to doskonale :) Jezus mówi też o królestwie niebios ale nikt nie zwraca uwagi na to, że Jezus mówi że możemy osiągnąć je już na ziemi! :) Czyżby mówił o oświeceniu? A co z życiem poza grobowym? Mistrzowie wschodu twierdzą, że w momencie oświecenia dusza już przestaje się wcielać i że to jest Nirwana, najwyższy wymiar błogości itp. Jezus mówi że aby na stałe wstąpić do królestwa niebios trzeba się nawrócić. Przecież to jest dokładnie to samo. Wschodnia Nirwana to nasze "Niebo". Nawrócenie to oświecenie. Jezus mówił też o szerokiej bramie która prowadzi do zwiedzenia a którą przejdzie większość. Apokalipsa mówi o fałszywym mesjaszu którego ludzie przyjmą jako prawdziwego mesjasza. Dla mnie to jest mowa o kościele katolickim i instytucji papieża. Papież podaje się za namiestnika Jezusa i ludzie faktycznie go przyjmują jak świętego. Kościół katolicki to największa religia na świecie. To szeroka brama :) W apokalipsie jest też mowa, że oprócz fałszywego mesjasza każdy będzie musiał przyjąć znamię bestii na czoło lub na rękę i że bez tego znamienia nic nie będzie można kupić ani sprzedać (sic!). To już nie jest przenośnia tylko fakty, to się dzieje na naszych oczach.

Jest jedno ale :) Skoro przepowiednia Biblii tak doskonale się spełnia to nie mamy się czym przejmować. Dobro zwycięży a Ci którzy opowiadają się za dobrem tym nie spadnie włos z głowy. Przypuszczam nawet, że Jezus, Budda, Kriszna a może i inni to byli wysłannicy tej samej siły. Można nazwać ją Bogiem. Dla mnie jest absolutnie jasne, że istnieje życie poza naszą planetą. Może to być życie na poziomie dusz i energii a może być tak, że wspomniana trójka to np. kosmici. Sumerowie opisywali kontakty z kosmitami, którzy uczyli ich wielu pożytecznych rzeczy. Jakby nie było, będzie bardzo miło :)

Calcifer
Inicjator forum

Postprzez Renata » 7 paź 2015, o 17:17

Też wolałabym tak interpretować słowa Jezusa, bo pokrywają się w moim mniemaniu z tym, co czuję.
Jest w biblii jednak wiele rzeczy dla mnie niejasnych, np. zbawienie. Zbawienie nie przez dobre uczynki a wiarę że krew Jezusa zmywa nasze grzechy. Wiem, że jeśli dobre uczynki nie idą w parze z dobrą intencją, to one nam nie służą. Być może służą innym,gdy im pomagamy, ale dla nas nie mają większego znaczenia w kontekście zbawienia duszy. To tak, jakby Jezus wymagał od nas tu na ziemi, świętości. Jesteśmy tylko ludźmi i czasem robimy dobre rzeczy interesownie, ale czy to wyklucza naszą dobroć. Nie jest łatwo wyzbyć się uczuć nie tak całkiem czystych, ale to są tylko myśli, wszak nimi nie jesteśmy?
Nauki zawarte w Biblii na pewno są wartościowe, ale dla mnie nie wszystkie są jasne no i niektóre wręcz niezrozumiałe.
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 601 razy
Otrzymał podziękowań: 757 razy

Postprzez Calcifer » 8 paź 2015, o 08:55

Podsumuje to co mam do powiedzenia na temat religii, systemu itp. tym jednym kawałkiem :)

Calcifer
Inicjator forum

Postprzez Calcifer » 8 lut 2016, o 00:33

Dzisiaj na FB moim oczom ukazał się taki cytat z Jezusa (rzekomo) :

"Nie za pomyślny wynik nagradzam, ale za cierpliwość i trud dla mnie podjęty" (DZ 86)

Od razu mi się to skojarzyło z Prawem Dobrej Intencji :)

Za ten post autor Calcifer otrzymał podziękowanie od
Kokos
Calcifer
Inicjator forum

Postprzez Kokos » 8 lut 2016, o 00:41

Happy napisał(a):Dzisiaj na FB moim oczom ukazał się taki cytat z Jezusa (rzekomo) :

"Nie za pomyślny wynik nagradzam, ale za cierpliwość i trud dla mnie podjęty" (DZ 86)

Od razu mi się to skojarzyło z Prawem Dobrej Intencji :)

Promienna mi ostatnio podobnie napisała :)
❤ ❤ ❤
Uwielbiam gdy mnóstwo pieniędzy jest w moim doświadczeniu!
Doświadczam wspaniałości życia!
Jestem wspaniałą istotą!
Idealny przepływ energii pieniędzy przez moje doświadczenie, to uwielbiam!
Energia bogactwa pulsuje w moim ciele!
Kokos

Podziękował : 561 razy
Otrzymał podziękowań: 394 razy

Postprzez Kokos » 26 mar 2016, o 23:29

❤ ❤ ❤
Uwielbiam gdy mnóstwo pieniędzy jest w moim doświadczeniu!
Doświadczam wspaniałości życia!
Jestem wspaniałą istotą!
Idealny przepływ energii pieniędzy przez moje doświadczenie, to uwielbiam!
Energia bogactwa pulsuje w moim ciele!
Kokos

Podziękował : 561 razy
Otrzymał podziękowań: 394 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Duchowi nauczyciele