Saint Germain

Bashar, Osho, Mooji, Papaji i inni

Saint Germain

Postprzez rand » 7 mar 2019, o 09:26

Witajcie, jestem właśnie po lekturze Złotej Księgi.
Saint Germain próbuje nakierować uczniów na uwierzenie i zaufanie naszej wewnętrznej mocy, pozbyciu się jakichkolwiek ograniczeń. Mówi, że mamy potężną moc, której musimy powierzyć nasze życie, nadać jej
największy autorytet, kierować się nią bez względu na czynniki świata zewnętrznego, powtarzać i utrzymywać w świadomości myśl, że "Jam Jest obecnością Boga w działaniu ". Ta obecność jest jedyną siłą, która rządzi naszym życiem, przypomina również jak istotna i konieczna w osiągnięciu sukcesu i oświecenia jest w naszym życiu bezwarunkowa miłość. Księga wydaje się nieco patetyczna, ale w moim przypadku ten patos pomaga nadać boskości i majestatu naszej wewnętrznej istocie, a przestać wielbić i wywyższać innych, odbierając w ten sposób moc sobie. Księga wyjaśnia i pomaga zrozumieć o wiele więcej, dlatego polecam ją przeczytać. Posyłam do Was moją Miłość i życzę wszystkim odnalezienia odpowiedzi na Wasze pytania.

Za ten post autor rand otrzymał podziękowania - 2
fiolek25, Świetlista
rand

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Saint Germain

Postprzez pierwiosnek » 1 kwi 2021, o 10:54

Cześć. To mój pierwszy post na forum.

Co uważacie o Saint Germain'ie?
Po przeczytaniu "Złotej księgi" byłem pod wrażeniem i czytałem kolejne pozycje z tą postacią.

W literaturze występuje Saint Germain i Adamus Saint Germain. Nie wiem czy to ta sama osoba.
pierwiosnek

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Saint Germain

Postprzez Renata » 6 kwi 2021, o 18:42

Myślę, że to jedna i ta sama osoba, choć nie zagłebiałam się zbytnio w ten temat. Po prostu czasem napotykam na cytaty tegoż autora i bardzo ze mną rezonują. Mówi w sposób podobny innym nauczycielom, podkreśla ważność zasady: „Ja Jestem”, a to jest moim zdaniem podstawa wszelkiej kreacji.
Ps. Muszę przeczytać „Złotą księgę”, bo sama nazwa brzmi dość przyciągająco :)
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 646 razy
Otrzymał podziękowań: 845 razy

Powrót do Duchowi nauczyciele