Jiddu Krishnamurti

Bashar, Osho, Mooji, Papaji i inni

Jiddu Krishnamurti

Postprzez Kmicic » 26 wrz 2016, o 08:03

Witam.
Chciałbym zaprezentować Wam drodzy przyjaciele, Wam któżyście tak wiele dzięki temu miejscu dali mi osobiście, postać Krishnamurti'ego.
Dowiedziałem się o tym nauczycielu duchowym od mojego serdecznego przyjaciela i gdy tylko zacząłem o nim czytać, oglądać jego wykłady dotarło do mnie iż jest to wielka postać i taką też będzie od teraz w moim życiu (oczywiście obok paru innych min. ojca de Mello).

Poznajcie Jiddu Krishnamurti :)

Czuje że ''zakochacie'' się w jego naukach tak samo szczerze u głęboko jak ja :)

Jeden z wielu filmików/wykładów : (tu akurat pokrótce również historia Krishnamurti'ego)

https://www.youtube.com/watch?v=LbwrPgchYnk

a tutaj ogólne informacje :

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jiddu_Krishnamurti

PS.
Polecam obejrzeć ww. filmik ;) jest lepszy aniżeli garstka podstawowych informacji.

Pozdrawiam :)
Każdy powinien poznać Jego filozofię...

- http://www.jkrishnamurti.org <3
Kmicic

Podziękował : 42 razy
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Re: Jiddu Krishnamurti

Postprzez Kmicic » 12 paź 2017, o 19:13

Kilka ponadczasowych cytatów :

-„Kiedy coś nazywamy, automatycznie to kategoryzujemy, myśląc że rozumiemy. Kiedy nie nazywamy rzeczy, musimy się im bliżej przyjrzeć. Mówiąc inaczej, kiedy podchodzimy do nieznanego, postrzegamy w zupełnie nowy sposób. Kiedy nie nazywamy rzeczy to doświadczamy jej tak, jakbyśmy nigdy wcześniej jej nie znali.”
-„Życie jest wyjątkową tajemnicą – nie taką, jakie spotykasz w książkach, ani taką, o której mówią ludzie. Jest to tajemnica, którą każdy sam odkrywa na własnej skórze. Dlatego tak ważne dla każdego z nas jest zrozumienie jej drobnych, trywialnych kwestii i pójście o krok dalej.”
-„Klucz do zapanowania pokoju na świecie tkwi w codziennym zachowaniu.”
-„Kiedy umysł jest zupełnie spokojny, zarówno w sferze powierzchownej jak i wewnętrznej, odkryć można to co nieznane i niemierzalne.”
-''Na pytanie o to, czy istnieje Bóg, prawda, rzeczywistość jakkolwiek zechcecie nazwać
problem, który was dręczy nie udzielą wam odpowiedzi ani księgi, ani kapłani, ani filozofowie
czy zbawiciele. Oprócz was samych nikt i nic nie odpowie wam na to pytanie, dlatego też
musicie poznać siebie. Niedojrzałość polega jedynie na zupełnej nieznajomości siebie.
Zrozumienie samego siebie jest początkiem mądrości.''
-''Gdybyście kochali swe dzieci, nie byłoby wojen.''
-''Pierwotną przyczyną bezładu w nas jest szukanie rzeczywistości przez kogoś nam obiecanej; idziemy mechanicznie za kimś, kto zapewnia nam wygodne życie duchowe. Jest to niezwykle dziwne, że choć większość z nas
przeciwstawia się tyranii politycznej czy wszelkiej formie dyktatury, w tym wypadku
przyjmujemy cudzy autorytet i poddajemy się tyranii, by zwichnąć swój umysł i wykrzywić swą
drogę życia.''
-''Patrzeć na coś prosto to jedna z najtrudniejszych umiejętności. Ponieważ umysł nasz
jest bardzo złożony, przeto utraciliśmy cechę prostoty. Nie mam tu na myśli prostoty ubioru lub
pożywienia, noszenia opaski na biodrach, bicia rekordu postu czy jakiejś niedojrzałej
niedorzeczności, której oddają się święci asceci. Mam na myśli prostotę, która potrafi patrzeć
na rzeczy bezpośrednio, bez lęku, która pozwala nam widzieć siebie samych bez jakichkolwiek
zniekształceń, widzieć samych siebie takimi, jakimi teraz właśnie jesteśmy.''
-''Czy wiesz, że nawet gdy, patrząc na
drzewo, mówisz "to jest dąb" lub "to jest drzewo banianu", użycie nazwy drzewa należącej do
wiedzy botanicznej tak warunkuje twój umysł, że słowo wchodzi pomiędzy ciebie a właśnie
widziane drzewo. By wejść w kontakt z drzewem, musisz położyć na nim dłoń, a słowo w tym
dotknięciu nic ci nie pomoże.'' <<< uwielbiam ten cytat <3
-Słowo "miłość" nie jest miłością, bez względu na to, co przez nie rozumiecie.
Każdy powinien poznać Jego filozofię...

- http://www.jkrishnamurti.org <3

Za ten post autor Kmicic otrzymał podziękowanie od
Renata
Kmicic

Podziękował : 42 razy
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Powrót do Duchowi nauczyciele