Skąd się wziął Wasz nick?

swobodne rozmowy na każdy temat

Re: Skąd się wziął Wasz nick?

Postprzez Maisa » 22 lut 2020, o 22:27

Jak to fajnie tak poczytać, skąd Wasze nicki. Każdy w jakiś sposób określa osobowość właściciela, choćby w minimalnym stopniu. :sun

Mój to imię arabskie. Lata temu byłam tancerką orientalną (czyli taniec brzucha, nic pruderyjnego), a wszystkie tancerki przybierają imię sceniczne, które najczęściej jest właśnie imieniem arabskim, skąd taniec brzucha się wywodzi. Oczywiście, każde ma jakieś znaczenie. Moje oznacza "chodząca dumie, huśtającym się krokiem", więc wybrałam je właśnie dlatego, że bardzo często od dziecka słyszałam komplementy o swoim dumnym, pełnym gracji kroku. Jakoś tak pasowało, potwierdziła to moja nauczycielka. Z tańcem się na trochę rozstałam, ale imienia używam nadal jako nicku.
Działanie ma być sposobem na czerpanie radości z tego, co stworzyliście myślą.
Abraham
Maisa

Podziękował : 72 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postprzez Selena » 6 mar 2020, o 12:39

Witajcie :)
Moj nick sam przyciagnął się do mnie :sun bardzo mi się podobało to imię/ pseudonim Selena , nawet nie wiem skad go znałam...
Zauważyłam to już znacznie wcześniej nim stała się popularna pewna piosenkaraka, więc to nie od niej .
Czasami gdy potrzebowałam jakiegoś pseudonimu posługiwałam się nim. Najciekawsze jest to że calkiem nie dawno przeczytałam iż Selena to bogini księżyca. Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu - zawsze fascynował mnie księżyc i do dnia dzisiejszego interesuję się nim pod względem astronomicznym jaki i astrologicznym. Uwielbiam go ogladać i podziwiać w różnych fazach , mam wrazenie ze dodaje mi mocy : :sun :kwiatek
Selena

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez IvredeV » 2 kwi 2020, o 00:17

Z mojej ulubionej piosenki Marie Myriam - L'oiseau et l'enfant :sun
"Ivre de vie, d'amour et de vent..." (fr. Upojona życiem, miłością i wiatrem)
IvredeV

Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez lipstick » 25 kwi 2020, o 02:23

Lipstick (szminka) - Nic tak nie dodaje mi pewności siebie jak moja ukochana szminka, czerwona <3
lipstick

Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy

Postprzez Nathalie » 25 kwi 2020, o 10:08

Od imienia, wiadomo :bigsmile W wersji którą posługiwałam się w Stanach i do której jestem bardziej przyzwyczajona.
BE STRONGER than YOUR STRONGEST excuse <3
Nathalie

Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy

Postprzez celestia » 26 kwi 2020, o 19:50

Od angielskiego przymiotnika "celestial" - niebiański. Jakoś tak brzmi doniośle :D
Cały wszechświat mi sprzyja i się o mnie troszczy :sun
celestia

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy

Poprzednia strona

Powrót do Swobodne dyskusje