Fragmenty z Rozmów z Bogiem

swobodne rozmowy na każdy temat

Re: Fragmenty z Rozmów z Bogiem

Postprzez James » 19 cze 2014, o 16:38

Jak wiecie jest w Życiu nieskończona ilość Ziemi do wybrania, a my wybieramy w nim taką, gdzie są jakieś manipulacie, NWO itd... Nie musimy, wcale nie musimy, ale w głowie się nam to nie mieści, że możemy wybrać inną, taką, gdzie faktycznie jest na niej pokój, a ludzie się kochają, nie ma głodu itd. TAKA TEŻ ISTNIEJE, ale wmawiano nam do głowy inną, w taką uwierzyliśmy, taką wybieramy doświadczać, bo nie zbudowaliśmy w sobie przekonania, że ta czysta Ziemia, na której każdy się kocha i okazuje to DOSŁOWNIE istnieje, a istnieje...

Jest taki cytat z channelingu The Wonders:

"Nikt, absolutnie nikt nie może Cię skrzywdzić, jeśli TY nie WYBIERZESZ mu na to pozwolić." :)
James

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez Renata » 19 cze 2014, o 16:42

James napisał(a):
dariaanna napisał(a):Równowaga jest najważniejsza :). Jest czas na zabawę, jest czas na walkę :D. Dobrze jest być świadomym pewnych rzeczy, ale to nie przeszkadza w traktowaniu życia jak zabawę :).
A ja i tak uważam, choć mogę się mylić, że wszystko jest dla nas nauką i dlatego ten świat jest tak bardzo różnorodny.

Dokładnie i dodam, że jako walkę można rozumieć walkę o własne plany, dążenie do nich, a nie walkę przeciw czemuś bądź komuś. To na pewno nie jest sensem Życia. Zresztą tylko doświadczenie w Życiu jest prawdziwe, a pozostałe rzeczy to iluzja.

James, pieknie to napisales, dziekuje ci za te slowa:-)
Ostatnio edytowano 19 cze 2014, o 16:44 przez Renata, łącznie edytowano 1 raz
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 643 razy
Otrzymał podziękowań: 833 razy

Postprzez Calcifer » 19 cze 2014, o 16:42

Tu nie chodzi o walkę przeciwko komuś lub czemuś a o świadome kreowanie swojej rzeczywistości. Gdybyśmy nie byli krytyczni wobec rzeczywistości to to forum by nie powstało, powstało bo zanegowaliśmy obecny porządek rzeczy na forum AB. Gdybyśmy ślepo obstawali przy tym, że nie powinniśmy skupiać uwagi na tym co dzieje się na AB by tego nie wzmacniać i że to wynik tylko naszego postrzegania to do dziś byśmy tam wszyscy siedzieli.

Moim zdaniem to co stało się na AB stało by się już dużo wcześniej gdyby nie ten cichy zakaz mówienia o tym co się nie podoba, pod groźbą usłyszenia "Masz błędne przekonania". Ktoś musiał dać impuls i nagle okazało się, że kilkanaście osób ma podobne spostrzeżenia, tylko o nich nie mówiło, no bo jak mówić o czymś co denerwuje, nie podoba się wśród ludzi którzy negują każdą próbę... negacji :) To złożony temat, kiedyś to wszystko ułożę w całość i może uda się zrobić rewolucje w postrzeganiu sukcesu, prawa przyciągania i ogólnie kształtowania swojej rzeczywistości :)
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer

Podziękował : 223 razy
Otrzymał podziękowań: 442 razy

Postprzez James » 19 cze 2014, o 16:49

Happy napisał(a):Tu nie chodzi o walkę przeciwko komuś lub czemuś a o świadome kreowanie swojej rzeczywistości. Gdybyśmy nie byli krytyczni wobec rzeczywistości to to forum by nie powstało, powstało bo zanegowaliśmy obecny porządek rzeczy na forum AB. Gdybyśmy ślepo obstawali przy tym, że nie powinniśmy skupiać uwagi na tym co dzieje się na AB by tego nie wzmacniać i że to wynik tylko naszego postrzegania to do dziś byśmy tam wszyscy siedzieli.

Ale jak tak się na tym skupić, to nie musieliśmy wcale "walczyć" z Panem M., a jedynie ODEJŚĆ z forum i zbudować własne, a z czasem myślę, że inni by do nas dołączyli. Tak też mogłoby się stać, nie wiadomo. :) Zawsze jest INNE wyjście niż walka, czy poddanie się. Jest ich nieskończoność. Większość została nauczona, że są tylko te dwa wyjścia z niektórych sytuacji - walka, poddanie się... I mają zadanie by wybrać pomiędzy nimi, a nie spostrzegają nieskończoności innych opcji... :)
James

Postprzez Renata » 19 cze 2014, o 16:52

Bo to jest tak, Emil, ze jak ktos jest czyms zafascynowany, to nie dopuszcza do siebie zadnej innej rzeczywiestosci.
Tak jak sie zakochasz w kims, to tez nie widzisz w nim wad, wrecz przeciwnie, ten ktos ma aureole nad glowa :)
Nikt nie chce negowac czegos, co sam wybral, bo zaprzeczylby sobie ;)
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 643 razy
Otrzymał podziękowań: 833 razy

Postprzez Born1975 » 19 cze 2014, o 16:52

James napisał(a):Jak wiecie jest w Życiu nieskończona ilość Ziemi do wybrania, a my wybieramy w nim taką, gdzie są jakieś manipulacie, NWO itd... Nie musimy, wcale nie musimy, ale w głowie się nam to nie mieści, że możemy wybrać inną, taką, gdzie faktycznie jest na niej pokój, a ludzie się kochają, nie ma głodu itd. TAKA TEŻ ISTNIEJE, ale wmawiano nam do głowy inną, w taką uwierzyliśmy, taką wybieramy doświadczać, bo nie zbudowaliśmy w sobie przekonania, że ta czysta Ziemia, na której każdy się kocha i okazuje to DOSŁOWNIE istnieje, a istnieje...

Jest taki cytat z channelingu The Wonders:

"Nikt, absolutnie nikt nie może Cię skrzywdzić, jeśli TY nie WYBIERZESZ mu na to pozwolić." :)

A co jesli prawda jest taka, że wogóle nie przyjdzie nam do głowy? Po prostu ktoś nie chce byśmy się dowiedzieli jak jest naprawdę.Podam przykład z mojego zycia. Mam konto na Sympatii. Żadnego zdjecia i podany tylko rok urodzenia. Napisała do mnie pewna dziewczyna. Okazało sie że mieszka w Rosji 2000 kilometrów o de mnie. Pisalismy bardzo miłe maile pełne miłości wręcz. Tłumaczyłem to przez translator, bo pisała po angielsku, a ja nie znam tego języka. Powiedziałem o tym mojemu koledze. On na to, że może jej chodzic o wizę do Polski, albo że ja faktycznie się jej podobam. Wysłałem jej na maila kilka swoich zdjęć, ona mnie swoich. W grę wchodziły wiec dwie mozliwości, albo sie jej podobam, albo chcę wize do Polski. Prawda okazała sie taka, że jest to oszustwo. Ktos sie podszył za tą dziewczyne, by wyłudzić pieniadze rzekomo na przyjazd do Polski. Jak przez przypadek przeczytałem o tym na jednej stronce to sprawdziłem IP z jakiego były wysyłane jej maile. I to były IP z Japoni i Niemiec, ale żadne nie było z Rosji. Ta osoba uzywała proxy, by ukryć swoje prawdziwe IP.

Prawda okazała się zupełnie inna niż śmiałbym przypuszczać.
Siempre juego con mis reglas.
Born1975

Podziękował : 861 razy
Otrzymał podziękowań: 615 razy

Postprzez James » 19 cze 2014, o 16:59

dream75 napisał(a):A co jesli prawda jest taka, że wogóle nie przyjdzie nam do głowy? Po prostu ktoś nie chce byśmy się dowiedzieli jak jest naprawdę.

Ale gdy stajesz się Świadomy, prawda jest ukazywana lub przyciągana do Ciebie. Przecież nikt Ci nie może DAĆ prawdy bądź nie, przecież "oni" chyba nie są jakimś SUPERLUDŹMI, którzy wybierają komu w Życiu pokażą prawdę, a komu nie... :)
James

Postprzez Calcifer » 19 cze 2014, o 17:03

Wydaje mi się James, że nie do końca rozumiesz o czym mówię, więc poszerzę trochę temat :)

Pisałem o tym, że na forum PP trudno o krytyczne myślenie, podczas gdy to z krytycznego myślenia bierze się wszelki postęp. Gdy przez dach pada Ci woda to musisz zanegować fakt istnienia cieknącego dachu, by móc go załatać. Teraz zauważ jak się osłabia ludzi. Założenie jest takie, że żyje sobie kobieta, która ma np. 40 lat i od 20 lat jest krawcową. Lubi swoją pracę, nie zarabia co prawda kokosów ale zdążyła nawet ze swojej skromnej wypłaty odłożyć sobie trochę pieniędzy, jest ogólnie zadowolona z życia, czasem ma momenty lepsze czasem gorsze ale ogólnie jest ok.

Przychodzi na forum o PP i mówi, że jest krawcową i że chciałaby zarabiać trochę więcej. Zaczyna się LAWINA komentarzy w stylu "A dlaczego jesteś tylko krawcową? A dlaczego nie otworzysz własnej firmy krawieckiej? A dlaczego nie zaczniesz szyć ubrań i nie zostaniesz projektantką mody? Sama siebie ograniczasz poprzez swoje błędne przekonania o tym, że jesteś krawcową". Okej, krawcowa tego słucha, myśli sobie że może i coś w tym jest.

Wraca do swojej pracy ale ta praca już nie jest taka jak wcześniej, już nie daje Jej radości no bo to przecież tylko przeszywanie ubrań, podczas gdy ludzie mają takie wspaniałe cele... Krawcowa tak naprawdę nigdy nie chciała być projektantką mody, chciała zarabiać tylko 100 zł więcej, ale społeczna nagonka stworzyła w niej chore ambicje, by chciała posiadać więcej i więcej. Więc nasza krawcowa kupuje kolejne książki o PP, chodzi na seminaria, słucha wykładów a sukces nadal nie przychodzi. Idzie znów na forum i co słyszy? "Masz błędne przekonania, masz za małe ambicje, nadmiernie oczekujesz..." więc co myśli sobie nasza krawcowa? Każdy przyciąga, każdy tworzy swój sukces a ja jestem tak głupia, że potrafię szyć tylko portki. Zaczyna piętnować samą siebie i tłumić w sobie emocje, że coś Jej się nie udaje. Wpada w spirale nadmiernych oczekiwań, bo krawcowa nie ma zdolności by być projektantką mody ale zostało Jej wmówione, że jeśli tego nie pragnie to widocznie ma jakieś złe przekonania.

Tak się rujnuje ludzi poprzez manipulacje. Czy nie ma tu osób które tego doświadczyły? :) Ja znam chociaż jedną a takich historii słyszałem chociaż pięć :)

Czasem wszystko nie jest tak proste jak nam się wydaje, że sukces to sukces a walka to walka :) Właśnie chodzi o to, że manipulacja nigdy nie przychodzi pod postacią czegoś oczywistego, każdy będzie Ci mówił że możemy wspólnie tworzyć wspaniały świat - to samo mówili komuniści i co z tego wyszło? :) Dla mnie owszem, możemy tworzyć wspaniały świat poprzez system oparty na wolności jednostki i na konkurencyjności a nie nad pchaniem wszystkiego do jednego worka, bo to się nie może udać. Słoń nie będzie tym samym co nietoperz, ten świat nie jest tak urządzony by słoń z nietoperzem mogli wziąć udział w tańcu na lodzie :)

Dlatego opowiadam się za prawdą, za trzeźwym patrzeniem na świat. Wybaczcie ale ten świat nie jest idealny i wiele osób na tym świecie cierpi, coraz więcej osób popada w choroby psychiczne poprzez nadmierne oczekiwania społeczeństwa względem jednostki. I dla mnie osobiście nie jest wyjściem powiedzenie "Masz wybór czy się tym będziesz przejmował czy nie" :)

Calcifer

Postprzez Born1975 » 19 cze 2014, o 17:06

James napisał(a):
dream75 napisał(a):A co jesli prawda jest taka, że wogóle nie przyjdzie nam do głowy? Po prostu ktoś nie chce byśmy się dowiedzieli jak jest naprawdę.

Ale gdy stajesz się Świadomy, prawda jest ukazywana lub przyciągana do Ciebie. Przecież nikt Ci nie może DAĆ prawdy bądź nie, przecież "oni" chyba nie są jakimś SUPERLUDŹMI, którzy wybierają komu w Życiu pokażą prawdę, a komu nie... :)

A jesteś tego pewny w 100% :?: Superludźmi pewnie nie są, ale może są jaszczurami, jak głosi pewna teoria zwiazana z NWO :lol: Ciekawe jest to, że masoni mają 33 stopnie wtajemniczenia. Po cholerę im tyle tych stopni :!:
Siempre juego con mis reglas.
Born1975

Podziękował : 861 razy
Otrzymał podziękowań: 615 razy

Postprzez Calcifer » 19 cze 2014, o 17:08

James napisał(a):

Wiesz co James? :) Nie chce Ci nic narzucać, ale proponuje Ci byś chociaż na chwile odrzucił to co dowiedziałeś się poprzez PP i spojrzał na sprawy z innego punktu widzenia :) Widzę, że masz dobre intencje i starasz się to wszystko zrozumieć, ale próbujesz pochylić się nad ewentualną manipulacją, będąc w tej manipulacji. Chodzi mi o to, że nie wiem jak dream, ale ja próbuje spojrzeć krytycznie na PP a Ty próbujesz spojrzeć krytycznie na PP za sprawą PP :D Nie można być sędzią we własnej sprawie :D Tak mi się wydaje :)

Odrzuć choć na chwile ten pogląd, że np. prawda jest do Ciebie przyciągana lub nie, zastanów się nad tym, że może właśnie to że tak myślisz to jest efekt manipulacji :D

Calcifer

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Swobodne dyskusje