Fragmenty z Rozmów z Bogiem

swobodne rozmowy na każdy temat

Fragmenty z Rozmów z Bogiem

Postprzez Calcifer » 19 cze 2014, o 11:57

Dream pytałeś gdzie czytałem fragmenty o których mówiłem w wątku o relacjach międzyludzkich, więc zacytuje je w oddzielnym temacie :) Pochodzą one z drugiej części rozmów z Bogiem Walscha :

Powołanie wspólnego rządu światowego oznaczałoby zarazem utworzenie silnego trybunału,
zdolnego rozstrzygać międzynarodowe spory, a także pokojowych sił zbrojnych czuwających nad
respektowaniem praw, które sami ustanowicie.
Rząd światowy składałby się z Kongresu Narodów - do którego wchodziłoby po dwóch
przedstawicieli z każdego państwa na Ziemi - oraz Zgromadzenia Ludowego - gdzie
przedstawicielstwo byłoby wprost proporcjonalne do wielkości populacji.
Dokładnie tak samo pomyślany jest rząd Stanów Zjednoczonych - z dwiema izbami, z których
jedna zapewnia uczestnictwo proporcjonalne, a druga równy głos każdemu stanowi.
Owszem. Konstytucje Stanów Zjednoczonych natchnął sam Bóg.
Podobna równowagę sił trzeba wpisać w nowe urządzenie świata.
Rząd ogólnoświatowy również musi się składać z władzy ustawodawczej, sadowniczej i
wykonawczej. Każde państwo zachowałoby wewnętrzna policje, ale rozwiązano by armie narodowe -
podobnie jak poszczególne stany wyzbyły się własnych odrębnych wojsk i flot na rzecz
federalnych sił zbrojnych służących całości stanów, które teraz zwiecie narodem amerykańskim.
Poszczególne państwa miałyby prawo powoływać w razie potrzeby własna straż obywatelska,
do czego w myśl konstytucji są wciąż uprawnione wszystkie ze Stanów Zjednoczonych Ameryki.
Podobnie każdy ze zrzeszonych narodów mógłby się odłączyć od Ogólnoświatowej Unii,
gdyby za tym opowiedzieli się przez publiczne głosowanie jego obywatele (choć dlaczego mieliby
tego chcieć, nie umiem wyjaśnić, biorąc pod uwagę zakładany fakt poprawy warunków i jakości
ich życia).

Dla tych z nas, którzy nie łapią wszystkiego w lot, jeszcze raz: co przyniosłaby taka
ogólnoświatowa federacja?
1. Położyłaby kres wojnom miedzy narodami i rozstrzyganiu sporów przez zabijanie.
2. Zakończyłaby poniżające ubóstwo, przymieranie głodem i masowy wyzysk ludzi i zasobów
przez tych, którzy maja władze.
3. Doprowadziłaby do zaprzestania systematycznego wyniszczania Ziemi.
4. Umożliwiłaby wyrwanie się z kręgu wciąż nienasyconej konsumpcji.
5. Stworzyłaby możliwości - naprawdę równe -wznoszenia się do poziomu najszczytniejszego
wyrażania Jaźni - wszystkim ludziom.
6. Zniosłaby wszelkie ograniczenia oraz dyskryminacje ludzi - w miejscu pracy, w ramach
systemu politycznego czy w obrębie osobistych związków uczuciowych.

Czy ten nowy porządek świata będzie wymagał ponownego rozdziału dóbr?

Nie będzie wymagał niczego. Ponowny podział zasobów, nie dóbr, nastąpi z woli ludzi i
dokona się niejako samoistnie.
Wszystkim zapewni się, na przykład, odpowiednie kształcenie. Wszystkim da się szansę
wykorzystania tego wykształcenia w miejscu pracy - do radosnej realizacji własnych ambicji.
Wszystkim zagwarantuje się dostęp do opieki lekarskiej, zawsze i w pełnym zakresie.
Wszystkich zaopatrzy się w środki do życia, odzież i dach nad głowa.
Wszystkim stworzy się godziwe warunki bytowania, tak że zwykłe przetrwanie przestanie być
problemem i każdy będzie mógł cieszyć się prostymi wygodami.
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer

Podziękował : 223 razy
Otrzymał podziękowań: 441 razy

Re: Fragmenty z Rozmów z Bogiem

Postprzez Calcifer » 19 cze 2014, o 12:28

Dla zainteresowanych, krótki film na temat NWO (New World Order - Nowy porządek świata)

(filmów w internecie jest cała masa, również pełnometrażowych)

Może kogoś to zaciekawi :) Według mnie warto byśmy podchodzili do pewnych spraw z dwóch stron, nie ma co zaborczo czegoś krytykować ale też nie ma co ślepo wierzyć w pewne poglądy :)

Polecam też przeczytać Wam książkę Von Hayka - "Zniewolony umysł" :) Hayek to wybitny ekonomista, laureat nagrody Nobla :) Warto też przeczytać książkę Orwella "1984" lub też "Nowy wspaniały świat" Huxleya :)

"Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny." :)

Calcifer

Postprzez Calcifer » 19 cze 2014, o 14:06

Fragment na temat Hitlera :)

Cóż, muszę jednak zadać to pytanie, które jestem pewien, wielu chciałoby zadać. Jak to możliwe, że ktoś taki jak Hitler trafił do nieba? Wszystkie religie świata, co do jednej, ogłosiły jego potępienie i zesłanie wprost do piekła.
Przede wszystkim, nie mógł pójść do piekła, gdyż piekło nie istnieje. Dlatego pozostaje tylko jedno miejsce, do którego mógł trafić. I tu budzę się wątpliwości. Chodzi o to, czy czyny Hitlera zasługuję na potępienie jako “złe"? Przecież raz po raz oświadczałem, że we wszechświecie nie ma ani “dobra" ani “zła". Rzecz sama w sobie zła lub dobra nie jest. Rzecz po prostu jest.
Podstawę waszej oceny Hitlera jest to, że nakazał wymordowanie milionów ludzi, zgadza się?
Tak, oczywiście.
A gdybym tak ci oznajmił, że to, co zwiecie “śmiercią", to najcudowniejsza rzecz, jaka może się komuś przytrafić - co wtedy?
Trudno by mi było się z tym pogodzić.
Uważasz, że ziemskie życie jest lepsze niż niebo? Powiadam ci, w chwili śmierci znajdziesz luolność, pokój, radość i miłość, jakich nigdy przedtem nie zaznałeś. Zatem czy mamy ukarać pana Lisa za to, że wpuścił pana Królika w maliny?

:)

Calcifer

Postprzez Born1975 » 19 cze 2014, o 14:09

Ciekawe ile wspólnego faktycznie ma Walsch z NWO. Osobiście uważam, ze to co zacytowałeś wyżej, po prostu pasuje do koncepcji przedstawionych w książce i nie można tego oceniać w oderwaniu od całości. Może inni się wypowiedzą na ten temat.
No tengo miedo de nada :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 848 razy
Otrzymał podziękowań: 603 razy

Postprzez Calcifer » 19 cze 2014, o 14:21

Siedzę od lat w temacie NWO, znam się trochę na psychologii, socjologii i dla mnie osobiście, to wszystko układa się w logiczną całość.

Walsch tworzy "Rozmowy z Bogiem" w którym to jego własne poglądy wypowiada Bóg. Większość książki jest bardzo pozytywna, miła, fajna, pouczająca ale według mnie, pośrednio w książce jest przekazane to o co naprawdę chodzi Walschowi (wiem, to odważne wnioski). Koncepcja rozmowy z Bogiem, wydaje się nie być przypadkowa, to wzmacnia wiarygodność tego co chce przekazać Walsch. Sposób przekazania poglądów jest prosty, Bóg z książki Walscha ma wiele trafnych spostrzeżeń, ciężko się z nim nie zgodzić, więc zafascynowany czytelnik przyjmuje również wplecione poglądy na temat Hitlera, NWO bezkrytycznie, bo skoro ten Bóg z książki Walscha jest tak światły, to dlaczego miałby się mylić? Nie bez powodu przytoczone fragmenty, znajdują się również na końcu książki, zaufanie do Boga którego wykreował Walsch pod koniec książki jest bardzo duże, łatwo więc wtedy przemycić pewnego rodzaju poglądy.

Spójrzmy na te wnioski. Mądry Bóg mówi o nowego rodzaju komunizmie (dokładnie o to samo chodziło Hitlerowi, tylko chciał zrobić to za pomocą broni, agresji) jednocześnie sugerując, że Hitler nie zrobił niczego złego przyczyniając się do mordowania i zniewalania ludzi i że tak naprawdę to zrobił przysługę ludziom którzy pośrednio przez niego zginęli, ponieważ są teraz oni w lepszym świecie.

Dla mnie osobiście to trochę brzmi jak indoktrynacja w celu tłumaczenia przyszłych poczynań pewnych grup osób. Oczywiście to jest moje zdanie, nie chce nikogo do tego przekonywać, szanuje to jeśli ktoś sądzi inaczej, ale dla mnie jako Emila, sprawa jest dosyć klarowna.

Do tego rozmowy z Bogiem w stopniu znacznym krytykują np. wiarę chrześcijańską. A co głosi Biblia?

"Jeśliby powstał pośród ciebie prorok albo ten, kto ma sny, i zapowiedziałby ci znak albo cud, i potem nastąpiłby ten znak albo cud, o którym ci powiedział, i namawiałby cię: Pójdźmy za innymi bogami, których nie znasz, i służmy im. To nie usłuchasz słów tego proroka ani tego, który ma sny, gdyż to Pan, wasz Bóg, wystawia was na próbę, aby poznać, czy miłujecie Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej. Za Panem, waszym Bogiem, pójdziecie i jego będziecie się bać, i jego przykazań przestrzegać. Jego głosu będziecie słuchać, jemu będziecie służyć i jego się trzymać ( 5 Mojż. 13:2-5)."

Heh, wiem że w tym co pisze jest znamię teorii spiskowej, ale dla mnie to wszystko układa się w całość i tak jak mówi Biblia, że zło nigdy nie przyjdzie pod postacią zła a pod przykrywką dobra i będzie właśnie tak naginać fakty, by ludzie pomyśleli że to jest właśnie nowy Mesjasz (w domyśle - nowy świat, nowy porządek świata, nowa era).

Calcifer

Postprzez Born1975 » 19 cze 2014, o 14:32

Do ciekawych wniosków doszedłeś Happy. Moze faktycznie coś w tym jest. Jak jest naprawde to pewnie wie tylko sam Walsch i grono nielicznych. Zastanawiające jest też to, dlaczego Bóg przemówił w ten sposób do Walscha, a nie przemawia do kazdego z nas.
No tengo miedo de nada :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 848 razy
Otrzymał podziękowań: 603 razy

Postprzez Calcifer » 19 cze 2014, o 14:38

Bóg z książki Walscha mówi następująco :

Hitler poszedł do nieba z następujących powodów:
Piekła nie ma, a wiec nie mógł trafić gdzie indziej.
Jego postępki można uznać za pomyłki - postępki nisko rozwiniętej istoty - a pomyłek nie karze się skazując na potępienie, lecz zapewniając możliwość poprawy, dalszego rozwoju.
Błędy Hitlera nie wyrządziły szkody tym, których dotknęły bezpośrednio. Dusze uwolnione zostały z ziemskiej niewoli, niczym motyle z kokonu...

Według mnie dlatego to są "Rozmowy z Bogiem" a nie "Rozmowy z przyjacielem" by podkreślić ważność tego co chce przekazać Walsch. Prezentuje swoje poglądy przez pryzmat Boga, czyli kogoś kogo możemy odbierać za autorytet, za coś najpotężniejszego - któż inny mógłby być bardziej wiarygodny niż Bóg? Nie wiem czemu ale mam wrażenie, że Walsch ma coś wspólnego z NWO (przepraszam, jeśli te wnioski są bolesne dla kogoś kto akurat Walscha lubi - to jest tylko moje zdanie).

Calcifer

Postprzez Calcifer » 19 cze 2014, o 14:45

http://youtu.be/fMZip3ShYWk?t=43m41s

Spójrzcie jak w tym filmie prezentowani są mówcy, szumi morze, w tle gra relaksująca muzyczka a oni na niebie, jakby w lekkiej poświacie, mówią spokojnie, wyraźnie, bez nerwowych ruchów... Czy to nie zastanawiające? :) Poza tym Ci ludzie mówią o sprawach, które właśnie zostały wykreowane przez NWO (globalne ocieplenie którego nigdy nie było, teraz np. UE mówi że nie walczy z globalnym ociepleniem a ze skutkami zmian klimatu, bo obecnie klimat się ochładza).

Pod filmem znalazłem pewien komentarz (pisownia oryginalna) :

"przykre to, ale jest to film propagandowy!!! szkoda, ze wpleciono tu wypowiedzi mądrych ludzi....kompilacja mistrzowska i nie...Plus obrazy (kojarzenie). Niezle, dzialaja na podświadomśc...NIE MA I NIE BYŁO GLOBALNEGO OCIEPLENIA...!!! Zalosna i fałszywa troska o środowisko...Ze my winni...Jak slucham tego, to mi sie podnosi ciesnienie. A moze tak mala wzmianka n/t globalnego niszczenia planety, zatruwania ludzi, zwierzat miliardami ton chemii i innego syfu z nieba, poprzez samoloty. Pisze o CHEMTRAILS.
A usprawiedliwieniem dla tak zbrodniczego procederu i odbierania nam promieni slonecznych ma byc własnie szwindel naukowy pt glob. ocieplenie..."

Calcifer

Postprzez James » 19 cze 2014, o 14:47

Happy napisał(a):Bóg z książki Walscha mówi następująco :

Hitler poszedł do nieba z następujących powodów:
Piekła nie ma, a wiec nie mógł trafić gdzie indziej.
Jego postępki można uznać za pomyłki - postępki nisko rozwiniętej istoty - a pomyłek nie karze się skazując na potępienie, lecz zapewniając możliwość poprawy, dalszego rozwoju.

Z tą częścią się zgadzam... Miał on swoje, złe przekonania (Hitler), ale wciąż były to tylko przekonania... Jego dusza przecież nie różni się niczym od naszej, a to co robił wynikało z jego przekonań, które KTOŚ mu WGRAŁ do mózgu FIZYCZNEGO, gdy ten był mały, i gdy rósł, także wiadomo, że robił złe rzeczy, ale nie robiłby ich, gdyby był OŚWIECONY, jakkolwiek to rozumiemy... Miał źle zaprogramowany na Ziemi mózg w ciele fizycznym, ale nie jako Dusza, bo Dusza sama z siebie jest idealna i czysta...

A jeśli chodzi o film, to się nie zapoznałem jeszcze... Może i mówi o NWO i Illuminati, ale na ten temat nic na razie nie mówię.
James

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez Calcifer » 19 cze 2014, o 14:56

James ten fragment akurat jest najmniej ważny, ważne jest to, że rzekomy Bóg z książki Walscha, tłumaczy śmierć milionów ludzi którzy zginęli w obozach koncentracyjnych jako uwolnienie z ziemskiej niewoli niczym motyl z kokona :) Oczywiście, każdy ma prawo się mylić, popełniać błędy, Hitler również miał do tego prawo. Jednak umówmy się - według mnie, zamordowanie kilkunastu milionów niewinnych ludzi, nie jest dla nich prezentem, czymś wspaniałym bo teraz są wolni jak motyl. Ogólnie moim zdaniem, obecna indoktrynacja dąży do tego abyśmy my całkowicie wyzbyli się walki, abyśmy stali się tak pacyfistyczni i tolerancyjni byśmy nawet rozgrzeszali Hitlera i twierdzili, że w sumie to nic złego, że zabił kilkanaście milionów ludzi, bo przecież tak naprawdę ich uwolnił z ziemskiej niewoli i wysłał do cudownego świata (to mówi książka Walscha).

Temat jest bardzo głęboki, należałoby dotrzeć do samego źródła aby zrozumieć ten ciąg wniosków, to co autentycznie dzieje się na świecie. Moim zdaniem - serwowane nam jest 90% wartościowych informacji w takich książkach jak Walscha czy w takich filmach jak "Trzy magiczne słowa" tylko po to aby zaserwować nam te 10% kluczowych informacji, które w przyszłości wpłyną na losy świata. Zauważcie, że wszelki rozwój bierze się z krytyki, ktoś aby wynaleźć mopa musiał poddać krytyce mycia podłogi mokrą szmatą :) A PP głównie nas nakłania do tego byśmy byli bezkrytyczni, byśmy nie zauważali tego co dzieje się w okół i twierdzili, że to nie nasza rzeczywistość. A jeśli ktoś zauważa, że coś jest nie tak to zaczyna być krytykowany, że widocznie jest z nim coś nie tak skoro w swojej rzeczywistości zauważa złe rzeczy, że to wytwór jego myśli itp.

Nie będę się rozwodził na ten temat, bo to być może nie czas, ale daje Wam słowo że któregoś dnia, przedstawię PP tym czym naprawdę jest, bo osobiście czuje, że to co nam się serwuje niesie w sobie trochę manipulacji :)

Calcifer

Następna strona

Powrót do Swobodne dyskusje