Świat jest inny

swobodne rozmowy na każdy temat

Świat jest inny

Postprzez Born1975 » 10 lip 2017, o 23:28

Świat jest inny to cykl wykładów doktora Jaśkowskiego. Poruszane tematy to szczepionki, zdrowie, geopolityka, historia, teorie spiskowe i wiele, wiele innych. Ten cykl tylko dla osób otwartych i spragnionych konkretnej wiedzy na temat otaczającej nas rzeczywistości. W miarę ukazywania się kolejnych odcinków będę je sukcesywnie dodawał.

Sé quien soy y no me importa lo que digan los demás. :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 813 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy

Re: Świat jest inny

Postprzez mrO » 11 lip 2017, o 04:29

Dzięki tym diabelnym szczepionkom ludzkość pozbyła się kilku chorób, których bez nich nie dałaby rady powstrzymać.
Zawsze mnie zastanawia co takie leśne dziady wiedzą na temat odpowiedzi układu immunologicznego na jakikolwiek patogen. Ciekawy jestem czy w ogóle wiedzą, że istnieje coś takiego jak IgA,M,G,E,D, MHCI,MHC, APC,TRC,TH1,TH2.
Ludzie nie dajmy sie ogłupić antyszczepionkowcom. Tak szczepionka jak każdy inny lek ma efekty uboczne, ale każdy lek ma efekty uboczne.
Minusem internetu jest to że widać ilu na świecie jest idiotów. Uważają, że jak dorwą się do "suchej wiedzy" z interntu to wiedzą wszystko.
Nie ma nic gorszego niż pacjenci, którzy naczytali się wikipedi lub naoglądali się takich leśnych dziadów i szerzą swoją wiedzę popartą internetem.
I tak jestem osobą otwartą na każdą, ale ludzie tacy jak ten Pan są ignorantami, egoistami i nie są otwartymi na inne możliwości, bo mówią tylko to co chcą mówić.
:brawo

Za ten post autor mrO otrzymał podziękowanie od
Pozytywna
mrO

Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Postprzez rain » 11 lip 2017, o 11:27

Dzięki mrO za ten post. Nie mogę słuchać i czytać antyszczepionkowego bzdurzenia. Jedno z największych osiągnięć ludzkości w walce ze śmiertelnymi chorobami może być zaprzepaszczone przez bandę oszołomów, którzy tak naprawdę za nic mają zdrowie i dobro innych ludzi, a tylko sami się chcą wypromować i zarobić na tym pieniądze.
rain

Podziękował : 15 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez mrO » 11 lip 2017, o 12:05

rain napisał(a):Dzięki mrO za ten post. Nie mogę słuchać i czytać antyszczepionkowego bzdurzenia. Jedno z największych osiągnięć ludzkości w walce ze śmiertelnymi chorobami może być zaprzepaszczone przez bandę oszołomów, którzy tak naprawdę za nic mają zdrowie i dobro innych ludzi, a tylko sami się chcą wypromować i zarobić na tym pieniądze.

Ludzie mają to do siebie, że lubią wybierać to co wydaje się dla nich ważne z ich punktu widzenia. Jednym z głównych argumentów antyszczepionkowców jest to że szczepionki powodują autyzm u 1/100000 zaszczepionych dzieci, ale jakoś nie widzę ruchu przeci Niesteroidowym Lekom Przeciwzapalnym (popularne ibuprofeny, apapy, etopiryny), które mają poważniejsze powikłania a są używane przez ludzi bezmyślnie.
mrO

Postprzez osa » 11 lip 2017, o 17:49

W prawdzie nie obejrzałam filmików bo szkoda mi czasu :D ale jedna i druga strona zapewne ma trochę racji. Znów trzeba wypośrodkować i nie dać się zwariować.
osa

Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Postprzez Born1975 » 11 lip 2017, o 23:24

mrO napisał(a):Dzięki tym diabelnym szczepionkom ludzkość pozbyła się kilku chorób, których bez nich nie dałaby rady powstrzymać.
Zawsze mnie zastanawia co takie leśne dziady wiedzą na temat odpowiedzi układu immunologicznego na jakikolwiek patogen. Ciekawy jestem czy w ogóle wiedzą, że istnieje coś takiego jak IgA,M,G,E,D, MHCI,MHC, APC,TRC,TH1,TH2.
Ludzie nie dajmy sie ogłupić antyszczepionkowcom. Tak szczepionka jak każdy inny lek ma efekty uboczne, ale każdy lek ma efekty uboczne.
Minusem internetu jest to że widać ilu na świecie jest idiotów. Uważają, że jak dorwą się do "suchej wiedzy" z interntu to wiedzą wszystko.
Nie ma nic gorszego niż pacjenci, którzy naczytali się wikipedi lub naoglądali się takich leśnych dziadów i szerzą swoją wiedzę popartą internetem.
I tak jestem osobą otwartą na każdą, ale ludzie tacy jak ten Pan są ignorantami, egoistami i nie są otwartymi na inne możliwości, bo mówią tylko to co chcą mówić.

A oglądałeś w ogóle te filmiki? Wątpię. Doktor Jaśkowski nie potrzebuje się promować i zauważ, że te filmiki to nie jest jego kanał.

A teraz o szczepionkach. Kiedyś co roku szczepiłem się przeciw grypie i co roku chorowałem. Odkąd się nie szczepię, nie choruję. To co jest w szcepionkach przeciw grypie to osłabiony wirus z poprzedniego sezonu, ale nie wiadomo jak on zmutuje, więc szczepionki przeciw grypie są bezsensowne.

Drugi rodzaj szczepionek przeciw pneumokokom. Mój kumpel poszedł ze swoimi dziecmi do lekarza i zapytał czy te szczepienia mają sens. A pani doktor mu powiedziała, że nie mają bo szczepionka jest przeciw 6 rodzajom pnumokoków, a jest ich setki i zamiast szczepionki to ma okno otworzyć, bo to da więcej niż ta szczepionka.

Trzecia szczepionka HPV. Inne kraje wycofują a w Polsce ma być przymusowa. Ale niech mi ktoś wytłumaczy jak może istnieć szczepionka przeciw rakowi, skoro rak nie jest wirusem. Nie kumam tego....

Co do autyzmu to zostało już udowodnione, że szczepionki mają na to wpływ. I takich przypadków jest coraz więcej.

Jako dziecko byłem szczepiony, ale szczepionki sprzed 40 lat i współczesne.... kiedyś nie było szczepionek 6 w 1. Malutkie nowo narodzone dziecko dostaje taką dawkę wirusów i chemii, że jego organizm nie potrafi się przed tym obronić.

To, że istnieje organizacja STOP NOP uważam za bardzo dobre. Jak ktoś jest przeciwny tej organizacji, to jego sprawa. Popatrz też mrO na to, co się dzieje w Afryce. Tam szczepiono miliony ludzi a potem się okazało, że wiele kobiet nie może mieć dzieci...

I teraz tak. To, że szczepienia pomogły uniknąć zachorowania na niektóre choroby ok, ale to co się dzieje teraz to juz inna sprawa. Liczy się tylko zysk a rynek szczepionek jest wart miliardy dolarów rocznie i Big Pharma nie odpuści sobie takich potężnych zysków.

Więc sugeruję zobaczyć wszystkie te filmiki, bo otwierają oczy na niektóre tematy i nie chodzi tylko o szczepionki. A to że jesteśmy ogłupiani.... nie od dziś wiadomo że głupim narodem łatwo się rządzi.
Born1975

Postprzez mrO » 12 lip 2017, o 04:54

A oglądałeś w ogóle te filmiki? Wątpię. Doktor Jaśkowski nie potrzebuje się promować i zauważ, że te filmiki to nie jest jego kanał.

Widziałem kilka wywiadów z nim, a raczek konfrontacji z innymi lekarzami i ten cżłowiek był po prostu masakrowany przez przez nich, a wywodziło się to tylko z jego niewiedzy i jak pisałem ignorancji. Jeszcze bardziej byłem zaskoczony, że jest prawdziwym lekarzem, którego nikt nie chce znać i wszyscy się od niego odcinają

A teraz o szczepionkach. Kiedyś co roku szczepiłem się przeciw grypie i co roku chorowałem. Odkąd się nie szczepię, nie choruję. To co jest w szcepionkach przeciw grypie to osłabiony wirus z poprzedniego sezonu, ale nie wiadomo jak on zmutuje, więc szczepionki przeciw grypie są bezsensowne.

Każda mutacja wirusa ma w sobie coś z poprzedniego roku i dlatego mówi się że szczepionki przeciw grypie łagodzą skutki grypy a nie zapobiegają.

Drugi rodzaj szczepionek przeciw pneumokokom. Mój kumpel poszedł ze swoimi dziecmi do lekarza i zapytał czy te szczepienia mają sens. A pani doktor mu powiedziała, że nie mają bo szczepionka jest przeciw 6 rodzajom pnumokoków, a jest ich setki i zamiast szczepionki to ma okno otworzyć, bo to da więcej niż ta szczepionka.

Przeciw S.penouminia szczepi się przeważnie dzieci, pierwszy słyszę aby ktoś dorosły się szczepił.

Trzecia szczepionka HPV. Inne kraje wycofują a w Polsce ma być przymusowa. Ale niech mi ktoś wytłumaczy jak może istnieć szczepionka przeciw rakowi, skoro rak nie jest wirusem. Nie kumam tego....

Szczepionka przeciwko HPV pokrywa szczepy 6,11,16,18. Infekcja HPV 16/18 prowadzi do 100% raka, który progresuje ze stopnia CIN I do III, a pozniej nie ma już odwrotu. HPV ma białka E6 i E7, które blokują białka p53 i RB odpowiedzialne za kontrole podczas dzielenia się komórek. Blokując p53 i RB HPV przyczynia się do niekontrolowanego przyrostu patologicznych komórek co prowadzi do Cervical Intraepithelial Neoplasia( nie wiem jak jest po polsku)

To, że istnieje organizacja STOP NOP uważam za bardzo dobre. Jak ktoś jest przeciwny tej organizacji, to jego sprawa. Popatrz też mrO na to, co się dzieje w Afryce. Tam szczepiono miliony ludzi a potem się okazało, że wiele kobiet nie może mieć dzieci...

A nie pomyślałes o tym, że to co się dzieje w Afryce nie jest w ogóle powodem szczepionek? Widocznie wmawiają im, że to szczepionki, a dzieje się tam coś innego.
Co do organizacji STOP NOP, widziałem rodziców należących do STOP NOP, którzy przybiegali na oddział z płaczem, aby ratować ich dzieci. Każdy z nich jest mocny w gębie, a później uginają im się nogi.

Jako dziecko byłem szczepiony, ale szczepionki sprzed 40 lat i współczesne.... kiedyś nie było szczepionek 6 w 1. Malutkie nowo narodzone dziecko dostaje taką dawkę wirusów i chemii, że jego organizm nie potrafi się przed tym obronić.

Malutkie nowonarodzone dziecko z mlekiem matki dostaje IgG które przekazuje jej część przeciwciał wytworzonych przez infekcje z którymi walczyła matka. Szczepionki są albo "killed" albo "alive", a nawet jeśli są "alive" to są uposledzone aby nie powodować silnych infekcji

Co do autyzmu to zostało już udowodnione, że szczepionki mają na to wpływ. I takich przypadków jest coraz więcej.

Przez kogo? Przez Trumpa który powiedział że tak jest ? Sami nie wiemy co powoduje autyzm, chociaż może to skończyć się jak z ADHD... Polecam poczytać metody prowadzenie badań statystcznych

Liczy się tylko zysk a rynek szczepionek jest wart miliardy dolarów rocznie i Big Pharma nie odpuści sobie takich potężnych zysków.

Skąd wiesz ile jest warty ? Nie wiesz, a mówisz o tych rzeczach jakby były dla ciebie czymś oczywistym. Śmieszy mnie tym całym starszeniem BigPharm. Biznes to biznes, a gdyby nie Bigpharma to większości ludzi po prostu by już nie było i taka jest prawa :)

Mógłbym tutaj tłumaczyć, wypisywać, opisywać, ale po prostu nie widzę w tym senu i trochę szkoda mi na to czasu, tak samo jak na oglądanie tego pana, jak i wiem że i tak po prostu to ciebie by nie przekonało, ale zawsze wygląda to tak że to oni proszą o pomoc w kiedy to już jest za późno. Najgorsze jest to że dzielą się swoją "wiedzą" i uświadamiają innych
mrO

Postprzez eMka » 12 lip 2017, o 08:14

dream75 napisał(a):Co do autyzmu to zostało już udowodnione, że szczepionki mają na to wpływ. I takich przypadków jest coraz więcej.

Po pierwsze autyzm to zaburzenie neurorozwojowe. Po drugie przyczyny dzieli się na 2 grupy: genetyczne i środowiskowe. Tak więc, dziecko, rodząc się już „nosi w sobie”. Po trzecie pierwsze objawy pokazują się do 3 roku życia, czyli to że ktoś zauważył objawy u dziecka 7 letniego po podaniu jakiejś tam szczepionki wcale nie oznacza, że to szczepionka wywołała autyzm a dziecko było zdrowe. Tylko z wiekiem objawy łatwiej zauważyć.
Przypadków jest więcej? Jeśli matka jest nosicielką genu odpowiedzialnego za autyzm i ojciec również, to genetyka mówi, że szansa wystąpienia jest większa. Poza tym postęp medycyny sprawił, że wiele zaburzeń jesteśmy w stanie zdiagnozować. Czy 80lat temu było tyle szumu o autyzmie? Nie, bo ludzie uważali, że ich dzieci po prostu takie są.
A te ruchy antyszczepionkowe moim zdaniem spowodują tylko panikę u ludzi i powrót chrób, z którymi już dawno się uporaliśmy. Zresztą już w niektórych miejscach tak jest. Nikt nie mówi, żeby latać do przychodni i szczepić się na wszystko, co się da, ale obowiązkowe szczepienia po coś są.
"Dziś wiem, że mogę mieć wszystko to co chcę.
I to co kiedyś było dla mnie mało ważne,
Stało się sensem moich marzeń, moich pragnień.
Wszystko przez niego, to fakt."

Za ten post autor eMka otrzymał podziękowanie od
osa
eMka

Podziękował : 77 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Postprzez Born1975 » 23 lip 2017, o 23:30

Born1975