KOMPLEKSY - POST UNISEX

swobodne rozmowy na każdy temat

KOMPLEKSY - POST UNISEX

Postprzez BananaGirl » 17 cze 2017, o 15:02

POST zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. A więc... :bear

W dzisiejszych czasach obowiązuje trend na promowanie sie na instagramie, swojej nieskazitelnej urody, figury, idealnej, xs, celebrytki, imprezy, innymi slowy, to wpedza w kompleksy. Nie mowie , ze wszystkich, ze mnie, ze Was - ale ,,, ciezko jest w tych czasach tym dziewczynom 1,50, 70 kg, nieaktrakcyjnym oglednie...

jak sobie z tym radzic, jak sie pogodzic

sa ladniejsze, zgrabniejsze....

wiem, ze strasznie nieskladnie pisze... posta takiego nie znalazlam...

jak radzicie sobie z kompleksami, znacie jakies sposoby
artykuly
cytaty

Ehhh.... :pijany :pijany :pijany
' Dziś będzie najwspanialszy dzień mojego dotychczasowego życia '
' Miłość jest we mnie i mnie otacza '
BananaGirl

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: KOMPLEKSY - POST UNISEX

Postprzez Born1975 » 17 cze 2017, o 16:06

BananaGirl ja powiem krótko, trzeba mieć na to wyjebane. My żyjemy w społeczeństwie gdzie otyłość jest fuj, ale jedź do Afryki. Murzyni nie chcą chudych kobiet.

Oczywiście nadwaga nie jest dobra i zawsze można trochę kilogramów zrzucić, ale mnie na przykład podobają sie kobiety "masywne"-takie o figurze siatkarki czy koszykarki.

Wiem, że kobiety mają tez inne kompleksy, typu za małe piersi, za duży nos, odstające uszy itp. Tylko ze faceci nie zwracają na to uwagi i już sam ten fakt powinien sprawić, żeby kobiety przestały mieć te kompleksy. No ale jest jeszcze "rywalizacja" wśród samych kobiet i te durne stereotypy społeczne dotyczące wyglądu. I tu jest jedna rada. Trzeba pracować nad pewnością siebie. Osoba z dużą pewnością siebie nie będzie mieć kompleksów. Dla facetów jest sporo kursów dotyczących budowania pewności siebie, więc przypuszczam, że takie kursy są również dla kobiet-poszukajcie informacji na google.
Sé quien soy y no me importa lo que digan los demás. :mrgreen:

Za ten post autor Born1975 otrzymał podziękowanie od
Renata
Born1975

Podziękował : 814 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy

Postprzez mrO » 17 cze 2017, o 16:36

Jak sobie z tym radzić ? Po prostu odłącz się od FB/instagrama/Snapchata i nie porównywać się do innych. To jest bardzo proste, sam to zrobiłem
To zależy czego od siebie oczekujesz. Jeśli czujesz się dobrze tak jaką jesteś to Ok, a jak nie to zmień to.
:brawo

Za ten post autor mrO otrzymał podziękowanie od
Born1975
mrO

Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 159 razy

Postprzez Ignited » 17 cze 2017, o 17:04

Jeśli instagram wpędza Cię w kompleksy to na niego nie wchodź. Żadna filozofia.
Jeśli nie podoba Ci się coś w twoim Ciele nad nim popracuj. Chyba, że nie czujesz potrzeby.

Z tego co zauważyłem to głównie kobiety mają kompleksy. Faceci też mają ale nie robię z tego wielkiego halo.

Ile razy pokazywałem jakąś laskę koleżance/siostrze komukolwiek i mówiła coś w stylu ale ona ma wielki nos. I wtedy rzeczywiście to zauważałem ale zazwyczaj przesadzały z tym WIELKIM nosem.

Spotkałem się też z kompleksem wielkiej dupy, gdzie ta dupa była naprawdę zajebistym tyłeczkiem, dużym i kształtnym. Serio, niektóre dziewczyny swoje atuty uważają za przywary.

Małe piersi to klasyka gatunku. Nie spotkałem się z typową dechą ale nawet małe piersi w pozycji horyzontalnej (nie tylko) wyglądają całkiem dobrze, no i dobrze się pieści co się w dłoni mieści. Owszem facetów pociągają duże piersi (nie do przesady) ale nie jest to wyznacznik atrakcyjności kobiety. Lubimy się patrzeć na duże piersi ale wybieramy również partnerki które mają małe i nie jest to dla nas problem.

Dziewczyny nie męczcie nas przypominaniem nam o swoich niedoskonałościach, my czasami nawet tego nie zauważamy. Jak będziecie nam o tym smęcić to w końcu wam uwierzymy. :P

Ze swojej perspektywy dodam, że kiedyś miałem problem ze swoim wzrostem ale na dobrą sprawę w relacjach z kobietami nigdy mi to nie przeszkadzało. One nigdy nie zwracały na to uwagi. Jedyne osoby które mi o tym przypominały to byli złośliwcy.
Inna rzecz to budowa ciała, jestem chudzielcem, zawsze taki byłem ale tutaj jest nadzieja, że siłownia i dieta zrobią swoje. Zobaczymy, koniec końców też nie specjalnie mi to w czymkolwiek kiedyś przeszkodziło.
Faceci mają o tyle lepiej, że w ich przypadku wygląd ma trochę mniejsze znaczenie.

Obrazek

Za ten post autor Ignited otrzymał podziękowanie od
Born1975
Ignited

Podziękował : 50 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Postprzez Renata » 17 cze 2017, o 17:07

dream75 napisał(a):BananaGirl ja powiem krótko, trzeba mieć na to wyjebane. My żyjemy w społeczeństwie gdzie otyłość jest fuj, ale jedź do Afryki. Murzyni nie chcą chudych kobiet.

Oczywiście nadwaga nie jest dobra i zawsze można trochę kilogramów zrzucić, ale mnie na przykład podobają sie kobiety "masywne"-takie o figurze siatkarki czy koszykarki.

Wiem, że kobiety mają tez inne kompleksy, typu za małe piersi, za duży nos, odstające uszy itp. Tylko ze faceci nie zwracają na to uwagi i już sam ten fakt powinien sprawić, żeby kobiety przestały mieć te kompleksy. No ale jest jeszcze "rywalizacja" wśród samych kobiet i te durne stereotypy społeczne dotyczące wyglądu. I tu jest jedna rada. Trzeba pracować nad pewnością siebie. Osoba z dużą pewnością siebie nie będzie mieć kompleksów. Dla facetów jest sporo kursów dotyczących budowania pewności siebie, więc przypuszczam, że takie kursy są również dla kobiet-poszukajcie informacji na google.

Dream, dobrze prawisz (y)
Ja od siebie dodam, że to "promowanie siebie" w mediach społecznościowych to też w większości leczenie własnych kompleksów.
BananaGirl, patrzysz z zazdrością na sylwetki innych dziewczyn, a nie zdajesz sobie sprawy, że za ładnym ciałem, piękną buzią kryją się inne niedoskonałości. Dlatego uważam, że porównywanie się z innymi nic nie wnosi do naszego życia, no chyba że pozytywnie nas motywuje :)
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI

Za ten post autor Renata otrzymał podziękowanie od
Born1975
Renata

Podziękował : 609 razy
Otrzymał podziękowań: 764 razy

Postprzez Born1975 » 17 cze 2017, o 17:23

Renata napisał(a):Ja od siebie dodam, że to "promowanie siebie" w mediach społecznościowych to też w większości leczenie własnych kompleksów.

Ale nie zawsze. Spora grupa osób promuje się na social media w celach marketingowych. A widziałem już niezbyt atrakcyjne osoby (z mojego punktu widzenia oczywiście), które nie miały z tym problemu. I były to kobiety jak i mężczyźni. Te osoby braki urody nadrabiały uśmiechem, pewnością siebie i szczerością.

Ale generalnie zgadzam się z tym co napisali Ignited i mrO , by nie wchodzić na social media jeśli mamy się z tego powodu czuć źle. Odradzam bycie takim masochistą :mrgreen:
Sé quien soy y no me importa lo que digan los demás. :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 814 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy

Postprzez Scarlett » 17 cze 2017, o 17:35

dream75 napisał(a):Ale generalnie zgadzam się z tym co napisali Ignited i mrO , by nie wchodzić na social media jeśli mamy się z tego powodu czuć źle. Odradzam bycie takim masochistą :mrgreen:

To prawda. I to nie tylko w tym temacie :) To samo z odwiecznie wałkowanym tematem w motywatorni - byli faceci. Nie można się od nich odciąć i przestać cierpieć, kiedy wchodzi się jak pokręcona na jego profile na portalach społecznościowych.
Nigdy nie rozumiałam tego masochizmu pod każdym względem - czy to facet, czy kompleksy. Kiedy nam coś nie pasuje, nie odpowiada, smuci, denerwuje itp. to nie powinno się poświęcać temu uwagi. Jest to rada czysto z PP, ale nie tylko, bo nawet osoba nieznająca lub niewierząca w PP może to stosować.

Ja akurat jestem bardzo pewną siebie kobietą, nie mam kompleksów, lubię siebie, choć kilka lat temu doszukiwałam się ich w wielu miejscach na moim ciele. Dziś uważam, że to było po prostu zwykłe nakręcanie się, bo nie ma to kompletnie racji bytu.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 1315 razy

Postprzez BananaGirl » 17 cze 2017, o 18:14

Macie rację:D
I nie chodzi o to, ze sie sobie nie podobam, jak juz pisalam bralam udzial w konkursach miss.. ale to, co teraz sie dzieje, mnie troche przeraza, dziewczyny dodaja zdjecia praktycznie nagie, z odslonietym tylkkiem. jak ktos bedzie chcial, wysle kilka profili na instagramie, bo nie wiem, czy tylko dla mnie takie fotki 'modelek' sa nienormalne, :idea: :?:
BananaGirl

Postprzez BananaGirl » 17 cze 2017, o 18:19

oczywiscie na priv...
BananaGirl

Postprzez Scarlett » 17 cze 2017, o 18:20

Ale to już osobny temat ;)
To po prostu problem moralności a nie kompleksów.
Każdy ma swoje zdanie oczywiście, ale według mnie, pokazywanie ciała w taki sposób jest słabe i tanie. Ja nigdy nie wrzuciłam nigdzie nawet pamiątki z wakacji w postaci zdjęć w bikini.

A co do różnych zdjęć na instagramie, to większość z nich ma masę filtrów albo jest ostro zretuszowanych. Na żywo potem te osoby wyglądają zupełnie inaczej. Sama mam w swoim mieście taką dziewczynę. Kojarzyłam ją z instagrama, ale jak zobaczyłam na żywo w miejskim markecie to niebo a ziemia oczywiście :D Biedny facet, co umówi się z takową poprzez jakiś portal. Może się nieźle zdziwić :lol:
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 1315 razy

Następna strona

Powrót do Swobodne dyskusje