Polecane miasta w Polsce

swobodne rozmowy na każdy temat

Polecane miasta w Polsce

Postprzez Dwukryształkowa » 16 cze 2017, o 10:47

Jakie polecacie miasta w Polsce do zwiedzenia lub zamieszkania? (y) Co Was do nich przyciąga i co jest godne polecenia? :)
Coś o mnie:) Do pozbywania się programów i ograniczeń podchodzę technicznie. Czuję zaufanie do siebie i Stwórcy co do realizacji moich celów i najwyższego dobra. Pozwalam na zaistnienie pozytywnym uczuciom we mnie, które sprzyjają moim materializacjom
Dwukryształkowa

Podziękował : 55 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: Polecane miasta w Polsce

Postprzez Born1975 » 16 cze 2017, o 13:59

Jest kilka takich miast. Napiszę tylko o tych w których byłem.

Tarnowskie Góry. To miasto perełka. Bardzo zadbane odrestaurowane centrum. Jest tu co zwiedzać-Sztolnia Czarnego Pstrąga i kopalnia zabytkowa to tylko dwie z wielu licznych atrakcji tego miasta. Jest też kolejka wąskotorowa. W mieście znajduje się jeden z pierwszych w Polsce parków wodnych. Co roku we wrześniu organizowana jest największa w Polsce impreza regionalna czyli słynne Gwarki. Mieszkałem w Centrum Tarnowskich Gór przez 3 lata i trochę żałuje, że musiałem się stamtąd wyprowadzić.

Gliwice to kolejne śląskie miasto, które warto zobaczyć. To jedno z najstarszych i największych miast na Górnym Śląsku. Zabytkowa starówka, zamek piastowski i wiele innych atrakcji. W mieście znajduje się strefa ekonomiczna i można pojechać zwiedzić fabrykę Opla.

Pszczyna to kolejne miasto z mojej listy. W centrum miasta znajduje się piękny pałac a także park, w którym można zobaczyć żubry.

Żory-moim zdaniem to miasto ma najpiękniejszy rynek ze wszystkich śląskich miast. Oprócz starówki w mieście warte zobaczenia jest miasteczko westernowe.

Mikołów- w tym mieście wart zobaczenia jest chyba największy w Polsce, a na pewno na Śląsku park botaniczny. Jest też ciekawy ryneczek, ale daleko mu do tego z Żor, czy Tarnowskich Gór.

Bytom-to miasto kojarzy się z biedą i bezrobociem, ale jest tu ciekawa architektura i znajduje się Muzeum Górnośląskie.

Będzin- w tym mieście warto zobaczyć zamek a także wybrać się do parku miejskiego, który jest jednym z najładniejszych w całym województwie śląskim.

Zabrze-to miasto nie zachwyca urodą, ale warto się wybrać do zabytkowej kopalni węgla kamiennego Guido.

Chorzów- w tym mieście znajduje sie ogród zoologiczny oraz największe w Polsce Wesołe Miasteczko.

Ogrodzieniec-to juz miasto leżące w jurze krakowsko-częstochowskiej. Są tu ruiny zamku oraz rodzinny park rozrywki.

Częstochowa-niezbyt mi się podoba, ale wiadomo że tu jest największe sanktuarium maryjne w Polsce.

Racibórz-najstarsze miasto na Śląsku. Niezbyt ciekawa architektura jak na tak stare miasto, wart zwiedzenia jest tylko zamek.

Bielsko Biała-stolica Podbeskidzia. To miasta mega mi się podoba, tu mógłbym zamieszkać. Wiadomo góry i te sprawy... W centrum znajduje się zamek Sułkowskich. Ryneczek niczego sobie, ale uliczki wokół rynku wymagają odrestaurowania. Przepiękna jest ulica 11 Listopada, znajduje się na niej wiele odrestaurowanych kamieniczek. W centrum jest największe na Śląsku centrum handlowe, gdzie odbywają się liczne imprezy. Miasto ze względu na architekturę nazywane jest małym Wiedniem.

Katowice-stolica Górnego Śląska. Centrum bardziej przypomina jakieś egzotyczne miasto niż miasto polskie. Jest tu wszystko co potrzebne człowiekowi do życia. Masa dyskotek, klubów itp. Warto wybrać się do dzielnicy Nikiszowiec, w której można podziwiać stare śląskie familoki.

Gdańsk i Kraków-tych miast chyba nie trzeba specjalnie opisywać.

Wrocław-nigdy nie byłem, ale bardzo chcę się wybrać. Myślę, że Wrocław mi się spodoba.

Piekary Śląskie-moje rodzinne miasto. Piekary to duchowa stolica Górnego Śląska. Znajduje się tu jedno z największych w Polsce sanktuariów maryjnych, ze słynnym obrazem Matki Boskiej Piekarskiej (tak na prawdę to oryginał został wywieziony do Opola, o czym nawet rodowici Piekarzanie nie mają zazwyczaj pojęcia). W dzielnicy Dąbrówka Wielka można jeszcze czasem zobaczyć chopiony czyli kobiety ubrane w tradycyjny śląski strój. Na granicy z Chorzowem i Bytomiem znajduje się rezerwat przyrody Żabie Doły, gdzie można zobaczyć między innymi bażanty i czajki.
Wild and free :D

Za ten post autor Born1975 otrzymał podziękowanie od
Dwukryształkowa
Born1975

Podziękował : 812 razy
Otrzymał podziękowań: 513 razy

Postprzez Dwukryształkowa » 16 cze 2017, o 14:01

Super opis. Będę najprawdopodobniej niedługo w Bielsko-Białej:)
Coś o mnie:) Do pozbywania się programów i ograniczeń podchodzę technicznie. Czuję zaufanie do siebie i Stwórcy co do realizacji moich celów i najwyższego dobra. Pozwalam na zaistnienie pozytywnym uczuciom we mnie, które sprzyjają moim materializacjom
Dwukryształkowa

Podziękował : 55 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Postprzez Born1975 » 16 cze 2017, o 14:06

Dwukryształkowa napisał(a):Super opis. Będę najprawdopodobniej niedługo w Bielsko-Białej:)

To idź zobaczyć zamek. Rynek możesz sobie odpuścić, bo tam nic ciekawego nie, ma-lepiej od razu udać się na 11 Listopada. No chyba, że chcesz pochodzić po górach, to wiadomo Klimczok albo Szyndzielnia :)
Born1975

Postprzez MagdaLooney » 16 cze 2017, o 14:15

Ciężko wybrać, bo jest całe mnóstwo miejsc w Polsce, które warto zobaczyć. Jeśli miałabym wybrać "top 3" to będą to dwa "oczywiste" miasta, czyli Kraków i Zakopane... A trzecim miastem jest Toruń, malutka perełka, piękna zarówno za dnia jak i po zmroku :)
" If you can dream it, you can do it! "

Za ten post autor MagdaLooney otrzymał podziękowanie od
Dwukryształkowa
MagdaLooney

Podziękował : 281 razy
Otrzymał podziękowań: 447 razy

Postprzez TheMe » 17 cze 2017, o 12:22

Dream, jak to Zabrze nie zachwyca urodą? ;p ja tam uwielbiam moje miasto :D i szlak zabytków techniki polecam ;)
Bielsko-Biała uwielbiam <3 mieszkałam tam trochę urokliwe miasto ;)
Pszczyna, Pałac naprawdę warto zobaczyć ;)
Tarnowskie Góry, tu zgodzę się z Dreamem perełka ;) bardzo lubię i na rynku mają dobre sushi :D
Standardowo Kraków, Wrocław wart zobaczenia ;)
Uwielbiam też małe miasta uzdrowiskowe na kotlinie Kłodzkiej ale to dla lubiących chodzić po górach <3
Toruń też piękne miasto
Gdańsk <3
Wszystko jest możliwe, trzeba tylko wiedzieć o sposobach <3
Lewis Carroll – Alicja w Krainie Czarów
TheMe

Podziękował : 213 razy
Otrzymał podziękowań: 125 razy

Postprzez BananaGirl » 17 cze 2017, o 15:07

Kraków,
<33 <33
Lublin,

<33 <33 <33

Sopot,

<33 <33 <33
Zakopane
' Dziś będzie najwspanialszy dzień mojego dotychczasowego życia '
' Miłość jest we mnie i mnie otacza '
BananaGirl

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez Blau » 17 cze 2017, o 15:44

Wrocław - jak dla mnie numer 1. Piękne i dużo do zwiedzania. No i bardzo mili ludzie. :)

Kraków - tu chyba nic nie trzeba dodawać :)

Gdańsk - byłam jednego lata dwa razy i bardzo mi się spodobał :)

Z małych to urzekły mnie Mikołajki :) Piękne miasteczko nad Jeziorami.

Ogólnie jakbym miała opcję wyprowadzenia się gdzie chce w Polsce to wyprowadziłabym się w ... Bieszczady :)
Blau

Podziękował : 70 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Postprzez Born1975 » 17 cze 2017, o 17:38

TheMe napisał(a):Dream, jak to Zabrze nie zachwyca urodą?

Zabrze nie zachwycą urodą tak samo jak moje Piekary. Generalnie nie podobają mi się miasta, które nie mają klasycznego rynku.... Dawno nie byłem w Zabrzu, ale z tego co wiem, to w centrum coś tam porobiono i może teraz wygląda lepiej niż kiedy tam byłem ostatni raz.
Born1975

Postprzez BananaGirl » 17 cze 2017, o 18:13

dream75 napisał(a):
TheMe napisał(a):Dream, jak to Zabrze nie zachwyca urodą?

Generalnie nie podobają mi się miasta, które nie mają klasycznego rynku....

mam tak samo jak Ty... :brawo
' Dziś będzie najwspanialszy dzień mojego dotychczasowego życia '
' Miłość jest we mnie i mnie otacza '
BananaGirl

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Następna strona

Powrót do Swobodne dyskusje