Kim jestem?

swobodne rozmowy na każdy temat

Kim jestem?

Postprzez Born1975 » 3 kwi 2017, o 15:23

Napiszcie w tym wątku za kogo się uważacie i kim chcecie zostać w przyszłości :D
Ja tu tylko sprzątam :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 811 razy
Otrzymał podziękowań: 511 razy

Re: Kim jestem?

Postprzez Kmicic » 3 kwi 2017, o 17:20

Trudne pytanie :P
Człowiekiem wyrosłym na gruncie pewnych przekonań, systemu wartości wpajanego mi od małego lecz teraz od kilku lat poddanego rewizji pryzmatem filozoficznym; mającym pewien zakres zdobytej wiedzy (za podstawy jestem wdzięczny podstawówce za całą resztę samemu sobie własnym obserwacjom i przyjacielowi o którym już wcześniej wspominałem ) :) Dziś czuję że podążam właściwą ścieżką rozwoju o wiele bardziej ''świadomą'' (i jak mniemam jak Wy wszyscy tutaj) niż moi znajomi realni że tak powiem :)

Ponadto z dnia na dzień staram się być lepszym od wczorajszej wersji siebie :> poniekąd też w myśl cytatu : "Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego, lecz bycie lepszym od tego kim samemu było się wcześniej.'' ;)
Każdy powinien poznać Jego filozofię...

- http://www.jkrishnamurti.org <3

Za ten post autor Kmicic otrzymał podziękowania - 2
Born1975, Slonce
Kmicic

Podziękował : 42 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Postprzez Adrian » 9 kwi 2017, o 18:28

Według mojej obecnej wiedzy jestem całą aktywnością neuronów i neuroprzekaźników w moim mózgu, nieustannie się zmieniającą, starającą się działać na podstawie doświadczeń i logiki, by być co raz bardziej w zgodzie z rzeczywistością.

Jestem również częścią superorganizmu jakim jest ludzkość jako całość i w przyszłości (a nawet obecnie i w każdej możliwej chwili) chciałbym przyczynić się do rozwoju tego superorganizmu i działać dla jego dobra (analogia: ja jako komórka ciała ludzkiego, która uzyskała świadomość i działa dla dobra całego organizmu).

Takie postrzeganie w moim doczuciu potwierdzone jest poprzez ewolucję oraz najnowsze odkrycia badaczy ludzkiego mózgu :)
Adrian

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez pit » 25 paź 2017, o 21:17

Jestem osobą, której wibracje się bardzo zmieniły ostatnio i stała się jakby przez to kimś innym, ale cele mam cały czas te same. Chcę być jeszcze bardziej szczęśliwy niż jestem :)
pit

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Powrót do Swobodne dyskusje