Jakie książki polecacie?

swobodne rozmowy na każdy temat

Re: Jakie ksiązki polecacie

Postprzez Born1975 » 21 lut 2016, o 20:50

Ok. Bóg istniał zawsze. Jest tez wszędzie. To raczej oczywiste dla Ciebie Reniu. Bóg chciał jednej rzeczy: doświadczyć pełni boskości. On to znał, ale chciał doświadczyć. Musiał "podzielić" siebie na wiele części, by każda z osobna spoglądając na resztę widziała jego boskość. Miało to tez na celu nieustanny rozwój Boga. By to było możliwe musiał sprawić, by poszczególne części nie pamiętały kim naprawdę są. My jako cząstki Boga wciąż się rozwijamy i w ten sposób poprzez nas rozwija się również Bóg. Ten proces nigdy się nie skończy, ale mamy możliwość zjednoczenia się z całością. By to wszystko było możliwe Bóg musiał... pomyśleć. Wpierw był "esencją boskości", lecz przyszedł ten właśnie moment, że pomyślał. Przybrał formę myśli, a potem.. no cóż, myślę że pierwszą rzeczą jaką stworzył było światło.

To co napisałem postaraj się bardziej poczuć niż zrozumieć w logiczny sposób. "Czucie" to najlepszy sposób, by to w pełni ogarnąć, bo to jest poza rozumem. To niezwykłe uczucie i jak je poczujesz w sobie, to będziesz wiedzieć, że to jest właśnie to. Tego nie można pomylić z niczym innym.
Born1975

Podziękował : 858 razy
Otrzymał podziękowań: 610 razy

Postprzez Renata » 21 lut 2016, o 20:52

Czym jest prawda i jak ja rozpoznać? Ciekawy fragment z tej książki, daje do myślenia, a przede wszystkim prowadzi do akceptacji ludzkich, jakże rożnych postaw:

Uczeń: Mam wrażenie, że spędziłem całe życie przechodząc od jednej religii do drugiej, a ostatnio od jednego nauczyciela do drugiego, szukając zrozumienia życia i Boga. Naprawdę już nie wiem, co myśleć, ponieważ każdy z nich ma coś innego do powiedzenia. Chociaż jest wiele podobieństw, każdy z nich uczy innych rzeczy i niektóre z nich wzajemnie się wykluczają. Na przykład ty nauczasz, że nie ma dobra i zła, że Bóg kocha nas bez względu na nasze uczynki. Z jednej strony to, co mówisz ma sens, ale jest zupełnie przeciwne temu, czego uczą pozostali. A niektóre rzeczy w twoich naukach wybiegają daleko poza granice rozumu, ponieważ są całkowicie inne od tego, co wpajano mi całe życie. Nie wiem, co myśleć i nie wiem komu wierzyć. W jaki sposób mógłbym wiedzieć, jaka jest w rzeczywistości prawda. Jaka jest prawda?
Ramtha: Najpierw, mistrzu, powiedz, co masz na myśli, kiedy mówisz, że coś „wybiega daleko poza granice rozumu?"
Uczeń: No, to oznacza, że ktoś naprawdę musi się wysilić, aby zrozumieć czy też zaakceptować pewne rzeczy w twoich naukach.
Ramtha: Czy mógłbyś powiedzieć, że nieskończoność i wieczność „wybiegają daleko poza granice rozumu?"
Uczeń: No tak, w pewnym sensie.
Ramtha: W takim razie moje nauki istotnie „wybiegają daleko poza granice rozumu", ponieważ tam właśnie ciebie zabiorą - do obrzeży wieczności. A teraz powiedz mistrzu, co nie jest prawdą?
Uczeń: No, na przykład wyobraźnia, fantazje, rzeczy, które nie odzwierciedlają rzeczywistości.
Ramtha: Istotnie? Zatem czym jest wyobraźnia i fantazje?
Uczeń: Myśli, nad którymi się zastanawiasz, rzeczy, które kreujesz w twoim umyśle.
Ramtha: A kiedy kontemplujesz te myśli, czy nie są realne? Czy nie są rzeczywistością w twojej świadomości? Prawdą w twoich myślach?
Uczeń: Tak, ale są prawdą tylko w moich myślach. One niekoniecznie muszą być w zgodzie z tym, co naprawdę istnieje w rzeczywistości.
Ramtha: Wiesz, mistrzu, każdy pragnie wiedzieć, jaka jest prawda. Jeżeli jednak istnieje Prawda, w takim razie czym jest wszystko inne, co przecież też istnieje jako rzeczywistość w świadomości? Wiesz, jaka jest prawda? Że nie ma żadnej. A kiedy nic nie jest prawdą, to oznacza, że wszystko nią jest. Wszystko jest prawdą. Nie istnieje nic, co nią nie jest, ponieważ wszystkie rzeczy mają początek w myśli, którą Bóg jest. Bóg nie jest jedną określoną myślą. On jest rzeczywistością wszystkich myśli. Wszystko jest realne, ponieważ wszystko zostało uwiarygodnione w myśli i ma przeznaczenie. To, co ty nazywasz wyobraźnią i fantazją, oczywiście jest realne, ponieważ zostało stworzone z celowej myśli.
Uczeń: Chociaż nie ma nic wspólnego z tym, co naprawdę istnieje w rzeczywistości zewnętrznej?
Ramtha: Świat zewnętrzny, który nazywasz realnym, mistrzu, to tylko iluzja i kreacja najwspanialszej rzeczywistości ze wszystkich, którą jest niewidzialna rzeczywistość myśli i emocji. W jaki sposób, twoim zdaniem, cały zewnętrzny świat powstał? On został stworzony w wyobraźni i fantazji, a w momencie, kiedy się przekształcił w rzeczywistość w jej materialnej formie, stał się bodźcem dla dalszej wyobraźni i fantazji. Rzeczywistość i wyobraźnia wzajemnie powołują siebie do życia i obie są realne. Wszystko, co zostało stworzone w myśli, wszystko, co istnieje w świadomości — nieważne, czy kiedykolwiek przybierze formę zwaną rzeczywistością materialną - jest prawdą, mistrzu.
Uczeń: Bez względu na to, do jakiego stopnia jest to osobliwe?
Ramtha: Zaiste tak jest, istoto, ponieważ tylko postawy definiują osobliwość. Każda myśl, którą podejmiesz w twoim umyśle jest prawdą, ponieważ posiada życie w świadomości i w ten sposób stanowi część najwspanialszej rzeczywistości, zwanej Umysłem Boga, będącym fundamentem i Źródłem Życia, wszystkiego, co istnieje. A teraz zobaczmy, mistrzu, czy będę w stanie pomóc ci w jakimś stopniu w twojej dezorientacji. Bóg-Ojciec jest myślą, prawdą każdej myśli. Najwspanialszą cechą Boga jest fakt, że nie ustanowił żadnych praw, ponieważ, gdyby to zrobił, one byłyby dla niego ograniczeniem. Tak więc, ponieważ jest nieograniczony, w swojej nieograniczonej prawdzie pozwala na dowolne wariacje nieograniczonej myśli. Ojciec dał każdemu z was wolę, żebyście mogli zaakceptować i stworzyć z myśli jakąkolwiek prawdę w celu wzbogacenia waszej własnej indywidualności, żebyście mogli uznać za prawdę to, co jest
w zgodzie z waszym pragnieniem i unikatowym postępem na drodze do osiągnięcia mądrości. A jakąkolwiek prawdę stworzycie w myśli, Ojciec, życie, się nią stanie, aby dać wam możliwość doświadczenia i zrozumienia właśnie tej prawdy, tego poszczególnego wymiaru my-śli, zwanego Bogiem. Prawdą jest to, co jednostka uzna za prawdę. Prawda jest opinią, postawą, przekonaniem, które stało się absolutem w kreatywnej myśli. Jednakże opinie różnych osób na jakiś temat będą odbiegały od siebie, czasami w dużym stopniu, ponieważ zostały sformułowane w oparciu o indywidualne doświadczenia, porozumienia i nieporozumienia zgromadzone w duszy nie tylko w czasie tego życia, ale wszystkich poprzednich. Zatem jedna osoba może być zupełnie przekonana, że coś jest prawdą, a inna nie. One nie będą w stanie siebie zrozumieć, ponieważ sobą nie były i nie dysponują zestawem takich samych doświadczeń. Czyja prawda jest prawdą? Obie. One obie są prawdziwie słuszne, ponieważ każda wyraża prawdę opartą na doświadczeniu i zrozumieniu,
które zostało osiągnięte, ale jeżeli ktoś uważa swoją prawdę za jedyną, jaka istnieje, jego zrozumienie jest ograniczone. Każda istota w tym marzeniu zaakceptuje i stworzy różne prawdy, które w zgodzie z jej własnymi doświadczeniami, pragnieniami i w celu spełnienia własnego „ja", są potrzebne na drodze do ewolucji w mądrość. Aby to osiągnąć, będzie szukała źródeł prawdy, które potwierdzają to, w co chce wierzyć. Tak więc będziemy mieli tyle niepowtarzalnych zestawów prawd, ilu Bogów zamieszkuje tę płaszczyznę egzystencji, ponieważ każda istota posiada wolę, prawo i potrzebę, aby stworzyć prawdę inaczej. Cokolwiek czytasz czy też słyszysz z ust nauczyciela, jest prawdą: tak, jak on ją widzi, tak, jak on się jej nauczył, tak, jak on ją stworzył, tak, jak on jej doświadcza. W ten sposób, jeżeli studiowałeś z dziesięcioma nauczycielami, będziesz bardzo zdezorientowany, ponieważ prawda każdego z nich będzie inna. Oczywiście możesz dojść do wniosku, że ta czy inna prezentacja prawdy jest zgodna z tym, czego potrzebujesz w danym momencie, ale jeśli będziesz starał się ustalić, który z tych nauczycieli mówi prawdę, kiedy popatrzysz na nich, zdasz sobie sprawę,
że każdy z nich mówi prawdę. To, o czym musisz zdecydować, to do jakiego stopnia chcesz się stać jedną z tych prawd, ponieważ którąkolwiek z nich zaakceptujesz, ona przekształci się w doświadczalną rzeczywistość w twoim życiu. W twojej rzeczywistości istnieją wielcy nauczyciele. W pewnym sensie są magami, mistrzu, ponieważ potrafią manifestować cudowne i niezwykłe rzeczy, ale w dalszym ciągu wierzą w śmierć i z tego powodu umrą. Chociaż rozwinęli ogromnie swoją wiedzę, jeszcze nie osiągnęli „zrozumienia", w którym życie jest nieustannym kontinuum istnienia, co pozwoliłoby im uwolnić się od umierania i śmierci. A więc jeśli zaakceptujesz ich prawdy jako twoją własną prawdę, być może także staniesz się magiem, ale także umrzesz. Rozumiesz? Wszystko zawiera prawdę, ale też wszystko ulega ciągłym zmianom, ponieważ każdy moment precyzuje prawdę. Właśnie z tego powodu Bóg nie jest doskonałością, ale raczej stanem stawania się. Każda osoba nieustannie rozwija swoją zdolność rozumienia, aby móc otworzyć się na coraz bardziej nieograniczoną prawdę. A jakiekolwiek jest jej zrozumienie w takim czy innym momencie, to jest prawda taka, jaką ona widzi i jaką zna. Na przykład zastanów się nad kwiatem. Czy to prawda, że kwiat jest pączkiem? Istotnie. I kiedy rozkwitnie, czy kłamał, ponieważ przestał być pączkiem? Nie. On znajduje się w stanie progresywnej prawdy. Czy kwiat będzie kłamcą, kiedy jego płatki opadną i przestaną istnieć? W takim razie czym jest? On znajduje się w stanie swojej następnej prawdy. Jakiekolwiek nauki, słyszane czy czytane, pochodzące ze źródła nauczającego o prawach, ograniczające człowieka, dzielące Jestność na dobro i zło, czy też mówiące, że Bóg jest jednostką i nie Jestnością wszystkiego, co istnieje - wszelkie nauki tego typu pochodzą od istot, które po prostu zaakceptowały je jako prawdę i chcą zmusić cały świat do jej uznania. Taka jest ich prawda, mistrzu, i nie są w błędzie. Jednak wspanialsza, doskonalsza prawda to fakt, że każdy, kto naucza,że życie jest w jakikolwiek sposób ograniczone, nie rozwinął swojego „zrozumienia" do takiego stopnia, jaki osiągnęli inni. Czy Bóg jest ograniczony? Jeżeli byłby, mistrzu, życie nie byłoby kontinuum, a ty
nawet nie miałbyś możliwości bycia zdezorientowanym. To, czego nauczam, jest rzeczywiście wspaniałą prawdą, ponieważ któż przede mną ośmielił się powiedzieć, że Bóg nie ustalił żadnych praw? Nikt nie mógłby wtedy „używać" Boga, aby kontrolować i zniewalać innych. Ojciec, ta najwyższa świadomość, jest istotnie wolny od ograniczeń wynikających z praw, sądów i wyroków. Kiedy rozwiniesz się w twojej prawdzie do stopnia, pozwalającego ci objąć to nieograniczone „zrozumienie", wtedy będziesz w stanie doświadczyć i naprawdę zrozumieć miłość, radość i kontinuum, którym Bóg jest. Każdy rozwija wiedzę, mistrzu, tylko do takiego stopnia, do jakiego pragnie i pozwala sobie ją rozwinąć. W twojej rzeczywistości wiedza jest oparta przede wszystkim na strachu, chęci przetrwania i „zrozumieniu" opartym na polaryzacji. Jest oparta na sądach i segregacji ludzi. Jest oparta na przeświadczeniu, że człowiek to upadła
istota, pozbawiona boskości. Jednak prawdą jest, że człowiek jest Bogiem, mistrzu, i w takim razie jeżeli osądzamy człowieka, osądzamy Boga, jeżeli ograniczamy człowieka, ograniczamy Boga. Odbierając człowiekowi boskość, odbieramy boskość Bogu. Jeżeli to, co czytasz czy słyszysz od nauczyciela, zawęża twoje procesy myślowe, to też redukuje procesy myślowe Ojca. Zastanów się nad tym, czego słuchasz i jak to jest powiedziane. Jeśli to limituje,
separuje i dzieli, jest to bardzo ograniczona prawda jakiejś istoty, która jeszcze musi osiągnąć bardziej nieograniczone „zrozumienie". To, co z całą pewnością osiągniesz dzięki tym wszystkim nauczycielom, mistrzu, to zrozumienie, że ty sam jesteś twoim najwspanialszym nauczycielem, ponieważ tylko ty wiesz, co jest dla ciebie najlepsze. Jak ktokolwiek inny mógłby to wiedzieć, jeżeli każdy jest zajęty swoim życiem i określaniem prawdy z własnego punktu widzenia? Tylko ty w twojej duszy wiesz, jakie doświadczenie jest ci potrzebne, aby osiągnąć twoje własne spełnienie. Tylko ty możesz zadeklarować twoją własną prawdę, ponieważ prawda jest wybrana i ustanowiona wyłącznie przez ciebie. Ta prawda nie zostanie odkryta przez naukowe czy intelektualne zrozumienie, ale raczej przez zrozumienie emocjonalne, ponieważ prawda jest emocją, przeczuciem — ona nie jest intelektualna. Znać własną prawdę to wiedzieć, co odczuwasz jako prawdę.
Uczeń: Ale, Ramtha, jak możesz czuć, że coś jest prawdą, jeśli nie jest ona poparta dowodami, a nawet może być w opozycji do tego, co nauka odkryła jako prawdę?
Ramtha: Mistrzu, nic nie może być potwierdzone przez to, co nazywasz dowodami, ponieważ ulegają one zmianie w miarę rozwoju i przeobrażeń w ludzkiej świadomości. Wszystko jest domniemaniem, ponieważ rzeczywistość znajduje się w nieustannym procesie ewolucji oraz kreacji za pośrednictwem myśli i emocji. Fakty są tylko aktualną materialną manifestacją zbiorowej świadomości, kolektywnej myśli, która została objęta emocjonalnie przez całą rasę ludzką. Dowód znajduje się w uczuciu, w emocjach, ponieważ przede wszystkim to właśnie one nadały faktowi realność.
Co jest najwspanialszą rzeczywistością, najwspanialszą prawdą? Nie fakty, mistrzu, lecz uczucia, których doświadczasz, akceptując fakty jako rzeczywistość, jako prawdy w myśli. Jedynie one są faktami. Emocja jest najwspanialszą rzeczywistością. W niej znajduje się cała prawda. W cokolwiek zdecydujesz się uwierzyć, tak też będzie. Wybierz więc, co jest właściwe dla ciebie, w co chcesz wierzyć.
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI

Za ten post autor Renata otrzymał podziękowanie od
Born1975
Renata

Podziękował : 642 razy
Otrzymał podziękowań: 830 razy

Postprzez Kmicic » 13 lip 2016, o 11:37

Każdy powinien poznać Jego filozofię...

- http://www.jkrishnamurti.org <3

'''Czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...''

Za ten post autor Kmicic otrzymał podziękowanie od
Calcifer
Kmicic

Podziękował : 45 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Postprzez Nimfka » 14 lip 2016, o 12:26

A czy ktoś posiada może w wersji elektronicznej Prawo Przyciągania Hicksów i mógłby się podzielić? :D
Ty osobiście zaprosiłeś na scenę swego życia każdy fragment tego doświadczenia. A uczyniłeś to poprzez własny proces myślenia.
Proś, a będzie ci dane - Esther i Jerry Hicks
Nimfka

Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 138 razy

Postprzez eMka » 14 lip 2016, o 12:37

Nimfka, ja mam fragment, tzn. 48 stron. Jak chcesz mogę podesłać :)
"Dziś wiem, że mogę mieć wszystko to co chcę.
I to co kiedyś było dla mnie mało ważne,
Stało się sensem moich marzeń, moich pragnień.
Wszystko przez niego, to fakt."
eMka

Podziękował : 77 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Postprzez Nimfka » 14 lip 2016, o 12:45

eMka, właśnie też mam te 48 stron, a chciałam pełną wersję, ale dzięki :*
Ty osobiście zaprosiłeś na scenę swego życia każdy fragment tego doświadczenia. A uczyniłeś to poprzez własny proces myślenia.
Proś, a będzie ci dane - Esther i Jerry Hicks

Za ten post autor Nimfka otrzymał podziękowanie od
eMka
Nimfka

Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 138 razy

Postprzez Świetlista » 14 lip 2016, o 15:02

pytanie mam - czy warto kupić pieniadze i prawo przyciagania czy niepotrzebne?
Świetlista

Podziękował : 395 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Postprzez Gusiak » 14 lip 2016, o 20:31

Dziewczyny ja ściągnęłam Proś, a będzie ci dane stąd:
http://www.docfoc.com/esther-hicks-jerr ... 64a2ea3151
:sun
Gusiak

Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez Scarlett » 14 lip 2016, o 20:37

Karla napisał(a):pytanie mam - czy warto kupić pieniadze i prawo przyciagania czy niepotrzebne?

Przede wszystkim najpierw lepiej przeczytać serię "Prawo przyciągania" a później zabierać się za resztę jeśli chodzi o Hicksów. Z mojego punktu widzenia, wydaje mi się, że jeśli przeczytasz wspomnianą serię to sama książka o pieniądzach nie będzie potrzebna, gdyż będziesz miała już całą teoretyczną wiedzę.
Ja mam "Miłość i prawo przyciągania" Hicksów, ale nie jestem z niej jakoś zadowolona i więcej dała mi seria PP ;) Zresztą potem i tak wszystko się już wie :D
Zrobisz jak uważasz :D
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 492 razy
Otrzymał podziękowań: 1936 razy

Postprzez katuni » 14 lip 2016, o 21:15

Ja mam milosc i prawo przyciagania. Ale tyle sie nasluchalam, ze powinno sie najpierw przeczytac wielka czworke, ze czytam ta ksiazke, ale jakos tak bez skupienia, caly czas czekajac az moja wielka czworka do mnie dotrze i wprowadzi rewolucje :D Ale ksiazka fajna. I wiele rzeczy mozna zastosowac. Dlatego mysle, ze sie troszke za bardzo sugerujmemy, a tak naprawde wszystkie ksiazki Hicksow sa dobre i mozna z nich naprawde wiele wyciagnac.
"Mozesz byc wszystkim, robic wszystko, miec wszystko" E. J. Hicks
katuni

Podziękował : 107 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Swobodne dyskusje