Jakie książki polecacie?

swobodne rozmowy na każdy temat

Re: Jakie ksiązki polecacie

Postprzez Kokos » 20 paź 2015, o 20:44

renata17031 napisał(a):Kochani, chciałam Wam polecić książkę Colina P. Sisson "Wewnętrzne przebudzenie" :)
Właściwie to Emil wyłowił ją z sieci, ale ja ją pożyczam i przesyłam dalej :) Byłoby grzechem zachować ją tylko dla siebie :D
Dawno nie czytałam tak dobrej książki. Jest zwieńczeniem wszystkich tych, ktore przestudiowałam do tej pory :) Duchowość w pełnej krasie :) Bierzcie i pijcie z tego wszyscy ... :)

Superowo ! W takim razie czekam na grubszą recenzję :P Obecnie nic nie czytam :oops:
Gdyż mam poczucie, że zjadłam już wszystkie rozumy :P :lol:
Czytałam dawno temu książkę Sissona " Twoje prawo do bogactwa" oraz jego żony Mariny Sisson " Najpiękniejsza ścieżka życia. Być, działać, mieć ".
Ta druga podobała mi się o wiele bardziej :D 8-) Znalazłam w niej wiele odkrywczych wiadomości 8-)
❤ ❤ ❤
Uwielbiam gdy mnóstwo pieniędzy jest w moim doświadczeniu!
Doświadczam wspaniałości życia!
Jestem wspaniałą istotą!
Idealny przepływ energii pieniędzy przez moje doświadczenie, to uwielbiam!
Energia bogactwa pulsuje w moim ciele!
Kokos

Podziękował : 559 razy
Otrzymał podziękowań: 373 razy

Postprzez Renata » 21 paź 2015, o 11:10

Nawet szersza recenzja nie odda wyjątkowości tej książki, dlatego polecam Ci Kokos, zacząć ją czytać już dziś :)
Autor doskonale omawia mechanizmy działania umysłu, przede wszystkim dlatego że czerpie mądrość ze swoich doświadczeń. Opisuje duchowość w tak przystępny sposób, że (przynajmniej u mnie) stawanie się świadkiem i obserwatorem swoich myśli czy przeżyć staje się bardzo łatwe i bezwysiłkowe. Może nie każdy odbierze ją w ten sam sposób co ja, ale po tych wszystkich oshach i tollach ta pozycja zamyka całą edukację na temat rozwoju człowieka. Nic więcej nie można dodać :)
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 642 razy
Otrzymał podziękowań: 830 razy

Postprzez Calcifer » 21 paź 2015, o 14:45

Dokładnie, to jest książka dla osób które od lat zgłębiają duchowość a nadal coś im nie gra. Ukazuje mechanizmy które sprawiają, że ludzie są nadal zagubieni. Przeczytałem dopiero z 30 stron ale polecam z całego serca. Dla mnie jedna z najlepszych (o ile nie najlepsza) książka z zakresu rozwoju osobistego jaką kiedykolwiek czytałem.
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k

Za ten post autor Calcifer otrzymał podziękowanie od
Madamsyllaq
Calcifer

Podziękował : 223 razy
Otrzymał podziękowań: 442 razy

Postprzez Renata » 19 lut 2016, o 21:14

Czytam dzisiaj "Ramtha Bialą Księgę" i moje wrażenia są niesamowite :) Jedną trzecią książki mam już za sobą i jestem ciekawa, co będzie dalej... Generalnie opisany jest Bog -Jego istota. I My - twórcy życia, którzy mogą je kreować za pomocą myśli i emocji. W sumie czyste PP :)
Może czasem trąci nieco o absurd, bo znów pojawia sie znana nam fraza: "Mogę wszystko!" i wiele innych "nowości" ocierających sie wg mnie o SF, ale jest tam dużo innych poruszanych tematów, np. śmierć i to, co sie wydarza później. Jestem nią zafascynowana :)

Jakby ktoś miał ochotę... :)
http://smn.klm.net.pl/Ramtha%20Biala%20Ksiega.pdf

Za ten post autor Renata otrzymał podziękowanie od
Born1975
Renata

Postprzez Born1975 » 21 lut 2016, o 01:59

renata17031 napisał(a):Czytam dzisiaj "Ramtha Bialą Księgę" i moje wrażenia są niesamowite :) Jedną trzecią książki mam już za sobą i jestem ciekawa, co będzie dalej... Generalnie opisany jest Bog -Jego istota. I My - twórcy życia, którzy mogą je kreować za pomocą myśli i emocji. W sumie czyste PP :)
Może czasem trąci nieco o absurd, bo znów pojawia sie znana nam fraza: "Mogę wszystko!" i wiele innych "nowości" ocierających sie wg mnie o SF, ale jest tam dużo innych poruszanych tematów, np. śmierć i to, co sie wydarza później. Jestem nią zafascynowana :)

Akurat czytam to samo :)

Za ten post autor Born1975 otrzymał podziękowanie od
Renata
Born1975

Podziękował : 858 razy
Otrzymał podziękowań: 610 razy

Postprzez Renata » 21 lut 2016, o 11:58

dream75 napisał(a):
renata17031 napisał(a):Czytam dzisiaj "Ramtha Bialą Księgę" i moje wrażenia są niesamowite :) Jedną trzecią książki mam już za sobą i jestem ciekawa, co będzie dalej... Generalnie opisany jest Bog -Jego istota. I My - twórcy życia, którzy mogą je kreować za pomocą myśli i emocji. W sumie czyste PP :)

Akurat czytam to samo :)

Jestem ciekawa, jakie są Twoje wrażenia :)

Za ten post autor Renata otrzymał podziękowanie od
Born1975
Renata

Postprzez Born1975 » 21 lut 2016, o 12:07

Przeczytałem około 30%. To co mówi Ramtha pokrywa się z przekazami pochodzącymi od hinduskich mistrzów. To ta sama wiedza, ale podana w sposób bardziej zrozumiały dla ludzi z cywilizacji zachodniej. Dla mnie jak na razie nic czego bym nie znał. Dla osób, które dopiero zaczynają się interesować tym tematem, ta książka może stanowić dobre wprowadzenie, by później poczytać innych autorów. Ale jak przeczytam całość, to może znajdę jednak coś nowego.
Born1975

Postprzez Renata » 21 lut 2016, o 12:37

dream75 napisał(a):Przeczytałem około 30%. To co mówi Ramtha pokrywa się z przekazami pochodzącymi od hinduskich mistrzów. To ta sama wiedza, ale podana w sposób bardziej zrozumiały dla ludzi z cywilizacji zachodniej. Dla mnie jak na razie nic czego bym nie znał. Dla osób, które dopiero zaczynają się interesować tym tematem, ta książka może stanowić dobre wprowadzenie, by później poczytać innych autorów. Ale jak przeczytam całość, to może znajdę jednak coś nowego.

A dla mnie jest w niej coś nowego. Autor sprowadza Boga do myśli i w ogóle kladzie nacisk na to, że nasza osobowość to Bóg. Do tej pory widziałam to inaczej, ale probuję przyjać ten nowy punkt widzenia i wyczuć, czy to może być prawdą. Trochę nie bardzo mi to odpowiada, ale znajduję też inne rzeczy, które współgrają z tym, w co wierzę.
Też mam za sobą przeczytane tyle co Ty, dzisiaj zabieram się za dalszą lekturę. Bardzo ważna pozycja, polecam ją tym, którzy wciąż szukają :)
Renata

Postprzez Born1975 » 21 lut 2016, o 12:42

renata17031 napisał(a): Autor sprowadza Boga do myśli

To akurat jest zgodne z moimi własnymi przemyśleniami-nigdzie wcześniej o tym nie czytałem :)
Born1975

Postprzez Renata » 21 lut 2016, o 12:46

dream75 napisał(a):
renata17031 napisał(a): Autor sprowadza Boga do myśli

To akurat jest zgodne z moimi własnymi przemyśleniami-nigdzie wcześniej o tym nie czytałem :)

Może mógłbyś to trochę rozwinąć i pomóc mi wczuć sie w to, co on miał na myśli?
Renata

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Swobodne dyskusje