Jakie książki polecacie?

swobodne rozmowy na każdy temat

Re: Jakie książki polecacie?

Postprzez simone » 18 mar 2019, o 21:17

Szkoła Obfitości Barbary Ravensdale - jestem świeżo po lekturze i bardzo polecam
Obrazek
simone

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez cabochard » 1 kwi 2019, o 10:49

Polecam kolejną książkę Joe Dispenzy "Twoje nadprzyrodzone zdolności". Obszernie wyjaśnia w sposób naukowy, jak i dlaczego działa "życie tak jakby", omawia zagadnienie kwantowości, podaje konkretne sposoby jak efektywnie medytować. Bardzo dobra pozycja dla kogoś o logicznym podejściu.

Za ten post autor cabochard otrzymał podziękowanie od
Anka12
cabochard

Podziękował : 57 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Postprzez Łukasz » 4 maja 2019, o 19:21

Jako że mamy wyjątkowo zimny weekend majowy, nie zrobiłem żadnego grilla, czy czegoś podobnego i wczoraj wieczorem siadłem sobie przeglądać Internet. Nagle zjawiła się w mej głowie myśl, powtarzana niekiedy na tym forum, że ,,człowiek kowalem własnego losu'', przeglądawszy internet pomyślałem: ,,a, wpiszę sobie tę frazę w Google''. Jako czwarta pozycja wyskoczyło mi to:
https://pl.wikisource.org/wiki/Kowal_w%C5%82asnego_losu

Jest to rozdział z ,,Opowiadań Buddyjskich'', Paula Dahlkego, niemieckiego propagatora buddyzmu. Sensem tej nowelki (jeśli traktujemy ją oddzielnie od reszty) jest nie tyle to, że tworzymy tę naszą rzeczywistość tylko aby niepotrzebnie nie kusić losu, doceniać co się ma, i nie przedobrzać niepotrzebnie, bo zaszkodzić może człowiekowi bardziej niż pomóc.
Łukasz

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez niweleta » 5 maja 2019, o 19:18

Polecam książkę "A da się" Daniela Chidiaca. Niby taka książka motywacyjna, ale jednak coś więcej. Fajnie się czyta :)
niweleta

Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Poprzednia strona

Powrót do Swobodne dyskusje