Jakie książki polecacie?

swobodne rozmowy na każdy temat

Re: Jakie książki polecacie?

Postprzez TheMe » 28 sie 2018, o 22:17

Bogusława Krause – "Alchemia szczęścia'' polecam ;) Pani uczyła się od Hiksów. Najlepsze jest to że zero rytuałów, technik na przyciągniecie czegoś, właściwie cała książka jest tylko o tym aby czuć się dobrze, Zawsze dąż do lepszego samopoczucia i skupiaj uwagę na dobrych rzeczach i tym czego chcesz i tyle.
''...Zacznij myśleć tym czego pragniesz. Wypełnij się tym. Prościej się nie da!'' ;)

Za ten post autor TheMe otrzymał podziękowanie od
megip1
TheMe

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Postprzez Slonce » 30 sie 2018, o 21:30

Wczoraj dostarczono moje nowe książki <33 <33 <33 Zacznę od "Kwantowej miłości", bo czytałam darmowy fragment i ta książka wydaje mi się mega :D Myślę, że wyjaśni mi sporo kwantowych zjawisk.
"Potęgę teraźniejszości" słuchałam w audiobooku i bardzo mi się podobała. Ciekawa jestem jak będzie mi się ją czytało :)
Także na pewno zdam relację już po przeczytaniu :kwiatek
Slonce

Podziękował : 136 razy
Otrzymał podziękowań: 214 razy

Postprzez Scarlett » 31 sie 2018, o 17:32

POLECAM (y)
Wiecie, że nie przepadam za "wielkimi książkami motywacyjnymi" przesiąkniętymi wzniosłym tekstem, gdzie co drugą stronę powtarza się to samo, a książka tak naprawdę niczego nie wnosi. Wiecie, że jestem ostrożna w kwestii mówców motywacyjnych i ich wydawanych co pół roku książek.
Natomiast książka, którą Wam dziś przedstawiam, od razu wpadła mi w oko. Jestem stałą bywalczynią działu "Rozwój osobisty" w Empiku i w 98% wychodzę stamtąd bez zachwytu. Tym razem było inaczej. Okładka zwróciła moją uwagę, zaczęłam przeglądać tekst i bardzo mi się spodobał. Nie kupiłam, tylko poczytałam trochę w internecie, a następnie znalazłam ją taniej w księgarni bonito z odbiorem osobistym w Poznaniu (jest jeszcze mnóstwo miast z odbiorem osobistym) - tam też jest bardzo dużo opinii o tej książce więc możecie zajrzeć.
Z góry uprzedzę, że nie ma u mnie żadnych problemów i walenia się świata :D Uwielbiam zagłębiać książki z "naszych" tematów. To pozwala mi dostrzec coś nowego, spróbować czegoś innego, doradzić lub odradzić Wam niektóre pozycje. Zwłaszcza, że często padają tutaj (albo do mnie) pytania o książki.
Chyba nie będzie zaskoczeniem, że ta książka wpadła w moje ręce dwa dni po tym jak napisałam post o tym jak zacząć z PP kiedy jesteśmy na dnie ;)
Obrazek
Książka należy do tych "mniejszych" (mieści mi się w torebce, gdzie schowam tylko portfel, telefon i klucze). to jest fajne, bo można ją wszędzie zabrać. Ma fajny układ treści i super czcionkę (nie wiem jak Wy, ale ja zwracam uwagę na czcionkę - od niej dużo zależy czy książkę fajnie się czyta). Czyta się bardzo szybko (a szkoda!) i lekko. Dużo ksiązek motywacyjnych jest przesycona paradoksalnie odpychającą treścią. Na zasadzie, że czytasz, bo czytasz, ale nie pcha Cię to jakoś do przodu. "Unf*ck yourself - Napraw się!" nazwałabym książką energiczną. Może też piszę to z zupełnie innej perspektywy, bo nie jestem na żadnym dnie i jestem w życiu szczęśliwa, ale nawet dla mnie tę ksiązkę czytało się naprawdę bardzo fajnie. I IDEALNIE były opisane relacje międzyludzkie, aż pasuje żeby motywatornia ją przeczytała.
Nie tylko motywuje, ale też wyjaśnia pewne rzeczy. Nienachalnie, prosto, przystępnie, ale też nie jak dla pięciolatków (tytuł nawet by na to nie wskazywał :D ).
Oczywiście nie ma w niej niczego, czego byśmy już tutaj nie napisali ani zapewne czego jeszcze nie wiecie. Ale chodzi właśnie o danie takiego fajnego kopa. I oderwanie się od pozycji, które uczą jak coś przyciągnąć, a zająć się właśnie sobą.

Tak że polecam książkę i to nie tylko osobom, które mają jakiś dołek. Bo to po prostu fajna i lekka książka. Z gatunku: zawsze można do niej wrócić.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 472 razy
Otrzymał podziękowań: 1717 razy

Postprzez domi » 5 wrz 2018, o 18:08

Słuchajcie, jestem po lekturze książki "Sekret Prawa Przyciągania" Michaela J. Losiera i z całą pewnością mogę polecić tę książkę każdemu. Jest prześwietna i dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Napisana jest bardzo prostym językiem, bez zawiłości, wszystko jest bardzo fajnie wytłumaczone. Tak jak pisała Scarlett, ta książka to Hicksowie w pigułce i w tym się w pełni zgadzam.
Pomijając samą treść, książka zawiera również bardzo ładne zdjęcia na rozpoczęcie każdego rozdziału :D bardzo miło mnie to zaskoczyło, zwłaszcza, że znalazło się tam nawet zdjęcie koni. Ponadto w książce znajdują się również ćwiczenia, które można wykonywać aby podciągnąć swoje wibracje itp. Są one również dodatkowo opisane i z przykładami, także nic, tylko korzystać. Naprawdę, polecam tę pozycję.
domi

Podziękował : 176 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Postprzez TheMe » 5 wrz 2018, o 21:27

domi napisał(a):Słuchajcie, jestem po lekturze książki "Sekret Prawa Przyciągania" Michaela J. Losiera i z całą pewnością mogę polecić tę książkę każdemu. Jest prześwietna i dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Napisana jest bardzo prostym językiem, bez zawiłości, wszystko jest bardzo fajnie wytłumaczone. Tak jak pisała Scarlett, ta książka to Hicksowie w pigułce i w tym się w pełni zgadzam.
Pomijając samą treść, książka zawiera również bardzo ładne zdjęcia na rozpoczęcie każdego rozdziału :D bardzo miło mnie to zaskoczyło, zwłaszcza, że znalazło się tam nawet zdjęcie koni. Ponadto w książce znajdują się również ćwiczenia, które można wykonywać aby podciągnąć swoje wibracje itp. Są one również dodatkowo opisane i z przykładami, także nic, tylko korzystać. Naprawdę, polecam tę pozycję.

Gdzie kupiłaś? Chętnie przeczytam ;)
''...Zacznij myśleć tym czego pragniesz. Wypełnij się tym. Prościej się nie da!'' ;)
TheMe

Postprzez domi » 5 wrz 2018, o 21:37

Ja kupiłam przez allegro :)
domi

Podziękował : 176 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Postprzez TheMe » 5 wrz 2018, o 21:54

domi napisał(a):Ja kupiłam przez allegro :)

Dzięki poszukam ;)
TheMe

Postprzez Slonce » 9 wrz 2018, o 19:55

Także polecam "Sekret Prawa Przyciągania" Michaela J. Losiera. Książka jest napisana w prostym języku, bez niepotrzebnych wynurzeń - czyta się ją łatwo i przyjemnie :sun

Czytał ktoś z Was książkę "Nieskrępowana dusza?" Michaela A. Singera?
Slonce

Podziękował : 136 razy
Otrzymał podziękowań: 214 razy

Postprzez niweleta » 11 wrz 2018, o 13:44

Jestem w trakcie czytania "Kwantowej Miłości" i bardzo mi się ona podoba :)

Ze swojej strony mogę Wam polecić:

- "Szczęśliwy mózg" R. Hanson - trochę naukowo wyjaśnione jak wdzięczność i dostrzeganie pozytywów w życiu buduje nasz mózg od nowa i zmienia jego strukturę a przez to sposób patrzenia na świat.

-"Mindfulness. Żyj tu i teraz. Praktyka uważności dla każdego"
G. Hasson - jedna z lepszych pozycji o życiu w tu i teraz, jakie do tej pory czytałam. Bardzo polecam każdemu, kto chce się tego nauczyć
niweleta

Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Postprzez The_Saint » 12 wrz 2018, o 19:46

niweleta napisał(a):Jestem w trakcie czytania "Kwantowej Miłości" i bardzo mi się ona podoba :)

Ze swojej strony mogę Wam polecić:

- "Szczęśliwy mózg" R. Hanson - trochę naukowo wyjaśnione jak wdzięczność i dostrzeganie pozytywów w życiu buduje nasz mózg od nowa i zmienia jego strukturę a przez to sposób patrzenia na świat.

-"Mindfulness. Żyj tu i teraz. Praktyka uważności dla każdego"
G. Hasson - jedna z lepszych pozycji o życiu w tu i teraz, jakie do tej pory czytałam. Bardzo polecam każdemu, kto chce się tego nauczyć

"Mindfulness. Żyj tu i teraz. Praktyka uważności dla każdego". Po lekturze "Potęgi teraźniejszości" chętnie zgłębię temat uważności. Przejrzałem internet i książka papierowa wyparowała. Najłatwiej dostępny jest audiobook. Warto brać, czy lepiej polować na papierową? Nie jestem przekonany do audiobooków w takich książkach, bo nie mogę nic pozaznaczać ani zakreślać. Co innego powieści.
I przyjrzałem się wszystkim dziełom,
jakich dokonały moje ręce,
i trudowi, jaki sobie przy tym zadałem.
A oto: wszystko to marność i pogoń za wiatrem!
Z niczego nie ma pożytku pod słońcem.
The_Saint

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Swobodne dyskusje