Seriale i Filmy

swobodne rozmowy na każdy temat

Re: Seriale i Filmy

Postprzez lipstick » 16 lip 2020, o 16:48

Polecam na odprężenie film "Tysiąc słów". włączyłam, bo wyświetlił mi się na netflixie którejś nocy, gdy chciałam coś totalnie odmóżdżającego obejrzeć po ciężkim dniu. Myślałam, że będzie bezwartościowy a okazał się bardzo fajny, skłaniający do refleksji a jednocześnie lekki.
https://www.filmweb.pl/film/Tysiąc+słów-2012-474262
Jeśli lubicie filmy typu "Yes Man" to ten też się Wam spodoba.
lipstick

Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Postprzez AnnMargaret » 16 lip 2020, o 19:08

lipstick napisał(a):Polecam na odprężenie film "Tysiąc słów". włączyłam, bo wyświetlił mi się na netflixie którejś nocy, gdy chciałam coś totalnie odmóżdżającego obejrzeć po ciężkim dniu. Myślałam, że będzie bezwartościowy a okazał się bardzo fajny, skłaniający do refleksji a jednocześnie lekki.

Uwielbiam, popłakałam się nawet na tym filmie :wstydnis
Jesteś tylko człowiekiem i aż człowiekiem. Możesz wszystko i nie musisz nic.
AnnMargaret

Podziękował : 34 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Postprzez Born1975 » 24 wrz 2020, o 10:27

Chcę Wam polecić turecki serial Atiye/The Gift. Dla osób postronnych będzie to zwykła bajeczka, ale osoby rozumiejące PP znajdą tam głębokie treści. W tym serialu jest wszystko łącznie z przenikaniem się wariantów rzeczywistości. Od strony wizualnej serial oceniam na 8/10 bo jednak mogli trochę lepiej go nakręcić, ale od strony treści to już 10/10.

Ja tu tylko sprzątam :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 874 razy
Otrzymał podziękowań: 643 razy

Postprzez Born1975 » 2 paź 2020, o 22:11

Pora na podsumowanie 7 sezonu The 100. Można to zrobić jednym słowem: TRAGEDIA. Jeśli nie oglądaliście, to nie oglądajcie, bo szkoda czasu (a wiem, co piszę, bo byłem fanem tego serialu). Ciężko się pokapować, o co chodzi w fabule. Ma się wrażenie, jakby cały sezon był zrobiony na siłę. Niektóre momenty są totalnie bez sensu, w żaden sposób nie da się zrozumieć, dlaczego twórcy wybrali takie bezsensowne rozwiązania. Ostatni odcinek... no niby jest zrozumiały od strony scenariusza, ale za to prawdopodobieństwo, że w rzeczywistości tak by się to potoczyło, jest nieskończenie bliskie zeru.
Ja tu tylko sprzątam :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 874 razy
Otrzymał podziękowań: 643 razy

Postprzez magicmind » 7 lis 2020, o 21:35

Polecam film Kafarnaum, we mnie coś przestawił i zacząłem bardziej doceniać to co mam i rodzinę.
Ciekawość sprawia ,że wszystko staje się możliwe.
magicmind

Podziękował : 122 razy
Otrzymał podziękowań: 446 razy

Postprzez magicmind » 19 lis 2020, o 11:45

Już niebawem na Netflixie pojawi się fabularny film o PP
https://www.filmweb.pl/film/The+Secret% ... 020-848631

Ostatnio oglądałem serial Gambit Królowej, dla mnie taki bez szału 7/10 ale myślę ,że wielu kobietom może przypaść bardzo do gustu.

Dla fanów klimatów gangsterskich polecam serial Gomorra, na razie obejrzałem pierwszy sezon ale takiego wrażenia dawno nic na mnie nie zrobiło.
Każdy odcinek świetny i mocny, realistyczny, trzymający w napięciu.
Jeżeli chodzi o kino gangsterskie to chyba jest to najlepsze co widziałem, na razie daje mocne 10/10 ale zostały mi jeszcze 3 sezony.
magicmind

Postprzez mrO » 19 lis 2020, o 16:42

magicmind napisał(a):Już niebawem na Netflixie pojawi się fabularny film o PP

.... który znając autorkę "sekretu" wyrządzi całemu środowisku PP olbrzymią krzywdę (widać to po przekazie z zwiastunu).
Change your Personality to change your Reality. :brawo
mrO

Podziękował : 152 razy
Otrzymał podziękowań: 631 razy

Postprzez magicmind » 20 lis 2020, o 10:21

mrO napisał(a):
magicmind napisał(a):Już niebawem na Netflixie pojawi się fabularny film o PP

.... który znając autorkę "sekretu" wyrządzi całemu środowisku PP olbrzymią krzywdę (widać to po przekazie z zwiastunu).

Nie uważam aby Sekret komukolwiek krzywdę wyrządzał. Sam o PP pierwszy raz dowiedziałem się dzięki temu filmowi i bardzo dużo ludzi podobnie zaczęło swoją przygodę z PP od niego. Wprawdzie w tamtym czasie to do mnie totalnie nie trafiło ale zasiało jakieś ziarno, które obudziło się po latach i pozwoliło na zgłębianie dalej tego tematu. Na pewno sam film mógłby być dużo lepiej zrobiony, ale jego uproszczona forma tez trafia do wielu ludzi i pełni jakąś funkcje rozwojową. Może kiedyś powstanie coś lepszego.
Co do wersji fabularnej, nie ukrywam ,że nie spodziewam się jakiegoś wybitnego kina.Jednak sam fakt ,że jest to film o PP, a praktycznie nie ma takich filmów, to bardzo mnie ciekawi jak zostało ono tam przedstawione.
magicmind

Postprzez Nathalie » 20 lis 2020, o 10:44

Nikomu nie zaszkodzil? A to dobre! Owszem sporo ludzi w Polsce dowiadywalo sie o PP przez Secret bo w tym kraju macie bardzo slaby dostep do materialow na ten temat, a jak juz sie pojawily do bardzo pozno w odroznieniu do tego co mamy w Stanach.
Secret bardzo szkodzi bo kaze myslec ze wystarczy myslec. nie tlumaczy dzialania.
Kolejny skok na kasę pani złodziejki pomysłów i oszustki.
Kejti Holms będzie uczyć, że trzeba myślec i siedziec na tyleczku aby przyciagnac co tylko sie chce. Bo Byrne tak oto przedstawia swoje dziela. Sama sie naczytala ksiązek, nagrala film wykorzystując powazne i znane w PP osoby dla przyciagniecia widza. szkoda tylko ze wziela sobie to co chciala dla wlasnych korzysci - aby moc w przyszlosci napisac wiecej ksiazek bez zdradzania wszystkich tajnikow PP. By wciaz miec widza, by wciaz miec czytelnika. wielu ludzi przez to rezygnuje z pp bo uwaza to za bajke, a nas za swirow. Wyciela to co uznala ze bedzie za duzo, co wyjasni wszystko. Poucinala wypowiedzi, a Esther hicks nawet nie dala do filmu!!!! Jerry i Esther Hicks wypowiedzieli się na ten temat w przedmowie do jednej ze swoich ksiazek. nie pamietam ktorej, ale jednej z tej znanej serii. Joe Vitale tez sie krytycznie wypowiadal o sekrecie (scarlett i mr0 tez o tym pisali na forum). Wyciety byl tez John Grey ten od "mezczyzni sa z marca, a kobiety z wenus". w moim zyciu sporo narobila balaganu bo zle trafilam ze to przeczytalam. przez ten film i ksiazke ciagle krecilam sie w kolko. ciagle ro samo. i wielu ludzi tak wlasnie robi. ciagle kreci sie w kolko. ciagle robi to samo. ciagle przyciaga nic wiecej poza piorkami, kawa, obiadem i zobaczeniem ukochanego aktora na miescie.
pani sie trafil kolejny zarobek. zwiastun mdly i tandenty. moze film dobry dla ludzi, ktorych jedynym osiagnieciem i szczytem w PP jest niebieskie pioro czy tam jakis badyl na ulicy czy obiad w restauracji nad wisla. mamy tu takich, palcem nie wytkne, ale uderz w stol a nozyce sie odezwa :)

tak jak nie przepadam za hicksami, tak powiem ze hicks to przynajmiej autentyk a nie zrzynka, do tego naprawde potrafiaca rozjasnic pp dla niektorych. w sensie byc ksiazka wystarczajaca do tego co nam wystarczy w kreacji w porownaniu do tego grafomanstwa i tandetnych filmow! uwazam ze PP to nie przyciaganie piorek a kreacja zycia aby bylo tym wymarzonym, aby miec wszystko co sie chce. ja tak wlasnie mam i zyczylabym kazdemu by doznal takiego oswiecenia a nie pisal raz na ruski rok o piorach czy 100 zl czy nowych butkach. ludzie mozecie miec caly swiat jak wezmiecie dupe w troki.
hicksy to kropla w morzu i sama ich nie lubie za bardzo, ale da sie z samymi hicksami zawojowac swiat i spelnic swoje zycie jak np blackusia. a esther nie robi z siebie bo wie kogo.
BE STRONGER than YOUR STRONGEST excuse <3
Nathalie

Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Postprzez Nathalie » 20 lis 2020, o 10:49

a jeszcze dodam ze rozwala mnie na lopatki to tajemnicze gadanie o PP jak o jakims secrecie. no ladny patent sobie wykupila :lol: i to zwracanie sie do wszechswiata jak do jakiegos boga, uzaleznianie szczescia i zycia od "Wszechswiata".

"popros wszechswiat, zaufalem wszechswiatowi" - a co to kufa jakies bostwo jest?
sobie ufaj, od siebie rzadaj, bo tylko ty mozesz zmienic swoje zycie. tylko ty. nie trzeba blafac wszechswiata, pisac listow do wszechswiata, czekac az wszechswiat ci cos da. albo sam sobie dasz albo czekaj dalej na swego pana.
BE STRONGER than YOUR STRONGEST excuse <3

Za ten post autor Nathalie otrzymał podziękowania - 2
Infinity, Wenus21
Nathalie

Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Swobodne dyskusje