Seriale i Filmy

swobodne rozmowy na każdy temat

Re: Seriale i Filmy

Postprzez lipstick » 26 kwi 2020, o 11:58

Z horrorów polecam już poza tymi Ringami, które wszyscy widzieli: Dom woskowych ciał, Coś na mną chodzi (to coś ciekawego, bo innego). Nie lubię tych prostych, gdzie leje się krew bez celu. Klucz do koszmaru (thriller/horror genialny bardzo lubię!), Inni ,niedawno też obejrzałam slasher polski W lesie dzis nie zaśnie nikt. Słaby ale warto obejrzeć bo to coś dla mnie innego w polskim kinie no i na Netflixie jest. Plus „Noc oczyszczenia”. Właśnie wczoraj oglądałam trzecią cześć. Podoba mi się sam pomysł, bardzo niepokojący. Ja teraz mam bardziej ochotę na lekkie komedie.
lipstick

Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Postprzez Anka12 » 26 kwi 2020, o 14:38

Z horrorów polecę australijską produkcję z 2003r "Mroczna plaża", horror, na pozór klasyczny, ale nie do końca :)
"W dzień i w nocy WSZYSTKO mi sprzyja!" :D
Anka12

Podziękował : 527 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Postprzez lipstick » 29 kwi 2020, o 19:07

O jak australijskie to przypomniał mi się... apokaliptyczny film, więc tylko dla ludzi o mocnych nerwach. To bardziej Dramat / Thriller, nie horror, ale... coś w nim uderza. These Final Hours. https://www.filmweb.pl/film/These+Final ... 013-678879
lipstick

Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Postprzez Scarlett » 7 maja 2020, o 17:48

Poszukiwane filmy o wampirach! Filmy, nie seriale (brak czasu).
(NIE: saga Zmierzch, Wywiad z wampirem, Dracula, Dracula 2000, Królowa potępionych, Dracula - historia nieznana, Byzantium, Kołysanka, Mroczne cienie, Nosferatu, Underworld, Van Helsing - widziałam).
:D
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 542 razy
Otrzymał podziękowań: 2419 razy

Postprzez Dream Walker » 7 maja 2020, o 17:53

- Blade (taki sobie, ale to kwestia gustu)
- Tylko kochankowie przezyja (z moja ulubiona Tilda Swinton - zamierzam obejrzec)
Dream Walker

Podziękował : 183 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Postprzez Blue Daisy » 7 maja 2020, o 23:00

W temacie wampirów mam w głowie film, a właściwie sztukę transmitowaną lata świetlne temu, czyli kiedy byłam dzieckiem;) Nie pamiętam czy pozwolono mi oglądnąć całość czy tylko ukradkiem podpatrzyłam fragment, ale do dzisiaj jestem w stanie odtworzyć strach i przerażenie, jakie mi towarzyszyły podczas projekcji i dłuuuugo dłuuugo potem:) Zapamiętałam również, że główną chyba bohaterkę grała Izabela Trojanowska, sprawdziłam teraz z ciekawości tytuł i brzmiał on "Carmilla". Zerknęłam nawet na trailer, ale znowu się wystraszyłam :bigsmile :bigsmile tylko, że ja nie jestem miarodajna, bo w ogóle nie oglądam horrorów ani thrillerów. Co do Carmilli natomiast nie wiem czy jest gdzieś dostępna pełna wersja online no i to trochę archaiczna produkcja, ale wrzucam jako propozycję.
Blue Daisy

Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez Dream Walker » 8 maja 2020, o 09:59

Obejrzalabym sobie cos w tematyce Postapo. Troche juz widzialam, ale nie bede wymieniac, moze sie uda i polecicie cos nowego.
Dream Walker

Postprzez AnnMargaret » 8 maja 2020, o 13:50

W tematyce postapo moge polecić "Niepamięć", "1000 lat po Ziemi", "This is the End" (taki bardziej "odmóżdżacz" do pośmiania się) no i niezapomniane "Jestem legendą" <33 Choć to pewnie znasz, ale jest to tak genialny film, że myślę, że i tak warto o nim wspomnieć :D

A tak w klimacie westernu/sf (choć bardziej sf) to polecam serial "Westworld". Mimo, że temat niby oklepany to jest mega wciągający i zaskakujący na wielu płaszczyznach 8-) Szczególnie dwa pierwsze sezony :)
Jesteś tylko człowiekiem i aż człowiekiem. Możesz wszystko i nie musisz nic.
AnnMargaret

Podziękował : 34 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Postprzez Nela » 9 maja 2020, o 21:29

Uwielbiam "Avatara". Ciągle powracam do niego, albo w całości, albo do fragmentów, szczególnie do scen łączenia się ludu Na'vi z DRZEWEM, źródłem. Maja córka długo kręciła nosem, gdy zapraszałam ją do wspólnego oglądania. A gdy wreszcie oglądnęła, oglądała kilka razy. I zaczęła się lekko zbuntowana nastolatka otwierać na inną rzeczywistość i interesować pp.

"Matrix" - po pierwszym razie mało rozumiałam, choć doceniałam kunszt braci (wówczas) Wachowskich. Po kilku latach zrozumiałam, a teraz dzieje się to na świecie.
Nela

Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez Dream Walker » 9 maja 2020, o 21:40

"Jestem legendą" znam, co do Avatara, to tubylcy przypominają mi taką kosmiczną wersję Indian :) Nie macie takiego wrażenia? No i Matrixa znam, ale ja tam widzę wiele różnych warstw (a wiecie, że ma powstać 4 część?).
Dziękuję.
Dream Walker

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Swobodne dyskusje