Seriale i Filmy

swobodne rozmowy na każdy temat

Re: Seriale i Filmy

Postprzez ekwidyn » 20 maja 2019, o 16:39

Widziałem dwa odcinki "Czarnobyla" i czekam na kolejny. Szkoda, że ma ich być tylko 5, bo nawet się wciągnąłem.
ekwidyn

Podziękował : 20 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez Scarlett » 20 maja 2019, o 22:33

Podzielę się również swoją opinią po zakończeniu ostatniego sezonu Gry o Tron.
To oczywiście moje subiektywna opinia.
Ogólnie Gra o Tron to, jak do tej pory, mój ulubiony serial. Nie jestem raczej osobą „serialową” – naprawdę nie oglądam ich wiele. Właściwie może z 2 na krzyż. Gra o Tron naprawdę mnie pochłonęła, czego się nie spodziewałam. Niestety ostatni sezon mnie zawiódł. Był moim zdaniem zrobiony po łebkach, bez pomysłu, pominął bardzo dużo wątków, wielu nie pozamykał. Zupełnie jakby serialowi twórcy bardzo chcieli dorównać Martinowi w jego zaskakiwaniu, zwrotach akcji itp. No niestety moim zdaniem się to nie udało.
Jeśli zaś chodzi o finałowy odcinek… To nie jest tak, że cały neguje, że cały był fuj i be. Są rzeczy, które mi się podobały i były na plus, ale też takie które mi się nie podobały albo były zupełnie bez sensowne. Oczywiście na biało, bo spoilery ;)

1. Śmierć Daenerys – ogromny plus, że scenarzyści (tym razem!) nie zapomnieli o przepowiedni bohaterki z Domu Nieśmiertelnych. Spełniła się kropka w kropkę i za to pokłony, bo mam do twórców duże „ale” o zignorowanie przepowiedni Cersei, która mogła być pominięta, ale przecież w jednym z sezonów dostała swoje zekranizowanie. Podobała mi się też reakcja smoka. Naprawdę świetnie to było zrobione, widać było że między smokiem a Daenerys była ta smocza-targaryeńska więź. Ale tutaj przechodzę już do dużego minusa w tym odcinku, a mianowicie…

2.Ta specyficzna więź o której wspomniałam jest między smokami a Targaryenami. Dlaczego więc smok olał Jona i poleciał w pi***u skro Jon jest Targaryenem? Nie chodzi tutaj wcale o to, że smoki wykluły się w ogniu razem z Daenerys, bo twórcy od początku podkreślali więź między smokami a Targaryenami (kiedyś rodzeństwa Targaryenów latały sobie na luziku na smokach nad miastami), a od dwóch sezonów na upartego pokazywali nam, że smoki zupełnie inaczej patrzyły na Jona, pozwalały mu się dotknąć, pozwalały się dosiadać… A teraz do widzenia, smok odleciał i ma gdzieś to, że w Westeros siedzi sobie ostatni Targaryen. No i tutaj przechodzę od kolejnego minusa, a mianowicie…

3. Nagle wszyscy zapomnieli, że jon jest ostatnim prawowitym królem :lol: Od 3 sezonów o tym wiemy, przez pół sezonu trwały rozkminy co zrobić z tą wiedzą, Jon nie był w stanie obiecać Dance, że to przemilczy (a skoro nie chciał tronu to mógł milczeć, bo co mu tam) i nagle w ostatnim odcinku wszyscy o tym zapomniają. Wydaje mi się, że mimo tego iż Jon nie chciał być królem to WYPADAŁOBY wspomnieć przy tym głosowaniu kim jest tak naprawdę Jon. No ale spoko, pomińmy to….

4. Sansa królową północy – według mnie porażka. Bardziej porażka w postaci mojej subiektywnej opinii. Dlaczego? Bo nie lubię tej bohaterki, bo widzę w niej od dawna ogromne parcie na władzę. Nie podobało jej się to, że Jon został obwołany królem Północy, z ulgą przyjęła, że Bran ma tak naprawdę wszystko w tyłku (choć okazało się, że w sumie nie miał – bo Lordem nie chciał być, ale królem? Why not?!), nie podobało jej się, że Jon poddał północ. I to wcale nie z lojalności – spójrzmy prawdzie w oczy – bardzo chciała rządzić. Ten wzrok kiedy wybrano Brana na króla… Mam wrażenie, że w jej głowie pojawiła się kalkulacja pod tytułem „fuck, znów ktoś będzie mną rządził”. Przecież wszystko zostałoby w rodzinie... Stark były na tronie Siedmiu Królestw. ale nie ona... Ale jako że to braciszek, wiedziała, że spokojnie może odłączyć Północ od reszty Królestw i tak stała się królową (Jon nie był formalnie Starkiem, poza tym był królowobójcą, a Arya ma „swój świat). I tym sposobem zasiadła na tronie i wreszcie może rządzić i być szanowana. Po tym co przeszła, jej chęć bycia wreszcie szanowaną i docenianą jest zrozumiała, ale jednak nie podoba mi się całe podejście tej postaci do władzy od dwóch sezonów. To nie jest zdrowe. Gdyby nakręcić kontynuację to mogłoby być ciekawie.

5. Bran królem? Sama nie wiem co o tym sądzić. W sumie jest mi to całkiem obojętne, ale jakoś nie podoba mi się wybieranie króla elekcyjnie :P Trzeba jedna przyznać, że niezły spryciarz z niego ;) Lordem Winterfell nie chciał być, królem bardzo chętnie. I podobno wiedział po co przyjeżdża ;) Aha... Na dłuższą metę widzę konflikty w Westeros - mogliby o tym nakręcić kontynuację :D

6. Po co Jon wrócił do Nocnej Straży skoro Nocna Straż stworzona była by chronić Westeros przed dzikimi i Innymi? Inni zostali pokonani (nocny Król został zgładzony raz na zawsze), a z dzikimi jest słodki pokój. To jest bez sensu, zwłaszcza, że od początku serialu były podsmiechujki z Nocnej Straży, że niby strzegą przed potworami, czarami i trupami w które nikt nie wierzył tak naprawdę. Cały serial zaczyna się od tego, że nikt nie wierzy w istnienie Innych. Wygląda na to, że to będzie jakaś karna kompania przegrywów, bo cała idea Nocnej Straży nie ma sensu. I to mi się kompletnie nie podoba.

7. Aryi ładnie w koczku :)

Oto wątki, które zwróciły moją największą uwagę ;) To oczywiście wyłącznie moje zdanie i spostrzeżenia :)
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 492 razy
Otrzymał podziękowań: 1930 razy

Postprzez magicmind » 21 maja 2019, o 13:02

2.Ta specyficzna więź o której wspomniałam jest między smokami a Targaryenami. Dlaczego więc smok olał Jona i poleciał w pi***u skro Jon jest Targaryenem? Nie chodzi tutaj wcale o to, że smoki wykluły się w ogniu razem z Daenerys, bo twórcy od początku podkreślali więź między smokami a Targaryenami (kiedyś rodzeństwa Targaryenów latały sobie na luziku na smokach nad miastami), a od dwóch sezonów na upartego pokazywali nam, że smoki zupełnie inaczej patrzyły na Jona, pozwalały mu się dotknąć, pozwalały się dosiadać… A teraz do widzenia, smok odleciał i ma gdzieś to, że w Westeros siedzi sobie ostatni Targaryen. No i tutaj przechodzę od kolejnego minusa, a mianowicie…

Według mnie fajnie zrobili to. Do końca nie było pewności jaką decyzje Jon podejmie, już wydawało się ,że Danka go omiatała a tu cyk sztylet w serce gdy się całują.Epicka scena i tragizm postaci Jona. Fantastyczny wątek.
Co do reakcji smoka to też świetnie zrobione, wydało się ,że spali Jona a nie mogł tego zrobić bo czuł jakieś więzy krwi... nie mógł zabić członka swojej rodziny. Dla mnie ta scena była jasna i gdyby nie fakt ,że Jon jest z krwi Targaryenów to byłbym oburzony.
Natomiast to zrozumiałe ,że smok nie wybaczył śmierci matki. Smoki to nie były zwykłe zwierzęta tylko jak podkreślano bardzo inteligentne stworzenia.
Pamiętna scena jak Tyrion uwalnia smoki z łańcuchów.

3. Nagle wszyscy zapomnieli, że jon jest ostatnim prawowitym królem :lol: Od 3 sezonów o tym wiemy, przez pół sezonu trwały rozkminy co zrobić z tą wiedzą, Jon nie był w stanie obiecać Dance, że to przemilczy (a skoro nie chciał tronu to mógł milczeć, bo co mu tam) i nagle w ostatnim odcinku wszyscy o tym zapomniają. Wydaje mi się, że mimo tego iż Jon nie chciał być królem to WYPADAŁOBY wspomnieć przy tym głosowaniu kim jest tak naprawdę Jon. No ale spoko, pomińmy to….

Postanowiono zachować to w tajemnicy gdyż powstała sytuacja patowa. Nieskalani nie pozwolili by na to aby zabójca królowej był bez kary. To doprowadziło by do wojny której wszyscy chcieli uniknąć. Jak dla mnie to oczywista i jasna sytuacja i wszystko jest wyjaśnione w wielu scenach.
Los Jona jest tragiczny bo został poświęcony dla dobra ludzi. On jest tarczą która chroni świat człowieka. Jon miał "wybór" trwać przy szalonej królowej i wyrzec się swojej natury albo poświecić się i chronić ludzi. Tak naprawdę nie było dla niego szczęśliwego rozwiązania.Ale...

6. Po co Jon wrócił do Nocnej Straży skoro Nocna Straż stworzona była by chronić Westeros przed dzikimi i Innymi? Inni zostali pokonani (nocny Król został zgładzony raz na zawsze), a z dzikimi jest słodki pokój. To jest bez sensu, zwłaszcza, że od początku serialu były podsmiechujki z Nocnej Straży, że niby strzegą przed potworami, czarami i trupami w które nikt nie wierzył tak naprawdę. Cały serial zaczyna się od tego, że nikt nie wierzy w istnienie Innych. Wygląda na to, że to będzie jakaś karna kompania przegrywów, bo cała idea Nocnej Straży nie ma sensu. I to mi się kompletnie nie podoba.

No własnie Nocna Straż to kolonia karna która jak się okazało już nie ma racji bytu. Dlatego też Jon przeszedł na drugą stronę muru i uciekł żyć razem z Dzikimi. I to jak dla mnie jest jedyne możliwe szczęśliwe zakończenie dla Jona.Tormund już to mu mówił ,że w Jonie jest prawdziwa północ.I o to w ten sposób Nieskalani zostali wydymani ;)

Co mi się najbardziej podobało w sezonie 8 ?
1.Epickie sceny palonego miasta. To było niesamowite w połączeniu z tragizmem bijącego dzwonu i muzyką.
2.Tragiczny wątek Jona i Danny, mistrzostwo
3. To jak Aryia załatwiła Nocnego Króla, epicka scena.
4.To ze Aryia ,że przeżyła cały serial bo to moja ulubiona bohaterka razem z Tyrionem i Sandorem Cleganem.
5. To ,że udało się zrobić Happy End mimo ,że po Grze o Tron nie spodziewałbym się żadnych Happy endów.

Gra o tron miała niesamowicie wysoki poziom przez wszystkie sezony dlatego też delikatne odstępstwa ludzie przyjmują z oburzeniem. Sezon 8 bardzo różni się od pozostałych 7. Tutaj wszystkie wątki się zamykają i większa role odgrywa sama akcja. Wszystko nabrało bardzo dynamicznego tempa.
Oczywiście były mankamenty które i mnie bardzo uwierały ale takie znalazły by się w każdym sezonie.
You're braver than you believe, and stronger than you seem, and smarter than you think.
magicmind

Podziękował : 116 razy
Otrzymał podziękowań: 415 razy

Postprzez magicmind » 21 maja 2019, o 13:17

Tak przy okazji Gry o Tron, wiedzieliście o tym,że wielu głównych bohaterów szczególnie tych młodych nabawiło się mocnej depresji przez grę w serialu.
Mowa tu o aktorach grających np. Sanse,Aryie i Johna.
Emilia Clarke grająca Daenerys natomiast w czasie kręcenia serialu przeszła kilka operacji usunięcia tętniaka mózgu :shock:
You're braver than you believe, and stronger than you seem, and smarter than you think.
magicmind

Postprzez Scarlett » 21 maja 2019, o 21:12

Obrazek
Obrazek
Ja się uśmiechnęłam :lol:
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 492 razy
Otrzymał podziękowań: 1930 razy

Postprzez magicmind » 22 maja 2019, o 16:35

Ktoś się wybiera do kina ? :sun
magicmind

Postprzez Born1975 » 22 maja 2019, o 19:30

Niejedzenie to polski film dokumentalny o osobach odżywiających się światłem. W filmie ukazano kilka osób, które nie spożywały fizycznych pokarmów przez bardzo długi czas. Film jest dostępny pod poniższym linkiem:

mrO: pozwoliłem sobie usunąć link, zainteresowani znajdą.
Born1975

Podziękował : 856 razy
Otrzymał podziękowań: 609 razy

Postprzez magicmind » 22 maja 2019, o 21:40

Obejrzałem 3 odcinki Czarnobylu, przerażający i świetny :?
magicmind

Postprzez magicmind » 24 maja 2019, o 14:04

Olive Kitteridge 4 odcinkowy serial HBO

Film o życiu i problemach z ciekawym humorem.Polecam jeżeli chce ktoś zobaczyć coś zupełnie innego a zarazem dobrego.
magicmind

Postprzez Born1975 » 25 maja 2019, o 11:56

Parę słów o DC Extended Universe. Jest to franszyza obejmujące głównie filmy o superbohaterach. Jak do tej pory nakręcono następujące filmy (podaję chronologicznie tak jak filmy były kręcone):

Człowiek ze stali
Batman v Superman: Świt sprawiedliwości
Legion samobójców
Wonder Woman
Liga Sprawiedliwości
Aquaman
Shazam!

Jeśli ktoś chce oglądać to najlepiej według podanej kolejności. Co prawda Legion samobójców trochę się wyłamuje, ale pozostałe filmy są ze sobą powiązane (nie wiem jak Shazam, bo tego filmu jeszcze nie widziałem). Generalnie całość jest słabsza niż filmy Marvela, ale Wonder Women i Aquaman dorównują filmom Marvela. W przyszłości ma powstać jeszcze kilka filmów w tym uniwersum między innymi Aquaman 2 i Wonder Women 1984.

Teraz z innej beczki. Szósty sezon The 100 zaczyna się świetnie. Do tego serialu warto wrócić. W lipcu czeka nas premiera trzeciego sezonu Stranger Things, oraz trzeciego sezonu Domu z papieru. Pod koniec tego roku ma być premiera serialu Wiedźmin-ciekaw jestem tej produkcji i to bardzo.
Born1975

Podziękował : 856 razy
Otrzymał podziękowań: 609 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Swobodne dyskusje