Seriale i Filmy

swobodne rozmowy na każdy temat

Re: Seriale i Filmy

Postprzez magicmind » 1 maja 2019, o 13:11

Jak na GOT to o dziwo za dużo przeżyło bohaterów taką bitwe, takiego happy endu nawet w nowych Avengersach nie ma .
Mi sie odcinek podobał chociaż wiele nielogicznych rzeczy mnie mocno irytowało w nim no ale to fantasy wiec nie ma co wymagać tutaj racjonalnego myślenia.

Najbardziej mi się podoba cytat: Co mówimy Bogowi Śmierci - Nie dzisiaj!
You're braver than you believe, and stronger than you seem, and smarter than you think.
magicmind

Podziękował : 116 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy

Postprzez mrO » 1 maja 2019, o 13:34

magicmind napisał(a):...no ale to fantasy wiec nie ma co wymagać tutaj racjonalnego myślenia.

Że co ? Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę jak to w ogóle brzmi. Rozumiem że coś się może komuś coś podoba a coś nie, ale taki argument pachnie ignorancją.
Change your Personality to change your Reality. :brawo
mrO a nie mr0. O=One
mrO

Podziękował : 126 razy
Otrzymał podziękowań: 392 razy

Postprzez domi » 1 maja 2019, o 13:39

magicmind napisał(a):Jak na GOT to o dziwo za dużo przeżyło bohaterów taką bitwe, takiego happy endu nawet w nowych Avengersach nie ma .
Mi sie odcinek podobał chociaż wiele nielogicznych rzeczy mnie mocno irytowało w nim no ale to fantasy wiec nie ma co wymagać tutaj racjonalnego myślenia.

Najbardziej mi się podoba cytat: Co mówimy Bogowi Śmierci - Nie dzisiaj!

Zgadzam się z tym, że jak na GoT to o dziwo wszyscy "główni" bohaterowie przeżyli, nawet gdy teoretycznie nie mieli szans (SPOJLER!:Snow wśród wskrzeszonych trupów na polu bitwy). Ale nie zgodzę się, że jak jest fantasy to nie może być racjonalnego myślenia :roll: W końcu to też myślący ludzie tylko w innym uniwersum.
If you can hold it in your head, you can hold it in your hand.
domi

Podziękował : 193 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Postprzez magicmind » 1 maja 2019, o 19:12

Chodzi o to ,że przymykam już oko na takie irytujące niedociągnięcia i brak realizmu jak np. Arya która najpierw skrywa się przed garstką nieumarłych w bibliotece by następnie dostać się do ogrodu gdzie są całe ich hordy i dobiec do samego przywódcy. Rozumiem jakby jeszcze przyleciała na smoku albo już tam była.
Podobnie fakt ,że główni bohaterowie przeżywają w walce z takim oceanem nieumarłych kiedy nie mają przecież żadnych super mocy ani szans.
To jest mocno nielogiczne, bo z jednej strony budowany jest wizerunek potęgi armii nieumarłych gdzie wchodzą w Winterfall jak w masło a z drugiej strony nie potrafią poradzić sobie z garstką gównych bohaterów a załatwia ich mała dziewczynka ;)

Wszyscy czekali na tą epicką bitwę przez 8 sezonów a wszystko rozegrało się szybko w jednym odcinku na dodatek w zamieci śnieżnej.
Nie wiem jak to wyglądało w książce ale możliwe ,że HBO chciało to zrobić po taniości i miało ograniczony budżet.
To było wielkie rozczarowanie aczkolwiek sam odcinek był bardzo ciekawy bo dużo się w nim działo ale to chyba też dlatego ,że tak było to wszystko wyczekiwane i ciekawość sięgała zenitu.

Mi się podobał ale tak jak mówię przymykam oko na niedociągnięcia.
You're braver than you believe, and stronger than you seem, and smarter than you think.
magicmind

Podziękował : 116 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy

Postprzez Scarlett » 1 maja 2019, o 19:26

Jeśli chodzi o mnie to odcinek ani mnie nie zawiódł ani nie zachwycił. Jestem wypośrodkowana jeśli o to chodzi. Owszem, sporo było niedociągnięć i nieprzemyśleń, co nie pasuje do Gry o Tron. Nielogiczne zachowania bohaterów to są w horrorach klasy B, a nie GOT. Chyba na siłę chcieli przysłonić Helmowy Jar z LOTR. A co do głosów, że było za ciemno. Ja tam bardzo dobrze widziałam całą akcję, choć oglądałam w środku dnia bez zasłoniętych okien :D ale właśnie skończyliśmy z mrO oglądać reżyserską wersję Dwóch Wież i oświetlenie scenografii w bitwie o Helmowy Jar było idealne i na pewno lepsze od bitwy o Winterfell (choć tak jak mówię, ja widziałam bardzo dokładnie bitwę). Ale nie ma co porównywać bo jednak serial to serial a film to film.
Na plus nowa muzyka - bardzo mi się spodobała.
A teraz SPOILERY:
To że Nocny Król został tak szybko pokonany to nic innego jak to, że często się wyolbrzymia wroga a właśnie okazuje się pozornie bardzo łatwe by go zniszczyć. Cieszę się, że zrobiła to Arya bo to jedna z moich ulubionych bohaterek. Lubię silne kobiety ;) Zawsze była wojowniczką, nawet jako dziecko. Odkąd skończyła trening w Domu Czerni i Bieli to po prostu WOW - uwielbiałam sposób w jaki się porusza, w jaki walczy, jak wyrafinowana jest w swojej zemście. Dlatego cieszę się, że to ona zrobiła, bo większość obstawiała Jona. Szkoda, że twórcy nie pokazali jak się tam dostała, bo faktycznie ciężko było wydostać się z zamku, a ona uciekała przed Nieumarłymi.
Nie rozumiem jednak dlaczego oni pierwsi ruszyli z atakiem na Nieumarłych, to był czysty idiotyzm, a przecież mieli w swojej armii kilka doświadczonych wojsk, chorążych i rycerzy. Kto im doradzał? Głupota, ale ich strata...
Jon to taki jakiś miałki jest i zaczyna mnie coraz bardziej drażnić swoim zachowaniem, choć na smoku wyglądał majestatycznie i naprawdę wielkie WOW.
Danuta to w ogóle dziwna jest, drażni mnie od początku jej postać. I ona i Sansa :mur:
I dlaczego skoro Melissandre wiedziała kto zabije NK i jak to się skończy to postanowiła to wyjawić na sam koniec? I po cholerę postanowiła umrzeć? Ok, Davos i tak chciał ją zabić i to samo powiedział Jon, ale bądź co bądź bardzo im pomogła. Gdyby nie podpaliła zabezpieczenia to wszystko skończyłoby się szybciej, gdyby nie powiedziała Aryi (szkoda, że tak późno) to byłoby po wszystkim. Myślę, że oszczędziliby ją z powodu ogromnej pomocy. I myślę, że byłaby przydatna przy walce z Cersei. No ale...
Ciekawa jestem bardzo jak ją pokonają. Arya nie może udawać Nocnego, bo nie mogła zabrać jego twarzy (toż to się rozpadł). Czekam na poniedziałek.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 492 razy
Otrzymał podziękowań: 1926 razy

Postprzez mrO » 1 maja 2019, o 19:32

@magicmind
Odniosłem się do tego co napisałeś odnośnie braku racjonalnego myślenia, a nie braku realizmu czy niedociągnięć w omawianym odcinku. Moim zdaniem "to fantasy wiec nie ma co wymagać tutaj racjonalnego myślenia." nijak się ma do realizmu czy niedociągnięć.
Brak racjonalnego myślenia można zarzucić scenarzystom serialu :)
Change your Personality to change your Reality. :brawo
mrO a nie mr0. O=One
mrO

Podziękował : 126 razy
Otrzymał podziękowań: 392 razy

Postprzez Born1975 » 2 maja 2019, o 20:57

Ślepnąc od świateł to serial przedstawiający kilka dni z życia dilera narkotyków. Jeden z najlepszych polskich seriali ostatnich lat. Moja ocena 7/10. Byłoby więcej gdyby nie durne niepotrzebne wstawki.
Na wszystkie privy odpowiem po 25 sierpnia.
Born1975

Podziękował : 855 razy
Otrzymał podziękowań: 607 razy

Postprzez Anula » 3 maja 2019, o 16:56

Born1975 napisał(a):Ślepnąc od świateł to serial przedstawiający kilka dni z życia dilera narkotyków. Jeden z najlepszych polskich seriali ostatnich lat. Moja ocena 7/10. Byłoby więcej gdyby nie durne niepotrzebne wstawki.

Jak dla mnie to najlepszy serial, jaki oglądałam ostatnimi czasy, obok Suits. Dostał przecież orły 2019. No i świetny Kamil Nożyński w roli Kubusia. Czekam na drugi sezon :sun
Anula

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Slonce » 3 maja 2019, o 18:38

Anula napisał(a):
Born1975 napisał(a):Ślepnąc od świateł to serial przedstawiający kilka dni z życia dilera narkotyków. Jeden z najlepszych polskich seriali ostatnich lat. Moja ocena 7/10. Byłoby więcej gdyby nie durne niepotrzebne wstawki.

Jak dla mnie to najlepszy serial, jaki oglądałam ostatnimi czasy, obok Suits. Dostał przecież orły 2019. No i świetny Kamil Nożyński w roli Kubusia. Czekam na drugi sezon :sun

Też mi się bardzo podobał ten serial, główny bohater bardzo charakterystyczny. Ciekawy jest też "Kruk. Szepty słychać po zmroku".
Slonce

Podziękował : 172 razy
Otrzymał podziękowań: 240 razy

Postprzez Born1975 » 3 maja 2019, o 18:55

Anula napisał(a):Czekam na drugi sezon :sun

Nie wiem czy będzie drugi sezon. W necie na razie cisza na ten temat. A powinien być, bo kończy się w dość ciekawym miejscu...
Na wszystkie privy odpowiem po 25 sierpnia.
Born1975

Podziękował : 855 razy
Otrzymał podziękowań: 607 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Swobodne dyskusje