Ekologia

swobodne rozmowy na każdy temat

Ekologia

Postprzez Kokos » 29 gru 2015, o 20:48

Smugi chemiczne rozpylane na naszym niebie.

❤ ❤ ❤
Uwielbiam gdy mnóstwo pieniędzy jest w moim doświadczeniu!
Doświadczam wspaniałości życia!
Jestem wspaniałą istotą!
Idealny przepływ energii pieniędzy przez moje doświadczenie, to uwielbiam!
Energia bogactwa pulsuje w moim ciele!
Kokos

Podziękował : 560 razy
Otrzymał podziękowań: 393 razy

Re: Ekologia

Postprzez Kokos » 26 maja 2016, o 14:02

LISTA PRODUCENTÓW „ŻYWNOŚCI”, KTÓRZY UŻYWAJĄ PRODUKTÓW MONSANTO

Oto lista firm, które używają produktów Monsanto:

Obrazek

Poprzez unikanie produktów wytworzonych przez te przedsiębiorstwa możesz upewnić się, że twoje pieniądze nie idą do Monsanto, jak również dbasz o zdrowie twojej rodziny i siebie.
https://uderzwfalsz.wordpress.com/2016/ ... -monsanto/

Procter&Gamble jest producentem wielu popularnych marek kosmetyków i środków czystości,
a Unilever szczególnie paczkowanych produktów spożywczych i kosmetyków.

Obrazek

10 firm kontroluje w zasadzie większość topowych marek produktów
Choć każdego dnia kupujemy różne produkty, i mamy wrażenie, że pochodzą od różnych producentów – to w rzeczywistości, na świecie jest 10 wielkich koncernów, które kontrolują całość. Topowe marki spożywcze, kosmetyczne, chemii domowej itp. są w rękach m.in. Kraft, Nestle, Coca Cola, Proctor and Gamble, General Mills, PepsiCo, Unilever, Kellogg’s, Mars.

Poniższe zestawienie obejmuje tylko amerykańskie wersje marek, bo te 10 koncernów ma również wiele lokalnych brandów (także w Polsce) – zresztą zajrzyj na opakowania tych produktów, które kupujesz ;) Pełną wersję obrazka można zobaczyć pod adresem: i.imgur.com/k0pv0.jpg
Obrazek
http://www.pablik.pl/index.php/24794/10 ... uktow.html

BOYCOTT MONSANTO AND HELP RAISE YOUR FREQUENCY ~ A SIMPLIFIED LIST OF MONSANTO OWNED COMPANIES TO AVOID. \\
33 Votes

How to raise your energy frequency! Avoid processed food on the list…Maybe if enough people BOYCOTT MONSANTO PRODUCTS someone will
get the message. After all, its all about commerce and if they’re not profiting corporations get shut down. Shareholders don’t like losing
money. Lets send these guys to the poorhouse, even tho they should be doing life in prison for crimes against humanity,
as well as the entire planet!
Only 1 page to print and carry while shopping.

https://ascendingstarseed.wordpress.com ... -to-avoid/

Co ciekawe wszystkie te najszerzej reklamowane produkty P&G i Unilever w niezależnych testach niemieckich Oko test na kontrolę jakości zajmują zawsze najniższe pozycje. Kiedyś czytałam sobie dokładnie te testy w poszczególnych kategoriach. Ze znanych marek Nivea wypadała nieźle, na czwórkę :)
❤ ❤ ❤
Uwielbiam gdy mnóstwo pieniędzy jest w moim doświadczeniu!
Doświadczam wspaniałości życia!
Jestem wspaniałą istotą!
Idealny przepływ energii pieniędzy przez moje doświadczenie, to uwielbiam!
Energia bogactwa pulsuje w moim ciele!

Za ten post autor Kokos otrzymał podziękowanie od
Born1975
Kokos

Podziękował : 560 razy
Otrzymał podziękowań: 393 razy

Postprzez Alter_Ego » 27 maja 2016, o 20:59

Jak dla mnie ekologia to dobry sposób na zbicie kolosalnych pieniędzy... chodzi mi o branże samochodową. Europa i różne organizacje naciskają na koncerny samochodowe, a koncernom to na rękę, bo na filtrach DPF, zaworze EGR czy różnych systemach bluetec czy chociażby na downsizingu da się zarobić, bo się psuje, a jak się psuje, to trzeba produkować, a produkcja zanieczyszcza, więc ta cała ekologia w branży moto to zwykły pic gdzie pod pretekstem dbania o środowisko produkuje się systemy wątpliwej jakości... no i niezawodność też już nie jest taka jak w kultowej beczce, no a kto za to wszystko płaci...? to pytanie retoryczne. :)
Naczelny Sceptyk Forum ;)

Za ten post autor Alter_Ego otrzymał podziękowanie od
Renata
Alter_Ego

Podziękował : 43 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy

Postprzez Renata » 27 maja 2016, o 21:46

Dokładnie, Boczek.
Nowe pojazdy posiadają teraz mnóstwo bajerów, ale tak naprawdę to z ekologią nie mają wiele wspólnego. Filtry cząstek stałych, funkcje automatycznego wyłączania silnika podczas postoju. Fajna sprawa, ale na dłuższą metę to te nowe produkcje częściej lądują w warsztatach niż te starsze.

A już nawet nie chcę wspominać o aferze VW, co to zmanipulowano wyniki pomiarów emisji spalin.
Tyle milionów samochodów, które wprowadzają do atmosfery o wiele więcej gazów niż dozwolone normy.

Jeśli chcemy by auta wiązały się z ekologią, to chyba pozostają nam hybrydy :D
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 640 razy
Otrzymał podziękowań: 819 razy

Postprzez Alter_Ego » 28 maja 2016, o 07:47

Ten system start stop to niezły marketing, a osoby niewtajemniczone myślą, że to pomoże zaoszczędzić paliwo... otóż nie. Silnik w trakcie rozruchu otrzymuje nieco więcej paliwa, więc postój z tym systemem na światłach w mieście nie ma sensu... jedynie ma sens przy przejazdach kolejowych jak trzeba czekać, ale wtedy to sam sobie mogę przekręcić kluczyk. Jeśli silnik jest uturbiony, to jeszcze gorzej, bo nic nie zabija tak turbiny jak zgaszenie silnika zaraz po jeździe.
Na dzień dzisiejszy bez robienia rewolucji na rynku pojazdy eco, to nie są pojazdy elektryczne, to bardzo popularny i znany wszystkim... gaz. Silniki zasilane gazem emitują najmniej zanieczyszczeń od wszystkich konwencjonalnych paliw.
Silniki elektryczne nie są takie cacy cacy i chodzi o akumulatory w głównej mierze. Polska bierze prąd z węgla to raz. Dwa - nietrwałość akumulatorów, cykle rozładowania czy ładowania, a zimno to dla akumulatora utrudnienie, bo zmniejsza się jego pojemność co oznacza, że przejdziemy mniej. Być może samochody elektryczne to przyszłość, ale na pewno nie przy wydajności współczesnych akumulatorów.
Naczelny Sceptyk Forum ;)

Za ten post autor Alter_Ego otrzymał podziękowanie od
Born1975
Alter_Ego

Podziękował : 43 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy

Powrót do Swobodne dyskusje