Nasze młode lata.

swobodne rozmowy na każdy temat

Nasze młode lata.

Postprzez Born1975 » 20 lis 2015, o 17:20

Z czym kojarzą się Wam wasze młode lata? Dla mnie to czas zabawy, wygłupiania się i imprez.

Z moim kumplem robiliśmy tak zwariowane rzeczy, że dziś trudno mi uwierzyć, że to naprawdę miało miejsce. Byliśmy prawdziwymi przyjaciółmi:

Na jednej imprezie był pewien zespół i artyści bawili się metr obok mnie, a jak zaśpiewali tę piosenkę to nazwanie mnie szczęśliwym nie wystarczyłoby:

Piątek to był ukochany dzień, była jazda na całego:

To był czas, że uważałem się za niezłego wariata, a rave to była moja muzyka. Każdy dzień, to był mój dzień:

I chciałem być z Tobą:

Zastanawiałem się, czy to jest miłość:

Bo wierzyłem, że miłość jest wszędzie dookoła:

Ten świat to była magia:

Takie były moje młode lata, piękne i szalone :D
Wild and free :D
Born1975

Podziękował : 812 razy
Otrzymał podziękowań: 513 razy

Re: Nasze młode lata.

Postprzez Renata » 20 lis 2015, o 18:03

Ja bym jeszcze dodała C.C. Catch, Modern Talking, Bad Boys Blue i tym podobne :D "Mydełko Fa" też robiło niezłą furorę na szalonych imprezach wsiowych :lol:
Szalone lata...Beztroskie niekiedy, czasem gorzkie, ale miłe do powspominania. Jak żyło się bardziej imprezą niż szkołą, to szaleństwo osiągało nieraz wysoki poziom :lol: Gdzie to wszystko się podziało?
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 603 razy
Otrzymał podziękowań: 757 razy

Postprzez Born1975 » 20 lis 2015, o 18:18

Renia, no niestety lata dziewięćdziesiąte przeminęły. Dla nas to był czas naszej młodości. Dyskoteki, pierwsze pocałunki, pierwszy raz próbowaliśmy jak smakuje alkohol. Dzisiejsza młodzież ma już inne życie. Nam się może wydawać, że wtedy było lepiej, dziś młode pokolenie nie wyobraża sobie jak można było funkcjonować bez internetu i smartfona. Świat poszedł do przodu, a my musimy iść z nim. Mnie jest szkoda, że już nie ma muzyki z tamtych lat. Tej muzy to młodzi mogą nam zazdrościć. A zespołów było wtedy multum, nie sposób wymienić wszystkich-mam na myśli oczywiście dance i pokrewną muzykę.

Łezka się w oku kręci, gdy to wspominam...
Born1975

Postprzez Renata » 20 lis 2015, o 19:00

To prawda. Ja nie wiem, jak my wtedy funkcjonowaliśmy bez internetu czy telefonu :roll:

Teraz to zupelnie inne czasy, młodzież bawi się inaczej, ale jedną wspólną cechę mają wszystkie pokolenia: szaleństwo :mrgreen: W różnym wydaniu, ale jednak. To domena ludzi, którzy jeszcze są dziećmi a jednocześnie wkraczają w dorosłość. Wtedy popełnia się najwięcej głupot, ale o pradoksie! te głupoty często wspomina się z sentymentem :D

Jeszcze z tamtych czasów przypomniał mi się zespół " New Kids on the Block" i ściany pokoju obklejone mnóstwem plakatów idoli :P
Ostatnio edytowano 20 lis 2015, o 19:47 przez Renata, łącznie edytowano 1 raz
Renata

Postprzez Born1975 » 20 lis 2015, o 19:25

Nie słuchałem NKOTB, ale faktycznie masa dziewczyn miała ich plakaty na ścianach w pokoju.
Takich szaleństw jak my mieliśmy, dzisiejsza młodzież nigdy nie zazna, za bardzo się wszystko zmieniło, a zwłaszcza muzyka.

Renia a to pamiętasz:

:?: :?: :?:
Born1975

Postprzez Renata » 20 lis 2015, o 19:59

Pamiętam, pamiętam :D
W ogóle to w tamtych czasach byłam zbieraczem (łowcą) kaset. Co tylko mnie interesowało, pojawiało się natychmiast w mojej kolekcji. Było tego sporo :) Jedna ulubiona piosenka i kupowałam całą płytę (hmm, kasetę :D ). A teraz? Wszystko jest w zasięgu ręki bez wychodzenia z domu ;)
Teraz też są dobre czasy. Możemy "gadać" ze "znajomymi" nigdy ich nie spotykając, możemy mieć setki znajomych nie znając tak naprawdę żadnego z nich :mrgreen: Możemy wymieniać się poglądami klikając w klawiaturę, uczyć się od innych wiele pożytecznych rzeczy, rozwijać się w każdej możliwej dziedzinie itepe itede...
Jestem ciekawa, jak będzie wyglądać świat w tym kontekście za 50 lat :?:
Renata

Postprzez Calcifer » 20 lis 2015, o 20:05

Też miło wspominam lata 90 ale byłem wtedy małym bąblem. Co do muzyki to wybaczcie ale według mnie to był okres największego kiczu muzycznego w dziejach świata :D Lata 60-70-80 to według mnie były złote lata jeśli chodzi o muzykę. Poza tym w latach 90 wszystko było takie świeże, nowe. Ta Polska się budziła po komunie. Wszyscy w bloku się znaliśmy, każda matka mojej koleżanki z piaskownicy to była "ciocia". Razem jeździliśmy nad rzekę i inne wypady. Chodziło się na festyny co tydzień :D Fajne czasy.
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 432 razy

Postprzez Born1975 » 20 lis 2015, o 20:06

Ciekawe by było połączenie naszych młodych lat z tym co jest dziś. Ta muzyka i ten niesamowity klimat na imprezach z lat 90 w połączeniu z internetem i smartfonem-byłoby ciekawie :)

Jeszcze jedna perełka lat 90, tym razem w ciut innym deseniu:
Born1975

Postprzez Renata » 20 lis 2015, o 20:12

Słuchało się tego, co było dostępne. Nie przypominam sobie bym miała duży wybór :lol: Imprezy za to były kolorowe i pełne uroku, a ludzie przy tej muzyce szaleli i byli szczęśliwi :)
Roxette to faktycznie perełka :D
Ostatnio edytowano 20 lis 2015, o 20:12 przez Renata, łącznie edytowano 1 raz
Renata

Postprzez Born1975 » 20 lis 2015, o 20:12

Happy napisał(a):Też miło wspominam lata 90 ale byłem wtedy małym bąblem. Co do muzyki to wybaczcie ale według mnie to był okres największego kiczu muzycznego w dziejach świata :D Lata 60-70-80 to według mnie były złote lata jeśli chodzi o muzykę. Poza tym w latach 90 wszystko było takie świeże, nowe. Ta Polska się budziła po komunie. Wszyscy w bloku się znaliśmy, każda matka mojej koleżanki z piaskownicy to była "ciocia". Razem jeździliśmy nad rzekę i inne wypady. Chodziło się na festyny co tydzień :D Fajne czasy.

Właśnie ta kiczowatość muzyki była tym, co tworzyło niesamowity klimat. Było też wiele nowatorstwa w muzyce-dla przykładu te 2 kawałki:

i bardziej znany:

EDIT: I jeszcze jeden nowatorski utwór mi się przypomniał:
Ostatnio edytowano 20 lis 2015, o 20:15 przez Born1975, łącznie edytowano 1 raz
Born1975

Następna strona

Powrót do Swobodne dyskusje