Przemyślenia Dreama.

swobodne rozmowy na każdy temat

Przemyślenia Dreama.

Postprzez Born1975 » 11 paź 2015, o 19:17

W tym wątku będę opisywał moje przemyślenia. Jeśli macie macie własne przemyślenia to proszę Was o założenie własnego tematu. Oczywiście komentowanie tego co tu napisze jest wskazane a nawet pożądane.

Tak więc zaczynamy.

Dawniej uważano, że najmniejszą cząsteczką materii jest atom. Dziś wiemy, że to nieprawda. Atom składa się z elektronów, protonów i neutronów, a te z kolei z kwarków (istnieją też inne małe cząsteczki, ale dla moich rozważań pozostaniemy przy kwarkach). Taki kwark jest już według dzisiejszej nauki najmniejszą cząsteczką. Oznacza to, że jego struktura jest jednolita, jest po prostu jednością. Ale... i ta struktura musi się z czegoś przecież składać. I tu mamy do czynienia z teorią kreacji duchowej substancji w przejawioną materię, zwaną prawem fizyczności Dreama :)

O co tutaj chodzi? Otóż prawo fizyczności Dreama zakłada, że cały fizyczny wszechświat jest zanurzony w gigantycznym polu duchowej substancji, które niektórzy nazywają Wyższą Inteligencją, a jeszcze inni po prostu Bogiem. To pole obniża swoje wibracje do poziomu, który jest przez nas postrzegany jako materia właśnie. Oczywiście istnieje też energia, której w bezpośredni sposób nie możemy dostrzec, lecz możemy zmierzyć przy pomocy instrumentów pomiarowych. Różnica między materią energią to tylko różnica częstotliwości drgań substancji duchowej. To właśnie dlatego nasz kwark wydaje się jednolity, bo my widzimy tylko przejawioną w ten sposób duchową substancję.

Ta teoria tłumaczy również wiele innych zjawisk. Jak pewnie wiecie odległości miedzy elektronem i jadrem atomu są (biorąc pod uwagę skalę) gigantyczne. Między elektronami a jądrem atomu jest po prostu pustka. Jest tak jednak tylko w świecie materii, w świecie duchowej substancji pustka nie istnieje, ta substancja wypełnia po prostu wszystko, jest jednolita i jest dosłownie wszędzie. Tak wiec naukowcy są w błędzie mówiąc, że wszechświat to wielka pustka, gdyż nie wiedzą o tym co głosi prawo fizyczności Dreama.

To prawo tłumaczy również, to że nie da się jednoznacznie określić położenia takiej cząstki jak na przykład elektron. Można tylko w przybliżeniu wyliczyć,gdzie ta cząstka powinna się znajdować. Dlaczego tak jest? Wyobraźcie sobie jakiś mały przedmiot, który leży na stole. Potraficie podać bardzo dokładnie jego położenie. A teraz wyobraźcie sobie, że ten leżący na stole przedmiot obserwuje ktoś, kto znajduje się poza naszą Ziemią. Dla tej osoby dojdzie ruch Ziemi i już trudniej będzie jej określić położenie tego przedmiotu. Ona może wiedzieć, że on znajduje się na naszym stole, ale musi określić także położenie Ziemi w układzie słonecznym, a to już nie jest takie prosty. Wciąż może wyliczyć jednak teoretyczne położenie tego przedmiotu w danym momencie czasu w przestrzeni naszego Układu Słonecznego. Idźmy dalej. Teraz nasz obserwator znajduje się poza Układem Słonecznym. By ustalić położenie naszego przedmiotu, musi ustalić położenie Układu Słonecznego w galaktyce, a potem położenie Ziemi w Układzie Słonecznym, co czyni zadanie jeszcze trudniejszym. Idąc dalej obserwator znajdzie się poza Drogą Mleczną, potem poza lokalnym układem galaktyk itd. W każdym kolejnym kroku będzie wzrastać ilość parametrów i ustalenie położenia naszego przedmiotu będzie coraz trudniejsze albo całkowicie niemożliwe. Będzie można tylko w przybliżeniu podać jego położenie w danym czasie. My dla cząstek elementarnych stanowimy taką samą gigaskalę, jak nasz leżący na stole przedmiot dla obserwatora znajdującego się gdzieś w kosmosie. Myślę, że to co napisałem jest zrozumiałe, ale jak macie pytania to piszcie.

Prawo fizyczności Dreama tłumaczy również ciekawy fenomen jakim jest splątanie kwantowe (naukowcy nie potrafią logicznie tego wytłumaczyć, widzą tylko, że splątanie kwantowe działa, ale nie wiedzą jak), ale o tym napiszę w innym poście.
Viva La Vida Bonita!
Avatar użytkownika
Born1975
 
Posty: 2511
Dołączył(a): 9 cze 2014, o 22:56
Lokalizacja: smileoo.com
Podziękował : 832 razy
Otrzymał podziękowań: 581 razy

Powrót do Swobodne dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości