Bez tematu

swobodne rozmowy na każdy temat

Re: Bez tematu

Postprzez Scarlett » 13 wrz 2017, o 09:22

Nie wiedziałam do końca gdzie umieścić to pytanie więc wygrzebałam ten wątek :D

Czy jakaś dobra i zorientowana dusza wyjaśni mi jaka jest różnica między pierwszą a drugą klasą w pociągach IC i TLK? :ugeek:
Wiem, że w EIC i Pendolino są strefy ciszy, obsługa kelnerska oraz w cenie biletu posiłek, napój zimny i gorący do wyboru oraz coś słodkiego.
W IC i TLK nie widzę róznicy między klasami oprócz koloru fotela i ceny bileu 8-)
Na stronie przewoźnika napisane jest tylko ile foteli jest w rzedach albo miejsc w przedziałach. Dodam, że nie cierpię tych wagonów z przedziałami, gdzie ludzie się cisną jak sardynki w puszce, jest duszno i w ogólnie jakoś zamknięcie mnie w małym pomieszczeniu z obcymi ludźmi to nic przyjemnego - cenię sobie większą przestrzeń, którą w zwykłym REGIO mam 8-)
Tylko nie piszcie o WI-FI, kontaktach przy fotelach, klimatyzacji i dodatkowym miejscu na bagaże, bo to jest już nawet w tych nowych pociągach REGIO :mrgreen:

Normalnie na krótkich trasach jeżdżę sobie zwykłym REGIO i nawet mogę sobie stać, ale w październiku akurat czeka mnie 5 godzin jazdy pociągiem i chciałabym odbyć ją komfortowo. Pendolino ode mnie nie jedzie więc zostaje mi TLK i IC (raczej pojadę IC).

Będę wdzięczna za info, nawet zdwupunktuję (a nie unikam ostatnio dwupunktów na odległość :D ).
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 1315 razy

Postprzez Capra » 14 wrz 2017, o 00:22

Znalazłam tylko coś takiego:
https://pomoc.koleo.pl/pyt/jaka-jest-ro ... -a-2-klasa

Dawno nie jechałam I klasą, ale jak kiedyś mi się to zdarzyło to miałam wrażenie, że w I klasie ma się więcej miejsca dla siebie (mam na myśli wagon z przedziałami). Innych różnic nie zauważyłam.
Capra

Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez Scarlett » 14 wrz 2017, o 00:28

No właśnie to też znalazłam.
W sumie mogę nawet jechać drugą klasą, byle tylko był bezprzedziałowy. Takie jakieś zboczenie, że zamknięcie mnie z obcymi ludźmi w bardzo małym pomieszczeniu nie sprawia, że czuję się komfortowo. A dodając do tego babkę co gada HIHIHIHIHI z koleżanką przez telefon i nawet słuchawki mi nie pomagają to już w ogóle :D

Dzięki :*
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 1315 razy

Poprzednia strona

Powrót do Swobodne dyskusje