Odmienności

swobodne rozmowy na każdy temat

Re: Odmienności

Postprzez Renata » 22 lut 2015, o 17:26

Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą. Edukacja seksualna niewątpliwie zrobiła wielki krok do przodu, temat seksu jako temat tabu przestał istnieć, w szkołach już od najmłodszych klas powoli wdraża się tę naukę, by dzieci przyspasabiać do dorosłego życia i by miały wystarczającą wiedzę na te sprawy.
Chyba jednak coś poszło nie tak, bo zamiast właściwego używania tej wiedzy widać wyraźnie przegięcie w drugą stronę. Czy ta edukacja choć trochę przyczyniła się do zmiany na lepsze w środowisku młodych ludzi?
Nie sądzę :(
Obserwuję środowisko tych ludzi, słucham od znajomych przeróżne historie, i od niektórych włos jeży mi się na głowie. Jasna sprawa, że internet odgrywa też wielką rolę, ale system nauczania w szkołach w tej materii naprawdę mocno szwankuje. Aż boję się pomyśleć, co będzie, kiedy moje dzieci dorosną...
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 642 razy
Otrzymał podziękowań: 830 razy

Postprzez Kokos » 22 lut 2015, o 19:11

Happy napisał(a):
Doszliśmy do tego, że niedźwiedź (facet) zaczyna chcieć ćwierkać siedząc na gałęziach drzew a kanarek (kobieta) zaczyna polować na zające.

Bez złośliwości ! :twisted:
❤ ❤ ❤
Uwielbiam gdy mnóstwo pieniędzy jest w moim doświadczeniu!
Doświadczam wspaniałości życia!
Jestem wspaniałą istotą!
Idealny przepływ energii pieniędzy przez moje doświadczenie, to uwielbiam!
Energia bogactwa pulsuje w moim ciele!
Kokos

Podziękował : 559 razy
Otrzymał podziękowań: 373 razy

Postprzez Renata » 19 mar 2016, o 20:07

Dziś jedna osoba zarzuciła mi, że jestem homofobką (może nią jestem, skoro nie popieram związków jednopłciowych). Ale usłyszałam tez, ze skoro mieszkam w Niemczech, to powinnam sie dostosować, czyli akceptować tego rodzaju relacje, bo to przecież "naturalne"! Po prostu sie zagotowałam!
Teraz rozumiem, dlaczego związki homoseksualne wśród młodego pokolenia zbierają takie żniwo i dlaczego ci młodzi ludzie uważają, że to nic złego :evil: Zakorzenił sie w nich chory wzorzec,bardzo europejski, a nikt nie chce nie być trendy. Otwarcie wyrażają swoja aprobatę na ten temat i jeszcze są dumni z tego, że oni tacy tolerancyjni! :shock:
Im bardziej kraj rozwinięty gospodarczo, tym więcej w nim syfu i śmieci, a ludziom z tego dobrodziejstwa w głowach się przewraca.
Wygląda na to że jestem homofobką, ale nie mogę ścierpieć, że niektórzy ludzie (a jest ich coraz więcej) idą w tym kierunku...
Renata

Postprzez Alter_Ego » 19 mar 2016, o 20:49

Przybij piątkę Renciu. Ja też jestem homofobem, a nawet rasistą - nieznoszę czarnych, arabów, romów i dobrze mi z tym. :)
Naczelny Sceptyk Forum ;)
Alter_Ego

Podziękował : 43 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Postprzez Renata » 19 mar 2016, o 21:30

Nie do końca tak ze mną jest Alter_Ego. To, że jesteśmy czarni lub biali lub mamy skośne oczy, to wynika z naszego urodzenia i nie mamy na to wpływu (to znaczy mamy, ale to temat na osobny duchowy wątek). Zaś kwestia orientacji seksualnej ma się już inaczej, jest to nasz wybór.
Poza tym wokół każdej narodowości krążą mity. My na zachodzie uchodzimy za złodziei i co? Jest to prawda? Ktoś kiedyś stworzył niechlubny wizerunek i pokutuje on wśród uczciwych i pracowitych ludzi. Dlatego nie jestem rasistką, bo wiem że każdy człowiek jest wartościowy z racji swego istnienia. A jedynie poglądy, jakie wyraża, mogą być dla mnie czymś, z czym mogę się zgadzać lub też nie.
Zresztą na codzień jestem wśród tylu kolorowych ludzi, że gdybym była rasistką, to nie wiem, czy umiałabym normalnie funkcjonować ;) Bycie rasistą się nie opłaca, bo brakuje logicznych wniosków na to. No bo jakie? Nie lubię kogoś bo ma czarną skórę? Dla mnie to bez sensu :D
Renata

Postprzez Renata » 19 mar 2016, o 22:23

Nie przeczę, że zdarzają się takie przypadki, jak opisujesz. Ja tylko zauważam niepokojacą tendencję wzrostu zainteresowania tą sferą seksualności. Może to w ramach eksperymentu, może dopasowania się do środowiska w którym przebywamy, może po prostu podążanie za "modą ", za tym by pokazać innym jakim jest się cool. Zwłaszcza młodzi ludzie chcą pokazywać swą niezależność, a seksualność to jest ich własność, i poprzez nią chcą pokazać, że mogą ze swoim życiem robić to, co im się podoba. Wolność - postrzegają ją przede wszystkim przez samodecydowanie o sobie, no i idą jak ćmy do ognia. Nie umiem tego ogarnąć...
Renata

Postprzez Born1975 » 19 mar 2016, o 23:32

LGBT to krok do wprowadzenia NWO. A co powiecie na marsz ulicami Warszawy, gdzie niesiono transparenty z napisem "Allach Jezus dwa bratanki"? Tu link: http://m.interia.pl/fakty/news,nId,2165822

Obrazek
Siempre juego con mis reglas.
Born1975

Podziękował : 858 razy
Otrzymał podziękowań: 611 razy

Postprzez Renata » 20 mar 2016, o 11:59

Też mi się to nie podoba.
Jeśli chodzi o uchodźców, to wina rządów a nie ich samych. U nas na mieście jest ich coraz więcej. Młode chłopaki, wystające na ulicy z komórkami w ręku...Co mają robić, skoro po przybyciu tutaj przez dwa lata nie mogą pracować? Najpierw edukacja, asymilacja, a dopiero potem prawdziwe życie :evil:
Renata

Postprzez Alter_Ego » 20 mar 2016, o 13:42

To wina rządów i uchodźców. Żadna kultura nie może żyć obok drugiej, bo zacznie się walka o wpływy, o to kto jest silniejszy... która wiara jest tą prawdziwą, więc prędzej czy później zaczną się burdy, a po drugie to nie są żadni uchodźcy, to są cwaniaczki... kiedy jest telewizja udają bezbronnych i zniszczonych wojną, a dziwnym trafem jakoś wszyscy w markowych adidasach czy nike, a w ręce iPody czy inne smartphony, już o braku kobiet i dzieci nie wspomnę. W każdym razie na łachmaniarzy nie wyglądają.
Po drodze z dajmy na to syrii mają tyle bezpiecznych przystani, a dziwnym trafem wszyscy legną do europy gdzie w niektórych krajach jest wysoki socjal - w tym przypadku są to niemcy i skandynawia.

Gdyby ci uchodźcy byli tymi prawdziwymi uchodźcami, to uciekaliby do pierwszego lepszego bezpiecznego kraju i dziękowali za jakąkolwiek pomoc... w tym przypadku, to jest paranoja, to co się wyprawia... gwałty, morderstwa, napady, rozboje, a merkel mówi, że musimy zaakceptować przestępstwa muslimów: https://www.youtube.com/watch?v=E6shQsYJCfc

Ja nie chcę w Polsce żadnych "uchodźców"... ani tych chrześcijańskich ani tych muzułmańskich. Polska jest monokulturowa i niech taka pozostanie.
Naczelny Sceptyk Forum ;)
Alter_Ego

Podziękował : 43 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Postprzez Renata » 20 mar 2016, o 13:50

Może Polska ma jeszcze szanse uchronić się przed inwazją uchodzców, ale Niemcy obrośli już w multi kulti, i nikogo już nie dziwi, że jest ich aż tyle.
Masz rację, Alter_Ego, że ci, których wojna wypędza z kraju, powinni zadowolić się pierwszą bezpieczną przystanią, a nie szukać raju, w którym nie trzeba pracować, by coś mieć.
Renata

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Swobodne dyskusje