Seriale i Filmy

swobodne rozmowy na każdy temat

Re: Seriale i Filmy

Postprzez Born1975 » 13 lis 2018, o 22:05

Magicy-zobaczyłem pierwszy odcinek i może połowę drugiego i stwierdzam, że to strata czasu.

Stitchers- ten serial z kolei polecam. Budowanie napięcia może nie jest pierwszoligowe, ale sam serial opiera się o dość ciekawy pomysł, ale nie będę zdradzał szczegółów.

I pytanie. Oglądał ktoś Breaking Bad? Jakie macie opinie o tym serialu?
Knight of light coming!
Born1975

Podziękował : 837 razy
Otrzymał podziękowań: 590 razy

Postprzez PrettyOne » 14 lis 2018, o 22:49

Born1975 napisał(a): Oglądał ktoś Breaking Bad? Jakie macie opinie o tym serialu?

Jeden z moich ulubionych seriali <3 Polecam, bo naprawdę warto obejrzeć. Wielowymiarowe postaci, idealnie dobrani aktorzy, dobrze poprowadzona historia, dynamiczna akcja, no i przede wszystkim ciekawie zobrazowana przemiana głównego bohatera, czyli tytułowe "Breaking bad" :)

Za ten post autor PrettyOne otrzymał podziękowanie od
Born1975
PrettyOne

Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Postprzez Born1975 » 17 lis 2018, o 00:19

Kroniki Shannary to najlepszy serial fantasy jaki do tej pory oglądałem . Pierwszy sezon oceniam na 9,5/10 drugi 9/10 bo... nie zdradzę czemu ciut gorzej bo musiałbym spojlerować, a nie chcę zdradzać fabuły. Ale może ktoś drugi sezon oceni wyżej niż pierwszy, bo....nieważne. Serial jest porównywany do GOT, ale ja się nie odniosę do tego, bo nie oglądałem GOT.

Dla fanów fantasy ten serial jest obowiązkowy, ale polecam go wszystkim.

Nie wiadomo czy powstanie 3 sezon, ale jest na to szansa, a ja bardzo bym sobie życzył, by go nakręcono.
Knight of light coming!
Born1975

Postprzez Born1975 » 17 lis 2018, o 11:00

Dobre wieści dla fanów GOT. Powstaje prequel, którego akcja będzie się toczyć kilka tysięcy lat wcześniej niż w GOT. Być może serial będzie nosił tytuł "Długa noc", ale nie zostało to jeszcze potwierdzone.

Co do samego GOT, to oglądnąłem pierwszy sezon. Jak dla mnie akcja toczy się zbyt wolno i za mało fantasy jak na serial z tego gatunku. Nie rozumiem więc zachwytów nad tym serialem. Być może kolejne sezony są lepsze, ale biorąc pod uwagę tylko pierwszy sezon, to jednak Kroniki Shannary jak dla mnie o niebo lepsze.
Knight of light coming!
Born1975

Postprzez cynamonova » 19 lis 2018, o 10:09

Jestem bardzo serialowa, od zawsze wolałam seriale od filmów.
Born, GOT się rozkręca mocno w kolejnych sezonach, jednak tak jak w książkach Martin poświęca uwagę i opisy wszystkim miejscom, które tworzą Świat, tak w serialu twórcy skupili się bardziej na dynamice relacji międzyludzkich. GOT dopiero po spektakularnym sukcesie pierwszego sezonu miał wystarczający budżet, by doinwestować w plan i oświetlenie. Moim zdaniem różnica jakościowa między pierwszym a ostatnim sezonem to jest przepaść.
Żyć to znaczy okazywać wdzięczność za słoneczny blask i miłość, za ciepło i czułość, których jest tak wiele w ludziach i rzeczach.
cynamonova

Podziękował : 42 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Postprzez Born1975 » 19 lis 2018, o 10:18

cynamonova napisał(a):Jestem bardzo serialowa, od zawsze wolałam seriale od filmów.
Born, GOT się rozkręca mocno w kolejnych sezonach, jednak tak jak w książkach Martin poświęca uwagę i opisy wszystkim miejscom, które tworzą Świat, tak w serialu twórcy skupili się bardziej na dynamice relacji międzyludzkich. GOT dopiero po spektakularnym sukcesie pierwszego sezonu miał wystarczający budżet, by doinwestować w plan i oświetlenie. Moim zdaniem różnica jakościowa między pierwszym a ostatnim sezonem to jest przepaść.

Zobaczyłem już 4 sezony. Akcja się rozkręca tak w połowie 2 sezonu i faktycznie robi się ciekawie. Gdybym miał wystawić ocenę , to dałbym 8,5/10, ale może po zobaczeniu wszystkich sezonów jeszcze zmienię zdanie. To jest dobry serial, ale na ochy i achy to jak dla mnie nie zasługuje.
Knight of light coming!
Born1975

Postprzez Energetyczny_gołąb » 22 lis 2018, o 13:56

Ja bardzo lubię oglądać, szczególnie te starsze, także jak ktoś potrzebuje rekomendacji w konkretnym gatunku, służę pomocą :))
Energetyczny_gołąb

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez Born1975 » 22 lis 2018, o 14:01

Energetyczny_gołąb napisał(a):Ja bardzo lubię oglądać, szczególnie te starsze, także jak ktoś potrzebuje rekomendacji w konkretnym gatunku, służę pomocą :))

To dawaj z sf i fantasy co warto obejrzeć.
Knight of light coming!
Born1975

Postprzez Energetyczny_gołąb » 22 lis 2018, o 14:29

Born1975 napisał(a):
Energetyczny_gołąb napisał(a):Ja bardzo lubię oglądać, szczególnie te starsze, także jak ktoś potrzebuje rekomendacji w konkretnym gatunku, służę pomocą :))

To dawaj z sf i fantasy co warto obejrzeć.

Ojojo... fantasy to zdecydowanie nie mój gatunek! :D Sci-Fiction bardziej :)

Mi się podobał The Expanse (serial), świetnie zrobiony. Ostatnio oglądałem nowego Łowcę Androidów, genialny. Poza tym:

"The Abyss" !, "Contact" !, "Sphere" !, "Children of Men" !, "Zakochany bez pamięci" !, "The Truman Show" !

"Trzynaste piętro", "Gattaca", "Player one", "Anihilacja", "Passengers", "Okja", "Nowy początek", "Frequency", "10 Cloverfield Lane", "The Martian", "Ex Machina", "Predestination", "Interstellar", "The Congress", "Transcendence", "Edge of Tomorrow", "Her", "Hollow Man", "The Road", "Oblivion", "In Time", "Source Code", "Prometheus", "Cube", "Mission to Mars", "Artificial Intelligence: AI", "The Island", "Super 8", Pandorum", "Mr. Nobody", "Next", "Moon", "Surrogates", "Equilibrium", "The Invasion", "Watchmen", "Total Recall", "The Book of Eli", "Vanilla Sky", "The Box", "Raport mniejszości", "I Am Legend", "Ja, robot",

Za ten post autor Energetyczny_gołąb otrzymał podziękowanie od
Born1975
Energetyczny_gołąb

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez Scarlett » 3 gru 2018, o 21:00

Ogólnie nie oglądam seriali, bo wciągają i zabierają czas, a ja bardzo czasu marnować nie lubię. Ale ze względu na swoją pracę, dałam się wkręcić (i większość znajomych mi pracowników :lol: - dziś już z rana było "Widzałyście FINAŁ?!) w serial "Pod powierzchnią" produkcji TVN. Jakoś nigdy nie oglądałam ich seriali, bo to takie typowe tasiemce, ale ten jest INNY! Wkręciłam się po pierwszym odcinku - trzyma w napięciu, wątki kryminalne sensowne, konkretne, super obsada (Boczarska, Topa, Simlat) i meeeega muzyka!!!

Dołączam dwie piosenki, które ukazały się na YT (części z utworów nie ma jeszcze w necie, ale zapisałam już na Shazamie 8-) ). Wczoraj był finał sezonu i z ręką na sercu mogę powiedzieć, że czekam na kolejny sezon i mogę polecić :kwiatek

W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 472 razy
Otrzymał podziękowań: 1719 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Swobodne dyskusje