Widzenie Energii

medytacja, ezoteryka, nauki wschodu

Widzenie Energii

Postprzez Maisa » 4 sie 2018, o 16:53

Hej :sun
Nigdzie nie znalazłam podobnego wątku, a mam pewne pytania. Być może ktoś będzie miał dla mnie odpowiedź. Możemy potraktować ten wątek również jako wymianę doświadczeń właśnie na temat widzenia energii.
Może sprecyzuję o co mi dokładnie chodzi.

Oczywiście wiem, że wszystko co nas otacza to energia, każdy przedmiot i Istota, ale chodzi mi o coś innego. Medytuję od kilku lat z przerwami, przeważnie słucham intuicji, nie używam znanych technik, tylko czerpię po trochu z różnych i sama dodaję coś od siebie. Ponad rok temu czułam duże parcie na medytację po dłuższej przerwie i wtedy zaczęły się nowe doświadczenia. Na początku widywałam coś podobnego do kalejdoskopu (tylko bez kolorów) w przestrzeni, ale tylko, gdy byłam nad wodą i zapatrzyłam się w jakiś punkt. Uważałam to za złudzenie optyczne. Później widziałam to samo na spacerach z psem w innych miejscach. Ale było to niekontrolowane i tylko co jakiś czas. Potem zaczęłam świadomie skupiać się na tym, aby to uchwycić, więc nauczyłam się celowo to zjawisko widzieć. Na początku potrafiłam to robić tylko na zewnątrz, przy ładnej pogodzie. Przy świetle dziennym było najłatwiej. Za jakiś czas zaczęłam to zauważać mimowolnie w pomieszczeniach w domu i przy każdym świetle. Wszystko to działo się stopniowo i bez mojego celowego się na tym skupiania (tylko kilka razy na początku tej przygody). Aktualnie jestem w momencie, gdy widzę to wszędzie, zawsze, w każdej chwili i o każdej porze, choć kiedy się na tym skupiam jest o wiele bardziej wyraźne.
Nie wiedziałam czym to jest wtedy. Nadal pewna nie jestem, ale intuicja mi podpowiada, że to energia, która nas otacza. Brzmi to jakbym ześwirowała, dlatego nie mówię o tym nikomu, ale nie mogę też nigdzie znaleźć informacji na ten temat. Pomyślałam, że może ktoś z Was miał podobne doświadczenia? Wydaje mi się, że to może mieć związek z medytacją (medytacja przychodzi mi łatwo, bardzo szybko również wskakuję na najwyższe wibracje i to właśnie im wyższe wibracje mam, tym lepiej to zjawisko widzę), ale nie mam pewności.

Jeszcze opiszę jak to wygląda (o ile można to ująć w słowa). Tak jak pisałam, początkowo przypominało to zmieniający się kalejdoskop, ale po czasie nabrało to o wiele wyraźniejszych kształtów. Wygląda to dla mnie tak, jakby cała przestrzeń (powietrze) wibrowało. Jednocześnie widzę w tej wibrującej przestrzeni, takie drobinki, które kojarzą mi się ze świetlistym brokatem (tego się nie da opisać...), one znikają i pojawiają się, wirują, "tańczą" ze sobą, łączą się w grupy i rozlatują na inne strony i to się dzieje bardzo szybko. W temperamencie wydają się podobne do latających wesoło motylków. Może to dziwnie zabrzmieć (cały ten temat pewnie brzmi dziwnie :lol: ), ale wydaje mi się, jakby to było żywe. Obserwowanie tej energii sprawia mnóstwo przyjemności, wewnętrznie uspokaja i w tym momencie wydaje się, że nie ma niczego doskonalszego. Kiedy więc mam gorsze chwile, patrzę w przestrzeń i już wszystko nagle się uspokaja, a ja wracam na najwyższe wibracje.

Czy ktoś z Was ma podobne doświadczenia? Ktoś wie na te tematy coś więcej? Może już gdzieś się to przewinęło, a ja coś pominęłam? A może radzicie, żebym przeszła się do lekarza? :lol:

Jeśli rozpoczęłam wątek nie w tym dziale, to proszę uprzejmie o przeniesienie. :sun
Działanie ma być sposobem na czerpanie radości z tego, co stworzyliście myślą.
Abraham
Maisa

Podziękował : 67 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Widzenie Energii

Postprzez qetsiyah » 4 sie 2018, o 19:57

z tym wirującym brokatowym powietrzem mam od dziecka :D i jak się skupie to widze wszędzie takie malutkie tycie żółte kółeczka z czarną kropką w środku ale to nie jest chyba nic nadzwyczajnego
qetsiyah

Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Postprzez Scarlett » 4 sie 2018, o 20:06

Macie na myśli orby?
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 459 razy
Otrzymał podziękowań: 1673 razy

Postprzez Maisa » 4 sie 2018, o 20:17

Nie wiem co to orby. Wytłumaczysz, Scarlett?

qetsiyah
Cieszę się w takim razie, że nie jestem sama :D ale nigdy tych żółtych kuleczek nie widziałam. To też widzisz razem z tym "brokatowym powietrzem"?
Abraham
Maisa

Postprzez Scarlett » 4 sie 2018, o 20:32

W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 459 razy
Otrzymał podziękowań: 1673 razy

Postprzez Born1975 » 4 sie 2018, o 20:58

Maisa napisał(a):Oczywiście wiem, że wszystko co nas otacza to energia, każdy przedmiot i Istota, ale chodzi mi o coś innego.

I to jest klucz do twoich wizji. Z tą energią to nie do końca tak jak piszesz. Wszystko co nas otacza to informacja, natomiast energia jest przejawem informacji. Postaram się to wytłumaczyć od strony fizyki. Jak wiemy istnieją cząsteczki pozbawione masy, a skoro tak to mogą istnieć cząsteczki pozbawione energii-zbyt mało wiem na ten temat i nie wiem czy nauka odkryła takie cząsteczki, ale hipotetycznie mogą istnieć. Albo inny przykład. Coś co się wydarzyło nie zawiera żadnej energii na przykład nasze wspomnienia-tam nie ma energii, ale wciąż jest informacja.

To co dostrzegasz to mogą być jakieś struktury informacyjne. Być może ktoś chce ci coś przekazać. Wspomniane orby też mogą być takimi strukturami
informacyjnymi. Spróbuj się dowiedzieć jaką informację dla ciebie niesie to co dostrzegasz-najlepiej zrób to podczas medytacji. A potem podziel się z nami :)
In Lak’ech Ala K’in
Born1975

Podziękował : 832 razy
Otrzymał podziękowań: 580 razy

Postprzez mrO » 4 sie 2018, o 21:57

Maisa napisał(a):wymianę doświadczeń właśnie na temat widzenia energii.

ww wrażenia jak związane z kalejdoskopem widziałem tylko podczas eksperymentowania uzyskania wyższych stopni świadomości.

Co do bardziej "namacalnych" wrażeń i odczuć "widzenia energii" to swego czasu miałem momenty "intensyfikacji" kolorów rzeczy które mnie otaczały, a przede wszystkim ich wibracji. Dosłownie widziałem jak rzeczy wibrują falami o odpowiedniej częstotliwości które bla bla bla.
Żeby było bardziej "potwierdzone" to działo się to podczas rozmowy z jedną osób z forum, która była o tym poinformowana.

PS. Klinicznie: byłem zdrowy; żadnych wypadków i chorób w tamtym okresie; żadnych NOPów; brak chorób psychicznych jak i przewlekłych. Objawami pozytywnymi również to nie było :)
Change your Personality to change your Reality. :brawo
mrO

Podziękował : 86 razy
Otrzymał podziękowań: 282 razy

Postprzez Maisa » 5 sie 2018, o 10:49

Scarlett napisał(a):https://www.google.com/search?q=orby&client=firefox-b&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwj727uWhNTcAhWs0aYKHQijD3gQ_AUICSgA&biw=1366&bih=626&dpr=1

Mogłam sama sprawdzić, ale odruchowo uznałam, że nie ma takich informacji w internetach... :/ Nie, to co widzę w ogóle tego zjawiska nie przypomina. Przede wszystkim jest o wiele mniejsze, naprawdę, jak ukłucie igły i jest tego miliardy na raz. Każda taka cząsteczka wiruje sobie swoim własnym rytmem, a gdy łączą się w grupy nie wygląda to tak jak orby, jako kula światła, tylko bardziej jak pulsująca chmura, w której dokładnie można zobaczyć każdą pojedynczą cząsteczkę. No i poruszają się szybko, pojawiają się i znikają w przeciągu ułamka sekundy.

Born1975 napisał(a):To co dostrzegasz to mogą być jakieś struktury informacyjne. Być może ktoś chce ci coś przekazać. Wspomniane orby też mogą być takimi strukturami
informacyjnymi. Spróbuj się dowiedzieć jaką informację dla ciebie niesie to co dostrzegasz-najlepiej zrób to podczas medytacji. A potem podziel się z nami :)

Możliwe, że to struktury informacyjne, w ogóle się na tym nie znam. Ale nie odczuwam tego tak. Tzn. mam uczucie, że jest to tylko coś, co zapełnia całą przestrzeń, którą my widzimy jako rzeczywistość. Że jest to częścią tej rzeczywistości, tylko zazwyczaj niewidoczną dla większości. Stąd mój wniosek, że to energia, bo jak wiadomo, wszystko co istnieje to energia. Itp. Itd. Czuję, że jest to wibracja, ta najwyższa. Czystość, dobroć, radość, spokój, miłość i wiedza w jednym. I też właśnie to odczuwam, gdy to widzę.
Ogólnie, mam całkiem niezły kontakt z tym, co się przetacza w tych wszystkich książkach o PP, czyli aktualnie nazywam to Wyższą Jaźnią (mówię aktualnie, bo przez całe życie zwracałam się do "niego" inaczej - Anioł Stróż w dzieciństwie, podświadomość, gdy usłyszałam o animusie C.Junga, Opiekun lub Przewodnik Duchowy, gdy zgłębiałam tematykę świata astralnego. Wiem, że te "funkcje" się różnią, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi kimże "on" jest, a "jemu" chyba bez różnicy, jak do niego mówię. No w każdym razie...). Jest to jakaś Istota, być może właśnie część mnie samej, która cały czas mnie prowadzi podsyłając mi odpowiedzi w formie myśli. No więc stąd też dostaję informację, że jest to tym, o czym pisałam wcześniej, ale jednocześnie "mówi" mi, że to nie ma znaczenia jak to każdy z nas interpretuje, ani jak nazywa. W każdym razie tego co widzę nie odczuwam jako jakiejś informacji dla mnie, ale bardziej jako wibracyjną przestrzeń.

mrO napisał(a):Co do bardziej "namacalnych" wrażeń i odczuć "widzenia energii" to swego czasu miałem momenty "intensyfikacji" kolorów rzeczy które mnie otaczały, a przede wszystkim ich wibracji. Dosłownie widziałem jak rzeczy wibrują falami o odpowiedniej częstotliwości które bla bla bla.

Ooo, tego właśnie też czasami doświadczam, ale do tego to już specjalnie siadam i świadomie wywołuję. Przyjemna sprawa. :sun
Abraham
Maisa

Postprzez Born1975 » 5 sie 2018, o 17:15

Teoretycznie to może być objaw synestezji, ale bez obaw, raczej bardzo łagodny, a po za tym choć medycyna uznaje synestezje za chorobę, to ma ona też pozytywne skutki, jesli potrafi się to wykorzystać.
In Lak’ech Ala K’in
Born1975

Podziękował : 832 razy
Otrzymał podziękowań: 580 razy

Postprzez qetsiyah » 5 sie 2018, o 17:26

ja cię Maisa rozumiem!! też to widzę, mogę to porównać do np szumów na zdjęciach (zwłaszcza w ip) tylko duuużo mniejszych, to tak jakby powietrze wibrowało. widzę to cały czas ale to odemnie zależy czy się na tym skupiam czy nie
qetsiyah

Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Następna strona

Powrót do Rozwój duchowy