Kilka pytań do samego "siebie".

medytacja, ezoteryka, nauki wschodu

Re: Kilka pytań do samego "siebie".

Postprzez Scarlett » 26 paź 2017, o 11:18

Pytania kwantowe masz wyjaśnione w tym wątku:
viewtopic.php?f=3&t=394
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 1315 razy

Postprzez soma » 26 paź 2017, o 18:08

mrO napisał(a):

Więc dla kogo dzieją się te myśli ? Kim jesteś skoro nie jesteś swoim myślami i ciałem ?

W moim zrozumieniu, to jestesmy swiadomoscia, ale...
Swiadomosc podzieliala sie na wiele czesci i czesto te czastki swiadomosci traktuja inne czastki swiadomosci jak wroga, sa ze soba sklocone. To tak jakby miec w sobie taka dysfunkcjonalna rodzinke.
Czesto mysli sie, ze jest sie w ciele jedna swiadomoscia, bo o wszystkim mowi sie "ja". Ale za kazdym razem gdy mowimy "ja" to identyfikujemy sie z jedna swiadomoscia, albo z druga, albo z trzecia...

Jak sie patrzy tylko z perpektywy czlowieka to widzi sie tylko czlowieka i jego mysli. A jak sie poszerzy perpektywe patrzenia to zobaczy sie polaczenie miedzy czlowiekiem a swiatami rownoleglymi i ze mysli czlowieka poczhodza z tych swiatow. Czlowiek je jedynie odbiera, nie mysli sam.

Glownym powodem natrectwa myslowego jest rozdzielenie umyslu serca i glowy. To rozdzielenie to pozostalosc po procesie poczecia.
Bardzo ciekawa pozycja jest ksiazka "Szczytowe stany swiadomosci" Granta McFetridge.
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/205867/s ... wiadomosci

Tutj wkleje krotki akapit z artykulu zawartego w taraka.pl
http://www.taraka.pl/szczytowe_stany_swiadomosci

Stany szczytowe związane z systemem wielu mózgów:

Stan Wewnętrznego Spokoju pojawia się, kiedy mózgi umysłu i serca stapiają się. Czujemy wyraźne, podskórne uczucie spokoju ponad wszystkimi innymi uczuciami i bez względu na okoliczności zewnętrzne. Przeszłość nie ma emocjonalnego zabarwienia, co powoduje, że „czynniki zapalające” traum z przeszłości zostają wyłączone i nie rzutują na reakcje na aktualne wydarzenia. Umysł pozbawiony jest wewnętrznej „paplaniny”.

Ksiazke "Szczytowe stany swiadomosci" widzialam na chomiku.
Jest w niej zawarty proces na Stan Wewnetrznego Spokoju, do ktorego potrzebne jest nagranie 5 Symfonii Bethovena oraz zdanie, ktore powtarza sie w czasie tego procesu, ktorego nie podam dlatego, ze Grant pozwala na powielanie tego procesu, ale w calosci. Wiec kto zainteresowany to moze sobie poczytac.
Proces i uzyskanie tego stanu dziala na 50-60% ludzi. Reszta musi uzdrowic dodatkowo cos jeszcze. Tak wiec warto sprobowac: uda sie albo sie nie uda. A moze sie uda jak sie najpierw porozmawia z oporem, wypisze wszelkie watpliwosci...

Na mnie akurat ten proces nie podzialal wtedy gdy go robilam, a to bylo wiele lat temu. Wtedy nie mialam takiego nastawienia do siebie i tego co sie we mnie dzieje jakie mam teraz. Teraz mam o wiele przyjazniejsze.

Ale podzialal na mnie inny proces, ktory robilismy na kursie. Grant nazwal go: "pijaki wynocha z baru". To jest taki program przyciagania do siebie innych traum a to powoduje odczucie jakby mialo sie w glowie mase belkoczacych pijakow. I to jest naprawde meczace. Po tym procesie odeszla mi identyfikacja z wieloma rzeczami i belkot w glowie ustal. Ale te inne mysli nadal pozostaly. Ale one przestaly byc juz takie dokuczliwe jak kiedys, bo po prostu wylapywalam mysl po mysli i je badalam.
Ogloszenie: zamienie dobre checi na ochote.
soma

Podziękował : 39 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Postprzez pit » 26 paź 2017, o 18:37

Jak tak czytam niektóre Wasze komentarze to zastanawiam się co by o Was powiedzieli moi znajomi, którzy nie mogą mnie zrozumieć, a ja w porównaniu z Wami można powiedzieć, że mam tylko jeden problem :) Jednak im człowiek głupszy tym mu lepiej i to jest prawda :) I to wcale nie miało na celu Was obrazić, żebyście tak nie pomyśleli :)
pit

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postprzez Scarlett » 26 paź 2017, o 18:39

Pewnie, że sekta, "kołczing" i inne tego typu rzeczy :P
Dlatego ja nie mówię nigdy nic. Po prostu widzą mnie jako osobę nienarzekającą, z pozytywnym nastawieniem do świata. Nie używam prawoprzyciąganiowych słów, sekretowego bełkotu. Sama wyczuwam jak ktoś jest z "naszych" klimatów.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 1315 razy

Postprzez soma » 26 paź 2017, o 18:50

Oj, mnie tez kiedys rodzina posadzala, ze wmieszalam sie w jakas sekte, patrzyli na mnie z politowaniem i chcieli mnie ratowac.
No jak to tak? Wyzwalac sie z wzorcow rodzinnych?
Ogloszenie: zamienie dobre checi na ochote.
soma

Podziękował : 39 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Postprzez Pinky » 26 paź 2017, o 21:37

Ja na szczęście mam otwartą rodzinkę. Jakie ostatnio było moje szczęście, kiedy moja mama, po długim urlopie rozpoczęła szukanie pracy, ponarzekała trochę na swoje słabe nastawienie do tego, że przecież 'ma swoje lata, gdzie ją przyjmą z takim wiekiem' i skończyła to narzekanie tekstem 'chciałabym mieć jakąś książkę, poradnik, który dodałby mi siły w tym czasie'. No to ja, z wielką radością, polecam jej Prosiaka, polecam jej Transerfing, polecam książki o Matrycy.. I jak wielki był mój uśmiech, kiedy moja mama, przeczytawszy kilka 'lżejszych' poleconych pozycji, powiedziała tylko 'Jeju, to Ty stąd czerpiesz tę swoją siłę?!'

Fajnie jest zarażać bliskich:)
Pinky

Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Postprzez Born1975 » 26 paź 2017, o 22:39

Mówicie ludziom tylko o PP, ale powiedzcie o NWO, chemtrails, Nubiru, Annunaki, czy o tym, że przed naszą cywilizacją na Ziemi było kilka innych cywilizacji. Ciekawe jak zareagują.

To o czym piszę wyżej zaczyna się potwierdzać, dowodów jest coraz więcej, ale jak ludzie tego nie usłyszą w telewizorku na TVN albo Polsacie, to nie uwierzą.....
Sé quien soy y no me importa lo que digan los demás. :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 814 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy

Postprzez mrO » 27 paź 2017, o 05:21

Born1975 napisał(a):Mówicie ludziom tylko o PP, ale powiedzcie o NWO, chemtrails, Nubiru, Annunaki, czy o tym, że przed naszą cywilizacją na Ziemi było kilka innych cywilizacji. Ciekawe jak zareagują.

To o czym piszę wyżej zaczyna się potwierdzać, dowodów jest coraz więcej, ale jak ludzie tego nie usłyszą w telewizorku na TVN albo Polsacie, to nie uwierzą.....

Ludzie tak samo reagują zarówno na PP jak i na to wszystko. Większość ludzi słysząc o PP od razu myśli "ooo niu ejdż" i automatycznie widzi to przez pryzmat tego pana https://www.youtube.com/watch?v=-a0D5fvMArw
Osoby mówiące o tych wszystkich teoriach, są jak politycy, będą za wszelką cenę starać się uświadomić kogoś, że JA MAM RACJE, jest moja, a tak na prawdę większość ludzi chce po prostu "żyć i żryć", a nie przejomować się jakimiś Annuniakami czy planetą X która leci nam wpi...... któryś to już raz. Po prostu ich to nie interesuje, bo co im z tej wiedzy ?
:brawo
mrO

Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 159 razy

Postprzez pit » 27 paź 2017, o 14:11

Pinky, pewnie, że fajnie. Ja mojej poleciłem sekret i wystarczyło :)
O NWO też mówiłem każdemu znajomemu i teraz tylko pytają skąd parę lat temu wiedziałem, że tylu "uchodźców" będzie. A jak im teraz mówię, że za kilka lat cały świat się zacznie przekształcać, to znowu patrzą na mnie jak na wariata :)
pit

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postprzez Born1975 » 28 paź 2017, o 21:48

mrO napisał(a):
Born1975 napisał(a):Mówicie ludziom tylko o PP, ale powiedzcie o NWO, chemtrails, Nubiru, Annunaki, czy o tym, że przed naszą cywilizacją na Ziemi było kilka innych cywilizacji. Ciekawe jak zareagują.

Ludzie tak samo reagują zarówno na PP jak i na to wszystko. Większość ludzi słysząc o PP od razu myśli "ooo niu ejdż" i automatycznie widzi to przez pryzmat tego pana https://www.youtube.com/watch?v=-a0D5fvMArw
Osoby mówiące o tych wszystkich teoriach, są jak politycy, będą za wszelką cenę starać się uświadomić kogoś, że JA MAM RACJE, jest moja, a tak na prawdę większość ludzi chce po prostu "żyć i żryć", a nie przejomować się jakimiś Annuniakami czy planetą X która leci nam wpi...... któryś to już raz. Po prostu ich to nie interesuje, bo co im z tej wiedzy ?

W każdym razie dla myślącego człowieka coś jest nie tak. Masz rację twierdząc, że większości to nie interesuje. Ich zadowala bycie niewolnikami systemu. Powiedziałem kiedyś paru kumplom o tym że są niewolnikami wprost i reakcja była taka, że nic nie mają do ukrycia, że jest dobrze jak jest, że im odpowiada 8 godzin etatu i sześciopak piwa po robocie.

Uważam, że takie zachowanie ludzi nie jest niczym nowym. Zainteresowało mnie to co głosi między innymi Franc Zalewski, a co jest zgodne z przekazami słowiańskimi i nie tylko. Prawdopodobnie około 13000 lat temu na Ziemi miała miejsce potężna katastrofa. Ta data zgadza się też z zatonięciem mitycznej Atlantydy. Na ten okres niektórzy datują też potop, a o potopie głosi nie tylko Biblia, ale mity z całego świata. Jest wielce prawdopodobne, że do katastrofy doszło bo ludzie w tamtych czasach byli ignorantami-oby historia nie powtórzyła sie po raz kolejny....
Sé quien soy y no me importa lo que digan los demás. :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 814 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozwój duchowy