Życie po śmierci

medytacja, ezoteryka, nauki wschodu

Życie po śmierci

Postprzez Renata » 30 maja 2017, o 21:13

Z tego, co pamiętam, nie mamy tu jeszcze takiego tematu, a bardzo jestem ciekawa, jakie są Wasze teorie odnośnie tego, co się dzieje po śmierci i dokąd trafiamy :)
Wiem, że większość tu zgromadzonych wyznaje teorię nieśmiertelności duszy i jej inkarnacji w wielu wcieleniach. Sama też głęboko w to wierzę, bo wydaje mi się wręcz niemożliwym, byśmy byli tu tylko na chwilę. Posiadamy coś co jest wieczne i niezniszczalne, Świadomość, którą tak naprawdę jesteśmy. A raczej to ta Świadomości posiada nas ;)
Teorie teoriami, wierzenia wierzeniami, ale przychodzi też taki czas, kiedy na nowo weryfikujemy nasze poglądy na ten temat. Dziś po rozmowie z jednym panem zaczęłam się ponownie zastanawiać, jak to jest? Albo raczej jak to może być? Dał mi do myślenia, kiedy opowiedział, jak on to widzi. Kiedy 10 lat temu miał operację i poddany został narkozie, po obudzeniu dotarło do niego, że ten czas, kiedy spał i kiedy absolutnie nic się nie działo, nie było ani marzeń sennych, ani fazy REM czy RAM, to jest właśnie analogia śmierci. Nie było świadomości, która mogła zauważyć że on śpi, a jeśli nie ma świadomości czyli obserwatora, nie ma nic.
Próbuję to ugryźć z jednej z drugiej strony i po części zgadzam się, że jeśli zasypia ta najważniejsza część nas, to nas po prostu nie ma. A może jest też tak, że Świadomość też musi czasem odpocząć, zresetować się czy jeszcze co tam chce :D , ale nie ginie nigdy...

Teorię nieba, piekła i czyśćca czy inne Armageddony odrzucam w pierwszej kolejności, ale to są tylko wierzenia lub nie-wierzenia. Może nic nie jest takie, jak sobie wyobrażamy, w końcu śmierć jest jedną wielką niewiadomą.

A co Wy o tym myślicie? Jakie jest Wasze wyobrażenie o życiu po tej drugiej stronie? Jest czy go nie ma? :thinking
..........
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 609 razy
Otrzymał podziękowań: 764 razy

Re: Życie po śmierci

Postprzez Karla » 30 maja 2017, o 21:54

Nie wiem jak jest ...Natomiast po śmierci mojego brata z ktorym bylam zzyta choć mieszkal na Śląsku , dokladanie miesiac po jego śmierci mialam sen w którym byl brat.Co dziwne to ja mu tlumaczylam ze nie zyje , ze umarl a on tlumaczyl ze zyje.Taki sen powtórzył się za jakis czas identycznie mowilam mu zeby nie sciemnial bo juz nie zyje i odopwiedxi były typu-ale ja żyję
Karla

Podziękował : 303 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Postprzez TheMe » 30 maja 2017, o 22:15

Ja wierzę albo raczej czuję że inkarnujemy ale nie na zasadzie że jak będę zła to odrodzę się jako żuk gnojownik ;) Raczej że nasza dusza/najwyższa świadomość jest nieśmiertelna i pojawia się na ziemi aby odrobić jakieś lekcję, znaleźć sens tego wszystkiego....nie wierzę w niebo/piekło bo też ludzie wg mnie nie są ani źli ani dobrzy. Nigdy nie bałam się śmierci i zawsze gdy myślę o tym to ''po drugiej stronie'' widzę piękne Źródło z którego pochodzimy i do którego wracamy chociaż na chwilkę ;)

Gdy umarł mój dziadek miałam sen w którym przyszedł się pożegnać i biło od niego wtedy niesamowite piękno i spokój.
Wszystko jest możliwe, trzeba tylko wiedzieć o sposobach <3
Lewis Carroll – Alicja w Krainie Czarów
TheMe

Podziękował : 215 razy
Otrzymał podziękowań: 126 razy

Postprzez Leeloo » 31 maja 2017, o 10:44

Mysle, ze to forum nie jest o tej tematyce i nie powinno sie tych tematow tutaj poruszac, bo to balagani. No, ale... powiem tylko krotko, ze ja pamietam zycie przed narodzinami. Nie duzy skrawek, ale pamietam co bylo przed moim wejsciem tutaj, w to cialo. I nie bylo to pod czas porodu. Jest swiat po tamtej stronie na 100%.

A teraz: gdzie do licha jest Szanowny Administrator?! Niech zrobi tu porzadek jakis czy co, bo odplywamy tematycznie! :hopsa

P.S.
:arrow: Zaraz dostane bana. :|
Leeloo

Podziękował : 63 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Postprzez Scarlett » 31 maja 2017, o 10:47

Nie widzę nic sprzecznego w tematyce wątku i forum. Jest to sprawa duchowa i umieszczona w odpowiednim wątku. "Szanowny Administrator" nie widzi w tym nic złego, zwłaszcza, że "Szanowny Moderator", czyli mój pomocnik i stróż forum, wie jakie wątki tu pasują a jakie nie :sun
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowania - 2
Leeloo, Renata
Scarlett

Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 1315 razy

Postprzez Scarlett » 31 maja 2017, o 10:55

Leeloo napisał(a):
P.S.

Forum ma regulamin, nie łamiesz go więc nie dostaniesz bana - nie widzę powodów ani do banów ani do ostrzeżeń ;) (nie mam w nicku greckich liter alfabetu żeby uprawiać widzimisię :wstydnis )
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez TheMe » 31 maja 2017, o 11:14

Leeloo napisał(a):Mysle, ze to forum nie jest o tej tematyce i nie powinno sie tych tematow tutaj poruszac, bo to balagani. No, ale... powiem tylko krotko, ze ja pamietam zycie przed narodzinami. Nie duzy skrawek, ale pamietam co bylo przed moim wejsciem tutaj, w to cialo. I nie bylo to pod czas porodu. Jest swiat po tamtej stronie na 100%.

A teraz: gdzie do licha jest Szanowny Administrator?! Niech zrobi tu porzadek jakis czy co, bo odplywamy tematycznie! :hopsa

P.S.

Twoim zdaniem wątek nie wpasowuję się w ten dział?!
''Rozwój duchowy
medytacja, ezoteryka, nauki wschodu
Poddziały: Duchowi nauczyciele, Świadomość ciała, Medytacje, Religie'' :roll:
Bardzo nie na miejscu Twój komentarz, aż musiałam odpisać.

Słyszałam już o takich przypadkach...fajnie masz :D
Wszystko jest możliwe, trzeba tylko wiedzieć o sposobach <3
Lewis Carroll – Alicja w Krainie Czarów
TheMe

Podziękował : 215 razy
Otrzymał podziękowań: 126 razy

Postprzez Renata » 31 maja 2017, o 11:32

Leeloo napisał(a):Mysle, ze to forum nie jest o tej tematyce i nie powinno sie tych tematow tutaj poruszac, bo to balagani.

P.S.

Leeloo Leeloo :D Ja wiem, że teraz dział prawa przyciągania przykrywa inne działy i plasuje się na pierwszym miejscu, ale jak powstawało to forum, to pomyśleliśmy o wszystkim 8-)
Tak, sprawy duchowe są mniej zajmujące, ale to na nich bazuje cała materia. I to nie jest tak, że jak rozmawiamy o śmierci, to ją przyciągniemy. No chyba że ktoś na samą myśl o niej dostaje ciarek i skrętu kiszek ;)
To jest forum nie tylko o przyciaganiu, ale wielotematyczne. Mnie duchowosc bardzo pociąga, ale nie przeniosę się z tego powodu na inne forum o tej tematyce, bo tu też jest miejsce na takie sprawy. Oddzielne działy, osobne wątki i szafa gra :sun
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 609 razy
Otrzymał podziękowań: 764 razy

Postprzez mrO » 31 maja 2017, o 11:44

Zawsze fascynują mnie osoby które zostają poddawane hipnozie i wspominają swoje przeszłe życie.
Pamiętaj jakoś oglądałem o tym dokument i był jakiś tam koleś, który poddał się takiej właśnie hipnozie. Pamiętam jak dziś jak mówił o tym, że zginął jako marynarz w łodzi podwodnej podczas IIWŚ, dostali torpedą. Później okazało się że na takim okręcie służył taki marynarz i kontakt z łodzią urwał się tego dnia o którym wspomniał kiedy dostali torpedą.
Są setki innych przypadką, ale wiadomo że są one po prostu nie wygodne bo ich nagłośnienie szkodzi wizerunkowi kościoła/nauki.
:brawo
mrO

Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 159 razy

Postprzez Scarlett » 31 maja 2017, o 12:21

Sama znam kilka swoich poprzednich wcieleń - dzięki procesowi kwantowemu. I sama lubię takie procesy wykonywać :sun
Moja opinia jest już w sumie tutaj znana - wierzę w reinkarnację. Jednak przejście z ciała do ciała nie odbywa się zaraz po śmierci. Podobno niektóre dusze czekają po kilka, kilkanaście lat. Co się z nimi dzieje? Ano błąkają się tu i ówdzie po świecie :)
Carl Gustav Jung
Scarlett

Następna strona

Powrót do Rozwój duchowy